Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:28:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как да организирам смесена сватба от чужбина
ресторанти - 0 (0%)
църкви - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се омъжиш за чужденец  (Прочетена 116075 пъти)
 
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: октомври 11, 2009, 14:48:36 »

мдаааа, при нас се получават някакви такива:
Иска да попипа....вместо Искам да попитам
едно айрян,кока кола и т.н
Къде кулата вместо къде е колата...е има и други които понякога не зная как да реагирам,като го чуя ,защото знам ,че не е лесно  но ме напушва на смях .....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #121 -: октомври 11, 2009, 15:18:40 »

Това с инфинитива на "кажи" е много странна логика.

Не е странна, защото на италиански Г се променя в Ж в думите. В неговата глава си е съвсем очевидно  pardon

Няма ли да му е по-лесно да го научи разговаряйки с  теб,отколкото да се заравя в инфинитиви.Човвека вместо да си каже ,че "пъпк-и" става "пъпк-а" гледай как го е изкривил.

Ами той няма пъпки, та е ми трудно да разговарям с него на тази тематика  Wink А пък и е невъзможно да си говориш с някой на език, който той не говори...  nea А тая работа за инфинитивите е, защото ходи на курс и там ги учат тея работи. Аз помагам доколкото мога  pardon

... знам ,че не е лесно  но ме напушва на смях .....
Аз си се смея директно и без задръжки  badgirl Даже бих казала, че се превивам държейки се за корема, като болен от стомашно разстройство и припадам по столовете обляна в сълзи, едва поемайки си дъх. Пък той нека ми се смее като сбъркам на италиански (което се случва разбира се, така че има възможност да си "отмъсти")  blush

Активен
nmitev
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 29



« Отговор #122 -: октомври 11, 2009, 23:51:55 »

Дали е успешно или не да се омъжиш/ожениш за чужденец ми напомня на вица, в който се коментира, че японците не злоупотребяват с алкохола и мазната храна и страдат от по-малко инфаркти от англичаните и американците, италианците пък пият повече алкохол и ядат мазна храна и страдат от по-малко инфаркти от англичаните и американците. Та в общи линии се стига до извода, че английския език е това, което ви убива :-)

В общи линии нацията е ирелевантна. Човекът е от значение.
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #123 -: януари 17, 2010, 16:46:18 »

Здравейте,

аз също ще се омъжвам за чужденец тази година - германец. Казват, че те са студени и не много сърдечни и това до някъде е вярно - те просто по-трудно се доверяват и откриват пред другите хора. Но по някаква странна причина моят годиник не е такъв. Той е по-сърдечен и слънчев и от българите!  Love girl Страхотен човек е и много се обичаме! Езикът не ни е проблем, тъй като аз вече бях живяла и работила и учила в Германия преди да се съберем. Той сега учи малко български, за да се разбира с нашите... и падат и при нас бисерииииии  funnytooth
Най-големите бисери все още са мои, на немски... но няма как, нормално е, това така ни разведрява!!!  banana banana

Неговите родители и роднини ме приеха много добре. Майка му е много мила, сестра му е същото сърчице като него! Чувствам се много добре с тях и никога не съм и усещала някакви предразсъдъци, че съм чужденка. Напротив/ - на всички им е много интересно как е в България, какви са традициите ни и т.н.
И сега повечето ще дойдат и на сватбата и ще видят България! Което много ни радва и двамата!  yahoo

А иначе отношението в Германия към чужденците хич не е лошо - досега никого не съм срещнала, който да ме е дискриминирал! Напротив - всички са очаровани, че си чужденец, далеч от родителите и учиш и се издържаш сам и се справяш с много много трудности!
Но пък и аз живея в голям град, където има страшно много чужденци и хората са по-свикнали с тях. Чувала съм, че в малките градове е по-лошо, но кой знае!

Поздрави!  smile
Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #124 -: февруари 24, 2010, 12:58:52 »

Аз ще се женя за украинка
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: февруари 24, 2010, 14:40:18 »

здравейте,

като видях тези тема и не можах да се сдържа да не се разпиша в нея danceg....та така и на мен ми предстои сватба с чужденец....германец...
както писа tsvetentse1за нейния любим мога да кажа че важи и за моя...много сърдечен и усмихнат, но няма как да е друг... иначе нямаше да сме заедно  funnytooth
съгласна съм, че трудно се доверяват, но веднъж приемат ли те са много много сърдечни...аз на такива немски партита съм присъствала и токова съм се забавлявала, така че абсолютно не е вярно твърдението че не могат да се забавляват...според мен е не толкова до нация колкото до самите хора като индивиди...
Той сега учи Български и много се забавляваме...доста напредва и 80% от разговорите разбира за какво става съпрос но не може да говори...притеснява се нещо...
наскоро ми се обажда и вика, виж какво научих...мн.ч е винаги с "И" накрая...и се почва:

крак - краки
ръка - ръки
нос- носи

 ROFL мн мн се смях...аз му викам, ами мило то това са все изключения...а той..."егати езика само изключения има"  pardon

ах...
Активен
Alois
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #126 -: март 15, 2010, 00:47:49 »

здравейте! бъдещият ми съпруг е французин и много ни се иска да сключим брак в българия, но организациятя на една такава сватба е доста сложна. имате ли идеи за ресторанти за около 200 души? мислим, че е по-подходящо в хотел (2/3 от гостите ще дойдат от чужбина) но се опасявямер че ще приключи много рано. някой може ли да ми препорача добри агенции за организиране не двуезична сватба? каква църква да избера като той е католик, а аз православна хр?
 Girl_hide
благодаря
Активен
curly_Sue
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #127 -: март 17, 2010, 15:58:47 »

inaxastra просто ме разби! Одтавна не съм се смяла така, особено с това "аз знам кочина - вкъщи праси"  funnytooth
Моят бъдещ съпруг е руснак, също учи български(не по мое настояване), той сам прояви желание и много му харесва. Аз от своя страна страшно се забавлявам, не само на бисерите му,но и на сладкия му акцент. Обожава да му пея на български,но най-много обича детските песнички и знае наизуст "Мама ми купи днес" и "Бански на лалета", laugh те са му любимите. А любимата му българска дума е "булка", винаги много се смее като ми казва: "ти си моята булка", тъй като на руски булка означава бял хляб smile
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #128 -: април 28, 2010, 16:54:03 »

Alois моят бъдещ съпруг също е французин и нашата сватба е сега през лятото, а капацитета на гостите горе долу колкото вашите:) Вярно, че е трудно, но не е невъзможно, ще се радвам да ти помогна smile Имах същите въпроси като теб, когато започнах с организацията:) но тъй като сме  Offtopic в тази тема, предлагам да се преместим в Организация на сватбата от чужбина или ми пиши на лични girl_wink
Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #129 -: май 11, 2010, 15:44:24 »

Момичета, имам нужда от съвет-ще се омъжвам за чужденец и искам един общ поздрав за кумовете и за двете двойки родители, но не знам каква песен да избера. Дайте идеи.
Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #130 -: май 13, 2010, 07:56:48 »

Що пък общ поздрав. За кумовете нека е отделен, някоя хубава съвременна балада. За родителите може нещо ретро-примерно Тони Димитрова-Отдавна хората говорят или Бургаски вечери на Тоника.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #131 -: май 13, 2010, 09:35:40 »

След като едните родители ще са чужденци, ако държиш поздравът да е общ, то тогава ми се вижда по-подходящо песента да е някоя популярна (НЕ българска) ретро балада. Така и родителите ще я знаят, а и смятам, че и кумовете ще й се насладят smile
Активен
melusina
Ентусиаст
**
Публикации: 130


Коя е думата с 4 букви, която се пише с 5 грешки?


« Отговор #132 -: май 13, 2010, 13:49:06 »

Alois, каква църква да изберете, зависи от това какво сте решили заедно по този въпрос. Когато в началото на подготовката разговаряхме с моя съпруг, който също е французин и католик, решихме да сключим брака в чужбина, а венчанието да бъде в православна църква в България. Имай предвид обаче, че в България не във всички православни храмове свещениците се съгласяват да венчават православни и католици, затова е най-добре да питате на място. Много успех  good!
Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #133 -: май 13, 2010, 17:06:36 »

Естествено че няма да е БГ песен (дори и вс да бяха БГ пак нямаше да е Тоника - ужасни са). Въпросът беше какъв тип, коя точно НЕ БГ песен.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 13, 2010, 17:12:08 »

Замислих се няма ли тема за поздрав за родителите.Там може да има идеи.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines