Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 00:30:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бургас - 2 част  (Прочетена 165257 пъти)
 
Alexsa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30


щастливи!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юни 24, 2008, 10:57:50 »

Ина, дай ми координати на твоите хора. А колко време преди пова трябва да си запазя час, на място ми си ходи или има вариант и вкъщи да дойдат?
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 24, 2008, 14:10:06 »

Гримьорката ще дойде у вас - твърдо ДА. За прическа аз лично не те съветвам да викаш човека у вас, понеже няма да може да си донесе и една трета от всичките такъмчета и шишенца и какво ли още не, а в салона на място нещо може да измисли и така.А фотото и оператора си се уговаряш с тях.Те отиват обикновенно в младоженеца и после кумове.мумове,според зависи каква организация си направите.На моята сватба например кумовете отидоха направо в младоженеца и нямаше ритуали и дандании с вземането им.
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юни 25, 2008, 10:49:38 »

Да се оплача аз beating
Снощи ходихме в р-та на България да уточним последните детайли за събота и ни сюрпрезираха, че от тази седмица вече, ако искаш да оставаш в ресторанта след 23.30, се заплаща по 100 лева, а не по 60, както беше до сега!!!  beating Простооо вече - отвсякъде секира  hunter
Активен
siolina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #63 -: юни 25, 2008, 12:32:57 »

е как може да са такива аз очаквам до септ. цените на кувертите да скочат гледат да вземат пари на всяка цена и да развалят настроението на хората
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юни 25, 2008, 12:50:48 »

Направо!!!  beating
А и още нещо: Бяхме капарирали 100 лева ресторанта още преди 4-5 месеца и вчера ми казват: Носете си бележката, че иначе няма как да ви ги приспаднем! И аз: Е, хубава работа, аз мога ли да се сетя една от многото бележки за оставени капара къде е, че и то от преди половин година?! Нали ми я написахте на кочан, ще намерите вашата отрязка на кочана и ще си направите копие!!!
Не можело - били в архива .... ами, ще си я изровите от архива, аз вина имам ли?!  angry
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #65 -: юни 25, 2008, 13:00:49 »

Лелеее, мошенници. Ей затова много се чудих за там. Какво е това печелбарство, какво е това чудо. И на какво основание скача цената за оставане в ресторанта? Айде за куверта разбирам – инфлация, ама за това?! Диде, само не си го слагай и не ги оставяй да те ядосват преди сватбата. Тегли им ......... и си гледай кефа!
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юни 25, 2008, 13:39:32 »

за първи път пиша в този сайт видях че има бъдещи булки от нашият прекрасен град  yahoo! Поздравления за всички и всичко най- най добро в този така важен ден за вас  danceg
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юни 25, 2008, 13:45:20 »

Ами  Welcome тогава и на теб, бургаско девойче. Дано ти хареса тука в нашия форум.Има за всекиго по нещо, така че няма да скучаеш.
Активен
karmella
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #68 -: юни 25, 2008, 14:39:13 »

Привет на новото бургаско попълнение!  welcome-2 Дори да не пишеш често (като мен) страшно много неща можеш да научиш тук smile
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юни 25, 2008, 17:37:30 »

Didda ,не че защитавам хората от р-т България, но по прицип тия бележки за каквото и да е капаро  затова се дават . Ся , че не им се е занимавало да ти правят услуга е др. тема , измисли нешо излъжи ги ако трябва, ама си отстоявай твоето.  Просто това  е бял кахър на фона на това , че преди 2-3 години един от управителите в България е бил записъл 2  вечерни сватби в  един и същи и ден , за един и същи ресторант . Наистина   girl_impossible
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #70 -: юни 25, 2008, 17:56:33 »

Момичета, дето ще бъдете в България, хич не искам да ви развалям хатъра, но аз от различни места чувам за буквално "развалени" сватби там благодарение на персонала. Последно DJ ни, ни разказа за сватба там преди няколко седмици и как цялата програма, кято била уговорена между него и младоженците се скапала, защото на сервитьорите хич не им пукало, и макар предупредени, сервирали храната в супер неподходящо време. То е ясно, че те правят така както е най-лесно за тях, нали е поредната сватба и календара е запълнен до средата на другата година. Имайте предвид такива неща и ако вие не можете да  повлияете на тяхната "програма", то поне се oсведомете за нея, за да не ви развалят тържеството.

didda, а това с бележката и на мен ми взима акъла. Само мога да ти кажа добре, че са те предупредили, защото аз познавам булка, която в края на вечерта по спешност трябваше да се прибира вкъщи и да търси бележката, защото нейното капаро беше значително повече и тя беше единствената, която имаше представа къде може да бъде бележката. Толкова е тъпо, че направо не е за вярване!
« Последна редакция: юни 25, 2008, 21:02:02 от KlaraFina » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юни 25, 2008, 20:40:05 »

 Welcome на новата бургаска булка! С каквото можем ще помагаме.

Didda, направо съм възмутена от отношението на персонала на р-т "България". Независимо от това, че календара им е запълнене със сватби до края на годината, че и за другата, те са длъжни да направят този ден най-щастливия. Вбесявам се от факта, че обслужващиятперсонал в България все още си мисли, че е Бог и клиентът е длъжен да не го безпокои по никакъв начин. Това им е работата, за това им се плаща и те трябва с усмивка на лице да си посрещат гостите. Didda опитай се да не се ядосваш и се наслади на последните дни и приготовления. Пожелавам ти една весела и безпроблемна сватба.  good
Активен
desy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 25, 2008, 23:05:44 »

Момичета каква е средната цена на куверта в ресторант България, че е толкова предпочитан щом персонала и отношението им е такова?
Това изобщо не го разбирам. Аз бях писала и преди - аз съм в същата сфера на бизнес и в ресторанта, към хотела , в който съм сме правили сватби и с нисък и с висок куверт, но отношението винаги е било едно и също. В крайна сметка за нас е радост, че дадени младоженци са избрали нашият ресторант за такова важно за тях събитие. Всяко едно заведение трябва да се старае според мен да допренесе за доброто изкарване и хубавите моменти, а не обратното.
Моля ви не го приемайте като някаква лична реклама! Също да спомена, че мястото, на което работя аз се намира в друг край на България.
А и още нещо - не е нормално и от морална и от правна гредна точка да покачват цените при вече направени уговорки. След като си дал капаро това се счита за договор при определени условия и неможе едната страна сама да промени условията. Новите цени трябва да важат за нови резервации, а не с обратна сила и за старите.
Аз лично като се срещнахме с управителката на ресторанта, в който ще ми бъде сватбата исках освен договорките на място да ми пратят по имейл офертата отново с всички условия, за да имам нещо черно на бяло, като гаранция за казаното!
didda не се ядосвай и просто се опитай да си направиш и подредиш нещата, така че да си изкараш страхотно на твоя ден! Стискам ти палци всичко да е както ти искаш!  good
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #73 -: юни 26, 2008, 07:35:35 »

е,тия хора от БЪЛГАРИЯ вече превишават всякакви граници!
Най-вероятно защото наистина, за съжаление, това остана единственото кажи-речи по-реномирано и подоходящо място за сватби, но това не означава, че трябва да правят хората на маймуни, още повече-младоженците!!!
Ти цялата си сватба там правиш, те за езна бележка-физиономии-ужас!!!
Пък и това с промяната на разни "дребни" промени в цените е толкова неприятно-в крайна сметка оставаш с убеждението, че всеки иска да си изкара от твоя най-хубв ден само и единствено колкото се може повече пари!
много грозна картинка!
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юни 26, 2008, 08:37:56 »

Хмммм  crazy crazy crazy ми не че нещо, ама бележката за платено капаро се дава на хората , за да може точно те след това да удостоверят, че са платили въпросното капаро и то да им се приспадне от крайната сметка, която се плаща като свърши сватбата все пак..Не е работа на ресторанта да ги пази тези неща, те затова ги дават.Още повече специално за х-л България с тази бележка за платено капаро се запазва стаята в хотела за младоженците, която те осигуряват.Още една причина да се пази. Тук не мисля че персонала е прекалил с каквото и да е. nea nea nea
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines