Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:34:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ходихте ли някъде след сватбата и Вие ли плащахте?  (Прочетена 11891 пъти)
 
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« -: юли 17, 2008, 21:43:52 »

Този въпрос ми е голям проблем,защото на всички сватби,които сме ходили после задължително се ходи някъде или на дискотека или на клуб.
Някой път младоженците поемат цялата сметка някой път Не!
И само се чудим и не можем да решим какво да правим,защото ако ние плащаме 600 лв.най-малко не ни мърдат,а с тези пари можем да си платим част от медения месец!
Така че ако има булки минали по този път да си кажат мнението!
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 17, 2008, 21:56:19 »

Ние ходихме в клуб " Брилянтин" след сватбата и ние платихме, но покахихме сами най-близките. Сметката беше около 300 лв и стна голям купон. Всеки сам си преценява , но на нас не ни се виждаше удачно да караме гостите да си плашат!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 17, 2008, 22:16:38 »

Според мен вие трябва да поемете разноските blush Поне аз така бих направила,иначе ако съм на мястото на госта ще си платя пиенето blush. Важното е вие как виждате нещата,а и може да поканите само най-близките на клуб или у вас,защо трябва да е някъде навън<ако има място де> ,но вие си решавате-все пак парите и сватбата си е ваша smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #3 -: юли 17, 2008, 22:28:40 »

Според мен пък, вашите финансови задължения към гостите приключват в ресторанта. В покана е написан само ресторанта, нали, другото е пожелание.
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 18, 2008, 09:35:08 »

За това определено до сега не се бях замислила sad
но няма да можем да поемем и тези разходи
сега като смятам само моите приятели са 20 човека и повечето са се наканили да празнуваме до сутринта yahoo
със сигурност ще има и такива, които няма да дойдат, но аз не бих канила само определени хора
ще обявим "купона ще продъжи в "някои клуб" и който иска да дойде  smile
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #5 -: юли 18, 2008, 14:49:00 »

Аз досега на колкото сватби съм била, празненството е приключвало в ресторанта и не сме ходили никъде след това. Иначе на нашата сватба в зависимост от часа и настроението може и да продължим някъде, но не мисля да плащам никакви сметки освен моята pardon
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 18, 2008, 15:22:29 »

И на нашата сватба по-голямата част са млади хора и съм сигурна,че всички ще искат да продължат някъде след това!
Пък и другото,което е младоженците винаги отиват последни, когато вече всички са си поръчали!
Не знам аз имам още доста време да го измислим! smile
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 19, 2008, 06:52:25 »

Аз не съм била на сватба, която е продължила след ресторанта, но на нашата мислим да има продължение, евентуално в пианобара, който е в същия хотел. Аз мисля ние да платим входа, ако има такъв, но за напитките вътре - не. Нашата сватба е от млади хора, от около 80 примерно 65 са потенциално хора, които биха дошли, сметката вероятно ще бъде много голяма, а това вече за мен не е част от сватбата. На мен ми е проблем как и дали да направя резервация, но другата седмица ще говоря директно с хората от бара. Защото сме много хора, но пък може повечето да предпочетат да си тръгнат и резервираните маси да останат празни. Мисля евентуално да помоля приятелка да сондира мнението малко преди часа на отваряне на бара и после да се направи съответна резервация, в денят на сватбата.
Активен
Val_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #8 -: юли 19, 2008, 10:33:09 »

Ние очаквахме, че ще продължим до сутринта...то друг вариант при нас не е имало, но до последно не знаехме къде ще сме. Бяхме го оставили да го измислим на където ни отвее вятъра в самия ден...имаше варианти много за действие, от които аз най-много предпочитах да сме в клуб някъде, защото можем да сме повече хора...на никой от гостите нищо не бяхме казвали предварително по простата причина, че незнаехме къде ще сме, а от това зависеше и колко човека ще бъдем, дали ще има място за всички...и в деня така стана че отидохме на клуб...А по отношение на сметките, ние бяхме решили да поемем входа и вътре цялата сметка, въпреки че сватбата си свършва с ресторанта..Получи се следното...ние прибрахме за бързо до нас с идеята аз да се преоблека, но това не се случи останахме си само с разкарването беше ми много мъчно и исках да съм си с роклята..пооправих се малко, хапнах два залъка защото от сутринта нищо не бях хапнала и отидохме в клуба...гостите вече бяха влезнали и запазили места и така стана, че не успяхме да платим входа...Кумовете вече бяха направили първата почерпка и от там поехме щафетата ние...Но аз лично мисля, че няма от какво да се притеснявате, ако не можете да поемете сметката в клуба или там където е ...в крайна сметка той този ресторант е за тази работа..другото после е пожелание и ако не е упоменато в поканите няма от какво да се притеснявате...А и мисля, че никой няма да ви упрекне, ако не му платите пиенето...особено ако е минал по вашия път и знае за какво става въпрос...Споко момичета! Най-много ме е яд на тия пари, защото всичко опира до тях и все по някакъв начин те карат в един или друг момент да се чувсташ някак си некомфортно в кожата си...Гледайте на този ден да се абстрахирате от този проблем и се веселете, сякаш за последно е така!... good danceg
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 19, 2008, 15:15:25 »

Ходихме на дискотека.Преоблякохме се в хотела и после на кафе за изтрезнаване и после имахме запазени места в дискотека.Всичко и навсякъде си плащахме ние.
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 08, 2008, 08:23:21 »

предполагам че ще отидем на дискотека и ще си плащаме ние...с паричките събрани в пликчетата или по друг начин,но ще си плащаме ние
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #11 -: август 12, 2008, 08:30:51 »

Опля...непременно ли трябва да се ходи някъде след сватбата? На нашата ми се искаше да ни изпратят накрая всичките гости от ресторанта с вързани на колата кутийки и после те да си довършват в ресторанта до колкото часа искат. Не знаех, че трябва да ги водим ние още някъде. Леле, даже съм определила и отговорник по кутийките!
« Последна редакция: август 12, 2008, 08:44:14 от Su_to » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 12, 2008, 08:39:21 »

^не е задължително да се ходи някъде след сватбата,идеята ти е страхотна и не се притеснявай-направи си сватбата така както си замислила girl_wink
Активен
Val_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #13 -: август 12, 2008, 09:27:47 »

Да su_to идеята наистина е много хубава...не е задължително разбира се...това си е вашия ден и ще си правите каквото си искате... yahoo
Активен
buba_katinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 12, 2008, 09:42:14 »

Ние, бяхме решили да се съберем в младоженеца след сватбата. Бяхме наредили масите, като остана само да се сложи алкохола и мезето. Но сватбата продължи до 1 часа, всички млади хора/ приятелите на мъжа ми най-вече/ тръгнаха от Арбанаси към Павликени и по пътя изпозаспали в колите. И недойдоха въобще. Моите приятелки и те решиха да се прибират и да се наспят. Останаха само 5 човека, които спяха в младоженеца. С тях приказвахме и обсъждахме до 4 часа. И продължението стана, както въобще не го мяхме мислили.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines