Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:39:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Когато бебето/детето падне/се удари за първи път  (Прочетена 14877 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: юли 05, 2008, 19:54:51 »

Олелелеее, още треперя cray, преди по-малко от час ( към 20.10ч.) бебо се удари в плочките, ама аз съм за бой, как можах да го допусна, падна от много ниско поне, не повече от 20 см., ударил се е на скулата точно под дясното оченце, ох, дано му няма нищо, как може да съм такава лоша майка cray cray cray Дано се размине само с уплаха и многото плачкане, дадох му хомеопатично лекарство за травни ("Арника монтана" по 1 глобулка на половин час, така ми каза моята лекарка хомеопат, обикновено при мен помага, дано и на бебо му подейства) и му държах малко лед на удареното място (през найлон и кърпа). Сега ми се смее и си играе, радва се, маха с ръчички, все едно нищо му няма, дано му няма нищо наистина, има само лека червенина на удареното, дано не стане синка до утре, ух, имам чувството, че съм най-ужасната майка на света, направо ми се cray cray cray Ооооох, не съм казала още на милото (дано не ми се сърди, а може и да не забележи), а на мама ще кажа, че се е ударил с играчка pleasantry (тя веднага ще забележи, а и утре ще се видим). Ооооох  cray sad cray cray cray sad
« Последна редакция: юли 05, 2008, 19:57:31 от Bulechka » Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 05, 2008, 20:27:09 »

Еееее, той е мъж. Колко още ще пада и ще става.... Аз знам само, че когато детето падне не трябва да показваш, че си се уплашила с някакви възгласи и вайкане, защото то почва да реве от страх. Пък ако си ревне от болка и от уплаха и то ще го гушнеш нали , да го успокоиш а не с тревога и паника. Това съм разбрала от прохождането на детето на най-добрата ми приятелка, в този период бяхме постоянно заедно. Сега е голям юнак на 3, с много рани, ама от нищо не го е страх. Boy Kinder
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 05, 2008, 20:31:55 »

Аз май се уплаших повече от него!!! sad Треперех като лист известно време!!! Но той вече е добре, все едно нищо не е било!!!

Иска да яде, а това е добър признак Wink
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 08, 2008, 08:42:24 »

И ние имахме малък момент на паника. Като я слагах да я повивам и й ударих леко главичката в ръба на повивалника. И така се изплаших, че я стреснах и тя се разплака, после цял ден си мислех дали не съм и направила нещо. А вечерта с толкова срам казах на таткото, че съм я ударила  huhhuh.gif
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 08, 2008, 10:53:42 »

И ние имахме малък момент на паника. Като я слагах да я повивам и й ударих леко главичката в ръба на повивалника. И така се изплаших, че я стреснах и тя се разплака, после цял ден си мислех дали не съм и направила нещо. А вечерта с толкова срам казах на таткото, че съм я ударила  huhhuh.gif


Спокойно, и аз бях точно по същия начин!!! good
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #5 -: юли 09, 2008, 02:03:34 »

Булечка, изплашила си се, защото Косьо още не ходи - какво падане има да пада тогава ако знаеш  blum
Но той е голям мъж вече - виж как не се е изплашил, за него не се тревожа аз, ама ти трябва да свикваш  Wink girl_wink

Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #6 -: октомври 13, 2008, 23:07:03 »

Ние на 5 месеца дръннахме главата, защото паднахме от дивана! shok shok shok Много трябва да се внимава, при нас стана за секунди! crazy
Ама и аз съм за  beating beating, че къде бях! cray Бебка плака малко, не много, аз повече от нея май! pardon blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 14, 2008, 18:07:28 »

Една рецепта от мен,като падне детето мокрите вестник и лепите на удареното-ефекта е,че не излиза синина good
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 19, 2008, 14:37:42 »

Аз разбрах, че може да се намаже и с олио/зехтин удареното, за да не става синина.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 19, 2008, 19:02:28 »

Ох, той Коско колко пъти още има да пада и става (еййй, колко философски звуча, ама не беше така юли месец като е дрънна за първи път, но ето някак си се претръпва, като че ли), сега е почти проходил, случва се да си удря лекинко главицата в някоя мебел, но само ме поглежда, казвам му, че му няма нищо и му се усмихвам Momy , а той си потърква удареното с ръчичка, усмихва ми се и продължава да лази Boy puppets Baby_b
Е, случва се, ако е по-силен удара да заплаче - гукам го Momy girl_in_love, успокоявам го и след малко пак е "забегнал" на някъде, забравил за случката!!! good
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines