Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 08:35:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременна на море ЗА или ПРОТИВ?  (Прочетена 53786 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 16, 2008, 13:56:25 »

Така си е!Ние сме майки но сме и хора все пак!!Това че си оставил бебето си за да се оттърсиш малко от всичко не означава че не го обичаш или няма да ти липсва!!Но като всеки човек и една наскоро родила жена си има нужди нали така!!Особено тя тъй като е двойно по-натоварена!!Не можем да съдим хората нали всеки сам си прави избора как да се грижи за детето си!!Ако не кърмя и имаме възможност с мъжа ми бих отишла на море или някъде другаде да си отпочинем!!! good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 16, 2008, 14:22:55 »

Така си е!Ние сме майки но сме и хора все пак!!Това че си оставил бебето си за да се оттърсиш малко от всичко не означава че не го обичаш или няма да ти липсва!!Но като всеки човек и една наскоро родила жена си има нужди нали така!!Особено тя тъй като е двойно по-натоварена!!Не можем да съдим хората нали всеки сам си прави избора как да се грижи за детето си!!Ако не кърмя и имаме възможност с мъжа ми бих отишла на море или някъде другаде да си отпочинем!!! good
дори и да кърмиш, Клео, има вариант  good цедиш, оставяш достатъчно количество в хладилника или фризера и тичаш на море,  Offtopic  всъщност добре е във фризера винаги да се намира замразена кърма тъкмо за тези случаи когато майката няма възможност да кърми няколко дена! И аз все повече се навивам на този вариант , но да видим дали ще мога да го оставя като се роди  blum но така или иначе ще се налага да го оставям за по 2-3 часа на есен, така че трябва да свиквам
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 17, 2008, 15:22:29 »

И ние сме така сега мислим че ще го оставим за три дни, бабите не трябва и да ги убеждаваме Wink , но да видим дали ще ни се иска да се разделим girl_wink
Тази тема ще я продължим след като опитаме няма как да знаем от сега
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юли 04, 2008, 17:34:51 »

Отиваме на море вдругиден ....Имате ли някакви препоръки маминки  blush
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 05, 2008, 08:23:51 »

Мажи се със слънцезащитно масло с по-висок фактор и стой повече под чадъра. Ако водата е много мръсна, по-добре не влизай. Поне това бяха препоръките на моя доктор  Wink
Забавлявай се и си изкарайте една страхотна почивка.  danceg
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 05, 2008, 09:06:52 »

Мажи се със слънцезащитно масло с по-висок фактор и стой повече под чадъра. Ако водата е много мръсна, по-добре не влизай. Поне това бяха препоръките на моя доктор  Wink
Забавлявай се и си изкарайте една страхотна почивка.  danceg
това + най-добре въобще не излизай в периода 12-16 ч. пий много течности, по възможност носи очила и шапка, носи памучни светли дрехи, почивай достатчъно и се забавлявай много  yahoo
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #36 -: юли 05, 2008, 14:31:25 »

момичета,аз смятам,че няма проблем бременната да иде на море. *THUMBS*аз бях във 2 месец когато отидохме с мъжа ми.бяхме на меден месец.
просто трябва да се внимава да е чисто морето-т.е.да има много водорасли,защото те чистят марето!!!и също така да не се позволява изгаряне на кожата.през бременността кожата се изнежва и става по-уязвима.за това-внимавайте! blum
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #37 -: юли 18, 2008, 14:47:13 »

Да не забравяме, че слънчевите лъчи са основният начин за образуване на витамин Д, който е изключително важен за бебчо, а и за мама! smile

Така че аз съм за слънцето и морето, естествено без да се прекалява.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 18, 2008, 15:07:20 »

А и положителните емоции, които оказват върху бременната жена морето, слънцето, природата, приятната атмосфера са много полезни за бебето според мен.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 18, 2008, 21:01:20 »

Да споделя опита си като бременна в 5 месец мама ходила на море  smile
Е беше прекрасноооо,наистина си изкарахме много добре,плувах по-малко и се пекох мъничко,но с кремче на EUSERIN 50+ фактор,който прекрасно предпазваше кожата ми,мога да го препоръчам на всички мами,които искат да посетят някой плаж и най-ваното не се трие от водата!  good
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 23, 2008, 16:22:36 »

Бременна на плаж
Навлизаме в летния сезон, когато още с първите топли слънчеви дни погледите и мислите на всички ни се насочват към морето. И тогава възниква въпрос може ли бременната жена да си познали такъв отдих.


Отговорът е може, но с няколко уговорки.


Най-напред бременната жена трябва да помисли за пътуването.
Най-подходящият транспорт е въздушният, тъй като с него се избягват вибрации и тръскания, а и предлага по-бърз преход.
При липса на възможност да се пътува със самолет, е добре това да стане с лек автомобил. Бременната трябва да заеме в колата удобна, ненатоварваща поза. По пътя се правят чести почивки, през които тя се раздвижва. Скоростта се съобразява с пътните условия, така че да се избягват сътресения, друсане, резки спирания и ускорения.


Подходящото време за почивка на море на бременна жена е при откриването на курортния сезон (юни и началото на юли) и в края му (септември). Така се избягват високите летни температури, които са противопоказани за бременните.
Плаж се прави сутрин до 11 часа и следобед след 16 часа. В тези часове жената може спокойно да се излага на слънце, но трябва да избягва прегряването и да спазва принципа на постепенното увеличаване на времето.


Морският въздух и слънчевите лъчи са естествени закаляващи фактори, които могат да подобрят тонуса и общото състояние на бременните.
Много жени питат какво физическо натоварване могат да си позволят по време на почивката. Те могат да плуват, но не повече от 15 мин., за да не претоварват организма си.
Подходящ спорт за бременната жена, който ще я поддържа в добра форма, е каланетиката. Но и при нея, и при плуването трябва да се избягват упражнения, които се правят по гръб
Пулсът не бива да надхвърля 140 удара в минута. Всяко физическо претоварване се отразява на плода, който изпада в асфикция -недостиг на кислород, тъй като той отива с предимство към майчината мускулатура, за да покрие нейните енергийни нужди.


Бъдещите майки могат съвсем спокойно да прекарат почивката си на море при един умерен и разумен режим. Всичко това, разбира се, се отнася за бременни без патологични отклонения и без придружаващи заболявания.
Затова, преди да планира почивката си, бременната жена задължително трябва да отиде при своя акушер-гинеколог.
Той най-точно може да прецени дали общото й здравословно състояние позволява да отиде на море.

Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 24, 2008, 09:53:33 »

  Още не съм ходила на лекар, защото е много рано, но трябва да си направя плана за море и затова ви моля за съвет - ще ми навреди ли да пътувам в началото на втория месец към морето? Според вас кои транспорт е подходящ - автобус или влак?
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 24, 2008, 11:27:49 »

*Elle*, в началото на 2-ри месец ще рече към 5 г.с. Тогава плода все още няма да е стабилен... както ми го описа моя доктор "бори се да се захване" и не е препоръчително да пътуваш на големи разстояния, още повече с автобус или влак... най-добре ще е ако успеете да намерите автомобил.
Въпреки че аз в началото на 2-я месец още не подозирах, че съм бременна и съм пътувала доста често.. не на много големи разстояния (около 200-300км.)
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 24, 2008, 14:46:09 »

 То проблемът е, че отвам с приятелки, затова възможностите са тези, в такъв случай в името на бъ дещото ни бебе, ще трябва вземем и приятеля ми, малко неудобно,ама това което расте в мен е най-важно вече smile
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 24, 2008, 14:49:10 »

момичета,аз смятам,че няма проблем бременната да иде на море. *THUMBS*аз бях във 2 месец когато отидохме с мъжа ми.бяхме на меден месец.
  Катя, вие колко време пътувахте и с какъв транспорт?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines