Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:40:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ТРАДИЦИЯТА НА ГОДЕЖА  (Прочетена 165625 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 19, 2007, 22:03:46 »

И на нас ни предстои годеж, около 20 август някъде сме го планирали. Ние с моя приятел изобщо не искаме да го правим, все пак живеем заедно от 1 година вече...Но майка ми настоява и е успяла да убеди баща ми че така трябва  crazy Това както и да е, обаче на милото родителите са разведени и баща му е женен за 2-ри път, но майка му не знае... При това от 3 години  shok И сега някой трябва да и каже за втората жена на бившия и мъж...Дано да няма много истерии. Иначе втората жена е супер, много е мила, весела и общителна...много е готина. Стискайте палци да няма женски бой или други инциденти  Girl_sing
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 19, 2007, 22:13:33 »

misskapriss, много е сложно при вас  Oh my ...
Защо не са казали на жената? Сега как ще реагира като разбере, че са крили от нея толкова време?  Oh my ... Дано всичко мине добре и да няма истерии и разни неприятни инциденти!  good
В случая не мисля, че новата жена е виновна, мъжа е трябвало да каже, но това си е тяхна работа - не искам и не мога да се меся в живота на хората  pardon
Сподели после за реакциите и как е минал годежа (надявам се спокойно)  good
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 19, 2007, 22:23:46 »

maria_lakova , мерси за подкрепата  smile Ами аз това се чудя... толкова време никой да не и кажа, не мисля че е честно спрямо нея  sad Тя е много мила и аз си мисля че още има чуства към бившия си съпруг, дано да греша, защото иначе ще е още по-трудно  cray
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 19, 2007, 22:25:36 »

misskapriss наистина много неприятно за майката на любимия ти,но може би радостта от това,че ще се ожените ще й помогне да преодолее шока.А вие кога мислите да правите годежа?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 19, 2007, 22:37:18 »

fiibi_bg , по принцип се планира около 20 август, най- близката неделя до тази дата. Задължително е при нас да бъде събота или неделя,защото ние живеем в София, а годежа ще е в Пловдив... Освен това се съобразяваме и с почивките на родителите и нашата разбира се  danceg

Сега гледам на календара, 19 август е неделя, ние тъкмо ще сме се прибрали от моренцето...май тогава ще е  girl_in_love
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 20, 2007, 09:02:08 »

и ние живеем заедно вече 4 години, но единодушно решихме, че ще правим годеж. За щастие родителите ни са на нашето мнение относно повечето неща (като например: броя на излишни гости = 0).
Сега само остана да нагласим датата за годежа (нашите са в Бургас, неговите - в Пловдив, а ние - в София Wink ) Тъй като родителите ни се познават, няма големи притеснения около събитието. По-скоро "ще се съберем да се видим, да пием по една ракия"  pardon, иначе и на двамата ни се иска да уважим до колкото е възможно традиционните "табиети", но... ще видим след 3-4 седмици  huhhuh.gif
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: септември 12, 2007, 21:50:40 »

Аз малко късно се сещам, но нали бях казала че ще разкажа за годежа, който се очакваше да е проблемен предвид факта, че на моя мъж майка му не знае че баща му е женен за втори път(леле колко дълго го описах  blush ) Та за лош късмет, на моя приятел дядо му почина точно в деня в който бяхме решили да им съобщим за сватбата. sad  cray Беше много тежък момент за всички...да не разстройвам и вас. Та в крайна сметка годежа се отложи за зимата, около коледа. Най-гадното беше че когато няколко дни след погребението съобщихме на майка му за сватбата, тя само каза, че трябвало да им кажем по-рано по телефона, за да разбере и дядо му на милото. Добре че баба му застана на наша страна и я "скастри", защото иначе не знам какво щях да я направя. Що за човек трябва да си, за да го кажеш това на сина си, 2 дни след като дядо му е починал. Както и да е... Та така се получи при нас...Да видим зимата какво ще стане. Стискайте палци всичко да е наред този път.  Good luck
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #67 -: декември 28, 2007, 10:07:29 »

Ето ме и мен в клуба на сгодените вече официално  Wink
При нас от традицията имаше само "Даваш ли даваш ..." - към баща ми и това, че останах да спя в тяхната къща. Всичко друго си беше наша импровизация и най-вече веселба  danceg
Но ето и в малко повече детайли - патето държа реч, след която всички плакаха  cray Каза, че сме минали през три етапа до момента - случайното ни запознаване и последвалото ни събиране, неговото предложение към мен, което съм приела и съм го направила много щастлив и третото, че успяхме да си купим апартамент заедно ... на това последното последва шумно БРАВО и още повече сълзи ...  cray  След което майка ми и баща ми държаха реч през сълзи, а най-големия смях беше, че баща ми каза: "Ами тя Катя много шоколад яде ... трябва да обещаеш, че винаги ще й купуваш" ... хихихи .... После ми казаха, че трябва и аз да го искам  blush иначе не го давали ... и докато си подредя думите в главата, всички пак бяха ревнали  cray ставам аз да говоря и питам "Давате ли го ..." и майка му изведнъж се обръща към баща му с въпроса: "Ники, ами ние нашето захарче ще го дадем ли?" и Никито: "Ами жена, чакай да помислим ..." ... и аз се изненадах, казвам си сега, няма да ми го дадат  girl_impossible и Никито завърши: "Ами ние едно захарче си отгледахме, но ако си имаме още едно захарче, няма да ни е лошо ... айде жена да го дадем на другото захарче и ще си имаме две"   Bravo Bravo Bravo и така ни предадоха един на друг  blum
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #68 -: декември 28, 2007, 10:14:24 »

Да добавя още, че ние се бяхме разбрали без подаръци да не се притесняват родителите какво да купуват. Уж казахме и на двете страни да си трайкат, а какво стана накрая, те майките влезли в коалиция и купили подаръците заедно  Wink Голям майтап беше като изкараха торбите и ние се опулихме ... "Ама нали се разбрахме .... "  blush

Ето как плаче сестра ми, а аз цъфтя и вързвам  Wink


* DSC08477.JPG (20.87 KB, 403x288 - видяно 3952 пъти.)
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: декември 28, 2007, 10:14:47 »

Лелеее Кате , много хубаво и мило е било , с интерес изчетох поста ти  give_rose
Много да се обичате ви пожелавам и да си хапвате заедно шоколадче blum
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #70 -: декември 28, 2007, 10:22:33 »

Хехехе  blum Astika благодаря ти много give_rose шоколада ми е като цигарите за него - страстно пристрастяване   chocolate chocolate chocolate
Бих искала да призова и misskapris ако има време да ни разкаже в тази темичка за тяхното хубаво събитие  blum

Ето сега и моята реч ... аз обещах да не го ядосвам ... и добавих "много" blush и падна голям смях  danceg


* DSC08488.JPG (29.63 KB, 448x336 - видяно 338 пъти.)
Активен
Гери
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 307


Много щастливи!


« Отговор #71 -: декември 28, 2007, 10:24:13 »

Страхотна история Катитка! Желая Ви много щастие!  give_rose Аз да си призная малко Ви завиждам за всичко, което Ви се случва преди сватбата, защото моето момче я пропусна тази част, въпреки че и аз не съм много сигурна дали има голямо значение това.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: декември 28, 2007, 10:29:47 »

Ей захарчета честито !!!!!! много добре сте си изкарали !!!! smile пожелавам ви една незабравима сватба !!!! smile
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: декември 28, 2007, 10:33:02 »

Ехеееее, супер! Много се радвам за вас, Кате! Личи си, че сте си изкарали страхотно, а и шоколадът ти е гарантиран за цял живот! Какво по хубаво от това?  blum
Пожелавам ви да сте живи и здрави, за да се радвате един на друг и на щастието си!!!
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #74 -: декември 28, 2007, 10:36:35 »

Благодаря ви момичета, че сте съпричастни 10x  banana banana banana

Gergana_and ние бяхме много далеч от традицията. Според мен, както казваше онази реклама - "Традициите не са това, което бяха", така че винаги можете да си импровизирате такова събитие  good събирате родителските тела и си го правите най-импровизирано. При нас пръстена беше още от началото на май на ръката ми, а събирането виж кога .... по Коледа  smile Така че давай, инициирай го ти това събиране и се забавлявайте  Wink ние бяхме извън вкъщи на неутрална територия, че да не се вайкат майките какво да сготвят и после да мият цял ден чинии  Wink
« Последна редакция: декември 28, 2007, 10:40:28 от Katitka » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines