Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 00:36:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебето в самостоятелна стая - за и против  (Прочетена 57830 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 24, 2008, 11:52:25 »

Аз лично изобщоо не съм се замисляла за секс!! O_OТова ми е последната грижа!!Още не съм родила и някак си за нови креватни упражнения  :\Мнееее не мисля ама хич!А и не виждам какво пречи бебето на това!То не знае къде му е нослето пък камо ли да разбира от секс!Моя мъж е на мнение че щяло да чува и да се травмира от малко :girl_impossible:А пък аз не мисля преди края на годината да подновявам контакти а пък до тогава се надявам бебка да е спряла нощното хранене и да си спи спокойно!Но има време!Ако сте решили бебето да спи при вас секса е последното което трябва да мислите-лично мое мнение!!!
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 24, 2008, 12:09:41 »

То не знае къде му е нослето пък камо ли да разбира от секс!Моя мъж е на мнение че щяло да чува и да се травмира от малко :girl_impossible:Ако сте решили бебето да спи при вас секса е последното което трябва да мислите-лично мое мнение!!!

Аз питах pbizart как правят секс с нейния мъж, защото тяхното дете е голямо, не е вече бебе.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 24, 2008, 12:34:29 »

Аз питах pbizart как правят секс с нейния мъж, защото тяхното дете е голямо, не е вече бебе.

Еми, в крайна сметка, това е нещо много лично, според мен, а и си е нейна работа, може да са в друга стая, например good
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 24, 2008, 13:52:40 »

Въпроса не  е само до секса,естесвено че бебето нищо не разбира,но лично аз си мисля че трябва след годинката да е в отделна стая и да свиква да е самостоятелно,и трябва да знае че всеки си има стая,да свиква с тая мисъл.А и от там родителите да са си спокойни,че детето им няма да ги "хване в крачка" girl_wink
 Но това си е мое мнение и ще видим като се роди и порастне какво ще стане,ще е добре да обменим опит едва след като имаме такъв,до тогава може много неща да се променят и да мислим по друг начин.
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #19 -: юли 24, 2008, 14:10:10 »

Аз мисля, че бебето трябва да е с майка си (и баща си) колкото се може повече време.
Може би ще ви бъде интересен този сайт:
http://www.kangaroomothercare.com/whatis03.htm

Що се отнася до секса, не мисля, че той би травмирал бебето, все пак това е нормален израз на любов между мама и тати smile Иначе, има много начини и места за правене на секс, така че да няма начин бебето/дедето да види и разбере нищо.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #20 -: юли 24, 2008, 17:55:35 »

Ей супер темичка !!!! Ние с голям ентусиазум направихме детската подредихме я и зачакахме обаче......още с прибирането от болницата и кошарата се озова в спалнята така ми е по удобно макар че сме снабдени с най съвремена техника за наблюдение включително и този плот които се поставя под матрачето за движенията.Малката е хитрец и макар и на 2 мес след като татко излезе за работа започва да скимти и я местя на голямото легло почивните дни е същата картинка.Мисля че не е чак толкова лошо като почне да спи цяла нощ и поодрасне ще си ползва и стаята.Още повече че в момента там спи бабата помагачка А до колко помага мисля, че за това трябва да се отвори специална тема  girl_impossible
Активен
nadia_84bs
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



« Отговор #21 -: юли 24, 2008, 22:44:25 »

Нашето бебче до третия месец спеше в спалнята при нас но в кошарата си понеже нямахме детска стая. След третия месец когато направихме детската преместихме и кошарата там и отделихме малката да е сама. Мога да кажа само че в началото поне до 3месец нямах проблеми защото малкото бебе още не може да се обръща и движи, но сега вече е на 5месеца и всяка сутрин я намирам в различна поза и вечно отвита /за това намерих решение - купих и чувалче/, но за въртенето се притеснявам. Аз съм за ранното отделяне в собствена стая, защото имам познати на които децата им са на 6год. и не искат да спят сами. Според мен на една майка никога няма да й е лесно да се отдели от детето си, а колкото повече пораства толкова по-трудно става, затова колкото по-рано толкова по-добре. А относно вземането на спалнята сутрин мисля че няма родители които да не са го правили. Нашето бебче спи цяла вечер от 21ч. до 9ч. сутринта и сутрин преди да я нахраня я вземаме при нас за 10мин. да се събудим но не повече.
Активен
tsveteli
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #22 -: юли 29, 2008, 16:15:40 »

Няма по-голямо щастие да спя с бебето си на едно легло.Това ми беше мечта да имам бебе Momy
Активен
bonbonnin
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 08, 2008, 12:43:06 »

твърдо против, че то като става по цяла нощ и само трябва да тичаш наляво надясно , а пък и друго си е да си е в стаята с теб , да го слушкаш как диша и да усещаш всяко промръдване , то да има и бебефони , ама други се е да си е в стаята  smile а за секса ние нямаме никакъв проблем е вярно че 4 месеца след раждането нещата се нормализираха , но то и няма как по-рано (поне при нас)
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 09, 2008, 22:31:21 »

tsveteli е казала сякаш моите мисли.
Нашето момиче си е до нас от самото начало. Първите три месеца се будеше постоянно и не мисля, че щеше да ми е много удобно да тичам в другата стая. Та аз не можех да заспя и когато е до нас, та ако беше другаде незнам girl_impossible
А бебчето расте толкова бързо, защо да не си ги гушкаме мъниците и на спалнята и където си поискаме. crazy Какво като се научи. Нали все някога ще порастне, а ние вече няма да изпитаме това щастие и това прекрасно усещане. Поне не с това детенце де smile.
Моето мнение е, че колкото повече мъниците усещат нашата любов ще се чувстват много по-щастливи. Ако след годинката си покаже, че и е по-приятно самичка бих я преместила, детската стая е вече готова, но много ще ми липсва cray
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #25 -: октомври 09, 2008, 23:35:40 »

Хм,  и според мен бебо трябва да спи при мама и тати, ама видях и как бебе на 10 м. спи само в стая без никакъв проблем! tease tease
Много странно поне за мен, но една моя приятелка просто оставя беба в стаята и заспива сама без проблем. А ние само се дундуркаме на ръце, кой знае докога ще сме така crazy crazy. Май, май следващото бебе отива в самостоятелна стая от 3-4 месечно!? pardon blush smile
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 10, 2008, 09:24:06 »

ами по този въпрос с мъжа ми сме решили, като се роди бебчо да е при нас поне докато навърши годинка или годинка и малко, а после в самостоятелна стая  girl_wink
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 10, 2008, 12:36:57 »

Аз лично, ако стои този въпрос при нас на дневен ред още от самото начало бих свиквала бебето в самостоятелна стая. На мои познати детенцето е така още от самото начало и нямате представа колко е самостоятелна и до ден днешен - всичко иска сама да си прави. Разбира се първоначално бих се преместила да спя в детската стая, защото все пак таткото трябва да е наспан и отпочинал за работа. Някой трябва да работи и да се грижи за семейството и не бих му причинила това цяла нощ да не може да мигне и на другия ден да ходи на работа.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 11, 2008, 22:15:55 »

За съжаление при нас нещата са следните ......имаме си само една стая(изключая кухнята и ооогромното антре) и искаме,неискаме бебето ще е при нас,но се надяваме в най-скоро време да се преместим в по-голямо жилище де,иначе и аз се притеснявам за това как татко ще се наспива и ще ходи на работа,но просто няма да има друг избор  pardon
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #29 -: юни 11, 2011, 20:24:52 »

Ние ще сме в една стая, дори ще спи при нас на спалнята, за да ми е по-лесно с кърменето. Моята половинка спи много непробудно, направо е като пън, заспи ли нищо не чува, единствено ме притеснява да не го притиснем. За привикване не мисля на този етап и не смятам, че ще е проблем за по-нататък.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines