Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 01:06:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбена агенция Приказен ден - добро или лошо  (Прочетена 32235 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #15 -: август 15, 2008, 20:16:46 »

Не искам да се заяждам, lisugera, и не съм адвокат на Приказен Ден, но някои от доводите Ви не ми се струват справедливи. Какво означава, че баща Ви не бил предупреден, че следва танц на родителите? Необходим ли е прескъп координатор, който да подсети родителите, че танцът за тях е някъде малко след танца за младоженците, и е добре да са наоколо в този момент? В края на краищата, хората би трябвало да имат някакъв common sense за нещата; сватбените агенти и координатори не са бавачки!

Колкото до таксата тапа, не съм съгласна, че при еди-каква си сметка е много ясно, че няма тапа, защото не е ясно според мен. Нашата сметка беше също висока (говорим за куверти, предполагам), но си платихме и тапа, защото такива са условията на ресторанта, и аз не видях някаква несправедливост в това!

От сърце Ви желая да сте останали щастливи все пак, но мисля, че трябва да има някаква реалност в очакванията към агентите, защото те не са бавачки за младоженци, а просто предлагат услуги. Аз също ползвах агенция и мисля, че съм запозната.
« Последна редакция: август 15, 2008, 20:20:12 от rozovka » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 18, 2008, 15:31:02 »

Интересна тема, явно и двете страни имат право...

Според мен повечето проблеми са въпрос на недоразумения...Наистина когато правиш сватба, всеки те гледа като "златна кокошка", беше ми писнало от това отношение, докато подготвях моята сватба.

Разбрах само едно, че трябва да уточниш дори най-минималната подробност (а те са толкова много и за повечето въобще не ти идва на акъла предварително), за да си поне относително спокоен, че всичко ще е наред или ако не е наред - поне после ще имаш основания да изявяваш претенции.

Но според мен наистина един сватбен агент в ресторанта трябва да координира всичко - от това има ли кой да държи питката на свекървата, докато тя захранва младоженците до това кога да е 1-вия сватбен танц или кога е танцът на родителите и дали те са в този момент в ресторанта.

Какво значи репликата, те не знаят ли, че ще имат скоро танц, че да си седят по местата. Ами може някой от тях да е отишъл до тоалетната през това време, това е работа на сватбения агент да следи за тези неща.

Аз правех абсолютно същото на сватбата на сестра ми, където се оказа, че няма никаква координация между ди джея и оркестъра, че управител в ресторанта няма, защото е напуснал внезапно и половината от сервитьорите не знаят какво да вършат, собствениците много мили хора, ама и те хал-хабер си нямат как да координират персонала.
Толкова много издънки предотвратих, търчеейки между оркестъра, ди джея, бара и кухнята, но така и трябваше. Е, не успях всички - например изнесоха тортата без прибори за рязане  и младоженците трябваше да чакат girl_impossible, но това просто не можах да го предвидя, че може да се случи.

Казвам го в смисъл, че ако бях сватбен агент и ми плащаха за това, щях наистина да следя за абсолютно всяка подробност.
Наистина тази услуга не би трябвало да е евтина, защото на този, който го върши, определено могат да му се изпилят нервичките в името на перфектната сватба.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 18, 2008, 15:40:12 »

И да добавя сега и нещо в защита на сватбените агенции:

Много ме дразнят реплики от типа на: "Това струва еди-колко си в действителност, а те го предлагат на еди-каква си цена." Едва ли не ги изкарват кожодери.

Ами тези хора нали се трудят и то вършат нелека работа (всеки, който си е организирал сам сватбата знае, че не е никак лесно и коства адски много нерви), отделно нали имат разходи - транспорт, телефон, поддръжка на офис, рекламни материали - като при всяка една фирма.

Заплати за екипа, защото подобна работа изисква немалък екип. Печалба и за тях, защото не са благотворително дружество все пак, за да работят и на загуба.

И в такива случаи казвам - ами купи си сам материалите и си го прави сам, като мислиш, че трудът на тези хора не струва нищо и не си длъжен да им го плащаш.

Рабира се, има някои, които прекаляват и си слагат цените според клиента. Вече ви споделих колко кофти съм се чувствала да ме гледат като "златна мина" понякога.

Но все пак нека нека не забравяме, че и трудът струва пари, не само платовете и другите материали.

Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 18, 2008, 15:45:28 »

До lisygera и Ники от "Приказен ден":

В крайна сметка коя е фирмата, правила зарята на тази сватба?
Би трябвало нея да глобят, а не младоженците.
Или някои от гостите е решил да гръмне някой фойерверк на своя глава и за това се е получило така?

Във всеки случай, ако агенция "Приказен ден" са осигурили зарята, това е било тяхна работа - да са сигурни, че фирмата-изпълнител няма да допусне подобна издънка.  girl_impossible

Дайте повече информация коя е фирмата, че ми е любопитно, близо съм до тази дейност и затова.
За да не става антиреклама, може и на лични да ми пишете коя е. 

Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #19 -: август 25, 2008, 18:51:27 »

Искам да изкажа мнението си по въпроса.Според мен украсата, която е направила агенцията за вас lisygera, ако отговаря на цените посочени в постинга на момичето от агенция Приказен ден е напълно оправдана от към финансова гледна точка.Лично мнение.Сватбата ви изглежда,наистина направена с много стил и всичко е било много красиво.
А на момичетата от Приказен ден искам да им кажа,че би било хубаво ако се включат във форума с идеи за организация на сватбата.И тъй като повечето момичета тук сами организират своето тържество ще бъде интересно предполагам на всички да се включите по темите във форума-може би със снимки от ваши сватби, съвети за това как организацията на сватбата да мине по-леко и всичко с което бихте могли да бъдете полезни.И тъй като сте може би най-известната агенция,мисля че помощта,която може да окажете на нас бъдещите булки като професионалисти е голяма.
това искам да кажа и аз препоръчвам да я наемата за украса но не и за цялостна организация...
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 26, 2008, 08:48:42 »

lisygera, нищо не казваш за зарята - извинявай, ама ми се струва невероятно, някой да ти "тупне" глоба след сватбата затова, още повече, че всичко ти организира сватбена агенция  crazy
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #21 -: август 26, 2008, 15:47:18 »

Сватбените агенции нямат практиката да наемат сериозни подизпълнители. За заря обаче е необходима фирма с лиценз. И в случая подобна фирма е спестена. Има законови срокове, в които лицензираната фирма подава куп документи в РУ на МВР - вид и количество на материалите, тип фоеверк, марка, производител, вносител, схема на разполагане и т.н.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 26, 2008, 15:54:33 »

Pachoran , аз това го знам повече от добре, понеже мъжът ми е в бранша, то не е само МВР-КОС, ами общини, РВД, ако наблизо има летище, пожарна и купища други бумаги, та любопитно ми беше в случая, дали агенцията се е издънила като не е наела лицензирана фирма, която да си спази всички изисквания или lisygera си е купил сам фойерверки и ги е дал на някой да му ги запали  crazy и после - проблеми sad

Това ми беше любопитно, защото ако не е възложил изпълнението на зарята на агенцията, после няма за какво да им се сърди.

А колкото до това, дали наемат сериозни подизпълнители, има нещо такова, но то не е масово, сватбените агенции, които държат на името си, работят със сериозни фирми според мен, то не си е шега работа и не може да се рискува в това отношение според мен.
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #23 -: октомври 14, 2008, 21:30:19 »

Аз искам да защитя "Приказен ден" и да ви кажа, че те са много добри професионалисти и винаги си вършат работата. Била съм на няколко сватби, организирани от тях.
Днес почти на всяка сватба има фойерверки. За тях и младоженците трябва да го поставят като въпрос и да го коментират с управителя на ресторанта......Ако той не знае как стоят нещата, при условие, че предполагам се правят доста сватби в този ресторант.. тогава кой? Много често зарята е подарък за младоженците. Откъде те да знаят, че така може да стане?  Някои хора имат няколко задачи, които трябва да изпълняват, а не го правят или забравят. Визирам управителите на хотели и ресторанти. Аз за първи път чувам да се глобява заради фойерверки. Явно са искали да се направят на интересни. А е и много грозно да се притесняват младоженците на следващия ден след първата брачна нощ. С какъв акъл са го направили? Ранени има ли? Или вече хората се чудят как без труд да изкарат пари? Един интелигентен и ерудиран управител на хотел (ресторант) никога не би допуснал такова нещо. Това е направо срам за хотела (ресторанта).   
Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #24 -: януари 03, 2009, 16:24:16 »

lisygera, нищо не казваш за зарята - извинявай, ама ми се струва невероятно, някой да ти "тупне" глоба след сватбата затова, още повече, че всичко ти организира сватбена агенция  crazy
Зарята е "организирана" от брат ми, представляваше един кашон за 180лв. на който се пали едно фитилче и воала... аматьорска работа но беше красива и е само 180лв а не от 500 до 10000 според Мариела.А иначе не оставяйте с впечатлението, че някои е бил нещастен даже напротив, тези писания които ги пиша са в интерес на хората които искат да се оженят а не да клеветя тоз и онзи, а както знаете човек ако иска да лъже много мизерии може да направи...всичко хубаво на всички Wink yahoo yahoo yahoo
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #25 -: януари 23, 2009, 22:55:20 »

Знаете ли какво научих днес? Че "Проновиас" ще облича булката от шоуто на Слави. А организацията ще я прави "Приказен ден".
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #26 -: февруари 03, 2009, 11:23:14 »

Агентките от Приказен ден бяха в Шоуто на Слави и тогава се разбар, че те ще организират сватбата на Ася и Станьо.
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #27 -: март 06, 2009, 00:02:49 »

Аз присъствах на сватба на Приказен ден преди 2 години и украсата беше много хубава, но и много скъпа - няколко хиляди лева. Наистина правят много изискани украси, но имат сериозен проблем с организацията. Моята братовчедка , т.е. булката , беше през половината от времето много изнервена от различни неуредици и изненади от страна на агентката. Просто подходът й е много "бизнес" и безцеремонен. След сватбата братовчедка ми каза, че ако сега започва организацията на сватбата си, би поръчала само украсата и всичко друго би си организирала сама. Аз също бях решила да постъпя така, защото държа на изискана украса, но по стечение на обстоятелставата бях на сватба на друга агенция, от която се впечатлих много, включително и от украсата и организацията и затова се отказах от Приказен ден. А и колкото да са впечатляващи и страхотни украсите на Приказен ден, цените се оказаха доста надути... Но не може да не се признае, че са хубави.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 02, 2009, 13:20:04 »

На сайта на "Приказен ден" пише, че украса от тях започва от 400 лева. Някой опитвал ли е да си поръча само украса и колко ли струва в действителност?
Активен
panika
Новак
*
Публикации: 14


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 03, 2009, 11:52:18 »

На нашата сватба украсата ще я правят Приказен ден и всичко ми излиза около 2000лв. като вътре се включва : украса за 8 маси - покривки, вазички, цветя, свещи, насипна украса, салфетки, панделки за столовете и т.н, украса за нашата маса, украса за автомобила, ботониери и гривнички за шаферките, моя букет и общо взето всичко .... нещата са ръчно направени, много красиви и по моите виждания smile

Сигурно има и по-евтини фирми, но аз съм решила,че искам всичко да ми е перфектно и изискано, затова се доверих на тях, защото вече са изпитани от наши близки, а са и много мили smile
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines