Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 21:49:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Gery79 - 08.08.08  (Прочетена 112284 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: юли 12, 2008, 10:59:40 »

Честно казано не разбирам защо въоще трябва да има етикети.Но явно аз съм единствената която мисли така или поне една от малкото.Поддадена от общото течение, че всеки слага етикети и аз започнах да се замислям, но определно реших че етикети няма да имам.
Нашето вино си има етикети и то доста стилни,защо да тръгвам да си сменям ,да правя мои (които я станат добре я не). Само стрес и губене на време.

Когато майка ми и баща ми са се женили да не би да е имало специални  етикети,украси по маси, специални покани. Не е имало такива неща. Сега като гледам колко булки се шашкат и приемат подготовката за една сватба като стрес и се замислям нужни ли са всичките тези джунджурии. Има толкова други неща които гостите да оценят.



А за надписването с химикал на бутилките съм си взела един, но ще изчакам седмицата преди сватбата как ще се чуствам и тогава ще реша дали да ги правя или да си купя едни стилни бутилки и Баща ми ще включи в речта си, че това е ракия правена от него специално за нашата сватба (да не се повтарям че вече го писах в преден пост).
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: юли 12, 2008, 21:59:22 »

Gery79 речта на баща ти също много ми хареса както и твоята. А що се отнася до етикетите, тези които си показала няма ли как да станат с бели калии, а не с цветни, за да се избегне шареното. И може би не точно на този фон, а нещо малко по светличко, т.е бели калии на шоколадов фон!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: юли 13, 2008, 09:47:10 »

Честно казано не разбирам защо въоще трябва да има етикети.Но явно аз съм единствената която мисли така или поне една от малкото.Поддадена от общото течение, че всеки слага етикети и аз започнах да се замислям, но определно реших че етикети няма да имам.
Нашето вино си има етикети и то доста стилни,защо да тръгвам да си сменям ,да правя мои (които я станат добре я не). Само стрес и губене на време.

Когато майка ми и баща ми са се женили да не би да е имало специални  етикети,украси по маси, специални покани. Не е имало такива неща. Сега като гледам колко булки се шашкат и приемат подготовката за една сватба като стрес и се замислям нужни ли са всичките тези джунджурии. Има толкова други неща които гостите да оценят.

Гери, подкрепям мнението ти и аз в един момент се замислих, че заради многото джунджурии, заради нещата, които са модерни напоследък и които общото течение превръща едва ли не в някаква масова истерия и без които една сватба спокойно може да мине, толкова много нерви изхабих, а като си представя колко малко време има до сватбата ми, може и без етикети да мина.

Накрая от всичките ми планове за тези джунджурии, като видях, че нямам време, направих едни нескопосани късметчета и кошници, поканите бяха далеч от мечтания модел и въобще претупах всички дреболии, а много исках всичко сама да си направя. Но е въпрос на гледна точка - аз обичам да се занимавам с украси и други подобни, но сега съжалявам, че "истеризирах" толкова по темата, защото като не ми остана време и сега се чувствам леко разочарована, че претупах детайлите. Но в крайна сметка има далеч по-важни неща в сватбения ден, така че не се притеснявай за подобни глупости.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: юли 13, 2008, 13:03:19 »

Кикси, точно за това "прерупване" и аз говоря.

Защото всеки втори във форума има една или друга джаджа и дай сега и ние да имаме ,че да неби гостите ни да сабили на някоя сватба на която ги е имало а нашата като ги няма и да си кажат "ей на спестили са си тва или онова или аз не знам какво".Да ама то като искаш да имаш от всичко накрая сватбата става в един маскарад- балони тук и там,разни воали,пердета и какво ли не.Да не говорим за сума ти дреболийки, които се правят защото трябва.Е аз предпочитам да направя няколко ама с желание и страст отколкото 1000 и то претупано,сресиращо и просто защото трябвало да ги има.

Така че поддържам теб и себе си в мнението, че по добре малко но с желание и стилно от колкото много и без желание.А то едно нещо като не е направено с желание си личи.

И вярвам че дори и с галоши да идем, и покривки дори да няма на масите, обичта ни един към друг няма да се промени. Пожелавам ти смело напред и не прави неща които не искаш.Концентрирай се върху тези за които имаш време и желание.

Стана много дълго и патетично, за което се извинявам:)


Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: юли 13, 2008, 13:06:58 »

Гери, много добре си го казала - едва ли бих могла да се изразя толкова точно  Bravo Bravo Bravo
И най-вече ми хареса това за любовта - абсолютно нищо няма да се промени, независимо колко детайли сме включили. Има други, по-важни неща.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #200 -: юли 13, 2008, 14:01:50 »

Да ама то като искаш да имаш от всичко накрая сватбата става в един маскарад- балони тук и там,разни воали,пердета и какво ли не.Да не говорим за сума ти дреболийки, които се правят защото трябва.Е аз предпочитам да направя няколко ама с желание и страст отколкото 1000 и то претупано,сресиращо и просто защото трябвало да ги има.

Така че поддържам теб и себе си в мнението, че по добре малко но с желание и стилно от колкото много и без желание.А то едно нещо като не е направено с желание си личи.

 good

Gery79 наред с многото полезни неща сватбената индустрия създава абсолютно фалшиви нужди
Браво че не им се поддаваш когато осъзнаеш безмислието им.
Сватбата (и гостите и вие) ще спечелите много от това.
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: юли 14, 2008, 06:56:00 »

То е ясно, че и по галошки да отидете - любовта е достатъчна.
А и много интересно звучи идеята за тези галошки!
Трябва и като гледам успяваш само да прецениш и да пресееш кое от многото предлагани идеи ти допада и искаш да го има и на твоята сватба и да опиташ да го реализираш, както казваш с желание и любов.
Всяко нещо, което ще ти образува повече нерви, отколкото позитивни емоции е излишно!
Пожелавам ти да си спокойна преди всичко, че не остана много!
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: юли 14, 2008, 09:59:41 »

Дорина, Режина, не знам колко успявам да отсея полезното от излишното но след като ми писна накрая да мисля за дребни неща и започнах да чуствам че се насилвам да го правя реших че си има лимит. Да не говорим за Матиас който ако го питате смята че всичко е излишно и наистина може и по галоши да иде защото е супер нетрадиционно(на него тжа му дай).

Та варианта беше да се ядосвам и да ги  правя сама и Матиас да си почива през тва време или да не ги правя и двамата да си почиваме.

И така не съм се шашнала още  и не мисля че ще се шашна.Само дето нямам търпение да дойде вече и да не вали че в таз градина ако вали ще стане  bad.

Така че след 3 седмици ще имам нужда от много палци за стискане и ще разчитам на вас.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: юли 14, 2008, 10:14:55 »

Почвам от сега със стискането на палците! Искрено ти желая да не вали и всичко в твоите очи  и в тези на младоженеца да изглежда перфектно! Ако на някой от гостите му липсва някоя джундгурийка... ами да е помогнал в организацията и да я е направил той!
 give_rose
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: юли 14, 2008, 10:26:12 »

Ех Свети ама как си го казала.Точно така ако на някой не му харесва да е дошъл да е помогнал или да си го направи както си иска на неговата.Амаха фасони.Аз предполагам че няма да има такива хора които да се оплакват ама знае ли човек:).Мерси за стискането на палци.Вдъхва ми кураж.  give_rose
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: юли 14, 2008, 17:42:42 »

Ами скъпа, така е, давай по същество и както на теб ти идва отвътре. Най-важно е всичко да е претеглено от твоя гледна точка. Това какво е излишно и какво е необходимо, можеш да кажеш само ти. Сигурно никой не си дава сметка колко е голяма сватбената индустрия докато не се наложи да се направи една сватба. Вариантите са много, джунджуриите и подробностите са хиляди възможни, но това е направено, за да може да се угоди на всеки вкус и да се срещнат максимално много потребителски нужди. От всяка булка си зависи как ще бъде направен нейния ден. Аз виждам толкова красиви неща в този форум, момичетата са страшни с идеите си. Ами да, ама ако тръгна да правя всичко, което ми е харесало на сватбите на другите, и какво ще стане  star insane
Смятам, че нищо ново под слънцето не ти казвам, просто знай, че както го направиш, ще е хубаво, стига ти да смяташ, че си направила правилния подбор. Успех!  give_rose
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: юли 14, 2008, 21:39:54 »

Привет сладурки, това е нашия уебсайт.

http://www.bahnhof.se/wb771464/Index.htm

Направих го преди повече от половин година още преди да започна с дизайна на поканите, защото исках да сложа адреса на  уеб страницата на листчето което съпътсваше поканата.Та уебстраницата не е връх на изкуството като се има предвид, че съм правила две страници само през живота си преди това- една за работа и една моя лична. Но все пак беше от полза за гостите и нямахме много въпроси от сорта: ама къде да търсим хотел,ама как се стига, ама в колко часа...

И в тази връзка препоръчвам на всеки, който има възможност да си направи нещо подобно.Не е нужно да е супер професионално важно е да помогне на гостите а и на вас да сте по спокойни и организирани.

Единственото нещо, което не е ъпдейтвано и забелязах сега е менюто, което тогава не се знаеше още, а след това забравих да го сменя.Но за него по късно ще разкажа.Интересното е че името му е "Горещо и дово"- точно като нас двамата. smile



« Последна редакция: юли 14, 2008, 21:52:33 от Gery79 » Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #207 -: юли 14, 2008, 22:31:16 »

Браво, Гери, много е хубаво сайтчето, ама нещо много дребно ми се стори шрифтчето на менютата  pardon И ние имаме сайт, който е защитен с парола и е общо взето кратичък  girl_wink Спор няма, че е много полезен и спестява отговорите на много въпроси  girl_wink Ние сме сложили само кратък списък с подаръци, малко информация за медения месец, информация къде и кога ще бъде сватбата, информация за облеклото и телефонни номера на тостмастъра (ако искат да държат реч) и отговорника за подаръците (за да не се дублират).
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: юли 16, 2008, 17:28:25 »

Здравейте момичета,

това е един от моментите които наистина са най тежки когато живееш далеч от близките си. Преди седмица родителите ми казаха че майката на баща ми е доста зле.Тя последно време винаго боледуваше но сега било доста сериозно а и е жена на възраст и очакват да се случи най лошото. Днес като говорих с нашите пък ми казаха че другата ми баба (майката н амайка ми ) е в същото положение.Ама да не съм се притеснявала. Е как да не се притеснявам и двете ми баби мамка му (извинявам се за израза). И сега какво, едно ми е притеснено мъчно и аз не знам какво. Връщам се в България в събота за 10 дена за да взема родителите си  към Стокхолм и през цялото време те ще се притесняват дали родителите им са добре. Майката на баща ми е при леля ми която се грижи за нея но майката на майка ми няма други деца. Просто не знам.Казват ми че сватбата не трябва да се отлага а и аз не мисля че в нашия случай ще е възможно но това притеснение което ще имаме всички във всеки момент когато звънне телефона е просто съсипващо.

Надявам се поне да си ги видя и да издържат до тогава поне да им покажа снимки на роклята и да си ме представят булка.

Знам че винаги може да се случи подобно нещо и то в най неподходящиа момент (като дойде то не пита) но пък и двете баби тва е нямам думи. Много от вас минаха по този път и знамче трябва да запазя самообладание ни не е лесно особенно ако си далеч от тях и ги виждаш веднъж на две години.

Съжалявам че ви товаря с това но ми е много по лесно да го напиша надявайки се че ще ми олекне малко.

Поздрави.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #209 -: юли 16, 2008, 18:02:40 »

Ей, колко кофти ситуация... Разбирам те и дядо ми не е във форма, та все се моля да не стане нещо с него, че в България от неговата къща ме взимат...

Гери, не се разстройвай. Всичко ще мине благополучно. Стискането на палци от страна на съфорумките е магическо (от опит го знам вече), ще се обединим за теб тоя път.

А за баба ти от майчина страна, може би има някой, който може да се грижи за нея в дните около сватбата ?! Вашите колко време ще ти гостуват ?

Много неприятно значи.. Дано всичко е ок  Clover Clover Clover
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines