Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 18:32:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ходихте ли някъде след сватбата и Вие ли плащахте?  (Прочетена 11892 пъти)
 
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« -: юли 17, 2008, 21:43:52 »

Този въпрос ми е голям проблем,защото на всички сватби,които сме ходили после задължително се ходи някъде или на дискотека или на клуб.
Някой път младоженците поемат цялата сметка някой път Не!
И само се чудим и не можем да решим какво да правим,защото ако ние плащаме 600 лв.най-малко не ни мърдат,а с тези пари можем да си платим част от медения месец!
Така че ако има булки минали по този път да си кажат мнението!
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 17, 2008, 21:56:19 »

Ние ходихме в клуб " Брилянтин" след сватбата и ние платихме, но покахихме сами най-близките. Сметката беше около 300 лв и стна голям купон. Всеки сам си преценява , но на нас не ни се виждаше удачно да караме гостите да си плашат!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 17, 2008, 22:16:38 »

Според мен вие трябва да поемете разноските blush Поне аз така бих направила,иначе ако съм на мястото на госта ще си платя пиенето blush. Важното е вие как виждате нещата,а и може да поканите само най-близките на клуб или у вас,защо трябва да е някъде навън<ако има място де> ,но вие си решавате-все пак парите и сватбата си е ваша smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #3 -: юли 17, 2008, 22:28:40 »

Според мен пък, вашите финансови задължения към гостите приключват в ресторанта. В покана е написан само ресторанта, нали, другото е пожелание.
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 18, 2008, 09:35:08 »

За това определено до сега не се бях замислила sad
но няма да можем да поемем и тези разходи
сега като смятам само моите приятели са 20 човека и повечето са се наканили да празнуваме до сутринта yahoo
със сигурност ще има и такива, които няма да дойдат, но аз не бих канила само определени хора
ще обявим "купона ще продъжи в "някои клуб" и който иска да дойде  smile
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #5 -: юли 18, 2008, 14:49:00 »

Аз досега на колкото сватби съм била, празненството е приключвало в ресторанта и не сме ходили никъде след това. Иначе на нашата сватба в зависимост от часа и настроението може и да продължим някъде, но не мисля да плащам никакви сметки освен моята pardon
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 18, 2008, 15:22:29 »

И на нашата сватба по-голямата част са млади хора и съм сигурна,че всички ще искат да продължат някъде след това!
Пък и другото,което е младоженците винаги отиват последни, когато вече всички са си поръчали!
Не знам аз имам още доста време да го измислим! smile
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 19, 2008, 06:52:25 »

Аз не съм била на сватба, която е продължила след ресторанта, но на нашата мислим да има продължение, евентуално в пианобара, който е в същия хотел. Аз мисля ние да платим входа, ако има такъв, но за напитките вътре - не. Нашата сватба е от млади хора, от около 80 примерно 65 са потенциално хора, които биха дошли, сметката вероятно ще бъде много голяма, а това вече за мен не е част от сватбата. На мен ми е проблем как и дали да направя резервация, но другата седмица ще говоря директно с хората от бара. Защото сме много хора, но пък може повечето да предпочетат да си тръгнат и резервираните маси да останат празни. Мисля евентуално да помоля приятелка да сондира мнението малко преди часа на отваряне на бара и после да се направи съответна резервация, в денят на сватбата.
Активен
Val_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #8 -: юли 19, 2008, 10:33:09 »

Ние очаквахме, че ще продължим до сутринта...то друг вариант при нас не е имало, но до последно не знаехме къде ще сме. Бяхме го оставили да го измислим на където ни отвее вятъра в самия ден...имаше варианти много за действие, от които аз най-много предпочитах да сме в клуб някъде, защото можем да сме повече хора...на никой от гостите нищо не бяхме казвали предварително по простата причина, че незнаехме къде ще сме, а от това зависеше и колко човека ще бъдем, дали ще има място за всички...и в деня така стана че отидохме на клуб...А по отношение на сметките, ние бяхме решили да поемем входа и вътре цялата сметка, въпреки че сватбата си свършва с ресторанта..Получи се следното...ние прибрахме за бързо до нас с идеята аз да се преоблека, но това не се случи останахме си само с разкарването беше ми много мъчно и исках да съм си с роклята..пооправих се малко, хапнах два залъка защото от сутринта нищо не бях хапнала и отидохме в клуба...гостите вече бяха влезнали и запазили места и така стана, че не успяхме да платим входа...Кумовете вече бяха направили първата почерпка и от там поехме щафетата ние...Но аз лично мисля, че няма от какво да се притеснявате, ако не можете да поемете сметката в клуба или там където е ...в крайна сметка той този ресторант е за тази работа..другото после е пожелание и ако не е упоменато в поканите няма от какво да се притеснявате...А и мисля, че никой няма да ви упрекне, ако не му платите пиенето...особено ако е минал по вашия път и знае за какво става въпрос...Споко момичета! Най-много ме е яд на тия пари, защото всичко опира до тях и все по някакъв начин те карат в един или друг момент да се чувсташ някак си некомфортно в кожата си...Гледайте на този ден да се абстрахирате от този проблем и се веселете, сякаш за последно е така!... good danceg
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 19, 2008, 15:15:25 »

Ходихме на дискотека.Преоблякохме се в хотела и после на кафе за изтрезнаване и после имахме запазени места в дискотека.Всичко и навсякъде си плащахме ние.
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 08, 2008, 08:23:21 »

предполагам че ще отидем на дискотека и ще си плащаме ние...с паричките събрани в пликчетата или по друг начин,но ще си плащаме ние
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #11 -: август 12, 2008, 08:30:51 »

Опля...непременно ли трябва да се ходи някъде след сватбата? На нашата ми се искаше да ни изпратят накрая всичките гости от ресторанта с вързани на колата кутийки и после те да си довършват в ресторанта до колкото часа искат. Не знаех, че трябва да ги водим ние още някъде. Леле, даже съм определила и отговорник по кутийките!
« Последна редакция: август 12, 2008, 08:44:14 от Su_to » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 12, 2008, 08:39:21 »

^не е задължително да се ходи някъде след сватбата,идеята ти е страхотна и не се притеснявай-направи си сватбата така както си замислила girl_wink
Активен
Val_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #13 -: август 12, 2008, 09:27:47 »

Да su_to идеята наистина е много хубава...не е задължително разбира се...това си е вашия ден и ще си правите каквото си искате... yahoo
Активен
buba_katinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 12, 2008, 09:42:14 »

Ние, бяхме решили да се съберем в младоженеца след сватбата. Бяхме наредили масите, като остана само да се сложи алкохола и мезето. Но сватбата продължи до 1 часа, всички млади хора/ приятелите на мъжа ми най-вече/ тръгнаха от Арбанаси към Павликени и по пътя изпозаспали в колите. И недойдоха въобще. Моите приятелки и те решиха да се прибират и да се наспят. Останаха само 5 човека, които спяха в младоженеца. С тях приказвахме и обсъждахме до 4 часа. И продължението стана, както въобще не го мяхме мислили.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #15 -: август 13, 2008, 08:28:16 »

наденцето, Val_ успокоихте ме.Значи ще си имаме кутийки.  good
Активен
Val_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #16 -: август 13, 2008, 08:49:31 »

Su_to пък и в крайна сметка угодия няма...така че правете си квото ви е кеф на душата това си е вашия ден и това е... ама идеята наистина е много хубава и си заслужава да се осъществи... wedding Да ви направят едно грандиозно изпращане като по филмите както изпращат булката и младоженеца след църквата... поне това беше първото нещо което ми изплува в главата като прочетох идеята ти... Girl_hide
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #17 -: август 13, 2008, 08:59:35 »

Да, всъщност идеята е точно тази. След като разрежем тортата в края на тържеството в ресторанта и гостите си хапнат парченцата ще ни изпратят.

Ще се наредят в шпалир пред ресторанта, ще им се раздадат фунийки с розови листенца и ние ще минем, докато ни вали дъжд от рози, ще се качим в колата и ще потеглим към медения месец. Гостите ще се приберат в ресторанта да си докупонясват. А кутийките ще ги събере и върже един много специален човек, който ми спаси живота и осигури физическото ми присъствие на това събитие. Мисля това да бъде моят жест на уважение към него.

Общо взето ангажименти около тържеството ще раздам само на много специални и важни за нас двамата хора.

Извинете ме за  Offtopic Няма повече така.  blush
« Последна редакция: август 13, 2008, 09:20:52 от Su_to » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #18 -: август 13, 2008, 09:07:05 »

А нашата сватба приключи сутринта ,даже от ресторанта ни помолиха да приключваме защото трябва да се подготвят за да посрещнат гостите от една кръщенка,но според мен вие имате задължение само до момента в ресторанта ,после всеки си плаща
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: септември 08, 2008, 12:33:12 »

До сега на колкото и сватби да сме ходили, ВИНАГИ младоженците плащат сметката!  pardon За това сме решили, на нашата сватба ние да плащаме, ако продължаваме някъде!
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines