Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:40:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 2 част  (Прочетена 150498 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« -: юли 15, 2008, 13:39:13 »

Стара тема
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 16, 2008, 15:29:22 »

Ама момичета то е ясно,че всеки по сватбите дори и да не пие уиски,че ще пие само,за да се направи на интересен  diablo
Ще се заразмятат едни REDbull-i мартинита,бейлиси и какво ли още не,а уискито сигурно ще е 20годишно,аз мисля,че достатъчно марков алкохол сме накупили и безалкохолни напитки и ядене на корем има,та да поемам на някой си прищевките,защото знае,че са на аванта  nea
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 16, 2008, 15:38:18 »

и аз така мислех преди нашата сватба, всеки каквото си поръча извън куверта да си плаща, макар че при нас имаше - водка, уиски, ракия и бира !!!! и си мислех, че като е лято няма да се пие вино, колегите ми си бяха поръчали и сервитьора дойде и ме пита за тяхна или наша сметка са ?? и тогава милото му каза -всичко да е за наша сметка, в края на краищата даже и някои хора знаех, че пиеха само марково уиски не се усмелиха да си поръчат, знаейки че ние поемаме !! и си платихме допълнително само двете бутилки вино -  зависи от хората !!!! но при положение, че има едно уиски, а те да поръчват маркови - наистина не съм съгласна, аз не бих го направила на чужда сватба, ще пия това което ми е сложено на масата !!!!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 17, 2008, 08:02:00 »

Ели така е обаче не всеки е толкова съвестен и скромен. Вчера ходихме да уточняваме менюто в ресторанта и честно казано малко се изнервих, защото изобщо не стана това, което исках да е. Ние нали сме вегетарианци и баща ми като каза, че пилешкото било недостатъчно и не всеки искал пилешко, а той например свинско и ние клекнахме. В предястието нямаше да има месни неща и той пак се намеси, че трябвало да има и не можело само тревички. И месни плата нямаше да има като следястие. То се получи един месен пир - точно това, което искахме да избегнем - аз лично нищо няма да хапна. Предварително се бяхме уговорили, че може да се донесе алкохол и вчера като споменахме и за бира управителят каза, че цитирам: "Започва едно мъкнене на каси бира, които няма да се изпият, по-евтино ще ви излезе, ако си я вземете от мен, аз трябва да извадя от хладилниците моята бира за да изстудявам вашата" и на мен ми стана супер кофти, защото знам, че лятото всеки налита на бира. И колкото и да е мъкненето на касите предпочитам ние да си я занесем. И без това куверта не е никак евтин.
Та за менюто е следното:
1. Welcome drink -Чаша шампанско, коктейлни хапки  от 4 вида хляб с френски и български сирена, месни деликатеси, рибни  деликатеси, хайвери и млечна паста ,мин.вода и кафе
2. Овчарска салата
3. Предастие - магданозено кюфтенце, паниран карфиол и сусамови пилешки хапки
4.Основно ястие - пиле в някакъв гъбен сос, свинско шишче  bad и картофи соте с копър
5.Следястие - месни плата bad
6. 2бр. безалкохолни на всеки
7. питка за всеки
 И като ударим чертата всичко това е 49лв.
Десерта тоест тортата ще си е от нас както и алкохолът. Ядки не могат да се внасят, безалкохолни също.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 17, 2008, 08:48:06 »

Мила Захира, много добре те разбирам! И аз като бяхме миналата седмица в ресторанта ме беше страх да не поръчаме неща, които не ми се иска, но пък се оказа, че всички мислим еднакво. В нашиа ресторант и бира, и безалкохолно и алкохол, и дки може да се внасят, само за местните плата не й стана приатно, но не каза не! Искам да ти кажа по повод това, че си искала вегетарианско меню, много добре те разбирам, но помисли, че по-важното е всички гости да са сити и доволни, а за вас може да поръчате вегетарианско меню, ние имаме един такъв и ще му поръчаме отделно, за да хапнеш и ти, все пак е твоя сватба!!Не се ядосвай за глупости!! Важно е да си щастлива и весела на сватбата!!
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 17, 2008, 08:53:56 »

Захира,ако бях на вАС ЩЯх да застрелям управителя  diablo
Как така не можете да си внесете безалкохолно?Та това е пълен абсурд! angry
А това,което е казал за бирата ееееее,леле бясна съм!Не му ли спомена за кенчетата и все пак такъв голям ресторант и при тези цени да твърди,че няма да може да изстуди бирата е нелепо!По принцип ресторантите имат специално обособена хладилна стая,в която държат продуктите си и такива подобни!Даже беше някакво изискване за там ....колко звездните ресторанти и задължително за ресторантите с хотел,ако не се лъжа!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 17, 2008, 12:17:47 »

Ние в крайна сметка ще си занесем и бира плюс останалия алкохол и мисля да махнем тези месни плата. Като не могат да ни я изстудят ще си я занесем преди тържеството изстудена. И другото, което мисля е на всяка маса да има човек на когото може да се поръчва и той вече ще казва на сервитьорите и ще си записва. Отделно същия човек ще отговаря и затова да има алкохол на масите, тъй като понеже не е от заведението алкохола ние си отговаряме за неговото сервиране.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 17, 2008, 12:31:40 »

каква е тази цена от 49 лв. куверт на човек, че това направо си ужас - много скъпо ми се вижда, ако сметнат по меню пак ли толкова излиза !!!!!

иначе Захира мисля, че баща ти с право се е намесил !!! тъй като вегетарианците ще се броите на пръсти, но тези които са месоядни ще се мръщят на магданозените кюфтенца !!!!!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #8 -: юли 17, 2008, 14:04:32 »

Аз мисля, че малко излишно се тревожите с надписванията на сметките и тези преследвания на сервитьорите са малко прекалени. Да, най-вероятно ще ви понадпишат сметката с някой лев, но (не че смятам, че е правилно), това е едно от сватбените "изнудвания", които са неделима част от сватбата. Нашата сватбена агентка накрая преброи бутилките от внесения алкохол, които бяха в повече, за да не си ги прибере ресторанта, но не съм я ангажирала да следи записванията на всяка поръчка. Мисля, че в края на краищата може и да е имало някои дребни номера при финалната сметка, но ми се струват в рамките на допустимото. Сметката я платиха татко и свекъра, но от милото успях да измъкна, че е била около 400 лева, което за сватба 150 души, която продължи до около 2 часа посреднощ не ми се струва много. Платихме и допълнително над 5-те часа, които ни се полагаха като време от ресторанта, но това е друго.

Елегантен вариант, който бих препоръчала, ако не ви се ще да покривате пълната допълнителна сметка на гостите си, е да определите една сума, коато е приемлива, и да говорите със сервитьорите по време на сватбата да следят кога горе-долу тази сума ще се изчерпи. Когато свърши, ако някой иска още нещо, да му се каже учтиво, че вече се плаща. Тъкмо ако някой вече е на градус и иска сложни уискита, ще се отрезви  good. На мен този вариант много ми харесва и ми се струва разумен.

Веднъж бях на сватба, където нямаше предвидена бира, а на мен много ми се пиеше точно бира, и си поръчвах. И всеки път - дайте 1 и 20, дайте 1 и 50 (отдавна беше).

Разбира се, ако бюджетът е ограничен, трябва да се помисли за нещо, и според мен горният вариант е добър.
« Последна редакция: юли 17, 2008, 14:06:06 от rozovka » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 17, 2008, 14:14:19 »

Розовка аз много държа на честни и коректни взаимоотношения - каквото е изконсумирано разбира се че ще се плати, но много често нещата излизат извън контрол и не  по вина на управителите на заведенията може би. Най-често всички шмекерувания идват от сервитьорите. Вярно, че при тях е малко ден година храни, но пък и ние не сме с неограничени възможности.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 17, 2008, 14:19:37 »

rozovka 150 души и 400 лв. сметка  Oh my ... или си допуснала грешка? Както и да е. Това не е важното, всеки си знае бюджета. Мисълта ми е, че не е редно да се надписва сметка, независимо 1 или 100 лв. отгоре. В крайна сметка почти винаги се оставя бакшиш на сервитьорите. А в повечето случаи сметката се оправя директно с управителя и пак има бакшиш. От там насетне как става поделянето мен лично не ме интересува, но да ми бъркат в джоба нагло...... beating ...не мерси.
Относно менюто на Захира - да добра алтернатива е на вас да поръчате вегетарианско. На всички останали момичета, нали каните хора, с които се знаете и сте сядали на една маса - знете им предпочитанията. Така, че......не би трябвало да има груба намеса в определянето на менюто.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 17, 2008, 14:20:39 »

ооо трябва да има някакъв контрол, на брат ми на сватбата бяха си скрили 3 бутилки с уиски, но баща ми знаеше точната бройка и като видя, че не на всяка маса има по 2, а толкова бяха предвидени имаше скандал, трябва си човек и за това да се погрижи, при нас това беше свекървата, която милата нищо не разбра от цялата сватба !!!! иначе щяха мен да занимават  pardon доверине на никой, че не се знае на кого ще попадне човек
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #12 -: юли 17, 2008, 14:52:33 »

plamik, много ли ти се струват или малко... извинявай, не разбрах. Толкова е горе-долу. Доколкото милото ми каза, е била около 1000 лева, а от тях около 600 са доплащане, защото петте часа от ресторанта изтекоха към 11, а ние стояхме до около 2, та по 180 лева на час - 540, т.е. остават около 400 - 450 са сметка за доплащане. Ние бяхме внесли много алкохол, от всичко остана, без водка (пускала съм списъка в темата за алкохола).
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 17, 2008, 14:56:47 »

Аз реших, че цялата сума е 400лв. и ми се стори супер малко, затова попитах.  give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #14 -: юли 17, 2008, 15:00:25 »

Аа, не, де да беше така  Bravo. Това е остатъчната сметка - кой каквото си е поръчвал допълнително. Иначе кувертите бяха по 47 лева.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines