Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 13:17:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченският букет - част 3  (Прочетена 187489 пъти)
 
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: декември 23, 2008, 17:19:47 »

Някой знае ли как се казва ето това цвете? Не е естествено май , но ако има такова в естестествен вид ще стои много нежно.


* 43835_1164680.jpg (23.28 KB, 400x368 - видяно 3621 пъти.)
Активен
Месечинка
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: декември 23, 2008, 17:30:34 »

Малко ми прилича на восъче (хоя)  scratch one-s head
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #212 -: декември 23, 2008, 17:36:09 »

Това е Стефанотис. Викат му още жасмин от Мадагаскар. Не знам как се казва на български, не намерих и статия в Укипедия.  Stephanotis floribunda му е латинското име.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: декември 23, 2008, 17:49:04 »

Ето тук можете да прочетете статии за Стефанотиса

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=225
http://zadoma.rozali.com/cvetia/p7240.html
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: декември 24, 2008, 11:22:43 »

Аз много исках стефанотис за косата, стои много нежно. Бях пуснала една прическа с него и се чудих какво е това цвете и някой във форума ми каза как се казва, може и inaxastra да беше, съжалявам, че не помня точно  blush
Тръгнах със снимката на прическата по цветарските  магазини, дето уж са много добри в булченските букети и украси и т.н. и или не знаеха какво е или казваха, че били миниорхидеи или не-знам-какво-си.
Много трудно си избрах флористка, голямо чудене и обикаляне със снимката и накрая, когато по препоръка на една съфорумка отидох при една друга флористка и показах снимката, жената от раз ми позна цветето на снимката  Bravo и тогава си казах: "Тя ще е!" Само заради това, че тя единствена в Бургас позна, че въпросното цвете е стефанотис , я избрах, реших, че това е знак за професионализъм.

Та моята флористка ми обясни, че било на клончета, доколкото си спомням и се внася, ако искам, щяла да го поръча, само че по-раничко да съм кажела, естествено и ми каза, че излиза доста скъпо.

Аз и затова се отказах, колкото и да ми харесваше sad, реших, че няма смисъл заради този стефанотис да давам толкова пари и без това бая пари отиват за букет, ботуниери и т.н. цветя
И се спрях на жълти хризантемки и минигербери, пък и така идеално ми се вързаха със слънчогледовата тема, а и жълтото ми е любим цвят, така че не съжалявам.
Но понякога все още въздишам по този стефанотис... smile
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: декември 24, 2008, 13:27:08 »

Стефанотис се продавам в почти всеки цветарски магазин и въобще не е скъп. Не  знам защо така ти е казала флористката, но определено греши. http://tzvetya.com/product_info.php/products_id/463 това е първато, което намерих, но разбира се в нормален магазин е на половин цена
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: декември 25, 2008, 10:40:19 »

Стефанотис се продавам в почти всеки цветарски магазин и въобще не е скъп. Не  знам защо така ти е казала флористката, но определено греши. http://tzvetya.com/product_info.php/products_id/463 това е първато, което намерих, но разбира се в нормален магазин е на половин цена

Ами интересно наистина, това направо ме утрепа  crazy

Е, не знам защо обиколих почти цял Бургас с тази снимка и никой не можа да ми каже какво е, какво остава да ми го намерят  crazy В някои от магазините продаваха и саксийни растения и се учудвам, че не са знаели. Ама София е друга България  blum, така че не се учудвам, че там е лесно да се намери.

Просто си обяснявам, че на снимката с прическата имаше само цветове и никой не ги разпозна от какво цвете са, може би защото никой не се е сетил, че може да са от саксийно растение. Само тази флористка ги разпозна, но явно е в грешка.

А снимката на линка, който си пуснала, е на неразцъфнало цвете, нали? Това са пъпки, предполагам.
« Последна редакция: декември 25, 2008, 10:44:00 от Kiksi » Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: декември 26, 2008, 05:09:43 »

аз си падам по едноцветните букети и понеже украсата на нашата сватба ще бъде предимно в розово, ето няколко идеи на които съм се спряла  girl_wink



* c3dd85c18e886feb2155a97287d0484f_t.jpg (15.41 KB, 150x188 - видяно 3165 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #218 -: декември 26, 2008, 12:34:05 »

Тоя втория е много як. Аз обичам такива рошави. Единственото нещо, което не обичам при букетите е гипсофила.
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: декември 26, 2008, 21:53:06 »

inaxastra и аз като теб не харесвам гипсофила или другите малки цветенца. Предпочитам изобщо да не се смесват различни видове цветя в букета. Колкото по-семпъл, толкова по-добре  give_rose
Тази снимка много ми харесва, с букетите на булката и големите шаферки (ако ги има - при нас ще са 3) smile

Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: декември 27, 2008, 22:04:38 »

ето един висящ букет......... blush


* 43860_2190751.jpg (22.67 KB, 200x400 - видяно 3135 пъти.)
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: декември 27, 2008, 23:23:58 »

Здравейте момичета! Първо искам да честитя на всички Коледа, дори малко късно. Разгледах някои от букетите и мога да кажа, че има наистина невероятни, нестандартни, нежни и красиви букети. Искам и аз да ви покажа своя букет. Цветовете, които бяхме избрали за сватбата със съпругът ми бяха оранжево и  жълто, и когато видях снимка, на впоследствие станал и мой букет, в едно списание просто нямаше място за съмнение и казах "Това е Той". Надявам се да ви хареса.
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: декември 27, 2008, 23:35:03 »

Опа, съжалявам, но забравих да прикача букета  blush


* 2008_3[1].jpg (42.54 KB, 200x182 - видяно 3131 пъти.)
Активен
prosto_kuma
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #223 -: декември 28, 2008, 11:01:37 »

deskatap, страхотно изглежда букета. Поздравления.
***************
Момичета, през почивните дни се видяхме с младоженците,на които ще бъдем кумове и знаете ли какво научих?Че перлите,гипсофила и прочие дребни кръгли дреболийки изобщо не се препоръчват за сватби.Вярването било,че много сълзи щяла да пролее булката. Аз зяпнах буквално  Oh my ... защото не мога да си представя (за мене си,де) булчински букет без гипсофил.  crazy И тъй като булката е много висока и слаба,си представях букета да е каскаден,с много зеленина и гипсофил.
Ама сега ще видим какво ще измислим.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: декември 28, 2008, 11:57:28 »

Да ви покажа и аз моя букет. Оставих се на въображението на флористката, като и казах предварително какво искам и в какви цветове и смятам, че успя да ме изненада приятно.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines