Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:11:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как да организирам смесена сватба от чужбина
ресторанти - 0 (0%)
църкви - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се омъжиш за чужденец  (Прочетена 116085 пъти)
 
Ирина
Любопитен
*
Публикации: 49



« -: май 05, 2006, 11:46:07 »

Днес научих, че една приятелка ще се жени за едно момче, което е турчин. Няма нищо лошо, но какво мислите за тези бракове, дали са успешни? Дали се получават някакви неудобства заради различията в религиите??  nea
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #1 -: май 06, 2006, 08:35:22 »

Ами като се обичат хората да се вземат  good Но аз лично смятам, че различната народност и религия оказва влияние върху взаимоотношенията. Просто хората са израстнали с различни ценности.
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #2 -: май 06, 2006, 18:21:06 »

Също мисля като Аничка - нямам нищо против, но според мен доста по-трудно ще постигат съгласия по някои въпроси, особено ако са от различни религии - има различни обичаи...е са нужни много повече компромиси give_rose
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #3 -: май 07, 2006, 13:18:54 »

Личните ми наблюдения показват, че явно любовта, която ги е събрала е достатъчно силна за да потушава различията в разбиранията им(колкото и да са много)  smile Аз съм ЗА щом е намесена любовта!  air_kiss Dance kiss2 heart
Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #4 -: май 09, 2006, 14:48:42 »

Аз мисля,че никой не може да избяга от съдбата си. LOVING
Активен
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #5 -: май 11, 2006, 09:41:46 »

Аз съм за такива бракове. Обаче предпочитам половинката да е от по-западната част на света smile И с това за религиите съм абсолютно съгласен! Ще е голяма пречка, дано да се справят! good
Активен
Ивета
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105



« Отговор #6 -: май 11, 2006, 11:18:34 »

Днес научих, че една приятелка ще се жени за едно момче, което е турчин. Няма нищо лошо, но какво мислите за тези бракове, дали са успешни? Дали се получават някакви неудобства заради различията в религиите??  nea

Щом се обичат, няма  да им пречи  LOVING
Разбира се всичко зависи от това до колко са склонни към компромиси и двамата.
Активен
Sisil
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #7 -: май 15, 2006, 14:45:17 »

Щом се харесват, да се взимат  Dance
Активен
Ирина
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #8 -: май 16, 2006, 14:52:46 »

Благодаря за мненията, решени са и нищо няма да ги спре да си направят една хубава сватба.  Dance

Родителите им са посрещнали съвсем нормално новината,  явно са се усещали на къде ще тръгнат работите. angel
Активен
Пепи
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #9 -: май 17, 2006, 13:07:23 »

В повечето случай няма проблеми. Но много зависи къде ще живеят. Ако ще живеят в България, зависи в кои район. Като цяло хората казват, че нямат проблеми, но винаги имат едно наум. Все пак те са по-различни от останалите и това няма да се промени.
Все пак трябва и двамата да са наясно с негативите, които ще последват и дали са готови за това.
Активен
owissta
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #10 -: юли 13, 2006, 19:12:59 »

Здравейте,

Много бих искала да чуя мението ви (и по специално на тези, които са минали или ще минават през това)....как е да си омъжена или сгодена за чужденец?
Как се запознахте?
С какво "тези мъже" са по различни от българските? Плюсове и минуси!

Лично аз съм сгодена за такъв и освен че съм много щастлива с него ,не мога да не го похваля за невероятното дженталменство, което показва...направо е невероиатен.В началото още се обърквах....ама защо върви пред мен?(отвариа ми врата) Защо ми взима якето?(никога не ме е оставил да си го сложа сама) и т.н........... Но да ви кажа момичета, лесно се свиква и сега съм малко разглезена в това отношение... biggrin

Така че ще ми е интересно да чуя и други истории на тази тема.... smile
Активен
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #11 -: юли 29, 2006, 15:56:05 »

Ами сравнение тотално много трудно може да се направи.

Като цяло западняците са по-културни, но и там има кофти мъже.
Иначе според мен, основната причина да се женят българските за чужденци са личните им финансови условия или както се казва социалният им статус в обществото.

Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #12 -: август 30, 2006, 11:58:19 »

Аз съм омъжена за грък. Той е източноправославен християнин както и аз, и въпреки това сме възпитаници на различни култури, подчиняваме се на различни вярвания, следваме различни традиции и обичаи, говорим на чужди езици.......... Вярно е, че любовта е способна да потуши много спорове и да смекчи някои различия, но те си остават една неразделна част от нашия съвместен живот и малко или много тежат. Има моменти, в които ни е забавно, но има и такива, в които ни се плаче.

Това бе чист порив на желание да споделя с Вас. Не съжалявам дори и за миг за избора, който съм направила :-)))))))))))))
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #13 -: август 30, 2006, 12:16:52 »

Аз мисля,че никой не може да избяга от съдбата си. LOVING
Напълно съм съгласна с мнението. Несполучливи бракове има и между българи за съжаление  cray А лично познавам смесени двойки, които си живеят чудесно.  drinks за такива! Всичко е индивидуално. Има и двойки, в които единият от семейството приема религията на половинката си. Така че, като се обичат хората каквато ида е религията това едва ли ги спира... Blush
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #14 -: септември 06, 2006, 11:29:49 »

Аз съм омъжена за грък и определено има какво да кажа по темата, но пак всичко е строго индивидуално. Има си плюсове, но и минуси разбира се........

Истина е,че са по-големи джентъмени, че уважават повече съпругите си, както и че гледат на нас и като на жени. Принципно всичко това зависи и от типа жена, не само от това на какъв мъж ще попаднеш. Като цяло са по-амбициозни и по-отговорни в сравнение с българите, но от друга страна тяхната мотивация също е по-голяма. По-широко скроени са, по-свободно мислещи, по-уверени и с по-голямо самочуствие, което пък е резултат на по-високия стандарт на живот.

Едно мога да кажа със сигурност:
Да се омъжиш за чужденец е компромис със себе си и то огромен!

Отивайки в чужда държава започваш всичко от начало, сблъскваш се с един куп трудности, лишаваш се от много неща с които си свикнал в родината си, обръщаш гръб на много приятели, както и на семейството си, налага се да свикваш с нова култура и начин на живот, говориш на език, на който не можеш да изрази себе си така както на български и оставаш ЕМИГРАНТ за цвл живот......... Казано на кратко променяш се изцяло.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines