Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 03:08:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта- част 3  (Прочетена 184261 пъти)
 
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 01, 2009, 00:35:04 »

да така е, но хората не слагат даже никакви недценки за аранжировките, плащаме само цветята (по сметките, които правихме заедно с тях)... просто те са доста скъпи. Може би трябва да се помисли за намаляване на количетвото на цветя в самите аранжировки или нещо такова... и аз не знам... Но във всички случаи е ясно, че украсата от живи цветя натежава много на сватбения бюджет...
Активен
lemon
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #316 -: февруари 01, 2009, 01:37:05 »

lady_in_love, и нашата украса ще бъде само от естествени цветя и работя с флорист, който ще направи всичко - от арката и стойките с цветя за венчавката, до масите в ресторанта. По груби сметки, това което искам ще струва около 2800лв, което на мен ми се вижда адски много... но това е положението - естествените цветя са страшно скъпи и за да се получи ефектна украса трябват много много цветя...
Chystal , цената която са ти обявили за украса с цветя е абсолютно нереална и неразумно висока , съветвам те да проучиш фирмите за реалната цена на този вид услуга .
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: февруари 01, 2009, 09:01:55 »

Chystal , цената която са ти обявили за украса с цветя е абсолютно нереална и неразумно висока , съветвам те да проучиш фирмите за реалната цена на този вид услуга .

lemon, не съм се хвърлила на първата цветарница  Wink доста търсих и обикалях и  почти навсякъде ми казваха на око "ооо това ще излезе повече от 2000лв" (какъвто е нашия бюджет за украса - то просто няма как сватбата да е отрупана с цветя за по-малко). Само в този бутик, с който сега работим ми казаха, че на око не могат да кажат сума и няколко дни смятаха стойността на свяка аранжировка, за да дойдат до крайната сума. Е, наистина цената на цветята, които предлагат не са като тези на пазара, иначе няма да има смисъл за тях да се занимават с моите аранжировки. Но мисълта ми е, че трябва да се има предвид, че украсата естествени цветя е много скъпа... и естествено пак зависи точно какво се иска... когато имам повече време, ще опиша всички елементи от нашата украса Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #318 -: февруари 01, 2009, 09:57:55 »

Дали е много, зависи от количеството използвани цветя.

Първоначално исках 6 стойки от двете страни на алеята, водеща към арката с церемонията. Само те излизаха 80лв на стойка (за средно голяма аранжировка). Автоматично това повишаваше бюджета със ... сметнете колко лева. В последствие реших, че ще го преживея и се отказах от тях, защото не можех да си ги позволя.

Това само, за да кажа, че цената накуп може да шокира, но за голямо количество естествени цветя е логично.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 01, 2009, 21:55:57 »

моята приятелка ми каза, че за отрупан ресторант с цветя и украси и такива стойчици и куп неща максимума е около 1000 лв, но тя работи с много малко надценки, защото има страхотен нюх за букети и печели от оборот, а не от надценки. Ако искаш ще ти дам нейния телефон да я питаш лично ти каквото искаш колко би струвало.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #320 -: февруари 02, 2009, 00:42:52 »

Ей, сериозно ли ? Пък нашата цветарка беше уж приятелка на майка... като сметнахме колко би ни излязло всичко излизаше към 1000лв само за по няколко рози на маса, две композиции за арката и стойките, от които впоследствие се отказах, за да облекча бюджета за цветя  crazy ааа и булченския букет де...
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 04, 2009, 22:05:26 »

Момичета,днес попаднах на невероятна страница за украса, букети..и не само..Но трябва много време за разглеждане. Ето го и него  http://www.weddings.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1259  Малко след началните реклами започват тези красоти.Разделени са по цветове.Дано ви е от полза.Приятно разглеждане good
Активен
lemon
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #322 -: февруари 04, 2009, 23:29:55 »

Има какво да се види  , доста впечатляващи идеи ...жалко че  в нашата страна това изкуство все още не е толкова развито ...ще се радвам някой да покаже нещо подобно направено в България
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 08, 2009, 13:34:24 »

Crystal цената която са ти казали наистина е нереална,аз си капарирах цветарка,която ще ми направи

- булченски букет
- 11 ботуниери/тази на младоженеца е подарък от нея/
- 6 стойки с цветя за ритуала/като ще ми ги сложи в църквата и после в ресторанта/
- украса за колата,която ще бъде доста сложна и скъпа/само тя ще от порядъка на около 250лв. и нагоре/
- голяма аранжировка за всяка маса
- украса на младоженската маса/в нея ще има цветя,свещи,тюлове и т.н./
- украса на чашите и шампанското с живи цветя
- подложка на халките с живи цветя
- украса на кошницата с живи цветя
- живи цветя за тортата

Всичко това ще ми струва около 1200-1400лв. като ще работим с холадски рози и то доста скъпи,също така тя ще си ми даде вазите без никакви наеми и ще дойде в самия ден да ми подереди и аранжира
всичко в ресторанта.
Аз искам доста пищна украса от към цветя повярвай и за тази цена ще я получа,така че 2800 ми се струва доста много.Аз не съм обикаляла много цветарки,защото просто то самото начало съм си влюбена в красотите,който прави моята,а й цената ми се струва разумна за толкова много неща.
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: февруари 08, 2009, 13:54:07 »

lady_in_love можеш ли да ми дадеш координати на твоята цветарка доста нещта ти се вкл'чват в ценичката - много изгодно
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: февруари 08, 2009, 18:59:46 »

lady_in_love, цената която ми предлоиха е даже много добра, тъй като аранжировките и букетите ще бъдат направени основно с рози Равел и Вендела, внос от Еквадор.

В крайна сметка махнахме някои аранжировки, други намалихме, за да се вместим в бюджета...

- Сватбен букет - 21 рози Равел - 106лв
- 3 Шаферски букета - 3x11 рози Вендела - 192лв
- 4 бутониери - 1 Равел и 3 Вендела - 60лв
- Арка - Равел, Вендела, карамфили, хризантеми, зеленина, воали - 225 лв
- 6 стоки за ритуала и после в ресторанта - Равел, Вендела, карамфили, хризантеми, гипсофил - 348 лв
- 4x8= 32 аранжировки с Равел за масите в ресторанта - 512 лв
- 6 малки и една голяма аранжировки за булченската маса - 108лв + 125 лв
- 5 топки с рози, карамфили и хризантеми, закачени за тавана над дансинга - 230 лв
- 15 връзки бг рози, за да се посипят по пътеката към арката и масите в ресторанта - 155лв

Всичко излиза точно 2061 лв , което ми се струва напълно разумно, предвид на това, което искам и изискванията. Много съм доволна засега от бутик за цветя Орхидея, успяха да направят бюджет, който отговаря на нашите възможности, а аранжировките им са просто мечта...

 
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 08, 2009, 19:23:27 »

Crystal  незнам защо си решила да ползваш точно такива рози,но това си е твой избор,аз сега ги погледнах в Google,лично на мен холадските сортове ми допадат много повече.Обаче мила 4 ботуниери за 60лж,ако на това не му викаш скъпо,едната ботуниера идва 15лв.,досега даж и в София не съм чувала такава цена.Разбира се ти си знаеш най-добре,важното е да си доволна от тях,и все пак най-важното е да харесваш работата им ,така че щом си решила давай смело напред и дано да имаш най-прекрасната украса. give_rose
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: февруари 08, 2009, 19:44:30 »

ами избрах тези сортове най-вече заради цветовете им и формата, пък и са много популярни в Щатите, кофтито е обаче, че идват от много далече и доста се оскъпяват... Както и да е...
Сигурна съм, че твойта украса ще бъде страхотна, нямам търпение да видя снимки  Bravo
Активен
nincheto87
Новак
*
Публикации: 9


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: февруари 08, 2009, 22:28:30 »

здравейте, искам да попитам някой знае ли от къде може да се вземе хелий,за да се напълнят балони.Благодаря предварително. smile
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: февруари 09, 2009, 16:11:45 »

една тънкана грахова украса blum


* 7335_148198.jpg (74.78 KB, 640x479 - видяно 276 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines