Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 21:21:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченският букет - част 3  (Прочетена 187116 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 04, 2008, 11:26:19 »

Да и аз знам, че се плете от неомъжени момичета обаче дали се слага един на вратата на булката или има и на младоженеца  crazy
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 04, 2008, 11:34:05 »

Само при младоженеца се слага венец.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 04, 2008, 11:40:17 »

Благодаря за бързия отговор  give_rose
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: септември 05, 2008, 08:55:48 »

И аз съм готова с избора на букет.
Искам да е с бели лилиуми и бледо жълто/прасковени (не знам как да го нарека този цвят) рози...
Да изглежда горе-долу така:



Поръчах си и букет за хвърляне, който се разделя на три yahoo
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: септември 05, 2008, 09:10:59 »

И аз си поръчах букета от рози екрю в едно магазинче на малките пет кьошета, но не съм сигурна дали да поръчвам за хвърляне (може да използвам някои от тези, които ми подарят).
Ще е нещо подобно, но розите са само един цвят.


* P1060394.jpg (3.6 KB, 124x93 - видяно 4213 пъти.)
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 11, 2008, 11:42:12 »

Моят букет беше тежък, с микрофон и въпреки всичко съвсем успешно го хвърлих и още по успешно го хванаха, въпреки опасенията ми; според мен букетът е да се хвърля, за да преминава нататък щастливото събитие; и без това не е вечен ... не си заслужава втори букет, още повече да се хвърля подарен такъв. После се ходи на гости и си го прибираш, а накрая и го хвърляш във водата.
Пък и от гостите ще имаш толкова цветя, че няма да ти е мъчно за твоя.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 11, 2008, 11:52:55 »

Аз моя не съм го пазила ноне съм го и хвърляла.Хвърлих друг който беше по малкъ и купен за тази цел.А на момичето което го хвана после си подарих истинския и той си е в нея.Въпрос на избор си е всичко.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 11, 2008, 12:06:23 »

И аз мисля като smiling rain, още повече че не обичам да събирам и колекционирам всякакви неща дето да им бърша праха после. Букета е за да краси именно "Големия ден" и да донесе щастие на някой друг и въпреки това аз имах букет за хвърляне  pardon по простата причина че моя наистина си тежеше многоооо  и ако го бях хвърлила имаше риск да "утрепя"   biggrin  без да искам някого. След като увяхна след сватбата го изхвърлих. запазих си само едно листенце от него дето ще си го сложа при снимките от сватбата  girl_wink така хем си имам спомен от него, хем не го пренареждам и бърша всяка седмица 

И да взема отношение по още няколко въпроса- внимавайте с цените. Всеки като чуе сватба и така ги надува- поинтересувайте се от цените на цветята от които ще е букета ви. Например при мен един слънчоглед на Борсата струваше 0.60 лв, а в магазина около 2 лв. Моя букет беше от около 5 слънчогледа мисля , което както и да го смяташ със зеленината и всичко друго като материали не трябва да е повече от 20 лв максимално, айде и труд да сложа толкова - около 40 да стане. А чух цени от порядъка на 80 лв  Oh my ... еми или аз не мога да смятам или  crazy Е разбира се идеалния вариант няма да се намери хем евтин хем хубав , ама поне да му "мяза"  girl_wink малко. Моя е дело на една приятелка , както и бутониерите, за което съм и много благодарна- платих си само материалите.

Другото което искам да кажа е какво къде да има- всеки район в БГ си има някой специфични традиции и ако на едно място е наормално да има венци, на друго не е . Та искам да кажа всеки да го прави така както реши без много да му мисли за тия работи. Надали всички гости ще ги разберат, пък и ако човек не разполага с голям бюджет понякога е трудно да изпълниш всичко. Нека всеки сам за себе си си направи извода какво иска и какво може да си позволи и хич да не ги мисли тия поверия.
« Последна редакция: септември 11, 2008, 12:15:46 от krasunkata » Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: септември 11, 2008, 12:39:41 »

Забравих един съвет да дам , който аз получих от моята приятелка. Ако букета е  по- голям  то трябва да се предвиди и място за ръката ви- нещо като малко пролука сред цветята от едната страна. Така е по удобен за носене и се вижда целия + дръжката. Иначе трябва дръжката малко да опира в "корема ви" (ако мога така да се изразя  smile ) и отпред ще се вижда само горната част на букета. Дригия вариант е дръжките да са по дълги- тогава има достатъчно място да се хване скопойно и да се вижда целия. Разбира се това са подробности, ама реших да споделя какво научих  smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 11, 2008, 17:39:02 »

ММммм това да се пази букета и да се хвърля някой друг за мен е безмислено  pardon
Естествено може да се импровизира,ако е както казвате тежък,но след това би било редно да се даде истинския,иначе мен лично би ме обидило,но всеки сам си преценява и не задължавам никой да мисли като мен  smile
Пък и аз какво да го правя,да го складирам ли,както е казала krasunkata само прах се бърше след това ....Получих толкова много букети,че се чудех какво да ги правя,неможех да си представя да ги нося вкъщи,да ги гледам за ден,два и после да изхвърлям 20 пъти  nea Затова си взех само букета подарен ми от мъжо и свеки ....  Wink но ест. и те не издържаха много....
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 12, 2008, 07:19:06 »

и аз мога да се похваля че вече си имам букет, ама незнам какъв е smile
вчера кумата ми се обади да ми каже че го е поръчала, от някакви холандски рози екрю и орхидеи. идея си нямам какво точно представлява. тя каза че на снимката е бил страхотен, дано и да го изпълнят такъв. за мен ще бъде голяма изненада като ми го донесе  Girl_hide вече нямам търпение  Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #56 -: септември 12, 2008, 23:09:20 »

Аз си хвърлих истинския...макар, че беше много тежък. Хвърлих го от сърце и от сърце се радвам за Лор, която го хвана и беше адски щастлива. Надявам се да й донесе само щастие, което вероятно е случая, защото април 2010 ще се омъжва  butterfly
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 18, 2008, 12:12:42 »

Преслава 82 макар и късно, но може още да те интересува, цветята, за които питаш са кукуряк и не знам дали могат да бъдат намерени, особено извън сезона им. Късмет си избора на букет.
И аз съм се спряла на орхидеи и то бели, но моля, който има идея да помага с нещо бледо лилаво покрай тях. Рових в интернет, но не съм намерила още нищо подходящо.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 18, 2008, 17:11:22 »

svetli,

лилави хризантеми можеш да намериш предполагам лесно, стига да ги харесваш.

Нещо от този род:


Или това:


Не съм сигурна обаче, че биха се съчетали добре с орхидеи, защото са тип градински цветя. Не можеш ли да намериш бледо лилави орхидеи и да ги съчетаеш с бяло цвете, като тези например:

Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 22, 2008, 16:28:44 »

моят сватбен букет бе много семпъл и изклйчително лек, но имаше микрофон;

имах друг за хвърляне, без микрофон и още по-мъничък;

е, не че аз с запазих моят де, той изчезна някъде, не знам къде, но ... това е без значение

исках да кажа, че букетът за хвърляне обикновено е без микрофон, с цел да не стане фал и да удари някого и при големите булчински букети е доста по-лек и малк от булчинския;

Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines