Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 04:22:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 2 част  (Прочетена 160305 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #15 -: юли 17, 2008, 15:29:36 »

 Offtopic Сега си спомних какво ми разправяха един наши приятели - колко им излязла допълнителната сметка в ресторанта, защото еди-кой си пиел само еди-какво си уиски и други подобни. Мисля, че подобни претенции са неуместни. Абсолютно нищо няма да му стане на никой, ако пие това, което е предвидено. Никой не е роден в дворец, където от малък още са го хранили и поили само с отбрани храни и питиета, и сега ако му налееш немарково уиски, ще вземе да се изприщи. Малко ми е тая работа - като видиш много хора на едно място, и да си покажеш... Ти си пий каквото искаш, всеки обича марково уиски, но на чуждото празненство трябва да се съобразяваш...

Това с уискито е пример само, по принцип според мен гостите трябва да се съобразяват и уважават организацията на младоженците и да няма излишни претенции.
« Последна редакция: юли 17, 2008, 15:33:21 от rozovka » Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 20, 2008, 08:15:45 »

ние ще поръчваме алкохола и безалкохолното от ресторанта но на складови цени,доплащането на час е 100 лв.не е много но ако доплащаш да стоиш повече време от предвиденото в ресторанта се доплащат по стотачки и на ди джея и на оператора и те се събират доста.относно темата с допълнителните поръчки-първоначално казахме на управителя че ние ще ги поемаме,но аз мисля като доуточняваме нещата да се откажа от това.от една страна е грозно да си плащат, но от друга все пак те са поканени на сватба менюто е това което ние сме избрали,ако някой нещо необича може да не го яде.и друго когато ходя на гости на вечеря не казвам какво искам да има за вечеря, а се съобразявам с домакините.това че на някой нещо му се е дояло или допило на сватбата ми означава ли че аз трябва да го плащам?неискам да обидя някого но аз така мисля:)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #17 -: юли 20, 2008, 11:57:17 »

Вие ме стреснахте с тази тема  shok

Нашето меню струва 25 лв. Уговорили сме го преди няколко месеца. Възможно ли е да ни вдигнат цената сега ?? Че като ви слушам толкова евтино меню няма  crazy

А това, което плащаме допълнително на час за престой след уговореното време е 60лв/час.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 20, 2008, 16:52:44 »

Zahira, поръчайте си отделно меню без месо за вас. Ние ще порчъваме за няколко гости, не е проблем. Дугото, което исках да ти пиша е, че две безалкохолни лятото са много малко. Агентката ни препоръча да има по 2л. на човек, вярно че който пие бира ще ги пропусне, но все пак хората само като влязат ще изпият първото, защото им е било горещо на вън.

rozovka, според мен това с определянето на сума за допълнителната сметка е доста кофти. Така реално можеш да видиш, че човек на твоята маса си поръчва нещо и не плаща, ти поръчваш след 1 час и ти искат пари nea

inaxastra, по принцип има много голямя разлика между цените в София и по-малките градове. Не знам преди колко месеца сте уговорили ресторанта и кога е сватбата, но определено можете да очаквате увеличение. Личната ми прогноза - до 5 лв. на куверт, но не е ясно. Нашият куверт беше 37 лв. октомври, сега 50 лв., допълнителното време беше 150 лв., сега е 200 лв. на час. Понеже някой пита по-горе - октомври като вечеряхме в същият ресторант дори ми се стори, че има отстъпка и за тези 37 лв. не може да се съберат отделните неща от менюто ако отидеш да вечеряш, тоест не са завишени заради сватбата цените.

Още нещо се сетих, inaxastra, може би вече са ви го казвали, но е добре когато уговаряш цени с когото и да е за сватбата ви тук да премълчаваш факта, че младоженеца е чужденец, защото за много търговци това означава човек, на който тук му е много евтино и можем да му измъкнем два пъти повече diablo
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #19 -: юли 20, 2008, 17:03:06 »

Благодаря за информацията.

Цените са уговаряни март месец.

Да не казвам за вносния младоженец се бях сетила и се опитвам, но е невъзможно тъй като агентката, с помощта на която уговарям всичко (тъй като сама съм напълно изгубена) го тръби навсякъде. Според мен те си се познават и си играят комбина. Но какво да се прави - в родината това е начинът на работа или си вътре или...

Пък може и да е само параноя  crazy
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 20, 2008, 22:21:15 »

о не-не е параноя!те всички се знаят.в твоя случай как не са ти одрали кожата и ти е толкова евтин куверта...според мен не би било редно щом имате уговорка за една цена сега да ти кажат друга,но те в тези среди(сватбените:))не са от най коректните.ние като си запазвахме ресторанта ни казаха едно а когато отидохме да доуговаряме нещата беше вече съвсем различно.менюто трябваше да е 40 лв,като безплатна щеше да е украсата на нашата маса и тортата също, но сега вече си плащаме и тортата и украсата и куверта ни стана 45лв(с отстъпка:))
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #21 -: юли 20, 2008, 22:24:12 »

Арлина, и на мен не ми харесва вашият вариант, при който, ако правилно разбирам, ако си поръчаш едно кафе, няма да го платиш, но ако си поръчаш една бира допълнително, ще си платиш, защото младоженците плащали само кафетата, ама не казвам, че е кофти. Мисля, че е абсурдно, ако бюджетът за допълнителна сметка свърши, гостите да се скарат, защото единият платил едно питие, а другият не. Аз пък не пия кафе след вечеря, и ако вземе да ми стане кофти, че на един му платили кафето, пък моя коняк не платили... Изобщо не смятам, че гостите се занимават или трябва да се занимават с този въпрос - кое на кого са платили. Аз лично не смятам, че допълнителната сметка е толкова голям разход, а е жест към гостите и се запомня.
« Последна редакция: юли 20, 2008, 22:32:37 от rozovka » Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 21, 2008, 06:37:07 »

При нас кафето ще влезе в куверта, така че е все едно да кажеш, че не ти е харесала салатата "Асорти" и искаш овчарска примерно.
Нямах предвид, че гостите ще се карат, просто че ще е странно и на мен не ми харесва. Но всеки си решава и преценява сам, нормално е да имаме различни мнения.

По въпроса с цените - аз съм на мнение, че при съществуващата инфлация в страната не е нормално да си уговориш ресторанта 6-9 месеца предварително и цената да остане същата, за мен е равносилно на снижаване на качеството, защото иначе няма как да ти докарат старата цена. Дори един рестрант го отписахме и заради това, че ни гарантираха, че няма да променят цената.
« Последна редакция: юли 21, 2008, 06:39:24 от Арлина » Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 21, 2008, 10:52:56 »

ние ресторанта го ангажирахме юни месец някъде а сватбата е август все пак чак такава инфлация Oh my ...
 а и когато даваш капаро си се съгласил с условията които са ти предложили-не е редно да ги изменят в последствие като вече нямаш друг избор(2-3 седмици преди сватбата няма как да намерим друг свестен ресторант)а и ти се казва че едно нещо ти е безплатно, в последствие те карат да го плащаш.ние си преценихме че щом тортата и украсата е от ресторанта, може да си позволим куверт от по 40 лв.-те се изравняват нещата(ако ти е по евтин куверта но си поръчаш торта и украса пак идват същите разходи)а сега трябва да платим по скъп куверт и да платим "безплатните"неща, които ни бяха предложили на първата среща.незнам според мен не е честно така - дай сега като се жениш отвсякъде да ти смъкант кожата, понеже знаят че няма какво да направиш в последния момент!!!!!!
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 24, 2008, 20:48:04 »

silviq-tamara, за два месеца съм съглана, че е нормално да са можели да предвидят, ако има промяна или да поемат ангажимент, че цените ще са същите.

Искам да ви попитам имате ли хляб в менюто? Тъй като аз не консумирам хляб, освен ако не си правя сандвичи, не мога да преценя дали е нужен. Ние нямаме. Днес питах управителя и той каза, че менюто е достатъчно богато, а хляба заема много място на масата и според него е добре да се носи само, ако някой си поиска. Колебая се дали да го послушам или да кажа да сложат панерчета с основното ястие.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 24, 2008, 20:57:56 »

Арлина, повечето млади хора не им прави впечатление дали ще има хляб или не. Лично според мен обаче по-възрастните си го търсят. Буквално съм чувала, че не могат да се нахранят, ако няма хляб. Но не мисля, че ще си поискат от притеснение да не сбъркат нещо. Аз бих сложила по 1 панерче хляб/питка на маса и ако се вижда, че се "харчи" да се изнесе отново.
на нашата сватба имахме 2 питки за 30 човека - и само едната се изяде. но си зависи от хората.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 25, 2008, 06:26:01 »

нашият управител без да ни пита каза:хляб, задължително по 2 питки на човек... и ние нищо...съгласихме се дали да не му кажем на втората среща да ги намали на по една на човек, ама ако не стигнат...аз неискам да има нищо което да е допълнително(в смисъл да се поручва допулнително, защото ми е ясно как надписват сметките после...)
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 25, 2008, 10:22:43 »

При нас гостите са предимно млади хора. Тези на възраст над 30 са...12 души, спрямо моите гости мога да кажа, че две питки на човек са много, ама наистина много. Но зависи от гостите. Иначе от хляб не може да ви надпишат много сметката (можете да кажете, че се приемат само тези поръчки) и другото е, че за мен е смешно при куверт от 45 лв. да ви искат допълнително пари за хляба. С нашия управител не ми остана време да говоря, разбира се, ще платим ако поискат, но за мен е смешно... примерно по 2 филийки хляб вместо 45, куверта да е 45,50... тъпо nea
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 25, 2008, 12:19:52 »

Според мен трябва да има хляб! Може никой да не го яде, но по добре да остане, отколкото някой да иска и да няма! По една понерка на маса е достатъчно! Хляба си е важен!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #29 -: юли 25, 2008, 21:47:56 »

Аз също смятам, че трябва да има. Аз не ям хляб, а пък на сватба, с вичките предястия, меса, ядки и десерти - не се и сещам, но мъжете, а и някои от по-възрастните хора си хапват хляб с основното и е много по-добре да има на масата, освен това на практика изобщо не утежнява куверта. На нашите маси имаше по две купи с малки черни и бели питки и освен, че имаше за който иска, изглеждаше много изискано и завършваше масата. Не съм броила дали е останало и колко естествено, със сигурност е останало, но мисля, че това не е важно, защото засилва присъствието на изобилие, което е част от празничната трапеза.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines