Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 05:46:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебето в самостоятелна стая - за и против  (Прочетена 57845 пъти)
 
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« -: юли 16, 2008, 10:33:38 »

От няколко дни съм в размисъл по този въпрос   ohah Имаме детска стая точно срещу спалнята, та се чудя удачно ли е бебето от самото начало да го сложа там? Мнението на родата е че съм луда да го направя  crazy ама то много не ме интересува  nea Та питам всички мами - къде спят вашите бебоци и ако имате възможност бихте ли ги отделили от самото начало?
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 16, 2008, 10:43:08 »

На мен са ми казвали,че в началото поне първите 6 месеца бебето задължително трябва да спи в стая на мама и тате.Иначе има опастност да не го чуеш вечер ако изхленца или пък нещо друго,също така може да се задуши и със завивката,ако не си до него няма да можеш д аму помогнеш.
Поне това е което аз знам pardon
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 16, 2008, 10:45:27 »

Аз като още неродила, но да си кажа мнението.  blush
Според мен поне няколко месеца бебето трябва да е в една стая с родителите или ако е в детска стая майката поне да спи при него, което пък разделя майката с бащата и не мисля, че е много удачно.  nea
В началото бебето се събужда често, случва се да повърне и понеже е прекалено малко може да се задави и задуши недай си Боже!  girl_impossible Аз не бих разчитала само на бейбифон да ме събуди като то се размрънка нещо и да тичам до другата стая да видя какво става, а и може само в просъница нещо да си промрънква и ако легълцето му е до спалнята, можеш само да го погледнеш и завиеш ако се е отвило или да му дадеш бибата, ако е свикнало с нея!  pardon
Мисля си, че и за вас с таткото ще е по-удобно и ще си по-спокойна (поне аз бих била по-спокойна) ако сте в една стая поне в началото!  good
Иначе е хубаво, че имате детска стая, но според мен по-добре да отделите детето като поотрасне малко, но не мога да дам съвет кога - това вече всеки си преценя в зависимост и от нуждите на детето - как е свикнало да заспива (да го приспиваш или само в леглото), да има някой при него или не и т.н.  pardon
Чакам и други да се включат с мнение по въпроса!  good
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 16, 2008, 13:27:16 »

Предполагам,че мненията,които ще получиш ще са доста сходни,както се вижда и от горните две.Аз също се присъединявам към тях и причините са тези,които Мария добре е изброила.Да не говорим ако си се кърмите денонощно през 3-4 часа колко по-удобно ще ти е да е наблизо бебчо.Точно така постъпихме и ние-с прибирането вкъщи малката си спеше в креватчето,разположено непосредствено до нашата спалня,а през деня-в кошарката във всекидневната,където аз можех да си върша и разни други нещо,освен да спя с нея smile Не се будеше ни от прахосмукачка,нито от тропкане,но това беше до към 2-3 месец (когато започна и да си спи по цяла нощ,никога не се е будила нощем)-впоследствие си я отнасяхме в спалнята,пускахме видеобебефона,където освен че чувахме ако има нещо я и виждахме, и спокойно си оставахме в другата стая,но после пак лягахме при нея.В първите седмици се държах малко странно-просто исках денем и нощем щом отворя очи да мога да я виждам моментално,една нощ се събудих и не я видях в легълцето,скочих като ужилена,а тя се беше смъкнала под завивката цялата (тогава държахме матрачето под лек наклон заради повръщането,а одеалцето-прещипано отстрани,за да не го изритва лесно),изхлузила се надолу...що рев му изревах,леле girl_impossible Отделихме я самичка в стая след годинката и тя сама ни даде да разберем,че така й е по-добре,но както е казала Мария-според детето си е,а и от родителите,де.Имам приятелка,чиято дъщеричка от самото раждане си спи в стаята с батко си до тяхната (ама кротки деца,ейй Wink ).Честно казано мен ме е страх,поне в първите месеци и живи и здрави и второто ще си е при нас в спалнята smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 16, 2008, 13:34:18 »

И аз подкрепям казаното от Мария и Росистела good

И моят Косьо спи в кошче точно до спалнята от самото начало, а често го взимам и при мен на спалнята, по-удобно ми е като се кърмим легнали blush Иначе, ако зависеше само от мъжа ми бебо отдавна да си спи сам в стаята, а аз да притичвам да го наглеждам, защото той все още се буди нощем поне по 1 път!!! А имаше и период, в който Косьо си спеше при нас на спалнята, но всеки си решава сам, а и от детето си зависи, както са казали Мария и Росистела Wink

Мисля да го отделя в неговата стая след годинката, но и той сам ще ни подскаже, надявам се, кога да го отделим да е самостоятелен Wink в детската си стая!
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 16, 2008, 13:50:11 »

Ние правим детската стая от сега, но бебо ще спи там живот и здраве доста по натам. Определено смятам, че трябва да е по-близо до нас, така и аз ще съм по-спокойна и ще мога да го наблюдавам. Особено в първите месеци smile
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 16, 2008, 14:41:53 »

И ние мислим така да постъпим, живот и здраве, както много добре са описали Роси и Мария!  good Задължително ще спинка при нас поне първите няколко месеца, но после ще си бъде само стая.
Активен
pbizart
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


http://kadesdete.bg/bg/contest/pagenum:2 Прегръдка


« Отговор #7 -: юли 16, 2008, 19:28:03 »

нашата дъщеря и сега спи при нас в 1 стая а е почти на 4 и до ден днешен се буди за вода, за пиш и пр. не смятам, че  е правилно да спи отделно. Детската стая е за игра и като стане уюеник да е самостоятелно, но докато е малко, още повече бебе трябва да сме възможно най-близо до детето.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 23, 2008, 15:35:18 »

Моето мнение е че докато детето е малко до 1год. наистина трябва да спи при нас,но след това е препоръчително според мен да спи в друга стая  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 23, 2008, 16:16:29 »

Ние нямаме и избор-бебка ще спи при нас!И то не една година ами поне две докато не намерим по-голямо жилище! *THUMBS*Много по-удобно е да е в стаята с мама и тати!Простив съм само да спи спи нас в леглото! :\Всеки трябва да си знае мястото за сън!Не го купувам това легло за да ми заема място а за да спи в него!И за това -в нашата стая,но в нейното си легло good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 23, 2008, 16:20:18 »

И ние Клео сме в същото положение и ние нямаме принципно друга стая,но сме с идеята да се местим живот и здраве де....иначе и аз съм против за това детето да спи в нашето легло!  nea
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 23, 2008, 16:22:37 »

Хм...... ми, момичета , то всеки е против, ама недейте много да приказвате отсега, защото без да се усетите първо ще започнете в събота и неделя да го вземате сутрин при вас , за да поспите с таткото още половин час, после мамчето ще започне да го прави всяка сутрин пак с тази цел, да си осигури още мъничко покой и така .......... На всяко второ семейство с първо бебе така му се случва, само дето приказките преди това са други.  nea nea nea nea
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 23, 2008, 16:26:49 »

Много жени познавам които са направили тази грешка и в последствие спят с бебето а мъжа в другата стая и накрая казват "моля помогнете ми как да го науча да спи в неговото си легълце"Аз за това съм против!!А и мисля че щом съм го решила ще си го направя така!!Моята майка също е гледала две деца и никой от двама ни не е спал и за минута при тях с баща ми на спалнята!!В това ме подкрепя напълно и ще ми помогне ако реша да "съгреша" blum ;)Инка знам че много неща се променят но си зависи от човека give_rose
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 23, 2008, 16:29:01 »

Ама разбира се, моето мнение също е такова, че бебето няма място там през нощта, когато е време за спане.Просто казвам как много често се случва, надявам се и аз  и ти и всеки, който иска да успеем да избегнем тая гадория.Ама.... не се знае знае ли се, аз това имам предвид  angry angry angry
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 23, 2008, 16:33:56 »


Момичета, прави сте!!! good
Но Косьо спи и  при нас на спалнята - особено, когато е неспокоен - и в неговото си легълце без проблеми!!! Поне за сега! Иначе, ДА, сутрин си го взимам при мен на спалнята, когато тати излезе за работа, както и през почивните дни, но лично аз не смятам, че това е грешка от моя страна Wink

Аз лично много обичах като млако да се събуда до наще, беш еми върховно щастие, и с брат ми беше така, също обичах и като се събудя, да отида и да се гушна при тях!!! heart heart

Но всеки си преценява къде да спинка съкровището му, моето решение е такова Wink!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines