Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:59:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как да организирам смесена сватба от чужбина
ресторанти - 0 (0%)
църкви - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се омъжиш за чужденец  (Прочетена 116081 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #150 -: август 23, 2012, 11:59:07 »

Сватбата ни беше в Благоевград. Текстьт на церемонията си го бяхме написали сами и я водеха брат ми и брат му - единия на Бг, единия на Ит, като след всеки пасаж този, който е чел спираше и поглеждаше другия, за да му даде знак, че е негов ред. Много добре и естествено се получи.

За гостите бяхме направили брошури. Така всички бяха в течение кое след какво следва, а в тези за чужденците беше описано и кой ритуал какво значение има.
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #151 -: август 23, 2012, 12:47:57 »

Ние сме с преводач за ритуала, тази събота. После ще споделя как е минало.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #152 -: август 23, 2012, 13:26:08 »

Ние имахме гости с 3 различни езика, и нямаш как да имаме преводач, затова се спряхме на другия вариант.
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #153 -: септември 01, 2012, 12:18:02 »

Както обещах - да споделя. Ние имахме най - разнообразни гости, но в общи линии говореха или английски или български, та се оправихме. Преводачката ни беше много готина и всичко мина по мен и масло, защото беше репетирано. Преводач определено ни беше необходим, иначе много от гостите нямаше да разберат тостовете на мъжа ми и кума, а другите нямаше изобщо да са в час за ритуалите.
Активен
MeryMery
Любопитен
*
Публикации: 42



« Отговор #154 -: февруари 26, 2013, 13:36:03 »

Ние поради доста смесените гости и доста скъпо излизащата в този случай сватба,решихме да подпишем и направим събиране вкъщи с най-близките ни приятели и може би няколко души от Ирландия(ако успеят да дойдат),а после да отидем до Латвия и да  отпразуваме и там скромно с останала част,защото 'хънито' не си е ходил от 5 години.Няма да имаме кой знае колко типично  български традиции,за да не се чувства не на място.А за езика той няма никакъв проблем в това отношение.За първите шест месеца го научи толкова добре,че вече едва ли някой го мисли за чужденец.Дори аз самата откакто си говорим само на български забравям понякога.
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #155 -: май 17, 2014, 05:22:18 »

Здравейте! Дойде и мой ред да се разпиша тук, защото вече съм сериозно притеснена относно венчавката ни в православна църква. Годеникът ми е американец, протестант, и на всичкото отгоре семинарист. Сватбата ни ще бъде в София през септември и аз държа да е в православна църква. Той няма против това, но нашият поп държи да го кръсти и на всичкото отгоре първо да го 'провери' колко е християнин. Годеникът ми е от корейски произход и фамилията му е сред първите християни там, които от много поколения правят буквално чудеса за развитието на християнството в Корея. Кръстен е като малък и в момента е последна година в семинарията. За него е много обидна историята с кръщенето, да не говорим за разпита преди това. Въпросът ми е следният- знае ли някой от вас църква в София, където биха били по-толерантни и склонни да направят венчавката без кръщене? Четох, че има случаи с католици, но за протестанти не знам.
Предварително благодаря!
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юни 18, 2014, 20:29:04 »

Здравейте!
Включвам се и аз в тази тема. Не знам как не я бях открила до сега!
ivanjelina, аз бях чула, че когато един от младоженците и кумовете не са православни християни трябва да се "миропомажат" и да кажат 3 пъти "Отче наш" на български език. За пореден път се убеждавам, че в нашите цървки всеки поп си решава кое как да бъде. За това ние решихме да се венчаем в католическа църква - не исках да "изтезавам" нито милото, нито кумовете. Единствения "проблем" сега е, че отчето което ще ни венчае в католическата църква иска венчавката да е с литургия. Това е много хубаво, но литургията ще е на български език, т.е. тези които ще разберат литургията са православни, а тези, които ще са наясно с литургията, сиреч католиците, ще се водят само по "книжката"... НО се надявам да се вместим в този един час, който сме предвидили за ритуал и литургия, и никой да не се отегчи.  smile
А иначе за ресторанта мисля да има доста бъларски традиции - аз си ги харесвам нашите традиции, а и да им покажем на чужденците що е то българско хоро!
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #157 -: юни 28, 2014, 22:05:13 »

Здравейте!
Включвам се и аз в тази тема. Не знам как не я бях открила до сега!
ivanjelina, аз бях чула, че когато един от младоженците и кумовете не са православни християни трябва да се "миропомажат" и да кажат 3 пъти "Отче наш" на български език. За пореден път се убеждавам, че в нашите цървки всеки поп си решава кое как да бъде. За това ние решихме да се венчаем в католическа църква - не исках да "изтезавам" нито милото, нито кумовете. Единствения "проблем" сега е, че отчето което ще ни венчае в католическата църква иска венчавката да е с литургия. Това е много хубаво, но литургията ще е на български език, т.е. тези които ще разберат литургията са православни, а тези, които ще са наясно с литургията, сиреч католиците, ще се водят само по "книжката"... НО се надявам да се вместим в този един час, който сме предвидили за ритуал и литургия, и никой да не се отегчи.  smile
А иначе за ресторанта мисля да има доста бъларски традиции - аз си ги харесвам нашите традиции, а и да им покажем на чужденците що е то българско хоро!

Мина, и ти ли за чужденец?? Откъде е той? Стана ми любопитно, извинявай.
При нас слава Богу мина драмата с църквата. Намерихме си църква, съгласиха се без кръщенета и т.н.
А, разбира се, ще има хора, ръченици и много българска музика. Колкото до ритуалите, сигурно ще ги сведа до минимум, защото искам по-неформална и разчупена сватба. Малко се колебая, защото на приятелите ми от чужбина би им било много интересно да видят нашите традиции. Ще го мисля, имам два месеца още. Ще имам гости от Англия, Чехия и Германия. За съжаление от американците, страната на годеника ми, няма да има нито един освен него. Малко ми е тъпо, защото освен, че са 'много ангажирани' всички, подразбрах, че ни имат за тотално третия свят. Братът на годеника ми се страхувал за безопасността на семейството си в България, представяте ли си?? Не знаех да се смея ли, да рева ли, като го чух това. Адски задръстен народ, ейййй! И ми съобщиха, че ние сме в официалния черен списък на правителството - от дестинации, за които 'не се препоръчва' на добрите, угоени американци да се пътува.   shok shok shok хахаха
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юни 29, 2014, 15:45:57 »

Хаххахахаха
Извинявай, ivanjelina, но това с черния списък наистина ме разсмя! Ужас! И понеже на някой си му щукнал да ни сложи в някакъв си списък няма да отиде на сватбата на брат си, така ли? Не го разбирам това. Но поздравления за разрешение проблем с църквата!
Моят годеник е португалец и семейството му, както и някои приятели ще дойдат на сватбата. Аз си харесвам нашите традиции и искам да си включим поне най-популярните, без да става прекалено, разбира се! Но захранването с погачата (решихме, че майка ми ще ни захранва, за да не притесняваме майка му с обичаи, които не познава), ритането на менчето, разчупването на питката, кумската ръченица ще ги има задължително! Ще ми е много забавно да видя нашите кумове (също португалци) да танцуват ръченица хахаха lol
За да разнообразим малко и да "изненадаме" гостите, особено тези от чужбина решихме да наемем танцов ансамбъл, който да представи няколко народни танца с традиционни български носии. Аз много си харесвам нашите си народни танци, въпреки че танцуването като цяло не ми се отдава особено, а и знам 5-6 танца.  smile
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #159 -: юни 29, 2014, 16:48:23 »

Хаххахахаха
Извинявай, ivanjelina, но това с черния списък наистина ме разсмя! Ужас! И понеже на някой си му щукнал да ни сложи в някакъв си списък няма да отиде на сватбата на брат си, така ли? Не го разбирам това. Но поздравления за разрешение проблем с църквата!
Моят годеник е португалец и семейството му, както и някои приятели ще дойдат на сватбата. Аз си харесвам нашите традиции и искам да си включим поне най-популярните, без да става прекалено, разбира се! Но захранването с погачата (решихме, че майка ми ще ни захранва, за да не притесняваме майка му с обичаи, които не познава), ритането на менчето, разчупването на питката, кумската ръченица ще ги има задължително! Ще ми е много забавно да видя нашите кумове (също португалци) да танцуват ръченица хахаха lol
За да разнообразим малко и да "изненадаме" гостите, особено тези от чужбина решихме да наемем танцов ансамбъл, който да представи няколко народни танца с традиционни български носии. Аз много си харесвам нашите си народни танци, въпреки че танцуването като цяло не ми се отдава особено, а и знам 5-6 танца.  smile

Еее, португалец, браво! Аз откакто съм в Лондон, вече 6 години, най-добро мнение имам за португалците, от всички чужденци, които видях тука. Много добри приятели и колеги португалци ми направиха страхотно впечатление с характер, поведение, сърдечност...Най-любими са ми от европейците. Със сигурност ще се забавляват от сърце и ще стане много весела и хубава сватба.
Аз откъм танците имам късмет, кумата ми е в танцов ансамбъл, майка ми и тя е бивша танцьорка, както имам и други от гостите, които са доста на ти и с народните, и с модерните танци. По-скоро аз съм зле, знам си едно право хоро и една ръченица и това е.  danceg Но ще компенсирам с желание и ентусиазъм.  Wink
За ритуалите се колебая, защото хем искам да е по-неформална и свободна сватба, хем си харесвам традициите...ще го мисля smile.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юни 30, 2014, 13:34:15 »

Хаххаха, благодаря ти! И аз се надявам да се получи весела сватба! А вашата определено ще бъде доста "танцувална" с толкова танцьори наоколо! Определено ще вдигнат високо летвата!  blum Но пък булката никой не я гледа дали може да танцува или не, а дали е красива! И тъй като всяка булка е красива, какво значение има как танцува!?
Ние и двамата сме супер пластични и танцувални, точно като едни дъски! lol Та, да видим как ще се справим с най-важния първи танц! Хахахаха Ето това ще бъде доста забавно да се види! lol
Активен
miss_stratus_faction
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #161 -: януари 30, 2018, 22:36:29 »

Здравейте и от мен . Средата на Май ще се омъжвам за чужденец  - италианец , с който се запознахме лятото на 2015 , и всички съвети за подготовка и протичане на сватбата ще са ми от огромна полза . Засега сме запазили само църквата , ресторанта и ритуалната зала ,  следва да вземем булчинската рокля , да приготвим поканите  и менюто , и така . Като цяло - остава ни по голямата част от работата по подготовката , все още . Гостите , както и ритуалите в сватбата , ще са общо взето 50 / 50 . Ще има преводач за италианската част от гостите . Предварително благодаря много на всички отговорили и коментирали .
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 31, 2018, 09:09:57 »

Здрасти! Имаме форумка, която е омъжена за италианец. Дано да види темата и да пише. Задавай конкретни въпроси за да получиш отговори. Колко гости планирате?
Активен
miss_stratus_faction
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #163 -: януари 31, 2018, 23:07:15 »

Някъде между 200 -250 . Честно казано - присъствала съм както на по пищни , така и на по скромни сватби , така че ......
Активен
miss_stratus_faction
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #164 -: януари 31, 2018, 23:09:01 »

Хммм , а за конкретен въпрос - може би първия е например : дали според вас е по добре да си наемем ДиДжей , или  изпълнител ???
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines