Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 10:19:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бургас - 2 част  (Прочетена 164945 пъти)
 
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: август 22, 2008, 12:53:41 »

в 17 часа ще съм на часовника -О.К. -потвърждавам Wink
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #331 -: август 22, 2008, 15:13:27 »

   :good_luck:Kiksi , честито и от мен "новобранката".Нашата сватба я планираме за другата година и сега събирам мнения за видео и фото.Снимките ти ги видях-перфектни са.Аз проведох предварителен разговор с фото Гея и също останах доволна от тях.Кой ти беше видео камера?Доволна ли си?Колко пари ти струваше?Въобще,ако не те притеснявам дай малко инфо.Другото което ме интересува е как стои въпроса със зарята.Кой урежда разрешението.Сватбата ще бъде в Созопол.Колебаем се между два ресторанта.  help
 


А аз, ако мага да попитам между кои два ресторанта се колебаете?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: август 22, 2008, 18:24:31 »

emotikona, благодаря!!! От мен - едно  welcome-2

Наистина съм много доволна от фото "Гея", предполагам, че и ти ще останеш, просто са дълги години в бранша и наистина могат да се нарекат професионалисти!!! good

Операторът ми беше Веско Трендафилов - ако не се лъжа преди е работил със Сарикови, не знам, дали съм доволна, защото още нищо не съм видяла и вече ще го  beating, утре ще видя, но очаквам да съм доволна, по принцип аз познавам много оператори - все са добри и от много избиране си избрах Веско, защото аз съм малко луда на тема снимане - да нямам някой крив кадър или небалансиран, т.е. син примерно или да нямам кадри тип "земетресение" или "да му се завие свят на драгия зрител" - набивания, изтегляния с камерата или безумни панорами (това ми е професионална деформация отпредишната ми дейност).
Та знаейки го, че в това отношение е много добър, си избрах него. А за цената - не знам колко е реална, защото сме познати отдавна и не знам, дали ми е взел по-евтино, може би малко.
Но иначе много се колебаех, понеже познавам работата на много оператори.
По принцип мога да ти препоръчам Вальо Албов, Иво Вартанян, Видео Пантови.
Мога да ти кажа и кой да не ползваш, но на лични, че мразя антирекламите - все пак всеки се бори за хляб.

За зарята - разрешителните си ги урежда фирмата, която наемаш да ти прави зарята - те са много, не е само едно разрешително, но ти нямаш грижи - който я прави, негова работа е, нали си плащаш.

Тази вечер милото имат заря в Созопол, какво съвпадение smile, ама не е за сватба.

Питай каквото се сетиш, ще помагаме.
 
Активен
emotikona
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16



« Отговор #333 -: август 23, 2008, 14:44:46 »

Здравей KlaraFina!Всъщност ресторантите са четири.Санта марина и Мартинес в Созопол и Планета и Хелена в Слънчев бряг.Но предвид местата за сключване на брак извън ритуалната зала мислим да сме в Созопол.Повече ни допада.Приемам идеи и за други ресторанти .Ще бъдем около 100-120 човека.В този смисъл не можем да използваме Вип зона въпреки ,че е на страхотно място , но е малък.Аз съм в музикалния бизнес и знам ,че на човек трябва да има поне 2 кв.метра на дансинга и искаме да сме по нашироко. Party time

Kiksi,Благодаря за инфото.Пуснах ти лично съобщение. thank you
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: август 23, 2008, 20:16:10 »

Kiksi,можеш ли да споделиш колко ти струваше зарята и фотото? smile
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #335 -: август 25, 2008, 09:58:42 »

Ехе никой не се е разписал след срещата. Я кажете как изкарахте?

Kiksi снимките наистина са много добри. Може ли да ми кажеш колко време ви отне сесията и имате ли и студийни снимки.

Бургаски булки имате ли някакви наблюдения над работата на Видео студио „Лазаров 5”?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: август 25, 2008, 18:01:48 »

Да отговарям подред, че пак нямах време 2 дни да седна да пиша:

Дяволичке, благодаря ти за комплимента за снимките, те по принцип в албума са супер хаотични, все още нямам време да го подредя като хората sad, смесени са аматьорски и професионални, но мисля, че си личи кои са професионалните.

Та значи сесията отне около час и половина, толкова бях и предвидила и си мислех, че е много времето, ама едва стига, повярвайте ми.

Този час и половина включваше малко снимки - общи и индивидуални с гостите пред църквата след венчавката (като далеч не успях да се снимам с всикчи, та после в ресторанта пак си правихме, но идеята ми беше да не губя много време за фотосесия с гостите в ресторанта).
След това едва успях да отида за 5 мин. до тоалетна в едно кафе наблизо и фотографката звъни, че вече ни чакала в Морската.

Като отидохме в Морската и се почна, дъх не можахме да си поемем, аз исках повече снимки на морето, но забравих да предупредя предварително и в един момент се оказа, че в тази част на плажа всичко е в чадъри и е супер грозно да се виждат на снимките, все пак успяхме да направим няколко, но нямаше време да обикаляме плажа или да ходим до моста примерно, за да намерим свестни местенца за снимки на фона на морето.

Но все пак благодарение на професионализма на Гери от фото "Гея" въпреки грозната гледка на плаж с чадъри зад нас, тя успя да ни направи хубави снимки на морето, макар и малко поради споменатите вече причини.

Но времето определено не стига, нямахме и минутка почивка, а час и половина си отлетяха ей-така.
Както си мислех да изместя църквата с половин час по-късно, добре че не го направих  girl_impossible, съвсем нямаше да ми стигне времето.

Ако нямате изнесен ритуал като мен след това, не е задължително да сте точни и да бързате, но при мен нямаше как - венчавката ми започна от 15:00 ч (продължи около половин час), а в 17:15 ни беше изнесения ритуал и пак едва стигна времето.

За студийни снимки - аз лично се бях уговорила, че не искам такива (някак не ми харесват, пак ми напомнят за сватба в "соцстил" lol ), просто бях спокойна, че ако вали, "Гея" поне имат студио и се уговорихме, че искам, не искам ще се прежаля за фотосесия в студио.

Всичко е въпрос на договорка - ако искаш направи комбинирана фотосесия - навън и в студио, но наистина си предвиди повече време.

За това видеостудио не съм чувала, но нещо тази фамилия ми е позната, ако се сетя нещо ще пиша, но според мен - 1-во искай да видиш записи, независимо към кой си се насочила!!!
Активен
karmella
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #337 -: август 26, 2008, 08:31:38 »

Ехе никой не се е разписал след срещата. Я кажете как изкарахте?

Kiksi снимките наистина са много добри. Може ли да ми кажеш колко време ви отне сесията и имате ли и студийни снимки.

Бургаски булки имате ли някакви наблюдения над работата на Видео студио „Лазаров 5”?

За Лазаров мога да кажа, че го избрах отчасти по препоръки и отчасти по видеото от няколкото сватби, снимано от него.Видя ми се някак..по-творческо  като подход
без, разбира се, да се отвлича от повода smile Човекът си е приятен също, отворен е откъм идеи и претенции, смятам, че няма да има разочарования  Wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: август 26, 2008, 09:11:27 »

Амелиа, малко инфо и за теб:

Та значи, фотото ми излезе точно 265 лв., което включваше около 150 снимки, различен формат, изкарани на хартия и подредени в албум, избран от мен, също включен в цената. Някои бяха обработени с ефекти, други бяха направени като колажи, за мен най-важното беше, че албумът започваше с професионалната фотосесия и след нея следваше сватбата в хронологичен ред - от тръгването на младоженеца до края по-важните моменти.
За тези пари получих и две ДВД-та със снимки, които сигурно са над хиляда, въобще нямам идея, страшно много ми се виждат.

Знам, че има и някакви варианти, албумът да изглежда като книга направо - с разни стихотворения, супер много ефекти т.н., на didda албумът е такъв май че, но цената на фотото в такъв случай скача май до към 500-600 лв. (а има и по-евтини варианти), но на мен лично не ми се даваха толкова много пари за един албум, аз от моя съм много доволна.
Всичко е въпрос на договорка.

Например - моментите с тортата са направени като колаж от по-малки и по-големи снимки и зад тях разпръскващи се фойерверки, много готино.
А финалната снимка е колаж от зарята в единия край, по средата - ние двамата прегърнати и в другия край на снимката - гостите, които ръкопляскат.
Въобще, много съм доволна от фотото - и като цена, и като качество, и като краен продукт.  Bravo good

Другото, което ме радва, че снимките с гостите са правени по 2-3 пъти, в смиъл, че сега си избирам най-хубавите и си вадя тях, съобразено е, че някой може да е мигнал или да не е излязъл добре на снимката и като имаш 2-3 кадъра, спокойно можеш да избереш този, на който всикчи сте добре.

За зарята - моята беше около 800 лв., даже и по-голяма щеше да е, ама мястото с тези дървета отпред, не го позволяваше, но въпреки всичко - много беше хубава, по едно време си викам: "Ох, няма ли да свършва, че имам чувството, че ще съборим "Приморец"! " lol
Е, естествено, нямаше никакви проблеми, всичко беше 6 точки  focus
Единственият проблем беше, че в последните дни преди сватбата Общината ни загубила документите за зарята и трябваше на цялата лудница преди сватбата и с това да ходим да се разправяме, но се оправиха нещата.
Така или иначе това си е ангажимент на фирмата, която ти прави зарята.
По принцип има и по-евтини варианти за хубава заря - примерно за около 400-500 лв. или по-малко, но това не зависи от времетраенето, а от ефектите и наситеността им, затова не се лъжете, някой като ви каже - цена на минута еди-колко си.

Примерно моята заря май не беше повече от 2-3 минути, но толкова пищни бяха ефектите и наситени, че на всички им се стори много грандиозно и дълго, това е по-важното, а не времетраенето - някой може да ти направи заря 15 мин. и пак да е вложил много малко материали - като пуска по едно смешно ефектче на всеки 20 сек., естествено, че ще разтегли времето на зарята, но в никакъв случай няма да е запомнящо се.

Затова цената на зарята се определя от броя и вида на изстрелите, а не от времетраенето, просто в противен случай е подвеждане на клиента.
Но всичко тръгна оттам, че един човечец по Коледа се изцепи в един репортаж по Бтв, че зарята на минута струвала еди-колко си и сега хората масово се заблужават.


Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: август 26, 2008, 10:21:43 »

Ок,сигурно вече ще ти омръзне да се занимаваш с мен blush ,но можеш ли да ми пуснеш на лични някакви координати на фирмата за зарята?
И примерно ние като сме в хотел "Бургас"(на който както най-вероятно знаеш ресторанта е на последния етаж),къде трябва точно да са разположени,за да се получи както трябва? GROAN
Активен
meer
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: август 27, 2008, 12:40:48 »

здравейте ,момичета
отскоро ви чета.На мен също ми предстои сватба и вече ме е обзела треска по организацията и подготовката за събитието.Искам да потитам  ameliaa       за условита в хотел"Бургас".Майка ми  е ходила скоро там(понеже аз нямам мн.време в момента),но са и казали че сега ресторанта е в ремонт.По отношение на куерта и казали цена от минимум 50лв/човек  .Освен това като капацитет побирал от 50 до мах 70места. Аmeliaa  може ли малко повечко информация за ми дадеш за ресторанта понеже пишеш ,че вашето тържество че бъде там,за това предполага че си добре запозната с условията който предлагат.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: август 27, 2008, 15:18:50 »

здравейте ,момичета
отскоро ви чета.На мен също ми предстои сватба и вече ме е обзела треска по организацията и подготовката за събитието.Искам да потитам  ameliaa       за условита в хотел"Бургас".Майка ми  е ходила скоро там(понеже аз нямам мн.време в момента),но са и казали че сега ресторанта е в ремонт.По отношение на куерта и казали цена от минимум 50лв/човек  .Освен това като капацитет побирал от 50 до мах 70места. Аmeliaa  може ли малко повечко информация за ми дадеш за ресторанта понеже пишеш ,че вашето тържество че бъде там,за това предполага че си добре запозната с условията който предлагат.
Здравей,meer!
Ето ги условията на х-л "Бургас":
Нашият куверт е към 42 лв.и някакви стотинки.
Плаща се 5 лв.за обличане на стол.(Ако не си влизала в сайта им влез да видиш разликата между когато ресторанта е облечен и когато не е облечен как изглежда!)
http://www.hotelburgas.com/gallery.php
Има 100 лв.сървиз.
Можеш да си внесеш алкохола,безалкохолното и мезе,но ние мезе няма да внасяме,защото в куверта има по 150 гр.мезе на всеки!
Дават безплатен апартамент за вечерта!
Като цяло управителката е отворена да помага ако искате самият ресторант да ви търси DJ ,или за приготвянето на погачата!
Ресторанта поема бялото платно ,по което влизате в ресторанта,но не осигурява чашите за шампанско ако ще ги чупите!
Ами май това е за сега ако се сетя още нещо ще пиша! good
Забравих да пиша,че капацитета наистина е до 70 човека!
« Последна редакция: август 27, 2008, 15:20:58 от ameliaa » Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: август 31, 2008, 14:12:05 »

Момичета,дойде и моят ред най-накрая да запазвам видео,фото и DJ! yahoo
За това ви моля да споделите кои бяха вашите,доволни ли сте и колко ви струваше всяка една от услугите?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: август 31, 2008, 21:02:39 »

Хмммм - аз съм мноооого доволна (макар, че още не съм видяла цялостният краен резултат)

Максимално пълна информация - на края на седмицата, защото тогава ще мога да ги взема, иначе ще са готови утре.

Фото - Гергана от Гея - цена нямам, но гледах някои от снимките и са страхотни
Видео и DJ - Пантови

DJ - Драго - цена 50 лв./час. Нямаше никакъв проблем. Принципно той не беше водещ, защото бяхме с други водещи, но от време на време се включваше доста успешно с някоя закачка и смешка. Аз съм доволна. Всички танцуваха и спази изискването ми ПРИ АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА ДА НЕ ПУСКА "Бургаски вечери" Wink Може да ме сметнете за лоша бургазлийка, ама от край време не я понасям тая песен pardon

Видео (съпругата на Драго) Краси - камерата беше 600 лв., защото ползвахме High Definition (HD), иначе е 300 лв. Не знам как ще е филма, но иначе тя е беше много точна и много готина.

За тях със сигутност знам, че има още едно положително мнение и от една друга бургаска съфорумка, тя може да даде повече инфо (всъщност тя вече е писала в предните теми)

Миииии - повече инфо - другата събота и неделя pardon
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: септември 01, 2008, 08:55:59 »

Уф , момичета нашата сватба наближава взех да се шашкам вече , сънувам едни сънища...
Всичко е готово вече , само едно не ми е ясно и се чудя от два дена... Трябва ли и кумувете да имат чаши и свещи.. ? В смисъл тези които купих за в църквата , трябваше ли и за тях да купя 2бр. , както и чашите за гражданския ритуал , за тях трябваше ли да купя  ?  crazy
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines