Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 13:37:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта- част 3  (Прочетена 184471 пъти)
 
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: декември 12, 2008, 16:52:07 »

Укоражихте ме, момичета, благодаря! Със зелена или друга подхождаща хартия верно ще стане супер. Измислих и друго - може и домакинско фолио - хем нищо не пропуска, хем е като сребърно. В момента ми е коледно, но като ми стане пролетно, мисля да започна да се упражнявам в икебаната и да пусна снимки! Поне ще се позабавлявам.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: декември 12, 2008, 17:28:44 »

BASTET  от личен опит ти препоръчвам за нискобюджетна украса тия гъби опаковани с тъмнозелена целуфан (опаковачна хартия )   good

Украсата на нашата сватба беше такава. На тази снимка се вижда най- добре как изглежда отстрани гъбата опакована с зелен целуфан:
 

Има още снимки в галерията ми- разгледай ги за да добиеш представа. С повече зеленина гъбата може да се скрие почти напълно. Самото опаковане на гъбата става по следния начин:

Напояваш и изрязваш толкова гъба колкото ти трябва, аранжираш я, изрязваш един квадрат от целуфан (по- голям от гъбата), поставяш гъбата посредата на целуфана и всички краища на целуфана ги вдигаш нагоре. Фиксираш с помощта на обикновена ластичка (може да си купиш ластички на пакет от всяка книжарница), която я нахлузваш на вече опакованата част от гъбата. Дано ме разбереш че малко странно го обясних pardon Направена така аранжировката не пропуска вода и може да долееш вода в случай че гъбата ти тръгне да изсъхва. Според вида на цветята които си изпозвала, аранжировката ще издържи различно време. Устойчиви и издържливи цветя според мен са розите и хризантемите, докато примерно лилиума си мисля че не е.

Понеже и ние бяхме изправени пред проблема с ниско бюджетна украса и всичко си правехме сами та като цяло дадохме около 350 лв за украсата на ресторанта, украсата на колата, моя букет,бутониерите и кошничката за шаферката. Аз лично съм повече от доволна какво се получи с тая малка сума  smile Така че и с малко средства може да се спретне нещо красиво  girl_wink Успех Good luck
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: декември 12, 2008, 23:49:31 »

BASTET, krasunkata го е обяснила много добре  Bravo , аз нямам повече какво да добавя, освен че е добре да киснеш гъбите във вода повечко време, за да поемат максимално количество течност, за да не изсъхнат бързо и цветята да се задържат по-дълго свежи.  good

Домакинското фолио не го намирам за добра идея, защото много лесно се прокъсва и има риск да се "оплескат" нещата, какъвто риск определено няма при опаковъчната хартия. Ако искаш да е сребърно, спокойно можеш да намериш и такава в сребрист цвят! Успех с пробите и ако се сетиш нещо, питай!  Good luck
Активен
MrDJ
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #213 -: декември 14, 2008, 22:04:31 »

Аз пък преди да вляза в този форум нямах представа през какви изпитания минава една булка която сама си организира сватбата. То направо може да ти се отще да се жениш.  GROAN
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: декември 14, 2008, 22:10:03 »

На пръв поглед нещата изглеждат лесни и прости но във действителност подробностите са толкова много ,че на моменти да се чудиш от къде да започнеш ! И аз винаги съм се възхищавала на момичетата които се справят със почти всичко сами !  Bravo Bravo Bravo А тук във форума има доста такива и не само във форума !
Активен
nachinaesht_svatbar
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #215 -: декември 14, 2008, 23:56:09 »

Момичета,
В крайна сметка избрах. Ще бъде royal blue така нареченото турско синьо със сребро. Стои направо невероятно готино. След като видях и рускинята дето спечели мис Свят и видях комбинацията синьо със сребърно - всичко е ясно за мен yahoo. И роклята ще е сребърна, с голяма цепка blum дано баща ми не полудее хахаха diablo
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: декември 15, 2008, 00:06:45 »

начинаещ сватбар, поздравлния за избора Bravo. на мен лично синиото ми е любимия цвят, и много исках да го впиша в обстановката, но р-та не позволява..иначе аз съм ЗА синио и сребърно, стои направооо "кралско".. Bravo
 Offtopic а избрали ли сте вече датичка и ресторант?
Активен
nachinaesht_svatbar
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #217 -: декември 15, 2008, 00:23:35 »

Мда,
Мислихме да е в Пловдив, защото аз съм от там, но моят бъдещ съпруг е чужденец, така, че последно вчера свекито каза София и аз като мирна девойка (мама каза да си мълча до сватбата  yahoo шегувам се) избрахме София. По- удобно е за всички. Ще ги вземем от летището и готово, а до Пловдив трябва да им търсим транспорт. Утре ще ходим в софия да гледаме ресторант, но да ти кажа - цветовете остават - синьо и сребърно:)))) това вече няма промяна. Датата е - поне засега е 3 май. Надявам се поне това да не променяме. Но знаеш, част от гостите ще пътуват и отпуски, разни проблеми, та утре всичко ще е ясно.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: декември 15, 2008, 10:33:56 »

Krisi, krasunka, благодаря ви, момичета, за обясненията! Украсата на krasunkata е направо.. супер! Дано се справя и аз така добре.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: декември 15, 2008, 16:49:18 »

от мен малко идеики в розово и жълто  Bravo


* 507ACA7B-1762-4B4F-AC89-370075F534F3.jpg (52.8 KB, 500x300 - видяно 236 пъти.)
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: декември 15, 2008, 16:49:47 »

рози за масите


* Rose bowl.jpg (41.43 KB, 400x354 - видяно 2452 пъти.)
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: декември 15, 2008, 16:50:11 »

и в жълто


* tech_01.jpg (30.21 KB, 300x388 - видяно 2460 пъти.)
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: декември 15, 2008, 19:16:04 »

Много красиво се получава и с точно тези тонове на розовото.
 Bravo Bravo Bravo сиси_петрова  за идейките smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: декември 15, 2008, 20:27:47 »

« Последна редакция: декември 15, 2008, 20:48:55 от gucci » Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: декември 15, 2008, 20:30:28 »

Оххх, gucci, разтапяш ми сърцето  blum blum blum
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines