Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 02:58:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременна на море ЗА или ПРОТИВ?  (Прочетена 53788 пъти)
 
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 10, 2008, 20:44:09 »

И ние сме така поне за три дена мислим да отидем Wink
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 11, 2008, 08:54:49 »

Аз бях пуснала такава темичка (понеже и ние ще ходиме с бебка). Сватбата ни е месец и половина след раждането и след това отиваме на море, пък да видиме какво ще се получи  crazy
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 11, 2008, 13:46:02 »

Моето лично мнение е че не бих отишла на море малко след раждането!!!
Ако съм с операция как ще стане номера с плаж печене и така нататък а то за какво друго да се иде на море??Също пък ако съм с епизиотомия след нормално раждане!!някак си не ми се връзва!!
А и с съвсем малко бебе на море не мисля че е удачно да се ходи на море!!Не зависимо дали на квартира или хотел ако бебето плаче има колики какво тогава-хората са отишли на почивка а аз да им я нарушавам с ревливо бебе!!!
Това е мое лично мнение-бременна ДА с малко бебе НЕ
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 11, 2008, 14:15:33 »

И аз подкрепям казаното от Клео ....
На морре с малко дете...НЕ
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 11, 2008, 18:33:32 »

Когато е съвсем малко детето и аз съм съгласна! Не бих отишла със бебето си на море. Може би докато не стане поне на годинка. Но това си е лично мое мнение, а и всеки сам преценя какво е най-добре за него и за бебето си!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 11, 2008, 18:46:07 »

И аз мисля, че за съвсем малко бебче морето не е добра идея, но по плажовете съм виждала такива малки бонбончета и си седят в количките и кротуват.. явно им е хубаво  pardon
А на мен ми се пада в 7-я месец да ходим на море. Тогава ще ни е медената седмичка и сме капарирали почивка в Анталия. Ще се пазя, доколкото мога, ще се храня здравословно и мисля, че няма да има проблем.. За сега доктора ми разрешава да ходя на плаж  danceg
Активен
Jungle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205


What goes around, comes around...


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 12, 2008, 08:25:11 »

Аз искам малко да застана "от другата" страна. Определено съм ЗА да се отиде с бебе на море...казвам го от собствен опит  good Морето им се отразява много добре.Там са по- спокойни, поспиват си повече, хранят се добре. Отдавам го на чистия морски въздух. Определено моето детенце се чувстваще прекрасно  и от както се е родил не сме пропускали моренцето...
« Последна редакция: юни 12, 2008, 12:52:30 от Jungle » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 12, 2008, 08:28:58 »

Извинявам се че се намесвам тук, но попаднах случайно на това

    * Подходящото време за почивка на море на бременна жена е при откриването на курортния сезон (юни и началото на юли) и в края му (септември). Така се избягват високите летни температури, които са противопоказани за бременните.
      Плаж се прави сутрин до 11 часа и следобед след 16 часа. В тези часове жената може спокойно да се излага на слънце, но трябва да избягва прегряването и да спазва принципа на постепенното увеличаване на времето.

    * Морският въздух и слънчевите лъчи са естествени закаляващи фактори, които могат да подобрят тонуса и общото състояние на бременните.
      Много жени питат какво физическо натоварване могат да си позволят по време на почивката. Те могат да плуват, но не повече от 15 мин., за да не претоварват организма си.
      Подходящ спорт за бременната жена, който ще я поддържа в добра форма, е каланетиката. Но и при нея, и при плуването трябва да се избягват упражнения, които се правят по гръб
      Пулсът не бива да надхвърля 140 удара в минута. Всяко физическо претоварване се отразява на плода, който изпада в асфикция -недостиг на кислород, тъй като той отива с предимство към майчината мускулатура, за да покрие нейните енергийни нужди.

    * Бъдещите майки могат съвсем спокойно да прекарат почивката си на море при един умерен и разумен режим. Всичко това, разбира се, се отнася за бременни без патологични отклонения и без придружаващи заболявания.
      Затова, преди да планира почивката си, бременната жена задължително трябва да отиде при своя акушер-гинеколог.
      Той най-точно може да прецени дали общото й здравословно състояние позволява да отиде на море.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 12, 2008, 08:35:28 »

Айде и аз тука да се разпиша.Ами аз понеже си живея на морето - в Бургас - пред мен въпроса е просто дали да ходя на плажа докато съм бременна през деня.Та мисълта ми е, че точно както в предния пост е писано до 11ч предиобед и след 16ч може без проблем да се ходи.Пред мен стои повече въпроса дали от естетическа гледна точка, понеже бременна в 7-8ми месец жена по бански определено не ми е най-красивата гледка  nea nea nea nea nea без значение дали са бикини или цял бански костюм. Ако с това успея да се преборя или пък си измисля някакво парео, ще се разпиша по плажовете лятото. А що се отнася за ходене на плаж и море с дете - ами да, разбира се. Моето като се роди сега септември догодина по това време ще е чисто готово за плаж вече и няма да пропусна нито чистия морски въздух сутрин, нито пличкането във водата нито нищо......... Не мога да взема обаче отношение по въпроса с ходенето на почивка с малко дете, квартири, багажи и прочие. Имам познати,които с малки деца, на по 4-5-6месеца си ходеха по планините, така че .... не би трябвало да има проблем.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 12, 2008, 12:45:06 »

Аз също не съм против да се ходи с малко дете!!На 8 месеца съм била на първото ми море!В Бургас и много им е било хубаво и на наще и на мен!!Но не съм съгласна да се ходи на море с бебе на 2-3- месеца *crazy*Защото мисля че има все пак разлика!!!От малко дете до Бебе разлика си има!!И аз като родя септември догодина ще е готова за плаж!!Друг е въпроса дали ще дойде с нас-не сме го мислили!!
Инка няма от какво да се притесняваш да ходиш да се разпишеш на плажа!!!Ако аз живеех при теб нямаше да пропускам възможност!!! good
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 13, 2008, 14:49:19 »

Аз прочетох всички отговори , само че видях, че не съм се изразила точно явно. Имах в предвид да се отиде два три месеца след раждането , но определено без бебо good Само да отпочинеш малко както бях писала за три дена дори пък и ние не обичаме да се пържим на слънце pardon затова от две години практикуваме до обяд и късно след обяд girl_wink
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 13, 2008, 15:50:38 »

Ами нямаш никакъв проблем в този случай.Стига да не кърмиш или пък да оставиш достатъчно "манджа" на тези които ще го гледат.Защо да имаш проблеми пък, отиваш си и точка.А и толкова много време-2-3 месеца след раждането, едва ли тялото ти ще носи белезите на някаква болка или дискомфорт.Предполагам поне, че няма.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 14, 2008, 22:25:11 »

Сестрата на мъжа ми отидоха на море с каката за няколко дни и оставиха бебе на 50 дена на едната баба да го гледа, но тя не го кърмеше, защото нямаше кърма и нямаше проблем в това отношение. Аз малко им се чудих на акъла как си оставят бебето толкова малко, но пък от друга страна всеки има нужда от почивка и вече бяха видяли, че бабата може да се грижи за него след скорошния опит с каката (която беше на 3-4 г.) и им беше спокойно. Така че ако има на кого да се доверите и да не се притеснявате денонощно как е бебето, не виждам проблем. Само това с кърменето незнам как ще стане, ако е на кърма, де!  pardon
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 16, 2008, 09:18:28 »

Да оставиш бебе на 50 дена  Oh my ... На мен ми се вижда доста смела постъпка, а отделен е въпроса, че постоянно ще го мислиш и ще ти лисва, колкото и голямо доверие да имаш на бабата.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 16, 2008, 09:39:10 »

Е..... хайде сега, бебе на 50 дена си е двумесечно бебе, какво толкова има да се остави, пък и то е само за няколко дена. Липсата.... ми да, ок, сигурно ще я има, ама по добре една леко отпочинала майка отколкото изнервена и припряна, ама видиш ли.... не оставила бебето си за миг дори. Въпрос на мнение, за мен няма нищо нередно в това да си оставиш детето на собствената си майка. Ако на  нея нямаш доверие тогава на кой изобщо някога ще имаш?????
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines