Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 07:32:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 2 част  (Прочетена 150504 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: декември 20, 2011, 17:43:20 »

Аз не съм съгласна ,че трябва да има храна и напитки за обслужващият персонал.Тогава направете по едно меню и за сервитьорите и за управителя на ресторанта.За леки хапки или клуб сандвичи съм съгласна,но за пълно меню  абсурд.Все пак тези хора са на работа и не мисля,че е наш ангажимент да им осигуряваме прехраната.То е все едно работодателя да осигурява всеки ден на работника си безплатен обяд или вечеря.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #421 -: декември 20, 2011, 18:41:00 »

Ох доста спорен въпрос,чесно да си кажа не съм се замисляла до сега O_OМоже би ще говоря с управителката как процедират ноо,не мисля да има цял куверт за тях!Напитка и нещо за хапване да,но не и цял куверт с салата,предястия,вечери,ядки и т.н.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #422 -: декември 20, 2011, 19:31:59 »

fiibi, всъщност в заплатата на доста от работещите се калкулират и пари за храна и транспорт. Малко хора го знаят, но е факт. Смятам, че е нормално да се подсигури храна за хората, които са с нас 12 часа през деня. За да не се получи така накрая да си вземат "обедна почивка", за да отидат до близката закусвалня и да се нахранят. Най-грубо казано, разбира се. Съгласна съм, че показва уважение и съм съгласна, че всеки сам за себе си преценява дали ще подсигури пълен куверт или не. Това е моето мнение и това са моите доводи за него. Сега забелязах, че повтарям мнението на повечето от писалите преди мен.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #423 -: декември 20, 2011, 21:53:59 »

Аз не съм съгласна ,че трябва да има храна и напитки за обслужващият персонал.Тогава направете по едно меню и за сервитьорите и за управителя на ресторанта.За леки хапки или клуб сандвичи съм съгласна,но за пълно меню  абсурд.Все пак тези хора са на работа и не мисля,че е наш ангажимент да им осигуряваме прехраната.То е все едно работодателя да осигурява всеки ден на работника си безплатен обяд или вечеря.
Сервитьорите са ангажирни в определени часове и си имат свойте почивки за по цигара,кафе и отдих.
Никой не е длъжен да работи по 12-18 часа без почивка. Също така никой няма нищо против да изключи камерата или да спре музиката и да отскочи до близката пицария. Това което ги спира е уважение към младоженците. Ако уважението не е взаимно това неминуемо ще се отрази върху работата им. give_rose give_rose give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: декември 20, 2011, 21:59:22 »

Извинявам се за грубият тон ,но то по тази логика може да му се доходи до тоалетната точно по време на кумската наздравица или друг важен момент.Колкото до калкулирането ,възможно е ,не отричам и ако толкова много искате калкулирайте си го в договора .Няма нищо лошо да има и регламентирани почивки и спокойно точно в този момент да се планира нещо друго .В края на краищата всичко е бизнес и никой не работи за уважение ,а за пари .
Активен
MilenaOga
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91


Сключихме брак на 10 Септември 2011


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: декември 20, 2011, 22:00:58 »

Ние бяхме осигурили куверти на фото, видео, диджей. Куверт като на всички останали и на другите сватби знам, че така е редно.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #426 -: декември 20, 2011, 22:17:25 »

Извинявам се за грубият тон ,но то по тази логика може да му се доходи до тоалетната точно по време на кумската наздравица или друг важен момент.Колкото до калкулирането ,възможно е ,не отричам и ако толкова много искате калкулирайте си го в договора .Няма нищо лошо да има и регламентирани почивки и спокойно точно в този момент да се планира нещо друго .В края на краищата всичко е бизнес и никой не работи за уважение ,а за пари .

Точно за това става дума. Има ли работодател който може да ти забрани да отидеш до тоалетната?
Какво го спира оператора или дж да отидат до тоалетната в кулминационен момент? (такива кулминационни моменти има достатъчно) Мислите ли, че не се е случвало в такъв момент на човек да му се доходи до тоалетната? Ако той въпреки това отиде може ли някой да му се сърди или да не плати хонорара  който е уговорен? Това  обаче не се случва поради същата причина. Нарича се УВАЖЕНИЕ а не задължение. Не мога да повярвам че ги коментираме тези неща.
Какво им пречи на екипа да оставят всичко и групово да отидат до съседно заведение където цените са по-ниски защото са гладни, жадни и им се ходи до тоалетната. Накой има ли право да им се сърди? Гладен може да издържиш 2, 3, хайде 5 часа. ама 10, 12 или 18 часа са множко. И какво правим тогава?  Нали всичко е бизнес и пари а не уважение? NO NO NO
« Последна редакция: декември 20, 2011, 22:29:32 от AIVEN » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #427 -: декември 20, 2011, 22:25:47 »

 theone , според мен неуместно продължаваш с елементарните си мнения и поведение. Темата на спора е дискутирана много преди да решиш да правиш сватбено тържество. Фотографът и операторът не са обслужваш персонал ! И като един юрист би трябвало да си запозната с много от законите и наредбите касаещи труда на подобни професии. И като човешко същество ти заявявам, че за теб работят не слуги, а хора, нуждаещи се от елементарни средства за съществуване - вода и храна. Това дали са в сметката или не - аз не знам за подобна уговорка. Не се подигравай с хората ,които си наела за работа !
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #428 -: декември 21, 2011, 00:11:31 »

Ама хаиде стига моля ви се,това е единствения  форум в който влизам с голям кеф,именно защото няма заяждане!theone  е изразила мнение,всеки сам преценява какво да прави и как да си организира сватбата!Защо се нахвърляте така!Стига разводнявахте темата,моля ви се,поне аз като бъдеща булка искам да чета кое,как,какво свързано със мечтаната сватба и едни такива мнения ми развалят страшно настроението.Та по темата,моето меню ми се струва доста обикновенно,като чета другите чак срам ме хваща blushМанастирска салата,комбинирано плато и свински врат с гъбен сос и гарнитура!дали да не говоря с управителката вместо комбинирано плато да има на всеки студено предястие sad
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #429 -: декември 21, 2011, 00:40:53 »

свински врат с гъбен сос звучи чудесно. лично за мен това е любимото ми ястие на мама.  Wink

п.с. благодаря за идеята за регламентирани почивки, това ще бъде уговорено също предварително.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #430 -: декември 21, 2011, 10:31:02 »

 Offtopic Аз отново се намесвам и аз само искам да кажа,че в ресторанта в който бяхме регламента беше да се плати по един куверт на персонала (сервитьорите) и го платихме!!Макар да имаха  почивка!!За някой това е странно ,но е факт.
Момичета направете го така както вие си знаете.
mariajoro1984 мила никой не се нахвърля върху theone просто обменяме опит и даваме съвети ,а тя как ще го организира  - тя сама ще реши smile
Целувки от мен

mariajoro1984 менюто ти не е просто спокойно ,на всеки ще му бъде вкусно защото знае ,че е поднесено с любов в красив ден!
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #431 -: декември 21, 2011, 10:44:04 »

Бибси благодаря за мнението:))Дааа,най важното е ,че ще е поднесено с любов ха:)))В карйна сметка ще се доуточним с управителката за кувертите за дж,фото и видео:)))Весели празници от мен:))
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: декември 21, 2011, 10:53:27 »

mariajoro1984, аз също мисля, че менюто ти е хубаво. Много често зад префърцунените наименования на ястията са крие нещо съвсем обикновено, така че не се впечатлявай от това, което четеш. Важното е да е вкусно и комбинацията от салата, предястие и основно ястие да е добра.  girl_wink За предястието ти си прецени. На мен ми харесва и по двата начина.
Активен
mariajoro1984
Професор
****
Публикации: 366


« Отговор #433 -: декември 21, 2011, 17:57:59 »

Благодаря ви успокоих се Yes
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #434 -: януари 31, 2012, 12:55:15 »

Привет, и ние направихме вече примерно меню и то е за момента"

1. Салата - Шопска 450гр. (чудехме се за Овчарка, но всичко това го има в палачинката)
2. Ордьовър - Солена палачинка (гъби, кис. краставички, шунка, кашкавал, топ сирене) 200гр.
3. Основно - Пилешка пържола с гарнитура от задушени зеленчуци и задушени картофи) 400гр.
4. Мезета - филе Елена, карловска  луканка, бански старец и още нещо имаше но не помня какво  150гр
5. Хляб
6. Торта
7. Алкохол - ракия воно (бяло и червено), водка и бира
8. Безалкохолно - вода, газ вода, и продукти на Кока Кола    и май е това  Bravo
Сватбата е края на Май месец затова заложих на пилешко за основното ястие  smile

Според вас достатъчно ли е?   pardon

Имаме и детско меню и то е
1. Салата - Шопска
2. Кюфте и кебапче
3. Пържени картофи със сирене
4. Сок
5. Хляб
6. Торта        Знам, че не е от най здравословните, но това е за една вечер  blush pardon
 
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines