Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:55:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как да организирам смесена сватба от чужбина
ресторанти - 0 (0%)
църкви - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се омъжиш за чужденец  (Прочетена 116086 пъти)
 
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #30 -: януари 19, 2007, 21:31:28 »

Разбира се,има изключения. Това бяха примерите,близко до мен.
Извинявам се, ако съм обидила някой give_rose

Е, няма страшно, mwpo! Не сме се обидили! Важното е разговорът да продължава girl_wink Всеки има право на мнение и аз го уважавам!
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #31 -: януари 20, 2007, 03:02:03 »

първо за брака между православна христианка и католик от католическата църква позволяват бракове но не и от православната което е много тъпо но вярно! а и не са особено приятелски настроени когато им кажеш че ще се омъжваш за католик (знам от личен опит)  angry
а колкото до българските мъже и чужденците
аз живея с холандец вече 4 години и той е наи страхотния мъж на света НЕ защото е чужденец а защото е перфектният мъж за мен сестра ми е омъжена за българин вече 8 години и са идеалният пример за страхотен брак! майка ми и баща ми са българи и са женени от повече от 30 години и все още се държат за ръка  любов заедно как да кажеш че българите са лоши мъже?! а колкото до разлика разлика няма лаинари има навсякъде както в БГ така и в чужбина единственото което е че водят по лесен начин на живот което савсем не иска да каже че БГ мъже не са джентълмени
обаче като една БГ жена в чужбина животът е къде къде по различен - оставаш си чужденка за цял живот а което е по лошото в един прекрасен момент не си си у дома дори и да си в БГ, хората които не те познават продългават да си мислят за теб като за "лека жена", а като си търсиш работа си мислят че си несериозна просто защото си чужденка а да не говорим за езиковата бариера която ме докарва до лудост и до ден днешен дори и с половинката ми когато искаш да обясниш нещо а просто не можеш да намериш точните думи ужастно е, и после се прибираш в БГ и пак не можеш да си намериш думите как се чувстваш в този момент като горда българка не е истина, а да не говорим за факта че живееш със страха че децата ти никога няма да проговорят български и няма да могат да си общуват с баба и дядо, а смразяващата идея че си на хиляди километри от БГ и всеки момент там може да се случи нещо и ти няма да си там да прегърнеш майка си, сестра си или някой друг близък роднина ... и все има някой които да ти каже че си избрала лекия път  beating
не че се оплаквам не ме разбирайте погрешно но определено трябва да си обчаш много много мъжа за да се жертваш до такава степен за щастие аз го обичам точно толкова и още повече  heart
но си има и едно страхотно приемущество на това да си българка в чужбина и това е че 9 от 10 пъти си най добре изглеждашата жена където и да отидеш голямо удоволствие ми носи този факт не че като българки сме чак толова по красиви (което също е вярно) но се грижим по добре за себе си  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 20, 2007, 10:16:01 »

Цитат
да не говорим за факта че живееш със страха че децата ти никога няма да проговорят български и няма да могат да си общуват с баба и дядо
Ех nev4e направо ме cray с това
Цитат
но определено трябва да си обчаш много много мъжа за да се жертваш до такава степен за щастие аз го обичам точно толкова и още повече   
дано да си заслужава той и бъдете много,много щастливи в Холандия и в България!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 20, 2007, 11:55:56 »


Цитат
да не говорим за факта че живееш със страха че децата ти никога няма да проговорят български и няма да могат да си общуват с баба и дядо

Защо? Би било прекрасно да знаят и родния език на мама!!! girl_in_love Аз ако бях омъжена за чужденец щях да настоявам децата ми да знаят и български!!! Както българчетата учат английски (примерно)!!! good
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #34 -: януари 20, 2007, 14:24:22 »

аз много ще настоявам даже децата ми да говорят български Bulechka и даже сам решила да им говоря само на български за да го научат от рано но сам и реалистка и сам говорила с много майки в това положение и някои наистина успяват и децата им говорят колкото български толкова и езика на държавата в която живеят но ги има и случаите когато децата разбират езика а просто отказват да го говорят което би било много болезнено за една майка предполагам но при всички тези деца така или иначе е доказано че проговарят на по късна възраст което също не е добре
а което прави моято случай още по неприятен е факта че живея в част на холандия кадето се говори диалект а аз много държа децата ми един ден да говорят чист холандски половинката ми съответно много държи децата да говорят и диалекта което е разбираемо от гледна точка на неговите родители и в един момент малко се чудя абе аз тези деца какво да ги ука най напред  Плачещо момиче надявам се само да не се побъркат от ранна възраст от всичките тези езици  crazy и дано да са много умни за да ги научат всичките (а пак и аз какво сам се запритеснявала те нали ще са мои много ясно че ще са умни  dirol )
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 20, 2007, 16:43:21 »

Браво nev4e за това, че ще научиш бъдещите си деца на родния си език.  10x
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 20, 2007, 18:19:19 »

... и дано да са много умни за да ги научат всичките (а пак и аз какво сам се запритеснявала те нали ще са мои много ясно че ще са умни  dirol )

Точно така!!! Bravo
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #37 -: януари 22, 2007, 05:28:36 »


Цитат
да не говорим за факта че живееш със страха че децата ти никога няма да проговорят български и няма да могат да си общуват с баба и дядо

Защо? Би било прекрасно да знаят и родния език на мама!!! girl_in_love Аз ако бях омъжена за чужденец щях да настоявам децата ми да знаят и български!!! Както българчетата учат английски (примерно)!!! good

Аз съм обещала на родителите ми да науча децата ми на български- защото майка ми и баща ми не говорят английски. А и бъдещият ми съпруг се опитва да учи български и мисля че ще се получи много забавно да обучавам всички вкъщи на родния ми език.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #38 -: януари 22, 2007, 06:00:10 »

обаче като една БГ жена в чужбина животът е къде къде по различен - оставаш си чужденка за цял живот а което е по лошото в един прекрасен момент не си си у дома дори и да си в БГ, хората които не те познават продългават да си мислят за теб като за "лека жена", а като си търсиш работа си мислят че си несериозна просто защото си чужденка а да не говорим за езиковата бариера която ме докарва до лудост и до ден днешен дори и с половинката ми когато искаш да обясниш нещо а просто не можеш да намериш точните думи ужастно е

Аз също живея в чужбина от няколко години, и не съм забелязала някой да ме е мислил за лека жена. Приятелите ми тук ме обичат толкова, колкото и в БГ. Дори изгубих приятели от БГ заради тяхната завист. Езиковата бариера може да се превъзмогне с времето- когато срещнах бъдещия ми съпруг вече нямах тези проблеми, така че ми е трудно да се поставя на твое място. За работата е трудно навсякъде- особено тук в САЩ където прелива от нелегални емигранти, но когато докажеш на работодателите какво можеш, доверието им е спечелено! Аз работя в сферата на политиката и правителството и даже е малко смешно че работодателите вярват повече на една чужденка, но мисля че съм показала на какво съм способна за да извоювам доверието им.
Околните ни приемат по начина по който се представяме пред тях!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 22, 2007, 15:39:50 »

здравейте на всички
за смесените бракове да ви кажа няма никакъв проблем ако хората не обращат толкова голяма внимание на религиат и се обичат.Моя приятел и бъдещ съпруг е помак но нямаме никакви проблеми нито по между си нито с техните или нашите.по нищо нещата между нас не се различават от това да съм с християнин.важното е да се обичат хората и да не задълбават в тези неща
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 22, 2007, 15:46:14 »

didibaby  когато заслужиш уважението и доверието на който и да е човек няма значение от къде си. Явно ти си го заслужила с работата си. Дано и всички които са на път или вече са сключили брак с чужденец да бъдат приети така.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 22, 2007, 21:21:12 »

didibaby  когато заслужиш уважението и доверието на който и да е човек няма значение от къде си. Явно ти си го заслужила с работата си. Дано и всички които са на път или вече са сключили брак с чужденец да бъдат приети така.

Съгласна съм!!! good Дано е така!!! girl_in_love
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #42 -: януари 22, 2007, 21:35:09 »

Така е, момичета! Дали в БГ или в чужбина, няма време и място за самосъжаление! Всеки идва със съдбата си и е наше собствено задължение да вземем максималното и доброто от живота.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 23, 2007, 12:01:46 »

Така е, момичета! Дали в БГ или в чужбина, няма време и място за самосъжаление! Всеки идва със съдбата си и е наше собствено задължение да вземем максималното и доброто от живота.

Много съм съгласна!!! good

Обаче girl_wink темата е съвсем друга, нали!!! :pupeets:
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #44 -: януари 23, 2007, 19:18:36 »

Sorry, Bulechka! Спирам с филосовстванията и отклоненията по темата!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines