Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:36:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: как да организирам смесена сватба от чужбина
ресторанти - 0 (0%)
църкви - 0 (0%)
Общ брой гласове: 0

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да се омъжиш за чужденец  (Прочетена 116076 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 23, 2007, 19:27:23 »

Sorry, Bulechka! Спирам с филосовстванията и отклоненията по темата!

Няма проблеми, мила didibaby, kiss2 то така или иначе винаги има отклонения, няма как!!! Идеята е да спазваме ТЕМАТА в по-общи линиии!!! puppets
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #46 -: януари 25, 2007, 15:14:06 »

За работата е трудно навсякъде- особено тук в САЩ където прелива от нелегални емигранти, но когато докажеш на работодателите какво можеш, доверието им е спечелено!
напълно съм съгласна с теб обаче си остава проблема дали ще ти дадът шанса да се докажеш което тук е малко по сложно
а колкото до това че те мислят за лека жена нямам предвид приятелите ти а хората които не те познават ето ще ти дам пример първата година когато доидох тук в Maastricht ме задължаваха да ходя на у-ще за да науча езика където съответно беше пълно с чужденки предимно украинки, рускини и полски момичета (от тези с които контактувах поне) и аз един ден се скарах с половинката и отвам на у-ще и им разказвам и никога няма да го забравя беше някакво супер тъпо скарване заради факта че немога да карам колело (сега вече мода да се похваля че много се гордея от факта) а и ме беше страх да се науча а тук в холандия това е основен начин на превоз от точка а до точка б и така де сдърпахме се общо взето защото аз се ядосах че изобщо ми са налага да се уча защото ако си бях в БГ никога нямаше да ми се наложи както и да е така де една от така наречените ми приятелки в този момент ми казва "абе какво ти пука ще стоиш при него за още 4 години и после като си получиш гражданството го зарязваш и готово и аз не мога да го понасям моя ама какво да се прави"  Oh my ... съответно разбирате че тя не ми остана приятелка за дълго време
общо взето тук много от хората имат създадено впечатление че чужденците са тук за да печелят от системата, да живеят на гърба на данекоплатците и само използват слабостта на холандските мъже и в повечето случаи са прави но има и изключения и което мен ме ядосва е че ти лепват етикет на челото още след чуването на името ти а аз не обичам етикети
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 25, 2007, 15:27:37 »

Лелеее  nev4e  това на един дъх ли го написа мила? Дори и запетайки няма.
Съгласна съм обаче с теб. Има доста такива момичета. Омъжват се не по любов а за гражданство и живеят няколо годинки с мъжлето докато вземат документи. После айде шута и си мислят, че всичко им е наред. А тези мъже и техните познати и приятели какво да си мислят?
 Надявам се обаче да успееш да докажеш на всички, че не си с него за това. И горе главата бъди горда, че си Българка.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 26, 2007, 22:24:45 »

 shok ООооооолелелееее, момичетаааа!!! girl_impossible Съвсем в друа посока е станала темата!!! Mad girl
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 27, 2007, 15:37:39 »

 Аз мисля,че си пишем по темата. Каво е да се омъжиш за чужденец, да живееш с него и как те възприемат хората в чужбина.
 Ако съм се объркала, поправи ме точно за какво става въпрос.  smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 27, 2007, 15:50:12 »

Добре, може би се е поразширила малко!!! girl_wink
Активен
foxy_ladykristi
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209


Mrs. Caterino


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: януари 27, 2007, 16:24:13 »

Здравейте момичета!  Отдавна чета темите във форума-искам да изразя благодарността си към всички вас- с идеите си ми помогнахте доста да добия представа с какво ми предстои да се сблъскам  Bravo
Сватбата ми е началото на юни- годеникът ми е чужденец, надявам се,че тук ще открия отговори на някои мои въпроси 
« Последна редакция: януари 27, 2007, 16:27:20 от foxy_ladykristi » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 27, 2007, 16:34:56 »

Здравейте момичета!  Отдавна чета темите във форума-искам да изразя благодарността си към всички вас- с идеите си ми помогнахте доста да добия представа с какво ми предстои да се сблъскам  Bravo
Сватбата ми е началото на юни- годеникът ми е чужденец, надявам се,че тук ще открия отговори на някои мои въпроси 

Здравей, честито и добре дошла при нас!!! give_rose

Мисля, че тук ще намериш отговори на много от въпросите си!!! look
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: януари 27, 2007, 17:45:41 »

foxy_ladykristi добре дошла сред нас. Тук ще намериш съвети и предложения за всичко свързано със сватбата. Успех с приготовленията  Good luck
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #54 -: февруари 04, 2007, 11:41:27 »

И аз съм тук сравнително отскоро, и ще се радвам да обменим идеи относно "смесените" сватби. Нашата ще бъде в България това лято. Ще се радвам да обменим идеи с момичета в същата ситуация... а и съветите на всички ви са ми в голяма помощ още отсега.
Активен
meglena
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #55 -: февруари 06, 2007, 16:09:38 »

Здравей Марина!
И моят бъдещ мъж е чужденец и нашата сватба е планирана за лятото-август.Все още обаче не сме подготвили нищо, април възнамеряваме да отидем в България и да организираме ресторант и хотел за гостите.Вие подготвили ли сте нещо?
Другия проблем е, че тъй като не съм от София,а гостите ще пристигат на софийското летище, ще трябва да наемем нещо като малък автобус за да ги превозим до хотела.
За църквата бях чула, че ако съпругът не бил православен трябвало да го кръщават, но майка ми ходи специално да пита и са й казали, че няма да има проблеми.
Ще ми бъде приятно, ако си обменим идеи с организирането.
Всичко добро!
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #56 -: февруари 11, 2007, 04:11:31 »

Здравей, Меглена! И честито smile Моята майка също е ходила на пита дали годеникът ми трябва да се кръщава и са и казали, че не е необходимо. Странното е, че са и казали да не носим свидетелства в църквата, не било необходимо??? Иначе и ние сме в началото на процеса, само църква и ресторант сме запазили (сватбата е през юли). Ще се радвам да обменим идеи, и успех! smile
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #57 -: февруари 11, 2007, 21:12:05 »

Не зная кого сте питали, момичета, но ми се струва много странна работата, че не се изискват свидетелства за кръщение. Освен ако българската църква е превърнала на театър сватбената церемония. Но това не ми се вярва. Братовчедка ми се омъжи за американец преди 3 години и съпругът и трябваше да бъде покръстен в българска църква преди църковния брак. Каноните на православната църква са много строги и на запад докато католиците приемат православните като част от своята религия, нещата не стоят така ако се омъжваш в източно-православна църква. За мен важи правилото "ако е гарга да е рошава" така че ако се омъжвате в българска църква заради значението на църковния брак пред Бог и с Бог, а не заради целия театър с короните пред гостите ви чужденци, ви предлагам да проверите по отблизо.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 11, 2007, 21:16:16 »

Не зная кого сте питали, момичета, но ми се струва много странна работата, че не се изискват свидетелства за кръщение. Освен ако българската църква е превърнала на театър сватбената церемония. Но това не ми се вярва. Братовчедка ми се омъжи за американец преди 3 години и съпругът и трябваше да бъде покръстен в българска църква преди църковния брак. Каноните на православната църква са много строги и на запад докато католиците приемат православните като част от своята религия, нещата не стоят така ако се омъжваш в източно-православна църква. За мен важи правилото "ако е гарга да е рошава" така че ако се омъжвате в българска църква заради значението на църковния брак пред Бог и с Бог, а не заради целия театър с короните пред гостите ви чужденци, ви предлагам да проверите по отблизо.

Съгласна съм с теб!!! good И аз мисля, че трябва да се провери по-обстойно!!! secret
На едни наши познати дъщеря им е женена за чужденец и го кръщаваха, бащата на булката е отец в църква и няма как да е сбъркал!!! good
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #59 -: февруари 11, 2007, 22:16:44 »

Напълно съм съгласна, момичета, и много ме тревожи този въпрос. Но ха сега де- кой повече да се пита- три попа в три отделни църкви заявиха, че не е необходимо кръщаване в нашия случай (включително в Света Неделя, където ще е сватбата). Годеникът ми е кръстен (baptized) като дете, католик е, може би там е разликата? Но чак пък да не искат свидетелство... Страхувам се, че Диди може да е права относно начина, по който се подхожда към самата церемония, но ако е така, не знам какво мога аз да направя. Аз си мисля, че е най-важно кой какво има в сърцето си, пък дали другите (църква, гости) го споделят, отделен въпрос.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines