Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 01:50:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сърдечни проблеми  (Прочетена 9463 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« -: юли 07, 2008, 03:38:03 »

не искам да натоварвам форума с нови теми , но не намерих подходяща където да пусна поста , затова създавам тази.

Малко съм притеснена, защото днес си измерих кръвното и беше 130/80, което е малко високо за мен, защото аз съм винаги с 100/60. Самата аз чувствам леко сърцебиене, замаяна и слабост. Освен това съм малко дехидратирана. Възможно ли е да се дължи на стрес. Последните два дни бяха много, ама много напрегнати. Свекър ми ни дойде на гости за 4 юли. Но съсщия ден припадна пред очите ни и се наложи да го закараме в болница. Оказа се ,че трябва да му направят спешно операция-пейсмейкър . Днес го изписаха де и човека е добре, даже искаше да гледа бораста ама нали е неделя и не става. Чудя се дали тези симптоми не са предизвикани от стрес, безсъние и напрежение, защото той доста ни поуплаши. Жена му е истеричка и още повече ме натовари.
Много ме е страх да нямам някъкви сърдечни проблеми
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 07, 2008, 17:42:30 »

Мила, според мен всичко е от стреса и притеснението! Ако имаш как да си премериш кръвното пак и ако ти е все още високо, тогава може да отидеш на лекар, но не мисля, че ще се наложи!  nea При притеснение кръвното налягане реагира веднага и се покачва (знам го от опит  good), но след като се успокоиш, всичко се нормализира! Така че според мен е по-важно да се успокоиш и да не се притесняваш, че може да ти има нещо!  good Пиши как си и има ли промени!   give_rose
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #2 -: юли 07, 2008, 18:13:17 »

За високо кръвно налягане се брой 140/90. За да се постави диагноза хипертония, кръвно налягане над тези стойности трябва да бъде измерено няколко пъти в различни моменти (не помня точно колко). Високото кръвно на твоята възраст не означава сърдечен проблем, освен това, най-вероятно си го получила от напрежение.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 08, 2008, 01:26:44 »

Благодаря ви за отговора момичета, просто много се бях притеснила. Сега си го мерих отново и е 110/80
И аз самата се чувствам по-добре отпочинала , но ако жената на свекър ми остане още малко у нас съвсем ще ме побърка  blum .
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 16, 2009, 15:53:02 »

Доста късно е да се включа,но може да помогна на някой,на който (недай си Боже) се случи.Миналата година,средата на юни,отидох на работа с главоболие.През деня беше спокойно и никой не ме натоварвал,но на моменти изтръпвах и пребледнявах.В един момент много се среснах и повикахме лекар-кръвното беше същото-130/80.Каза ми да си легна на хладно и тъмно.Легнах,но паниката се засилваше,ззапочнаха да ми изтръпват крайниците.Сега ,като се върна назад,бях сигурна,че умирам.Приятеля ми ме вдигна и ме закара в Бърза помощ.Прегледаха ми сърцето(не помня как се казва уреда) и ми казаха,че нищо ми няма,изписаха ми силни успокоителни.След това личната,а и познати,с които споделих ми казаха че е било криза.Кръвното за мен е високо,но по принцип не е опасно.Познат,кардиолог ме увери,че за моята възраст този преглед е бил достатъчен и щом резултата е добър,не е проблема в сърцето.И ,накрая, да обясня какво се сетих,когато ми казаха криза.Месец преди това напуснах фирма,в която работата ме скапваше,на главата ми висяха 5 шефа и всеки искаше всичко веднага,на момента.Дори в почивните дни служебния ми телефон не спираше да звъни.Така,че всичко е избило в един момент.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 16, 2009, 16:35:17 »

И аз да се включа.
Преди няколко години преживях същото, което и angel4e - бях на работа, взе да ми причернява, чувах гласовете на хората сякаш са от отвъдното и останалите симптоми, за които тя говори, оказа се кръвно 130/80 (по принцип съм с ниско), в кабинета се разплаках и аз без да знам защо и не можех да спра. Изписаха ми успокоителни поради същата причина - криза в следствие на голямо натоварване и стрес и повече не съм имала проблеми в продължение на години.
Така че често се дължи на огромния стрес, който човек преживява.

Откакто съм бременна, обикновено кръвното ми е 120/80, което уж е височко за мен, но не се чувствам зле от него, което е странно. Веднъж обаче го вдигнах на 150/80 и то, докато бях на консултация при АГ и веднага ме приеха в болницата. Странното е, че пак не се чувствах особено зле. Правиха ми кардиограми и т.н., оказа се, че сърцето е наред и явно кръвното се вдига инцидентно, но тъй като имах и други проблеми, трябваше да полежа в болницата и сега пия ниска доза хапчета за високо кръвно, превантивно по-скоро, защото установих, че го вдигам като се ядосам много за нещо.
Другото, което влияе при мен е проблем с бъбреците в следствие на бременността.

Дано се включи с повече информация по темата една съфорумка - Liva82. Тя май беше споделила, че специализира кардиология, предполагам, че може да ни даде полезна информация.
« Последна редакция: юни 16, 2009, 16:37:04 от Kiksi » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines