Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 14:23:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бургас - 2 част  (Прочетена 165084 пъти)
 
mimi6
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #210 -: юли 28, 2008, 09:01:42 »

така, срещата с Иван Тодоров мина горе-долу. И на двамата с бъдещият младоженец не ни хареса това че сякаш той си имаше своя представа за нашата сватба и май няма намерение да се вслуша в нашите предпочитания. Днес ще се срещнем и със Наско и ще решим. Мен ме спира това че Наско беше на сватбата на сестра ми и ми се искаше нещо по-различно.Ще се срещнем и с Иво Вартанян(видео). Поне да имаме избор, пък накрая каквото стане  smile. Предполагам, че всички са професионалисти, надявам се де  smile
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: юли 31, 2008, 22:34:21 »

Здравейте момичета smile Признавам си, че съм Варненка на Бургаска територия.
Хубавото е, че нещата се движат, а лошото, че пъзела се намества бавно. Темата с DJ, фото и оператор ми е направо крива, а пък това си е 70% от сватбата - празнуване и спомени. Изчетох темата по въпроса, но нещо не се ориентирах...Помощ!

Btw картичките ако си ги направиш сам са ти под 0.50 лв. даже с плика. Материалите стигат и за тейбъл картички и за номера на масите. А късметчетата излизат под 0.30 лв. с 5те стотинки в тях smile. Само че се иска достатъчно желание и търпение.

КлараФина, аз имам пък тен на презрамки smile, щото ходя всеки ден по 5 км. пеш. Смятам, че солариума ще ги изравни. Ако имаш време за слънчеви бани ще ти се изравни тена независимо дали мажеш само едните части или не - винаги светлите части потъмняват повече, а тъмните по-малко. Това е ролята на пигментацията  да пази от слънчевите лъчи. Успех
« Последна редакция: юли 31, 2008, 22:57:17 от smiling rain » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: август 01, 2008, 16:29:34 »

smiling rain, само кажи с какво да ти помогнем и сме на линия.
Активен
cvetulka
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #213 -: август 05, 2008, 09:48:28 »

Здравейте момичета,
 вчера минах през ритулна зала да сменя часа за изнесената церемония и една изключителн "любезна" служителка само дето не ме изхвърли задето посмях да попитам за церемония без Менделсон, а с по-различна музика. Да не говорим, че тяхното служебно лице ще играе театър защото сключването на гражданския брак става в преден ден. Разочарована съм. Знаете ли как стои въпроса с агенциите и тази церемония? Така и така ще е престорено  pleasantry подписване поне да е по-интересно sad Госпожата ми обясни, че като им напишели нов сценарий тогава щели да променят ритуала  tease В страшен театър живеем, А!? girl_impossible
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: август 05, 2008, 10:01:11 »

Подипсваш си в кметството. И после си викаш една агенция да ти организира каквато искаш имитация на "подписването". 1/ Спестяваш си таксите от "изнесения ритуал", който на практика е театър, защото вече сте подписали. 2/ Правиш си ритуала както си искаш - гостите им е все едно дали водещия е представител на кмета или артист от Болшой театър.
А пък можеш направо да си извикаш свещеника на изнесения ритуал (ако ще правиш и църковен брак) и ще си спестиш по имитациите на граждански брак.
Обърнали са го на бизнес при това монополен. Във Варна тези услуги ескалират до 400лв...
Аз ще се подпиша само в присъствието на свидетелите (кумовете) и това "свещенодействие" ще остане напълно неофициално и безприсъствено от гости, т.к. в гражданското си е чист конвейр.
Успех!
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: август 05, 2008, 10:05:41 »

Пламик, сватбата е на 6.09 в Несебър... и DJ ми е на Х ..., ако някой има впечатления от групи, DJ в заведения в района съм готова на всякакви жертви само и само музиката да е перфектна, защото купона зависи от това. Със снимките нещата също са на това ниво, та така ...
Активен
desy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: август 05, 2008, 11:10:22 »

smiling rain Моята сватба е в Поморие, но аз сам от Стара Загора. Писала съм и друг пт, че ще си викам Dj от тук. Перфек е гарантирам ти, но взема поскъпо. Ако се интересуваш ще ти дам контактите му.
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #217 -: август 05, 2008, 11:18:42 »

Какво? Не може да имаш церемония без Менделсон ли? crazy Че аз не искам. Избрали сме си друго с милото, което е по - добро според нашите виждания за сватбата ни. Как може да са такива тези служителки в ритуалната. Това, че може "актьор" от агенцията да ти го изиграе не ми беше идвало на ум. Аз всъщност съм си харесала една жена от ритуалната (по - точно начина на водене ми харесва) и съм говорила с моята агенция да настояват да ми е тя на изнесения ритуал. Ама Менделсона незнам, може да го включим на влизане и после нашата си музика.

Хайде бъдещите булки, разказвайте как вървят нещата. Нещо не сте много активни, а аз имам време още до голямата "активизация".
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: август 05, 2008, 11:39:22 »

Пламик, сватбата е на 6.09 в Несебър... и DJ ми е на Х ..., ако някой има впечатления от групи, DJ в заведения в района съм готова на всякакви жертви само и само музиката да е перфектна, защото купона зависи от това. Със снимките нещата също са на това ниво, та така ...
Привет! Аз съм доволна от нашия DJ Драго. Координати на лични, ако те интересува. Ще видя дали ги имам тук, ако не довечера, като се прибера.
А за изнесен църковен мисля, че в Бургас не дават, но пак трябва да се пита.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: август 05, 2008, 12:13:22 »

 blum Аз пък си пиша в моята тема. НО имам проблем - да. Ей сега се оказа, че моята козметичка се мести в нов салон, където правят все още ремонт...и няма да мога да отида на козметик, както ми се искаше...така че - давайте координати на добри козметички.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: август 05, 2008, 12:14:57 »

skylife, аз ходя при една мацка до "Била" в "Славейков", ако те интересува ще ти пратя координати на лични.  Wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: август 05, 2008, 14:25:13 »

И аз да се появя тука, че бях много заета с "романа" си в моята тема lol

И аз ходя, при една козметичка в "Славейков" - до кафе "Черешката" е само че салонът. Много готина мацка.

За ди джей - нашият беше Станислав Жеков, винаги много ми е харесвал и сега доколкото имам спомени от сватбата lol, също се справи много добре.
Другите ми фаворити са Драго и Тони - и двамата са много добри също.

Така че, ако някой иска координати - да пише на лични.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: август 05, 2008, 15:19:51 »

За изнесената церемония какво да ви кажа...цирк или не, за мен си струваше като красота на изпълнението, особено сравнено с "любимата" ми соцобстановка в ритуалната зала, която вече многократно съм коментирала.  NO

Вярно, че по време на истинското подписване вълнението беше много по-голямо, сравнено с театъра после, нищо че бяхме само 6 човека, нищо че беше по бързата процедура за 10 мин. - не го очаквах, но явно наистина е било голямо вълнение не само за мен, щом милото реши да ме носи на ръце след това нищо и никакво на 1-в поглед подписване и паднахме по стълбите на Ритуалната lol, подробностите около емоцията на предварителното разписване, са описани в темата ми.

Но пък и изнесената церемония си имаше своите емоции - за мен е много красиво и запомнящо се, защото вече вълнението не е чак толкова неконтролируемо и просто успяваш да се насладиш на мига и да го запечаташ в съзнанието си.
Ако ви го направи сватбена агенция, няма според мен да спестите от такса за изнесен ритуал, защото определено ще ви вземат доста за тази "екстра", но поне ще е по ваш вкус.

За Менделсон - аз нямах нищо против (това бяха едни от малкото традиционни неща, които спазих - Менделсон и цветът на роклята - бяла), но ви разбирам напълно - по друга линия го преживях какво е да искаш нещо различно и да имаш усещането, че половината свят се опитва да ти се противопостави.

Аз исках да имаме например свои брачни клетви, но от Ритуалната казаха, че не можело - ако сме искали, техните били много хубави.
Ами ядосах се и аз, ама какво са виновни жениците като се замислите - на тях им е спуснат някакъв соцсценарий от преди не знам си колко години и те едва ли имат право да го променят.
Проблемът е в държавата - както винаги всъщност  diablo

Исках брачните ни клетви да са си написани от нас, може да са 2 простички изречения, но да идват от сърцето  heart, ама не можело.
Поисках да чуя тези на ритуалната зала, не бяха толкова лоши и се съгласих в крайна сметка, но тъпото е, че повтаряш като папагал след гражданското лице, вместо да си кажеш нещо простичко и хубаво сам.

Иначе ритуала ни го води Радостина Цонкова, която по принцип си води изнесените ритуали. На мен тя си ми харесва, защото нещата не звучат тврърде наизустено, т.е. декламира си и тя като другите, но много се вживява и влага много емоция, не го прави заучено и вяло, като робот, като някои други служителки от Ритуалната и на мен за това ми харесва тя, а е и много мила женица.  Bravo good


А за изнесен църковен ритуал - за мен това е някаква "изгъзица", дано не обидя някой без да искам   give_rose, за мен мястото на венчавката е в храм - дома Божий, другото вече е гледане на много филми, не че всички не сме повлияни от това, но някак си при изнесена венчавка, се губи този християнски дух, тази атмосфера, която е в храма, я няма и ...абе, не знам, за мен това би обезсмислило църковния брак като такъв, но всеки си има право на избор в крайна сметка. Май пак съм  Offtopic
« Последна редакция: август 05, 2008, 15:21:55 от Kiksi » Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #223 -: август 05, 2008, 15:34:53 »

Кикси точно за Радостина Цонкова говорих (писах)и аз. Аз влагам голямо значение на изнесения ритуал. Била съм на такива и са били много вълнуващи, но не мога да разбера защо не ни оставят да "избягаме" от соц сценариите им. Нека като си подписваме в ритуалната да си следваме там програмата, ама да не може да си кажеш свои клетви на театралния изнесен ритуал crazy ми?! А къде всъщност пише, че трябва да слушаме Менделсон? Та нали това не е истинската ни брачна церемония. Не мога да разбера. Дано да има нещо погрешно в цялата работа, че така се бях настроила за друго изпълнение на мястото на Менделсон. Дали агенцията може да се намеси? Те все пак си имат контактите с лицата от ритуалната.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: август 05, 2008, 16:05:43 »

Дяволичке, щом държиш на Радостина Цонкова - едва ли ще има проблем, защото тя на нашата сватба беше в отпуска, но въпреки това тя си ни води не само изнесения ритуал, но и предварителното разписване 2 дни преди това.  Bravo Аз дори се бях попритеснила, че няма да е тя, като разбрах, че е в отпуска, но жената толкова явно си обича професията (и й личи между другото  Bravo), че и през отпуската си работи good
Нали ти казвам - дори предварителното разписване беше супер вълнуващо, макар и за 10 мин. и в съкратен сценарий, пак благодарение на нея!  danceg

Сега пак за Менделсон - не знам, толкова ли е важен, но сега като се замисля, на същинското разписване, което нали уж е най-важното нямахме никакъв Менделсон, а някаква друга музичка ни пуснаха. Е, къде е логиката - на истинското разписване да нямаме Менделсон (който явно според нечии критерии е супер важен), а на ритуала -тип "театър" да го имаме като задължителен елемент?
Точно за това става дума, за което и ти казваш, Дяволичке - в Ритуалната зала, уж истинско, а никой не го спазва, а иначе - театър, ама е много важно да е като при истинска церемония, а тя истинската всъщност не е толкова стриктна като изпълнение, така излиза.

Логика определено няма  diablo, но исках да кажа, че жениците едва ли са виновни, просто и те следват някакви нормативи в работата си - рожба на сбърканата ни държавица  beating

За агенцията - не знам, дали могат да се намесят, но сега си мисля, че специално за Менделсон може и да не е проблем, в смисъл такъв, че ди джеят си има цялата музика за гражданския ритуал и така или ианче той я пуска и спокойно можете да се договорите с него да не започнете с Менделсон и какво ще стане - гражданското лице, няма да ви върне обратно на входа на ресторанта, я, като чуе, че влизате на друга музика. lol

Според мен, ако ди джеят се навие, това ще е най-лесният вариант. (Макар че ще е тъпо да се изиграе служителката по този начин, но Радостина е разбрана и не е лошо да се говори и с нея) И предполагам, че това няма да е чак такъв проблем, но виж за клетви и други работи, няма да стане със сигурност - явно сценарият не трябва да се променя генерално sad
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines