Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 09:15:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбена агенция Приказен ден - добро или лошо  (Прочетена 32240 пъти)
 
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« -: юли 17, 2008, 18:07:30 »

Знам че сватбените агенции сега с много модерни но да ви опиша моят одисея с "нетолковаПриказен ден".Всъщност сватбата според всички гости и най-вече мам и дад беше перфектна, но агентката Мариела се опита да ни отрови живота с нейните истерии.Не успя да влезе в нашия ритъм и през повечето време ни натискаше да тичаме нагоре на долу и да спазваме график които според нея излизаше с "нечовешките 5-10 мин" и трябваше да гоним времето.Освен това досадно мрънкане че закъсняваме се опита да постави пробемите на неините служители преди нашите (по средата на сватбата идва и ми досажда с тъпи въпроси защо нейната служителка нямала ястие???) после без мое знание обявява първия танц, и на финала се изнесе преди гостите.Сутринта ме събудиха с "честитка" глоба 500лв. поради необявяване на използване на фоерверки Wink, а за спазване на договора с задълженията да не говорим не получихме около 1/3 от описаните привилегии, уговорения персонал в последния момент се оказа с 3 човека повече(средно по 50лв отгоре на човек) и на финала липсата на част от платената украса... с две думи приказния ден се оказа за нея след като драсна с 8 хиляди лева и даже не благоволи да се обади на другия ден.Николай Петков снимки може да видите на следния адрес:http://picasaweb.google.bg/tintirimintiri/WeddingPart1   добре че сме красиви и търпеливи с любимата ми жена за да тушираме тъпотиите на тази алчна женичка.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #1 -: юли 17, 2008, 21:03:34 »

Все пак сватбата ви е била много красива!

Много подобни проблеми с Приказен ден има описани съвсем в началото на темата за сватбените агенции (2006 г).
Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #2 -: юли 17, 2008, 22:22:21 »

Все пак сватбата ви е била много красива!

Много подобни проблеми с Приказен ден има описани съвсем в началото на темата за сватбените агенции (2006 г).
Ако мога да предпазя поне една двойка пак ще е добре, основната ми мисъл е че агентката се възползва от ситуацията и неоснователно "режат глави" при положение че според нейните думи - тя мисли само за теб, което воъбще не беше така, излишно оскъпява всичко.Като се има предвит че съм вече стара хиена ,въпреки това тази жена ни обра до шушка (като се има предвит, че парите не са от значение), все пак става въпрос за принцип.Аз се предполага да и имам доверие а в края на цялата хамалогия когато се отрезват нещата се оказват " Oh my ... " като ще дам пример че трябваше да платя за спането на някаква стара жена която така и не видях и според думите на хотелиера едвам са я качили до 2 етаж на хотела(който се стопанисва от мой приятел) + това тя без да ме попита е спала в друг хотел с двойни цени (сватбата се състоя в созопол) абе воъбще забравете я тази Мариела. beating
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 17, 2008, 22:33:11 »

 Offtopichttp://forum.svatbata.bg/index.php/topic,6991.0.html
Активен
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #4 -: юли 17, 2008, 23:04:12 »

Честито lisygera! Снимките са страхотни, въпреки всичко. Украсата и тя е много стилна, но все пак съм заинтригувана какви услуги включва цената от 8 000лв?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 18, 2008, 10:41:32 »

Аз по принцип не мога така с лека ръка да се доверя за украсата на сватбената агенция тъй като ми прави впечатление, че много фирми правят следното нещо:
Обявяват огромни суми за платове, воали, свещници, цветя и т.н. калъфи, панделки като те убеждават, че тези неща се купуват специално за твоята сватба. Като мине тържеството целия този инвентар остава при тях и те продължават да го отдават под наем като твърдят, че е  уникален и материалите са закупени специално за тържеството на следващите хора, които го ползват. Така не стига, че печалбите са им огромни, но и парите които твърдят,че отиват за такива разходи също остават при тях, както и всички останали украси.
Украсата ви е много красива, но не ми се вижда чак 8000лв. да струва!
« Последна редакция: юли 18, 2008, 10:43:47 от Zahira » Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #6 -: юли 18, 2008, 15:47:42 »

Честито lisygera! Снимките са страхотни, въпреки всичко. Украсата и тя е много стилна, но все пак съм заинтригувана какви услуги включва цената от 8 000лв?

Ами 1000лв.-наем за воали, 1800лв. - за това че ги наемаме,450лв.нощувка,4000лв.-украса сигурно има и още но жена ми плащаше някои неща и още не сме ги уточнили.
Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #7 -: юли 19, 2008, 01:41:35 »

Аз по принцип не мога така с лека ръка да се доверя за украсата на сватбената агенция тъй като ми прави впечатление, че много фирми правят следното нещо:
Обявяват огромни суми за платове, воали, свещници, цветя и т.н. калъфи, панделки като те убеждават, че тези неща се купуват специално за твоята сватба. Като мине тържеството целия този инвентар остава при тях и те продължават да го отдават под наем като твърдят, че е  уникален и материалите са закупени специално за тържеството на следващите хора, които го ползват. Така не стига, че печалбите са им огромни, но и парите които твърдят,че отиват за такива разходи също остават при тях, както и всички останали украси.
Украсата ви е много красива, но не ми се вижда чак 8000лв. да струва!
Спокойно меже да се довериш за украса на въпросната агенция като виждаш на снимките всичко е ок
Активен
angelissima
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #8 -: юли 19, 2008, 16:24:34 »

Хора, внимавайте за какво си давате парите. Много агенции работят по начин, който е под всякаква критика. Но ми се струва, че украсите на Приказен ден са много добри. Гледах ги преди време как работят в една от залите на хотел София- Гранд хотела. Просто бяха впечатляващи - няколко момичета сгъваха салфетки по много красив начин, други връзваха панделки, едно момче закачваше воали. Работеха бързо и красиво. А две от тях - с руси дълги коси бяха облечени със страшно красиви рокли. Изобщо - прекрасна гледка. Красиви същества творят...истинска приказка.
Активен
Slyn4o
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230


Голямааа усмивка:)


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 19, 2008, 17:04:56 »

lisygera  smile
И на мен страшно много ми хареса украсата, която са ви направили в ресторанта!
Само за това си заслужава май /макар че наистина са си доста паричките и аз лично не бих могла да си го позволя един ден  Wink /
Активен
Nikki
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #10 -: юли 22, 2008, 21:13:34 »

Скъпи читатели и участници във форума,
казвам се Николета и съм главен дизайнер и съсобственик на сватбена агенция "Приказен Ден". Включвам се в този форума по инициатива на една негова читателка и за да ви предоставя информация, която може да ви е полезна и да даде отговор на някои въпроси.
Ще си позволя да ви представя фирма "Приказен Ден" с няколко думи.
”Приказен Ден” е първата по рода си сватбена агенция, която поставя основите на този бизнес у нас...
Зад тези думи стои пет годишния труд на мен, Мариела Камбурова и на нашите колеги и близки. Този труд включва почти денонощни усилия чрез, които първо трябваше да запознаем хората, че такава услуга съществува после да ги запознаем какво представлява, след това да ги накараме да я пожелаят и накрая да ни позволят да покажем какво можем. А ние можем!  Wink
По пътя, който изминахме имахме много победи. Сватбените тържества придобиха нов вид. Станаха елегантни и стилни истинско приказно изживяване за младоженците и техните близки и роднини. Множеството нововъведения в организацията на сватбени тържества, както и разработването на дизайнерски отдел, който може да предложи декорации на европейско ниво ни помогнаха да накараме лицата на нашите младоженци да греят. И усещането да ги видим щастливи бе неповторимо удоволствие от което чувствахме "гъделичкане в корема".  yahoo
От тук ни предстои още да се учим и да се стараем да разберем клиентите ни. За съжаление има и такива, които не са достатъчно доволни по една или друга причина. Има клиенти които в процеса на работа споделят своите притеснения и дават шанс да се компенсираме, да изгладим недоразуменията и на финала да са доволни. Има и такива които осъзнават, че не им се инвестират много пари в сватбата им и въпреки перфектно протеклото събитие остават недоволни. А има и младоженци, които до последния момент са усмихнати, след тържеството ти казват, че са много доволни и на финала прочитаме в този форум колко са недоволни и ръсят епитети скрити или не зад анонимността във форума. Според мен идеата на  форума е да се споделят полезени идеи и опит, но аз тук виждам само необмислени и неточни твърдения по наш адрес както и безсмислени обиди, които е по - достойно да се кажат лично.
На тези младоженци бих искала да кажа или по-точно да ги помоля преди да се постараят да злепоставят и унижат когото и да е било да имат под внимание, че зад дадено име или изпълнител на услуга стои ЧОВЕК, който има и ДУША и близки, които преживяват обидата!
Етиката ми не позволя да изнеса факти за некоректно отношение към нас което обикновено стои в основата на някакъв конфликт.

На всички останали бих казала, че ако имат желание да разберат при какви цени и условия работим най-добре е да се свържат нас и да получат информация от първа ръка.
Ето още малко информация как работим:
Няма да ви за заблуждавам, че ако станете наш клиент ще обикаляме с месеци по магазините, ще ви заринем с оферти и безброй предложения.
Това е услуга "личен сватбен агент", който анимира младоженците месеци наред като се старае да им представи максимално голям избор.
От опита ни се отказахме от този вид услуга първо защото в България няма толкова голям асортимент от качествени услуги за които да дадем гарант.
Второ клиентите се натоварват и трудно биха направили избор. Не на последно място това е много скъпа услуга.

От нас може да очаквате да ви представим няколко изпитани и селектирани с времето качествени услуги от които да избирате (като предварително ви информираме, че съвсем не са най-евтините). Да ви спестим време и да се нагърбим с всичко необходимо за реализирането на успешно и красиво събитие, като не ви натоварваме с проблеми. И разбира се да ви дадем да мечтаете и избирате най-красивата декорация, а след това да превърнем мечтите ви в незабравими спомени. *I weddingday

Извинете ме за дългия пост.

Ако имате някакви въпроси или нужда от помощ или съвет пишете ми.

Активен
Nikki
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #11 -: юли 22, 2008, 21:27:12 »

В отговор на постинга на Lisugera бих искала да въведа яснота на читателите
относно стойността на сватба му (по негова преценка това става тук):

- нашата цена по договор е 2100 лв., но  беше направена отстъпка  от 10%, за да се съобразим  с  възможностите на младоженците.
 - стойността на декорация е точно 3924,20 лв.
Тя включва следните елементи (количества са  съобразени с броя  на гостите,  в случая 90 госта):
 Насипна украса, свещи, меню за гости, декоративни фунийки с жито,
възглавница за халки, панделки за чаши, кошница за шаферка, декорация за столове, булчински букет, букет за хвърляне, цветя за олтара,  аранжировка за гости, цветя за официална маса.
Под наем:
три вида вази, купи, воали за зала(монтажа на които продължи от 22:00 до 06:00 в цената влиза монтаж и демонтаж и консумативи) гирлянди ”розов  дъжд” за церемония и ресторанта, осветление за воалите.
Всички цени са съобразени с предварително подаден бюджет от младоженците и много
подробно обсъдени.
Предполагаемите  „истерии”  не са нищо повече от любезна покана да се движат по график ( предварително уточнен с булката) за да не карат гостите си да чакат за гражданската церемония при 38 градуса. Изрично изискване на булката беше да се придържаме стриктно към програмата.
Парите похарчени за нашия екип – 450 лв. включва транспорт в двете посоки за 1 бус, 1 автомобил , 2 нощувки за 2 двойни стаи ( за екипа ни) и една единична за фотографа, разноските по 2-мата души с които е увеличен екипа бяха за наша сметка.
Още детайли които останаха не забелязани:
   - като наши клиенти използваха безплатно част от басейна на Санта Марина за церемонията – това струва около 300 лв.
   -  гостите им бяха почерпени безплатно по чаша шампанско и по 2 хапки със сьомга и френски сирена на коктейла за добре дошли –  разход за около 500 лв.
   - внесения алкохол беше без „такса тапа” което  спести от бюджета още около 300 - 400лв.
   -  1 безплатен час допълнително в ресторанта което е 200 лв.
   -  Безплатен апартамент за младоженци-100 лв.
   - зарята не беше съгласувана с никого и  беше пусната в неподходящ час .
Управителя на хотела ни увери, че не е плащана глоба от 500 лв. или каквато и да е друга.
Активен
vivi
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #12 -: юли 24, 2008, 20:16:44 »

Искам да изкажа мнението си по въпроса.Според мен украсата, която е направила агенцията за вас lisygera, ако отговаря на цените посочени в постинга на момичето от агенция Приказен ден е напълно оправдана от към финансова гледна точка.Лично мнение.Сватбата ви изглежда,наистина направена с много стил и всичко е било много красиво.
А на момичетата от Приказен ден искам да им кажа,че би било хубаво ако се включат във форума с идеи за организация на сватбата.И тъй като повечето момичета тук сами организират своето тържество ще бъде интересно предполагам на всички да се включите по темите във форума-може би със снимки от ваши сватби, съвети за това как организацията на сватбата да мине по-леко и всичко с което бихте могли да бъдете полезни.И тъй като сте може би най-известната агенция,мисля че помощта,която може да окажете на нас бъдещите булки като професионалисти е голяма.
Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #13 -: юли 28, 2008, 10:44:45 »

1.Апартамента ни го платиха кръстниците.
2.Много ясно че няма да платя глобата, коя сватба не е имала заря.Как им идва на акъла да ме занимават с глоби,това отново показва как всички в бранша яко са наточили брадвите а най-лошото е че играят в комбина.  beating
3.След като плащаш 6000лв сметка много ясно, че няма да има такса бушон.
4.Това с басейна е ... как да кажа запълване на разговора, като се има предвид че тези които ползваха басейна имаха резервации в комплекса и ако мариела беше останала до края можеше и тя да скочи в него yahoo .
5.мариела пак забравя какво сме говорили на предварителните срещи(което е емблематично за нея) според нейните думи "ние имаме договор с ресторанта така че няма да има overtimе".
6."Предполагаемите  „истерии”  не са нищо повече от любезна покана " - за съжаление тази покана е била отправена към диджея и ние не разбрахме за по ранния Първи танц и по ранния танц на родителите (на биба баща и беше излязал от ресторанта-той от къде да знае че ще има танц като няма кординаторка за 300лв да му каже)  Bravo
7.450лв разходи платих само за спане и то само на екипа които включваше и родителите на мариела ,а биба плати още но не знам колко.
8.Оказа се, че на гостите не им е наливано алкохол (а алкохол имаше пре пре достатъчно) за което може пак да обвиня мариела защото тя трябваше да следи кое как къде и защо вместо това дойде по средата на сватбата да ми мрънка как нямало храна за нейната служителка......нямам думи.
9.Украсата е красива спор няма,н0 ...всъщност украсата за мене нямаше значение Билянчето се занимаваше с нея ... женска работа е това Wink

Да е жива и здрава Мариела не е лоша жена просто е бизнесменка, симпатична е , умее да говори и и гледам че си прави реклама от антирекламата Wink просто не очаквайте че като си платите всичко и ще забравите за досадните неща покрай организацията, която куца даже и когато си наел НАЙ НАЙ ПЪРВАТА И ДОБРА АГЕНТКА НА СВЕТА
« Последна редакция: юли 28, 2008, 11:01:09 от lisygera » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 06, 2008, 13:25:58 »

Абе честно да си кажа.. украсата ужасно ми харесва. И ресторанта, и градинатар и булката  good
Колко жалко, че сте останали с лоши емоции. По снимките изглежда перфектно. Ако забогатея внезапно, бих се уговорила поне украсата да ми я направят в тоз "приказен ден". Гледала съм по списания и снимки и други сватби, декорирани от тях и са прекрасни.. еееееехх, коя ли банка трябва да обера за такава украса, се чудя pardon
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #15 -: август 15, 2008, 20:16:46 »

Не искам да се заяждам, lisugera, и не съм адвокат на Приказен Ден, но някои от доводите Ви не ми се струват справедливи. Какво означава, че баща Ви не бил предупреден, че следва танц на родителите? Необходим ли е прескъп координатор, който да подсети родителите, че танцът за тях е някъде малко след танца за младоженците, и е добре да са наоколо в този момент? В края на краищата, хората би трябвало да имат някакъв common sense за нещата; сватбените агенти и координатори не са бавачки!

Колкото до таксата тапа, не съм съгласна, че при еди-каква си сметка е много ясно, че няма тапа, защото не е ясно според мен. Нашата сметка беше също висока (говорим за куверти, предполагам), но си платихме и тапа, защото такива са условията на ресторанта, и аз не видях някаква несправедливост в това!

От сърце Ви желая да сте останали щастливи все пак, но мисля, че трябва да има някаква реалност в очакванията към агентите, защото те не са бавачки за младоженци, а просто предлагат услуги. Аз също ползвах агенция и мисля, че съм запозната.
« Последна редакция: август 15, 2008, 20:20:12 от rozovka » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 18, 2008, 15:31:02 »

Интересна тема, явно и двете страни имат право...

Според мен повечето проблеми са въпрос на недоразумения...Наистина когато правиш сватба, всеки те гледа като "златна кокошка", беше ми писнало от това отношение, докато подготвях моята сватба.

Разбрах само едно, че трябва да уточниш дори най-минималната подробност (а те са толкова много и за повечето въобще не ти идва на акъла предварително), за да си поне относително спокоен, че всичко ще е наред или ако не е наред - поне после ще имаш основания да изявяваш претенции.

Но според мен наистина един сватбен агент в ресторанта трябва да координира всичко - от това има ли кой да държи питката на свекървата, докато тя захранва младоженците до това кога да е 1-вия сватбен танц или кога е танцът на родителите и дали те са в този момент в ресторанта.

Какво значи репликата, те не знаят ли, че ще имат скоро танц, че да си седят по местата. Ами може някой от тях да е отишъл до тоалетната през това време, това е работа на сватбения агент да следи за тези неща.

Аз правех абсолютно същото на сватбата на сестра ми, където се оказа, че няма никаква координация между ди джея и оркестъра, че управител в ресторанта няма, защото е напуснал внезапно и половината от сервитьорите не знаят какво да вършат, собствениците много мили хора, ама и те хал-хабер си нямат как да координират персонала.
Толкова много издънки предотвратих, търчеейки между оркестъра, ди джея, бара и кухнята, но така и трябваше. Е, не успях всички - например изнесоха тортата без прибори за рязане  и младоженците трябваше да чакат girl_impossible, но това просто не можах да го предвидя, че може да се случи.

Казвам го в смисъл, че ако бях сватбен агент и ми плащаха за това, щях наистина да следя за абсолютно всяка подробност.
Наистина тази услуга не би трябвало да е евтина, защото на този, който го върши, определено могат да му се изпилят нервичките в името на перфектната сватба.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 18, 2008, 15:40:12 »

И да добавя сега и нещо в защита на сватбените агенции:

Много ме дразнят реплики от типа на: "Това струва еди-колко си в действителност, а те го предлагат на еди-каква си цена." Едва ли не ги изкарват кожодери.

Ами тези хора нали се трудят и то вършат нелека работа (всеки, който си е организирал сам сватбата знае, че не е никак лесно и коства адски много нерви), отделно нали имат разходи - транспорт, телефон, поддръжка на офис, рекламни материали - като при всяка една фирма.

Заплати за екипа, защото подобна работа изисква немалък екип. Печалба и за тях, защото не са благотворително дружество все пак, за да работят и на загуба.

И в такива случаи казвам - ами купи си сам материалите и си го прави сам, като мислиш, че трудът на тези хора не струва нищо и не си длъжен да им го плащаш.

Рабира се, има някои, които прекаляват и си слагат цените според клиента. Вече ви споделих колко кофти съм се чувствала да ме гледат като "златна мина" понякога.

Но все пак нека нека не забравяме, че и трудът струва пари, не само платовете и другите материали.

Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 18, 2008, 15:45:28 »

До lisygera и Ники от "Приказен ден":

В крайна сметка коя е фирмата, правила зарята на тази сватба?
Би трябвало нея да глобят, а не младоженците.
Или някои от гостите е решил да гръмне някой фойерверк на своя глава и за това се е получило така?

Във всеки случай, ако агенция "Приказен ден" са осигурили зарята, това е било тяхна работа - да са сигурни, че фирмата-изпълнител няма да допусне подобна издънка.  girl_impossible

Дайте повече информация коя е фирмата, че ми е любопитно, близо съм до тази дейност и затова.
За да не става антиреклама, може и на лични да ми пишете коя е. 

Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #19 -: август 25, 2008, 18:51:27 »

Искам да изкажа мнението си по въпроса.Според мен украсата, която е направила агенцията за вас lisygera, ако отговаря на цените посочени в постинга на момичето от агенция Приказен ден е напълно оправдана от към финансова гледна точка.Лично мнение.Сватбата ви изглежда,наистина направена с много стил и всичко е било много красиво.
А на момичетата от Приказен ден искам да им кажа,че би било хубаво ако се включат във форума с идеи за организация на сватбата.И тъй като повечето момичета тук сами организират своето тържество ще бъде интересно предполагам на всички да се включите по темите във форума-може би със снимки от ваши сватби, съвети за това как организацията на сватбата да мине по-леко и всичко с което бихте могли да бъдете полезни.И тъй като сте може би най-известната агенция,мисля че помощта,която може да окажете на нас бъдещите булки като професионалисти е голяма.
това искам да кажа и аз препоръчвам да я наемата за украса но не и за цялостна организация...
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 26, 2008, 08:48:42 »

lisygera, нищо не казваш за зарята - извинявай, ама ми се струва невероятно, някой да ти "тупне" глоба след сватбата затова, още повече, че всичко ти организира сватбена агенция  crazy
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #21 -: август 26, 2008, 15:47:18 »

Сватбените агенции нямат практиката да наемат сериозни подизпълнители. За заря обаче е необходима фирма с лиценз. И в случая подобна фирма е спестена. Има законови срокове, в които лицензираната фирма подава куп документи в РУ на МВР - вид и количество на материалите, тип фоеверк, марка, производител, вносител, схема на разполагане и т.н.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 26, 2008, 15:54:33 »

Pachoran , аз това го знам повече от добре, понеже мъжът ми е в бранша, то не е само МВР-КОС, ами общини, РВД, ако наблизо има летище, пожарна и купища други бумаги, та любопитно ми беше в случая, дали агенцията се е издънила като не е наела лицензирана фирма, която да си спази всички изисквания или lisygera си е купил сам фойерверки и ги е дал на някой да му ги запали  crazy и после - проблеми sad

Това ми беше любопитно, защото ако не е възложил изпълнението на зарята на агенцията, после няма за какво да им се сърди.

А колкото до това, дали наемат сериозни подизпълнители, има нещо такова, но то не е масово, сватбените агенции, които държат на името си, работят със сериозни фирми според мен, то не си е шега работа и не може да се рискува в това отношение според мен.
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #23 -: октомври 14, 2008, 21:30:19 »

Аз искам да защитя "Приказен ден" и да ви кажа, че те са много добри професионалисти и винаги си вършат работата. Била съм на няколко сватби, организирани от тях.
Днес почти на всяка сватба има фойерверки. За тях и младоженците трябва да го поставят като въпрос и да го коментират с управителя на ресторанта......Ако той не знае как стоят нещата, при условие, че предполагам се правят доста сватби в този ресторант.. тогава кой? Много често зарята е подарък за младоженците. Откъде те да знаят, че така може да стане?  Някои хора имат няколко задачи, които трябва да изпълняват, а не го правят или забравят. Визирам управителите на хотели и ресторанти. Аз за първи път чувам да се глобява заради фойерверки. Явно са искали да се направят на интересни. А е и много грозно да се притесняват младоженците на следващия ден след първата брачна нощ. С какъв акъл са го направили? Ранени има ли? Или вече хората се чудят как без труд да изкарат пари? Един интелигентен и ерудиран управител на хотел (ресторант) никога не би допуснал такова нещо. Това е направо срам за хотела (ресторанта).   
Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #24 -: януари 03, 2009, 16:24:16 »

lisygera, нищо не казваш за зарята - извинявай, ама ми се струва невероятно, някой да ти "тупне" глоба след сватбата затова, още повече, че всичко ти организира сватбена агенция  crazy
Зарята е "организирана" от брат ми, представляваше един кашон за 180лв. на който се пали едно фитилче и воала... аматьорска работа но беше красива и е само 180лв а не от 500 до 10000 според Мариела.А иначе не оставяйте с впечатлението, че някои е бил нещастен даже напротив, тези писания които ги пиша са в интерес на хората които искат да се оженят а не да клеветя тоз и онзи, а както знаете човек ако иска да лъже много мизерии може да направи...всичко хубаво на всички Wink yahoo yahoo yahoo
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #25 -: януари 23, 2009, 22:55:20 »

Знаете ли какво научих днес? Че "Проновиас" ще облича булката от шоуто на Слави. А организацията ще я прави "Приказен ден".
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #26 -: февруари 03, 2009, 11:23:14 »

Агентките от Приказен ден бяха в Шоуто на Слави и тогава се разбар, че те ще организират сватбата на Ася и Станьо.
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #27 -: март 06, 2009, 00:02:49 »

Аз присъствах на сватба на Приказен ден преди 2 години и украсата беше много хубава, но и много скъпа - няколко хиляди лева. Наистина правят много изискани украси, но имат сериозен проблем с организацията. Моята братовчедка , т.е. булката , беше през половината от времето много изнервена от различни неуредици и изненади от страна на агентката. Просто подходът й е много "бизнес" и безцеремонен. След сватбата братовчедка ми каза, че ако сега започва организацията на сватбата си, би поръчала само украсата и всичко друго би си организирала сама. Аз също бях решила да постъпя така, защото държа на изискана украса, но по стечение на обстоятелставата бях на сватба на друга агенция, от която се впечатлих много, включително и от украсата и организацията и затова се отказах от Приказен ден. А и колкото да са впечатляващи и страхотни украсите на Приказен ден, цените се оказаха доста надути... Но не може да не се признае, че са хубави.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 02, 2009, 13:20:04 »

На сайта на "Приказен ден" пише, че украса от тях започва от 400 лева. Някой опитвал ли е да си поръча само украса и колко ли струва в действителност?
Активен
panika
Новак
*
Публикации: 14


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 03, 2009, 11:52:18 »

На нашата сватба украсата ще я правят Приказен ден и всичко ми излиза около 2000лв. като вътре се включва : украса за 8 маси - покривки, вазички, цветя, свещи, насипна украса, салфетки, панделки за столовете и т.н, украса за нашата маса, украса за автомобила, ботониери и гривнички за шаферките, моя букет и общо взето всичко .... нещата са ръчно направени, много красиви и по моите виждания smile

Сигурно има и по-евтини фирми, но аз съм решила,че искам всичко да ми е перфектно и изискано, затова се доверих на тях, защото вече са изпитани от наши близки, а са и много мили smile
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 03, 2009, 17:01:57 »

Това ми се струват много малко пари, като се има в предвид какви красиви украси съм виждала направени  от Приказан Ден. Ами то украсата на ресторанта за нашата сватба излезе към 2000 лв, а нашата сватба беше в провинцията и аз мислех че ако се доверя на агенция от София да ми направи такава украса ще ми вземат много повече, но явно не е точно така.
Активен
_usmivka_
Новак
*
Публикации: 12


« Отговор #31 -: ноември 23, 2010, 17:40:35 »

Здравейте!Може ли някой от вас да ми изпрати някакви координати на някой от декораторите на Приказен ден.Искам да използвам услугите им само за декорацията на сватбата ни.Затова искам да говоря директно с хората,които биха ми били полезни,а не евентуално да започнат да ме забаламосват с предложения и за други техни услуги.Поздрави!
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines