Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:06:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как да организирам смесена сватба от чужбина
ресторанти - 0 (0%)
църкви - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се омъжиш за чужденец  (Прочетена 116083 пъти)
 
Vangelia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #15 -: септември 13, 2006, 14:27:14 »

Моя случай не е такъв,с българин съм си,но много от познатите ми имат съпрузи или гаджета чужденци.От наблюденията до момента,мога да кажа,че повечето са щастливи с мъжете си,но не всички,и че зависи от жената как приема връзката си,лично аз не мога да живея с чужденец,без естествената ми среда,която е тук-в България,без да разбира някой каква съм в действителност,и дори за миг не понасям да се преструвам по някаква причина,а с такъв мъж май е неизбежно(пак от лични наблюдения го казвам).Има обаче жени,каквито са част от въпросните ми познати,които смятат други страни за тяхна любима и естествена среда и не само,че бракът с чужденец не ги тревожи,но и не биха помислили дори за българин.
Май от жената повече зависи,ако тя знае защо го прави и каква е вероятността да бъде разочарована по-късно,и че има макар и малък риск,ще е наясно с това какво да очаква и може да се чувства добре,така че трябва да се обмисли добре,може би и да се поговори с партньора-като знае как се чувстваш може да влезне в положение и да се съобрази с факта,че сте израсли в различни светове.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #16 -: ноември 17, 2006, 22:03:37 »

Това е много интересен въпрос- никога дори не съм си помисляла с какво бъдещият ми съпруг е по-различен от българските мъже. Живея от 7 години в САЩ- дойдох за да уча в университет, и там срещнах приятелят ми, а сега и мои годеник. Заедно сме вече от 3 години и половина, и освен всичко друго на първо място сме приятели. Харесва ми откровенността му, чувството за независимост, а в същото време и привързаността му към мен. Той е първият човек на когото се обаждам за да споделя добра или лоша новина. За мен няма значение дали е българин или чужденец- по-важни са личните качества на човека, със когото си избрала, за да споделиш живота си
« Последна редакция: януари 15, 2007, 15:23:26 от Bulechka_TS » Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: ноември 18, 2006, 11:59:15 »

Уважавам избора на всяка една от вас, които сте избрали да се омъжите за чужденец или просто ви се е случило да се влюбите в такъв. Не съм съгласна обаче с това, че чужденците са по-еди какво си от българските  мъже. Никой не е по-културен, по-амбициозен, по-отговорен или по-галантен само защото е чужденец.  nea
Хора има всякакви, навсякъде по света.
Освен това, ако чужденците са толкова по-добри, защо има толкова много чужденки, които се женят за българи  crazy Какво намират те в нашите мъже, което ние не виждаме  Girl_sing
Според мен е въпрос на индивидуалност, а не на националност... И да, малко ми е тъпо като чета тези редове, защото мъжете около мен - роднини, приятели, колеги... всички са достатъчно интелигентни, изтънчени и романтични, и не отстъпват по нищо на описаните дотук мъже  stop
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #18 -: януари 15, 2007, 15:20:43 »

наистина е индивидуално. за гърците-аз не сглупих да го направя, прекалено много обичам родителите си, за да съм далеч от тях.
Бяхме 4 приятелки, двете се омъжиха там за гърци, бивши студенти тук. В Бг момчетата бяха страхотни. И моето също,но не дочаках да видя дали щеше да има ралика. Няма и година след сватбите им се прибраха.
Едната се прибра след 4 месеца. Не и било позволявано да излиза дори на пазар-да не говорим за кафе.
Другата не издържала на семейството му, на майка му. на моменти са като мюсюлмани.
Просто пример:)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 15, 2007, 15:26:08 »

Ами и моето момче е българин!! LOVING heart girl_in_love

Но свеки е омъжена за грък, той  емного мил и щедър човек!!! Може би, както българите, така и чужденците са различни и си е до човек!!!! Най-важното е всички да са щастливи с човека до себе си!!! give_rose heart

Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #20 -: януари 15, 2007, 23:00:13 »

Ами много ме учуди коментара за гърците. Баща ми е грък и са заедно с майка ми вече 26 години! А сега аз се омъжвам за чужденец! Не могат да се правят такива категоризации. Зависи си от човека, дали е българин или чужденец- винаги може да се намери по някоя развалена ябълка между добрите. Всеки с късмета си!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 16, 2007, 00:14:49 »

Цитат
винаги може да се намери по някоя развалена ябълка между добрите
Много точно и по български казано didibaby good
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 16, 2007, 01:57:23 »

Аз съм ЧУЖДЕНКА  и ще се омъжа за БЪЛГАРИН  smile (един прекрасе мъж с прекрасно семейство, които ме приемат като тяхна дъщеря и само хубави неща мога да кажа за тях).
Що се однася до мъжете и националноста им, всичко е строго индивидуално.
Аз съм голям космополит и би могла да живея навсякаде(кадето жените се наравно с мъжете).
Един съвет от мен, Голямо внимание с ГОЛЕМИТЕ ДЖЕНТЪЛМЕНИТ защото нещата невинаги са такива кавито изглеждат, и преголямата любезност е отраз на нещо друго.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #23 -: януари 16, 2007, 06:23:54 »

Така е,Malena! Радвам се че си се убедила вече в гостоприемството на българите и че си попаднала на прекрасно семейство което те обича. Късмет със сватбата и всичко останало!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 16, 2007, 10:50:36 »

Така е, всеки с късмета си!!! girl_in_love
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #25 -: януари 19, 2007, 11:11:08 »

Здравейте,

Аз съм българка, православна, годеникът ми е чужденец и католик. При справка в една от главните софийски църкви ми беше казано, че това няма значение за църковния брак, понеже той има кръщелно свидетелство и е християнин. Но съм чувала и чела, че се изисква да с епокръсти в нашата вяра предваритено. Знае ли някой със сигурност? Не ми се иска да се появим в църквата и да ни върнат... Благодаря ви много!!!

Моля пишете на кирилица!!!
« Последна редакция: януари 19, 2007, 12:19:09 от Bulechka_TS » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 19, 2007, 12:19:56 »

Марина, мисля, че трябва д апопитате в Църквта, в която смятате да се венчавате и там ще ви кажат!!!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #27 -: януари 19, 2007, 17:32:56 »

Здравейте,

Аз съм българка, православна, годеникът ми е чужденец и католик. При справка в една от главните софийски църкви ми беше казано, че това няма значение за църковния брак, понеже той има кръщелно свидетелство и е християнин. Но съм чувала и чела, че се изисква да с епокръсти в нашата вяра предваритено. Знае ли някой със сигурност? Не ми се иска да се появим в църквата и да ни върнат... Благодаря ви много!!!

Моля пишете на кирилица!!!

Марина, и моят бъдещ съпруг е католик. Според каноните на католическата църква, православната е възприета като част от католическата, която се отделя по-късно. Ритуалите на двете църкви са почти едни и същи, така че е позволено на католици и православни да сключват брак в църква без пречки. Надявам се това да ти помогне.
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #28 -: януари 19, 2007, 19:54:32 »

Много благодаря, Didibaby! Успокоих се! smile


« Последна редакция: януари 19, 2007, 19:59:31 от Bulechka_TS » Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #29 -: януари 19, 2007, 20:04:08 »

Разбира се,има изключения. Това бяха примерите,близко до мен.
Извинявам се, ако съм обидила някой give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines