Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 17:17:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Zahira - 03.08.2008  (Прочетена 71169 пъти)
 
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 04, 2008, 22:56:14 »

Честита темичка!
Подготовката явно върви по план!
Как така сама ще се справиш с украсата на ресторанта?
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 04, 2008, 23:01:20 »

Я, честита тема! Весело подготвяне на сватбата!  give_rose
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 07, 2008, 08:25:39 »

Нямах много време да пиша тези дни, но да ви кажа докъде я докарах!
Поръчах от Ракхива 30 м. тюл за украсата, който чакам да ми изпратят с куриер тези дни и съм малко "заложник вкъщи". В петък ходих при жената, която ще ми прави солирането на плата, каза ми какви размери плат да си взема и аз съответно отидох на "Алабин" и си купих един шифон в цвят междинен между бяло, слонова кост и бананово. Първоначално харесах друг плат, но като го наложих на кожата никак не ми стоеше добре. Солираният плат ще е готов утре.
Междувременно младоженеца вече е готов с облеклото - в събота излизахме да му търсим костюм и си взе не 1, а 3 и каза, че който му хареса в деня на сватбата него ще облече. Аз лично най го харесвам с един черен на райе. Ризата е бяла, а пък ни подариха и 2 вратовръзки, които са с червени елементи. Обувки също си взе. Да можех и аз така лесно да си набавя всичко за едни ден sarcastic
Имам си вече и бижута - много красиви перлени обици и колие - само за колието имам известни съмнения дали ще стои добре на деколтето на роклята, но ще видя, когато роклята е налице.

Кате благодаря за предложената помощ! Много ми помагаш с идеи и съвети!

Vanilly солея ми го правят тук в София и тук ще шия роклята. За Асеновград имах впредвид, че не е невъзможно да се ушие рокля в такива кратки срокове. Иначе моята шивачка заяви, че заминава на море и се връща на 25 юли и чак тогава може да се заеме с роклята cray На мен не ми се стои на тръни до последния момент и ще търся алтернативни варианти. Katitka ми предложи да ползвам услугите на момиче, което се занимава с такива рокли и мисля да се доверя smile

d_petrovska рокля за подписването си харесах в един магазин на Пиротска - от сатен е с много флорални мотиви в жълто и оранжево и е асиметрична. Много ми хареса и мисля да си я взема.
Снимчици ще пусна малко по-късно, защото са ми на другия компютър.

KlaraFina украсата съм избрала да е в цвят екрю - като роклята и другите там панделки и украси. Искаше ми се да е нещо в розово и виолетово, но инвентара на ресторанта не позволява такива експерименти. Ходихме на едно тържество, което бяха организирали и покривките, салфетките - всичко беше в зелено и оранжево затова и реших да заложа на по неутрални цветове за воалите конкретно. Роклята наистина е на Принцес - правилно си запомнила. В оригинал е 1400лв. shok

dorina79 това с което ще се занимавам от украсата са воалите, свещите по масите и такива дребни нещица. Иначе в самия ден не знам на кой ще възложа да се занимава с тези неща.

Уж доста от нещата са свършени пък постоянно изникват нови - сега трябва вече да си извадим медицинските, трябва да си поръчаме торта, менюто трябва да уточним, пак трябва да се видим с оператор, DJ и фотограф, не съм си взела още обувки, бельо, чантичка, гримове, ако нещо се разтече, нямам записани часове още за фризьор, гримьор, маникюр. Между другото в събота ще хода с мама да си търси и тя тоалет. Тя е средно пълна и иска да е с рокля с презрамки, което на мен не ми се вижда много удачно за фигурата й. Дано харесаме някакво по официално късо сако с пола.




« Последна редакция: юли 07, 2008, 08:45:32 от Zahira » Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 07, 2008, 13:51:29 »

Zahira, всичко звучи супер! Благодаря за пълната информация!! За майка ти и майка ми е с подобна фигура и определено мисли да си взема пола и сако, май е по-добрия вариант! Хайде,а ко вземеш роклята за гражданското дая снимаш!! Успех!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 07, 2008, 14:08:58 »

Захира, разбрах че вече си купила плат за роклята, но какво стана с онзи, който ти предлгаха в един магазин? Не се ли съгласиха да ти го дадат без да ти шият роклята?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 07, 2008, 14:12:31 »

Оказа се че онзи солей е от сатен в "Александра", а на мен ми трябва от шифон. Общо солирането с плата ще ми излезнат 150лв., което мисля не е много. Вярно, че ще давам още и за другия плат и ушиване, но пък дано се получи това което искам.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 07, 2008, 14:16:01 »

За плата цената е добра. А ти имаш ли готов модел, по който да го шият или сама си го измислила?
А колко ще ти излезе шиенето и къде?
Сори, че те затрупах с въпроси, но една приятелка иска такава рокля от този плат и затова толова разпитвам  blush
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 07, 2008, 14:42:19 »

Да имам готов модел по който да ми се ушие с малки промени. Вместо тази дантела под гърдите ще има панделка и ще е равно отдолу самото деколте:


* svatben-katalog-br_17-kartinka-2.jpg (30.13 KB, 300x412 - видяно 2560 пъти.)
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 07, 2008, 16:28:05 »

Роклето ти ще стане страхотно!!! Нямам търпение да те видя с него! Като ходих по магазините само такива рокли има, и се сетих за теб, май е много модерно, но не и за булки, щом не можеш да си намериш такава! Успех!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 07, 2008, 16:31:31 »

Vanilly в кои магазини си виждала такива рокли? Аз в събота разглеждах и видях две подобни такива само че в червено  - явно са били изкарани за баловете. Ето обещаните снимки:

На шампанското с чашите с панделка:



И без панделка:


Пръстените:



Поканите::





« Последна редакция: юли 07, 2008, 20:29:42 от Zahira » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 07, 2008, 20:33:21 »

А ето и украсата под наем, снимката не е много добра, но създава представа:
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #26 -: юли 07, 2008, 21:32:31 »

Zahira, аз за първи път ти виждам нещицата. Много ми харесват всички от поканите до чашите. Само не разбрах защо си махнала етикета на шампанското. И честно да си призная, странно ми е така и със и без панделка. Аз бих пробвала да облека цялата бутилка с шофонената лента.
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 07, 2008, 22:34:55 »

поканите много ми харесват - ти ли ги прави или ги поръчва някъде?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 08, 2008, 07:47:22 »

Поръчах ги готови на Пиротска 10 където става записването за граждански брак, но също така си купих 30м. тюлена панделка с която вързах всяко пликче. Иначе доста пускат брокат, но пък от всички покани най ми харесаха. Аз нали искам букетче от хризантеми и впоследствие забелязах, че на поканата цветята също са хризантеми.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 08, 2008, 09:06:38 »

Zahira, нашите покани за кумовете и родителите са абсолютно същите, но не сме слагали панделка. Има ги  в галерията ми  Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines