Сватбено меню - 2 част

(1/89) > >>

maria_lakova:
Стара тема

Данитка:
Ама момичета то е ясно,че всеки по сватбите дори и да не пие уиски,че ще пие само,за да се направи на интересен  }:->
Ще се заразмятат едни REDbull-i мартинита,бейлиси и какво ли още не,а уискито сигурно ще е 20годишно,аз мисля,че достатъчно марков алкохол сме накупили и безалкохолни напитки и ядене на корем има,та да поемам на някой си прищевките,защото знае,че са на аванта  :\

Ели .:
и аз така мислех преди нашата сватба, всеки каквото си поръча извън куверта да си плаща, макар че при нас имаше - водка, уиски, ракия и бира !!!! и си мислех, че като е лято няма да се пие вино, колегите ми си бяха поръчали и сервитьора дойде и ме пита за тяхна или наша сметка са ?? и тогава милото му каза -всичко да е за наша сметка, в края на краищата даже и някои хора знаех, че пиеха само марково уиски не се усмелиха да си поръчат, знаейки че ние поемаме !! и си платихме допълнително само двете бутилки вино -  зависи от хората !!!! но при положение, че има едно уиски, а те да поръчват маркови - наистина не съм съгласна, аз не бих го направила на чужда сватба, ще пия това което ми е сложено на масата !!!!

Zahira:
Ели така е обаче не всеки е толкова съвестен и скромен. Вчера ходихме да уточняваме менюто в ресторанта и честно казано малко се изнервих, защото изобщо не стана това, което исках да е. Ние нали сме вегетарианци и баща ми като каза, че пилешкото било недостатъчно и не всеки искал пилешко, а той например свинско и ние клекнахме. В предястието нямаше да има месни неща и той пак се намеси, че трябвало да има и не можело само тревички. И месни плата нямаше да има като следястие. То се получи един месен пир - точно това, което искахме да избегнем - аз лично нищо няма да хапна. Предварително се бяхме уговорили, че може да се донесе алкохол и вчера като споменахме и за бира управителят каза, че цитирам: "Започва едно мъкнене на каси бира, които няма да се изпият, по-евтино ще ви излезе, ако си я вземете от мен, аз трябва да извадя от хладилниците моята бира за да изстудявам вашата" и на мен ми стана супер кофти, защото знам, че лятото всеки налита на бира. И колкото и да е мъкненето на касите предпочитам ние да си я занесем. И без това куверта не е никак евтин.
Та за менюто е следното:
1. Welcome drink -Чаша шампанско, коктейлни хапки  от 4 вида хляб с френски и български сирена, месни деликатеси, рибни  деликатеси, хайвери и млечна паста ,мин.вода и кафе
2. Овчарска салата
3. Предастие - магданозено кюфтенце, паниран карфиол и сусамови пилешки хапки
4.Основно ястие - пиле в някакъв гъбен сос, свинско шишче  :! и картофи соте с копър
5.Следястие - месни плата :!
6. 2бр. безалкохолни на всеки
7. питка за всеки
 И като ударим чертата всичко това е 49лв.
Десерта тоест тортата ще си е от нас както и алкохолът. Ядки не могат да се внасят, безалкохолни също.

Vanilly:
Мила Захира, много добре те разбирам! И аз като бяхме миналата седмица в ресторанта ме беше страх да не поръчаме неща, които не ми се иска, но пък се оказа, че всички мислим еднакво. В нашиа ресторант и бира, и безалкохолно и алкохол, и дки може да се внасят, само за местните плата не й стана приатно, но не каза не! Искам да ти кажа по повод това, че си искала вегетарианско меню, много добре те разбирам, но помисли, че по-важното е всички гости да са сити и доволни, а за вас може да поръчате вегетарианско меню, ние имаме един такъв и ще му поръчаме отделно, за да хапнеш и ти, все пак е твоя сватба!!Не се ядосвай за глупости!! Важно е да си щастлива и весела на сватбата!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница