Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 05:55:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как да организирам смесена сватба от чужбина
ресторанти - 0 (0%)
църкви - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се омъжиш за чужденец  (Прочетена 116501 пъти)
 
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: януари 16, 2009, 22:52:06 »

Галина на италиански означава кокошка.Малко отклонение от темата,ама майтап да става.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: януари 16, 2009, 23:09:06 »

Галина на италиански означава кокошка.Малко отклонение от темата,ама майтап да става.
И на испански  sarcastic sarcastic всеки знае какво означава Галина бланка sarcastic sarcastic Ина,вярно добре че не си Галина tease
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: януари 16, 2009, 23:10:09 »

Ако трябва да разнищим докрай галините. Доколкото знам и на гръцки Галина е кокошка.
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: януари 26, 2009, 15:21:58 »

Здравейте момичета smile...аз съм новичка тук  girl_wink- това ми е първото писане.Предстои ми сватба на 30 Май, ( вече имаме граждански) - младоженеца е американо-канадец и имам и аз какво да споделя тук... Girl_hide ние се запознахме, в САЩ и той за първи път дойде в БГ, лятото на 2006...и падна голямо притеснение от моя страна как ще мине всичко...Значи като излизахме гледаше леко втренчено shok на всичко...постояно се спъваше - и аз си мисля..абе не може ли да върви гладко..хахаха crazy а после се оказа, че паветата ни виновни, после като се загледах вярно..леко са си във формата на малко ролоркостерче..парва среща с родата - то не беше ядене...баща ми му наливаше ракиии и леко даже го хвана pardon - а той обикновено не пие. Бабчето ми го препълни с храна - той, че си е голям е голям..ама не е означава 4е трябва да яде един камион кебапчета  crazy..от раз заобича шопската салата heart, печени чушки  *INLOVE*и баничка.. heart.от началото знаеше само да да..и кой какво го пита вика да да..аз на моменти трябваше да се намесвам, да уточнявам. Oh my .....иначе след 2 седмици престой, разходки, партита хапване и пийване ми заяви , че би могъл да живее в БГ shok, и аз си мисляа ауу още нищо не си видял хаха. pleasantry..и тъй имам още разкази от пътувания по градския транспорт...ходене по медицински прегледи ( за гражданския брак) и какво ли не. Таз тема ми даде идея, да си водя записки от тез смешни и незабравими моменти..да ги разказваме на поколенията. good..понякога си мисля какво ли щеше да е брак с българин crazy, и за секунда не съжалявам girl_impossible, но мисля, че нашата задача е предизвикателна на квадрат - хем разлики в половете, хем индивидуални и на капак и културни и става еднааа..добре, че е лиобовта да ни крепи хаха heart danceg heart danceg УСПЕХ НА ВСИчКИ  give_rose
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: януари 26, 2009, 15:33:11 »

Paradisa добре дошла в  клуба  smile И аз нито за момент не  съм съжалила за реението си...и наистина животът е толкова цветен с моето роляче ,че книги мога да пиша  smile
А и така май ще спечелиме много нови БГ граждани  Wink че и моя мъж иска да става българче blum
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #110 -: юли 18, 2009, 12:38:08 »

Ако трябва да разнищим докрай галините. Доколкото знам и на гръцки Галина е кокошка.

 :offtopic:Малко се връщам, но на гръцки Галина идва от Галини-мир,тишина,спокойствие. А корена Гала на гръцки значи мляко.
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: август 01, 2009, 19:35:09 »

Здравейте..чета таз тема с интерес, защото аз съм една от многото омъжена за чужденец..само да вметна...относно децата дали ще говорят Български си зависи изцяло от теб..ти може да ги научиш  Wink така че да могат да си говорят спокойно с баба и дядо...имам приятели ( и мъже ) омъжени за чужденци с деца и децата си говорят и двата езика..за едно дете, когато израства е много лесно да научи едновременно 2 езика, когато е в среда, в която се говорят. А това за разстоянието и да си далеч от близките  :(е голямата цена, която се плаща, в името на любовта.. sad


Ех nev4e направо ме cray с товадано да си заслужава той и бъдете много,много щастливи в Холандия и в България!
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: август 01, 2009, 19:47:48 »

хаха  звучиш точно като от филма Моята голяма луда гръцка сватба....там бащата на булката всеки път обясняваше как гърците са най-великите и как всяка дума има гръцки корен... Yes и даваше такива обяснения  smile smile smile smile

:offtopic:Малко се връщам, но на гръцки Галина идва от Галини-мир,тишина,спокойствие. А корена Гала на гръцки значи мляко.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #113 -: август 04, 2009, 10:40:07 »

 :offtopic:Има нещо такова, но мразя да се парадира с невежество.Като незнаеш-замълчи, не заблуждавай другите все пак.
Активен
vess
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #114 -: август 10, 2009, 18:08:55 »

Здравейте!
Моля ви дайте ми идеи за сватба с чужденец в Бългаеия.
Гостите от негова старана не говорят български, нито английски. Как да направя сжатбата, че да се чувстват комфортно и аз да не се притеснявам?


Моля пишете САМО на кирилица!!!
« Последна редакция: август 10, 2009, 22:14:27 от vess » Активен
Katerina76
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10


Катя и Янко


« Отговор #115 -: септември 22, 2009, 16:44:08 »

Преди година една приятелка се омъжи за турчин и са много ,много щастливи от 4 месеца си имат и малка сладка дъщеричка (бебенцето си е и с  българско име )Аз специално не мисля ,че е голям проблем брака с чужденец ако има разбирателство ,любов и ужавение всичко си е наред danceg
Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #116 -: октомври 10, 2009, 14:34:02 »

А аз съм много горда с моя бъдещ съпруг, който е ирландец - тй започна да учи български много преди аз дори да предполагам, че ще се оженим - не иска децата ни да имат тайни от него. Нашите не говорят английски, но вече се разбират с него чудесно на Бг. Е стои големият проблем, че не могат да си говорят с неговите родители, но него не виждам как да го решим освен с преводачи smile
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: октомври 10, 2009, 15:12:52 »

Здравейте момичета!
Аз сега виждам темата и май не съм писала в нея.Омъжена съм за испанец и мога да кажа ,че това е най-милия и внимателен мъж който познавам,но така като гледам понеже работя само с мъже испанци те са по принцип такива,е сега не искам да ме нападате ,че бг мъжете не са,аз говоря от личен опит.
Мъжа ми обича да идва в България,има желание да научи български......даже го прави сам и когато сме в България ме изненадва с нови думи ,много ми е приятно да виждам ,че той проявава интерес.....
Според мен няма значение дали е чужденец или не,важен е човека до нас,обичта и уважението което получаваме .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #118 -: октомври 10, 2009, 21:56:03 »

И Фабката учи (пак) български и ме убива от смях след всеки курс. Ето и няколко бисера :

Какво е Столица - Малко столче.
Единствено число на Пъпки - Пъпък !!!
Инфинитив на Кажи - Кагам  pardon
Кога е роден ... на Тридесет и единти
 funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: октомври 11, 2009, 14:14:48 »

Това с инфинитива на "кажи" е много странна логика.Няма ли да му е по-лесно да го научи разговаряйки с  теб,отколкото да се заравя в инфинитиви.Българския е с доста трудна граматика.Човвека вместо да си каже ,че "пъпк-и" става "пъпк-а" гледай как го е изкривил.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines