Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 07:21:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченският букет - част 3  (Прочетена 187337 пъти)
 
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 10, 2008, 00:55:03 »

а това е моя скромен букет


* buket.JPG (64.69 KB, 358x379 - видяно 3303 пъти.)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 10, 2008, 09:39:25 »

преливащо цветен букет smile

Много е красив този букет!  Bravo
Аз дето твърдо не исках рози за моята сватба (твърде са ми "класически" за вкуса), ако го бях видяла този букет тогава, сигурно щях да си променя мнението и да поискам рози в този вариант Bravo- толкова е красиво с тези ярки, преливащи цветове!!!  Bravo Bravo Bravo
Аз съм твърдо за ярките цветове - създават невероятно настроение!  yahoo
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 10, 2008, 21:36:25 »

 blush радвам се , че толкова много ви е допаднал. Ето още един пролетно -слънчев


* 83831_2024815_75percents.jpg (27.99 KB, 429x360 - видяно 3246 пъти.)
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 10, 2008, 22:55:51 »

от един сайт, често споменаван в този форум
http://www.beremese.cz/album/index_basic.php?iref=thumbnail
 има много готяни работки-трябва само да се разровиш. girl_wink
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 12, 2008, 11:28:48 »

незнам тук ли е мястото да питам,но ще питам де  huhhuh.gif след като си хвърлих букета на сватбата,ДЖя обяви че на 40-тия ден трябва да отида да си го прибера,че той дотогава ще се е разпаднал според мен,а и май нямам желание да го виждам в тогавашният му вид,какво е поверието или обичая  crazy
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: ноември 12, 2008, 11:37:59 »

Мила, този традиция мисля, че е от едно време, когато - сега да не излжа - или се е хвърляло булото или се е давало на този, който хване букета и тогава се е ходело да се вземе булото на 40-тия ден.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 12, 2008, 13:23:05 »

kikolina, принципно го има това с 40-тия ден (независимо, дали е було или букет - съществува и при двата варианта), но моят букет определено очаквах да се разпадне до тогава и момичето, което го хвана, ми се обади притеснено след един месец, че нищо не ставало от него, колкото и да се мъчела да го запази и го изхвърлила.
Аз естествено й казах да не се притеснява, даже се радвам, че не го видях в този му вид sad.

За мен е по-важно да им отидете на гости на 40-тия ден - това е хубав повод да се съберете, както ние направихме, нищо, че няма да си вземеш букета.  Wink
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 12, 2008, 14:00:12 »

Само че моят го пазят.....
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 14, 2008, 00:15:02 »

БУКЕТ ОТ ОРХИДЕИ??????????


* 49232_1912478.jpg (51.76 KB, 420x382 - видяно 3162 пъти.)
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 14, 2008, 11:30:48 »

Мацки, днес видях нещо много яко (макар и доста непрактично) - има една сладкарница Пчела, и като изключим супер яките торти, имаха захарен (или шоколадов?) букет, който става за букет за хвърляне...И беше направо като истински с едни такива малки цветченца - бели, с тюл. Абе супер як, само дето като се хвърля, ще се счупи (сигурно).

Ама представете си шоуто - хваща девойката букета иго "заръфва" laugh Голяма снимка ще е blum
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #145 -: ноември 14, 2008, 22:22:17 »

Момичета букета на булката не трябва да се хвърля....хвърля се друг букет, специално приготвен за ова или взет от подарените ви. Вашият букет трябва да бъде във вашия дом ида се остави да изсъхне хубаво, след като се хвърля. Повериео е, че ви еще остареете зедно до дълбоки старини така како е изсъхнал силно букета ви.

А попринцип хвърлянето на букет е католически обичай, не наш.
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #146 -: ноември 14, 2008, 22:47:28 »

Това с втория букет не е никак задължително.Има толкова много варианти--- и истории, че.....
То има и вариант да си пазиш букет и след една година да отидеш с момичето което е хванало другия да ги хвърляте в река....и всякакви други подобни нещица.......Но  като цяло би трябвало букета да е само един-- всичко друго е пожелание и по преценка..

Но това с букета които може да се хапне после-- ми се струва мн интересно......и забавно..
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 14, 2008, 23:08:27 »

iolly_ , извинявай, но какво значи "трябва" или "не трябва"?
И според мен има много варианти, много е кофти така да се генерализира sad

Аз лично много държах да си хвърлям моя си букет, а не друг, първо защото това действие се обявява с думите: "А сега булката ще хвърля букета си", т.е. нейния букет, а не друг и второ, както казва една моя приятелка: "Ще хвърлям моя букет, защото искам да предам моя късмет на момичето, което го хване!!!"
Другото ми се струва нагласено и неискрено. Лично мнение. Wink
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: ноември 15, 2008, 19:32:47 »

И аз да си изкажа мнението относно хвърлянето на букета. Аз лично си хвърлих моя собствен букет, въпреки че ме убеждаваха, че не трябва да се хвърля, но не защото да си остане у мен, а защото бил доста тежък и други такива. Аз лично се съгласих да ми направят втори, но на деня прецених, че не е толкова тежък и мога да си го хвърля. Поначало винаги ми е било много странно това, че не си хвърлят букетите, а разни други и на всичкото отгоре и такива, които са им подарени от някой гост, което лично за мен е просто абсурдно. Та нали точно това е идеята с хвърлянето на букета- да предадеш късмета си нататъка, на другата щастливка, която, може би ще е следващата.
Аз лично не мисля, че един изсъхнал букет вкъщи ще стои много добре, но всеки си има свое мнение. А относно поверията знам, че 40 дни след сватбата се ходи на гости на момичето, което е хванало букета, за да си го вземете и да го пуснете в течаща вода. Аз това не го направих, въпреки че си го мислех, ама то не може всичко да спазиш.
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 15, 2008, 19:50:41 »

Аз хвърлях друг букет, а не моя, защото имах специално подготвен букет за хвърлянето (и двата бяха от кумата, така беше решила). За мен символът е в акта на хвърляне и хващане на букета, а някакви задълбочени анализи дали е на булката или не, за мен са излишни (в моя случай и двата букета си бяха на булката, само че единият по-запазен). Изобщо, всеки е свободен да организира тези детайли както си реши
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines