Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 13:43:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта- част 3  (Прочетена 184481 пъти)
 
MrDJ
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #255 -: декември 18, 2008, 19:45:20 »

Само да не се окаже че аз съм единствения който си въобразяваше че тези украси са правени тук. crazy crazy *crazy*И аз  си мисля (защо  до сега не съм бил на подобна сватба.)  Те просто не са били тук.  beating beating beating Ако нещо бъркам кажете ми кои са тези заведения и в кой град.Щото сега няма да мога да заспя. angry angry angry
« Последна редакция: декември 18, 2008, 19:48:30 от MrDJ » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: декември 18, 2008, 20:54:16 »

Само да не се окаже че аз съм единствения който си въобразяваше че тези украси са правени тук. crazy crazy *crazy*И аз  си мисля (защо  до сега не съм бил на подобна сватба.)  Те просто не са били тук.  beating beating beating Ако нещо бъркам кажете ми кои са тези заведения и в кой град.Щото сега няма да мога да заспя. angry angry angry
Не тези украси са от чужди агенции ! И ще бъда щастлива ако все пак го видя и във България ! yahoo yahoo yahoo
Активен
MrDJ
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #257 -: декември 18, 2008, 21:17:06 »

Малко късно се сетих ама нищо.
Айде да им е на кадем и скоро и тука да има такива сватби. yahoo
Активен
salasar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 67



« Отговор #258 -: декември 18, 2008, 23:28:17 »

как вървят сега тази година украсите и как решавате какво да си поръчате-със сигурност някои се съобразяват със средствата,но виждам че във форума има и булки,които за тях това е без значение.Запалихте ме сега и вече няма да мога да спя-аз обожавам такива красоти и съм естет човек.Моля споделете give_rose
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: декември 19, 2008, 10:05:35 »

Ами честно казано момичета, има две неща които си мисля.

Първото е за цената на естествените цветя. Сами по себе си, взети от борса, не са изобщо толкова скъпи. Поне пролетта не бяха. Правихме сценографията на един спектакъл с една девойка от групата и за 70 лева двете пренасяхме цветята на два курса и напълнихме цялата ми кола - багажника догоре и задните седалки на нивото на стъклата. За сведение, багажникът ми е 80 литра. Не знам идната година как ще са цените, но когато става дума само за цвят, тези цени, за които чувам, от порядъка на 1500 - 2000 лева за украса са  crazy. Обаче се натрупват всички панделки, шлейфчета, мъниста, вазички и други щуротии, и като прибавим труда на флористките и - ето ти тлъстата сумичка.

Аз мисля ли мисля за вариант сама и с шаферките да сложим украсата, с цветя, купени от борсата. Обаче как ще стане в цялата лудница и кое по-напред.. Ако измисля такъв вариант, ще го направя. Ако не - ще карам без украса, защото май май не можем да си позволим професионалист да ни я прави, а и милото няма да се съгласи на такъв разход.

Мисля си и едно друго нещо. С риск може би да си навлека гнева на някои хора, ще кажа, че като гледам реалните снимки от сватбите, тук по албумите, украсата тотално се губи в бутилки и чинии. Ако е организирано от сватбена агенция, фотографът им е снимал украсата преди да дойдат гостите, а щом те дойдат - край - само манджи по масите и някакви нещастни зелентийки се подават едвам едвам между тях. В интерес на истината, съм била само на една сватба с украса досега и аз собственоръчно разкарах букета от масата за да си сложа чинията.

Може би наистина добрите агенции и ресторанти успяват да проведат всичко както трябва. Но като гледам достъпното за простосмъртни като мене.. непрекъснато се колебая трябва ли ми украса или не.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: декември 19, 2008, 10:10:32 »

Мдаааа - напълно съм съгласна за това с чиниите и т.н. Ние за това се борихме до последно да не са заредени масите...поне нещо да се види...А и се спрях на високи вази, за да се виждат...

А за цветята от борсата е така - преди време милото ми беше подарил ОГРОМЕН букет рози и мисля, че не беше повече от 30 лева pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #261 -: декември 19, 2008, 11:21:04 »

Мисля си и едно друго нещо. С риск може би да си навлека гнева на някои хора, ще кажа, че като гледам реалните снимки от сватбите, тук по албумите, украсата тотално се губи в бутилки и чинии. Ако е организирано от сватбена агенция, фотографът им е снимал украсата преди да дойдат гостите, а щом те дойдат - край - само манджи по масите и някакви нещастни зелентийки се подават едвам едвам между тях. В интерес на истината, съм била само на една сватба с украса досега и аз собственоръчно разкарах букета от масата за да си сложа чинията.

Може би наистина добрите агенции и ресторанти успяват да проведат всичко както трябва. Но като гледам достъпното за простосмъртни като мене.. непрекъснато се колебая трябва ли ми украса или не.

Това е въпрос на уговорка с ресторанта и все по-често се практикува.

Ние нямахме абсолютно нищо по масите освен украсата. Разбира се, това стана след много настояване от моя страна и повтаряне, и убеждаване, но важното е, че стана. Щом за нас е било възможно възможно ще бъде и за други  Good luck
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: декември 19, 2008, 15:42:33 »

Ами честно казано момичета, има две неща които си мисля.

Първото е за цената на естествените цветя. Сами по себе си, взети от борса, не са изобщо толкова скъпи. Поне пролетта не бяха. Правихме сценографията на един спектакъл с една девойка от групата и за 70 лева двете пренасяхме цветята на два курса и напълнихме цялата ми кола - багажника догоре и задните седалки на нивото на стъклата. За сведение, багажникът ми е 80 литра. Не знам идната година как ще са цените, но когато става дума само за цвят, тези цени, за които чувам, от порядъка на 1500 - 2000 лева за украса са  crazy. Обаче се натрупват всички панделки, шлейфчета, мъниста, вазички и други щуротии, и като прибавим труда на флористките и - ето ти тлъстата сумичка.

Аз мисля ли мисля за вариант сама и с шаферките да сложим украсата, с цветя, купени от борсата. Обаче как ще стане в цялата лудница и кое по-напред.. Ако измисля такъв вариант, ще го направя. Ако не - ще карам без украса, защото май май не можем да си позволим професионалист да ни я прави, а и милото няма да се съгласи на такъв разход.

Мисля си и едно друго нещо. С риск може би да си навлека гнева на някои хора, ще кажа, че като гледам реалните снимки от сватбите, тук по албумите, украсата тотално се губи в бутилки и чинии. Ако е организирано от сватбена агенция, фотографът им е снимал украсата преди да дойдат гостите, а щом те дойдат - край - само манджи по масите и някакви нещастни зелентийки се подават едвам едвам между тях. В интерес на истината, съм била само на една сватба с украса досега и аз собственоръчно разкарах букета от масата за да си сложа чинията.

Може би наистина добрите агенции и ресторанти успяват да проведат всичко както трябва. Но като гледам достъпното за простосмъртни като мене.. непрекъснато се колебая трябва ли ми украса или не.
  По повод това че се губи от бутилки украсата съм съгласна ! Но има хиляди варианти това да се избегне ! А колкото до това че се вижда само преди да влезнат хората зависи каква е украсата ! При обличане на столове,арка ,стойки за посрещане и куп други неща правят ресторанта тържествен  за цялата вечер ! А все пак сватбата трябва да се отличава от всяко едно друго тържество ! Но пък една весела свтба компенсира всичко останало !  yahoo
« Последна редакция: декември 19, 2008, 15:48:44 от nasi » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: декември 20, 2008, 12:23:49 »



Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: декември 20, 2008, 13:34:52 »

Идеалното доказателство за поста ми по горе ! Bravo Bravo Bravo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: декември 20, 2008, 14:09:57 »


Активен
nachinaesht_svatbar
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #266 -: декември 23, 2008, 11:56:54 »

Здравейте,
Както обещах, пускам снимки от Акорд. Тъй като е украсено мисля, че трябва да ги пусна в тази тема.


* DSC_0258.jpg (45.02 KB, 500x335 - видяно 246 пъти.)
Активен
nachinaesht_svatbar
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #267 -: декември 23, 2008, 11:57:56 »

и още


* DSC_0264.jpg (35.47 KB, 500x335 - видяно 244 пъти.)
Активен
nachinaesht_svatbar
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #268 -: декември 23, 2008, 11:58:33 »

и последната:)


* DSC_0273.jpg (52.19 KB, 500x335 - видяно 258 пъти.)
Активен
kpacmaBu4ka
Любопитен
*
Публикации: 44


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: януари 04, 2009, 21:43:38 »


Аз мисля ли мисля за вариант сама и с шаферките да сложим украсата, с цветя, купени от борсата. Обаче как ще стане в цялата лудница и кое по-напред.. Ако измисля такъв вариант, ще го направя. Ако не - ще карам без украса, защото май май не можем да си позволим професионалист да ни я прави, а и милото няма да се съгласи на такъв разход.


Мога да ти дам идея как беше при нас - сами си правихме украсата и се бяхме уговорили с управителката на ресторанта да ни я сложат те, защото ресторанта беше зает до обяд, а на нас ни трябваше чак за 14ч. Бяхме се разбрали сутринта сестра ми и още едно момиче от гостите да отидат и да оправят само булчинската маса, а сервитьорите трябваше да направят и останалите маси по подобие на булчинската. Но при нас украсата беше много семпла - сферичка с вода, камъчета и гербер в тях и мидички наоколо и салфетки в цвят бордо, та беше лесно за изпълнение  Yes Ние предпочетохме да няма много украса по масите точно защото става претрупано, въпреки че се бяхме разбрали да изнасят нещата постепенно, а не наведнъж.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines