Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 05:42:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременна на море ЗА или ПРОТИВ?  (Прочетена 53793 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: май 30, 2008, 15:40:45 »

Идва лятото времето за почивка и отпуски....А и на нашите по-големи и малки коремчета. Bravo
Естествено ходи ни се на море,но трябва ли?
Полезно ли е?
Колко време да стоим на слънце?И всичките онези въпроси,които ни мъчат...... crazy
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 30, 2008, 15:47:46 »

Аз съм "ЗА"!!! good

Миналата година даже със самолет пътувах бременна в 7-и месец и нямах проблеми, и в басейн поплувах малко crazy

Ако няма проблеми с бременността и майката се чувства добре, и доки каже, че може бих препоръчала даже да се ходи на море good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 30, 2008, 16:24:17 »

жалко че не съм в по-ранна бременност, че се чувствам прекрасно пък някак не върви в 9-тия да ходя на море, но бих отишла ако бях по-малко бременна... Е естествено нямаше да вися там по големите жеги и щях да си взема чадърче
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 30, 2008, 17:12:56 »

Виждала съм мноооого бременни мами на плажа по цял бански,половин бански,по монокини  O_Oсякак
Е аз не съм против морето но повечето лекари казват 'може но без да се влиза в морето над колената и без да се печеш на слънце"Еми какво е това море  crazy *crazy*Ти нито се купеш нито на плаж можеш да идеш!!!Аз лично страшно много искам да отидем на море с милото примерно юли месец!!Ще съм 7ми месе идеално ще е но не мога да го навия просто  blush
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 30, 2008, 19:27:21 »

Мен доки ме отряза-без къпане и печене  sad
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #5 -: май 30, 2008, 20:12:39 »

Стана ми много интересно. А как се аргументират лекарите като забраняват да се къпеш в морето и да се печеш?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 30, 2008, 20:30:50 »

Аз бях под чадър и си пекох само крачетата, но не пропуснах да се топна и поплувам малко в басейна, в океана само крачетата си намокрих до глезените yahoo
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 30, 2008, 20:47:27 »

обикновено казват че в морето има опасност от инфекции-което не е вярно!!!!Морето естествено се пречиства!!А и имаме запушалки все пак и бебчетата са добре защитени!А за слънцето е нормално да не ни дават good
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 31, 2008, 00:01:46 »

Бях бременна на море в края на третия/началото на четвъртия месец-точно започваше да ми личи коремчето...ми то си беше една лежееерна почивка danceg -край басейна и морето под чадърчето,разходчици,добра храна...пазех си се,честно казано-не виждам смисъл от задължително хващане на тен по време на бременност,против агресивното излагане на слънце съм,лежиш си кротко на сянка и хапваш плодове-идеално Wink И да-не се къпах в морето и басейна,то е ясно защо-опасност от инфекцийки pardon Пак имах страхотна почивка,то морето си е море-атмосферата си е друга,нали?!ЗА съм good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 31, 2008, 08:29:54 »

Говорихме с мъжа ми за почивка на морето ....
По първоначален план идеята беше за Египет,но и бебо не беше предвиден в сметките и малко ме е страх да пътувам(е това ще стане на годишнината),сега веднага след сватбата началото на август ще се разходим до българското черноморие с наши приятели,а аз ще съм в началото на 6-ти месец,ще го караме по-леко и по-спокойно.
Но какво да ви кажа различни лекари,различни идеали даже някои препоръчват да се отиде само заради въздуха,ест. без прекомерно печене,но за плуването е много противоречиво,аз и без това имам безброй алергии,че май ще се мокря на душчето на плажа,е аз съм ЗА морето ! good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 31, 2008, 08:48:36 »

Аз не мога да разбера защо лекарите препоръчват да не се ходи на море по време на бременност. За излагането на слънце съм съгласна, че е вредно -и и без това по време на бременност кожата доста се пигментира та само слънчевите лъчи липсват да засилят ефекта. За плуването в басейн също съм съгласна, че има опасност от инфекции, но морската вода е солена и ако няма наблизо сладководна река мисля, че няма никакъв риск от инфекции. Сума ти бременни по света практикуват водна гимнастика. Вярно, че нашето море е доста замърсено, но пък за щастие не е единственото Wink
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 02, 2008, 17:44:27 »


Ако няма проблеми с бременността и майката се чувства добре, и доки каже, че може бих препоръчала даже да се ходи на море good

  good напълно подкрепям казаното от Танчето!  good
Ще питам моята докторка разбира се, но задължително ще отида на море поне за малко. Естествено няма да стоя на слънце и ще се пазя.
Активен
Jungle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205


What goes around, comes around...


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 03, 2008, 11:10:04 »

Аз бях в 5 месец когато отидох на море  good Отрази ми се много добре, лежах си на шезлонга под чадърчето, от време на време се показвах и на слънце.Видях и доста бременни тогава. Доста често си ходих и на басейнче, щом като и малко тен си направих... girl_wink Така че, препоръчвам с две ръце моренцето. Имах приятелка, която в 8 месец си джиткаше по плажа... tease
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 10, 2008, 14:12:34 »

А какво мислите за ходене на море след раждане, не веднага разбира се huhhuh.gif
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 10, 2008, 18:30:36 »

А какво мислите за ходене на море след раждане, не веднага разбира се huhhuh.gif
тъкмо щях и аз това да попитам, аз мисля да се изявя по плажовете, макар и само за няколко дена през септември... според мен месец-два след раждането няма пречки да се ходи освен ако няма условия да вземете бебето със вас... А да го оставите на някого толкова малко сигурно не е от най-блестящите идеи... Лично ние с мъжа ми още го умуваме как да стане номера
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 10, 2008, 20:44:09 »

И ние сме така поне за три дена мислим да отидем Wink
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 11, 2008, 08:54:49 »

Аз бях пуснала такава темичка (понеже и ние ще ходиме с бебка). Сватбата ни е месец и половина след раждането и след това отиваме на море, пък да видиме какво ще се получи  crazy
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 11, 2008, 13:46:02 »

Моето лично мнение е че не бих отишла на море малко след раждането!!!
Ако съм с операция как ще стане номера с плаж печене и така нататък а то за какво друго да се иде на море??Също пък ако съм с епизиотомия след нормално раждане!!някак си не ми се връзва!!
А и с съвсем малко бебе на море не мисля че е удачно да се ходи на море!!Не зависимо дали на квартира или хотел ако бебето плаче има колики какво тогава-хората са отишли на почивка а аз да им я нарушавам с ревливо бебе!!!
Това е мое лично мнение-бременна ДА с малко бебе НЕ
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 11, 2008, 14:15:33 »

И аз подкрепям казаното от Клео ....
На морре с малко дете...НЕ
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 11, 2008, 18:33:32 »

Когато е съвсем малко детето и аз съм съгласна! Не бих отишла със бебето си на море. Може би докато не стане поне на годинка. Но това си е лично мое мнение, а и всеки сам преценя какво е най-добре за него и за бебето си!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 11, 2008, 18:46:07 »

И аз мисля, че за съвсем малко бебче морето не е добра идея, но по плажовете съм виждала такива малки бонбончета и си седят в количките и кротуват.. явно им е хубаво  pardon
А на мен ми се пада в 7-я месец да ходим на море. Тогава ще ни е медената седмичка и сме капарирали почивка в Анталия. Ще се пазя, доколкото мога, ще се храня здравословно и мисля, че няма да има проблем.. За сега доктора ми разрешава да ходя на плаж  danceg
Активен
Jungle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205


What goes around, comes around...


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 12, 2008, 08:25:11 »

Аз искам малко да застана "от другата" страна. Определено съм ЗА да се отиде с бебе на море...казвам го от собствен опит  good Морето им се отразява много добре.Там са по- спокойни, поспиват си повече, хранят се добре. Отдавам го на чистия морски въздух. Определено моето детенце се чувстваще прекрасно  и от както се е родил не сме пропускали моренцето...
« Последна редакция: юни 12, 2008, 12:52:30 от Jungle » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 12, 2008, 08:28:58 »

Извинявам се че се намесвам тук, но попаднах случайно на това

    * Подходящото време за почивка на море на бременна жена е при откриването на курортния сезон (юни и началото на юли) и в края му (септември). Така се избягват високите летни температури, които са противопоказани за бременните.
      Плаж се прави сутрин до 11 часа и следобед след 16 часа. В тези часове жената може спокойно да се излага на слънце, но трябва да избягва прегряването и да спазва принципа на постепенното увеличаване на времето.

    * Морският въздух и слънчевите лъчи са естествени закаляващи фактори, които могат да подобрят тонуса и общото състояние на бременните.
      Много жени питат какво физическо натоварване могат да си позволят по време на почивката. Те могат да плуват, но не повече от 15 мин., за да не претоварват организма си.
      Подходящ спорт за бременната жена, който ще я поддържа в добра форма, е каланетиката. Но и при нея, и при плуването трябва да се избягват упражнения, които се правят по гръб
      Пулсът не бива да надхвърля 140 удара в минута. Всяко физическо претоварване се отразява на плода, който изпада в асфикция -недостиг на кислород, тъй като той отива с предимство към майчината мускулатура, за да покрие нейните енергийни нужди.

    * Бъдещите майки могат съвсем спокойно да прекарат почивката си на море при един умерен и разумен режим. Всичко това, разбира се, се отнася за бременни без патологични отклонения и без придружаващи заболявания.
      Затова, преди да планира почивката си, бременната жена задължително трябва да отиде при своя акушер-гинеколог.
      Той най-точно може да прецени дали общото й здравословно състояние позволява да отиде на море.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 12, 2008, 08:35:28 »

Айде и аз тука да се разпиша.Ами аз понеже си живея на морето - в Бургас - пред мен въпроса е просто дали да ходя на плажа докато съм бременна през деня.Та мисълта ми е, че точно както в предния пост е писано до 11ч предиобед и след 16ч може без проблем да се ходи.Пред мен стои повече въпроса дали от естетическа гледна точка, понеже бременна в 7-8ми месец жена по бански определено не ми е най-красивата гледка  nea nea nea nea nea без значение дали са бикини или цял бански костюм. Ако с това успея да се преборя или пък си измисля някакво парео, ще се разпиша по плажовете лятото. А що се отнася за ходене на плаж и море с дете - ами да, разбира се. Моето като се роди сега септември догодина по това време ще е чисто готово за плаж вече и няма да пропусна нито чистия морски въздух сутрин, нито пличкането във водата нито нищо......... Не мога да взема обаче отношение по въпроса с ходенето на почивка с малко дете, квартири, багажи и прочие. Имам познати,които с малки деца, на по 4-5-6месеца си ходеха по планините, така че .... не би трябвало да има проблем.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 12, 2008, 12:45:06 »

Аз също не съм против да се ходи с малко дете!!На 8 месеца съм била на първото ми море!В Бургас и много им е било хубаво и на наще и на мен!!Но не съм съгласна да се ходи на море с бебе на 2-3- месеца *crazy*Защото мисля че има все пак разлика!!!От малко дете до Бебе разлика си има!!И аз като родя септември догодина ще е готова за плаж!!Друг е въпроса дали ще дойде с нас-не сме го мислили!!
Инка няма от какво да се притесняваш да ходиш да се разпишеш на плажа!!!Ако аз живеех при теб нямаше да пропускам възможност!!! good
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 13, 2008, 14:49:19 »

Аз прочетох всички отговори , само че видях, че не съм се изразила точно явно. Имах в предвид да се отиде два три месеца след раждането , но определено без бебо good Само да отпочинеш малко както бях писала за три дена дори пък и ние не обичаме да се пържим на слънце pardon затова от две години практикуваме до обяд и късно след обяд girl_wink
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 13, 2008, 15:50:38 »

Ами нямаш никакъв проблем в този случай.Стига да не кърмиш или пък да оставиш достатъчно "манджа" на тези които ще го гледат.Защо да имаш проблеми пък, отиваш си и точка.А и толкова много време-2-3 месеца след раждането, едва ли тялото ти ще носи белезите на някаква болка или дискомфорт.Предполагам поне, че няма.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 14, 2008, 22:25:11 »

Сестрата на мъжа ми отидоха на море с каката за няколко дни и оставиха бебе на 50 дена на едната баба да го гледа, но тя не го кърмеше, защото нямаше кърма и нямаше проблем в това отношение. Аз малко им се чудих на акъла как си оставят бебето толкова малко, но пък от друга страна всеки има нужда от почивка и вече бяха видяли, че бабата може да се грижи за него след скорошния опит с каката (която беше на 3-4 г.) и им беше спокойно. Така че ако има на кого да се доверите и да не се притеснявате денонощно как е бебето, не виждам проблем. Само това с кърменето незнам как ще стане, ако е на кърма, де!  pardon
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 16, 2008, 09:18:28 »

Да оставиш бебе на 50 дена  Oh my ... На мен ми се вижда доста смела постъпка, а отделен е въпроса, че постоянно ще го мислиш и ще ти лисва, колкото и голямо доверие да имаш на бабата.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 16, 2008, 09:39:10 »

Е..... хайде сега, бебе на 50 дена си е двумесечно бебе, какво толкова има да се остави, пък и то е само за няколко дена. Липсата.... ми да, ок, сигурно ще я има, ама по добре една леко отпочинала майка отколкото изнервена и припряна, ама видиш ли.... не оставила бебето си за миг дори. Въпрос на мнение, за мен няма нищо нередно в това да си оставиш детето на собствената си майка. Ако на  нея нямаш доверие тогава на кой изобщо някога ще имаш?????
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 16, 2008, 13:56:25 »

Така си е!Ние сме майки но сме и хора все пак!!Това че си оставил бебето си за да се оттърсиш малко от всичко не означава че не го обичаш или няма да ти липсва!!Но като всеки човек и една наскоро родила жена си има нужди нали така!!Особено тя тъй като е двойно по-натоварена!!Не можем да съдим хората нали всеки сам си прави избора как да се грижи за детето си!!Ако не кърмя и имаме възможност с мъжа ми бих отишла на море или някъде другаде да си отпочинем!!! good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 16, 2008, 14:22:55 »

Така си е!Ние сме майки но сме и хора все пак!!Това че си оставил бебето си за да се оттърсиш малко от всичко не означава че не го обичаш или няма да ти липсва!!Но като всеки човек и една наскоро родила жена си има нужди нали така!!Особено тя тъй като е двойно по-натоварена!!Не можем да съдим хората нали всеки сам си прави избора как да се грижи за детето си!!Ако не кърмя и имаме възможност с мъжа ми бих отишла на море или някъде другаде да си отпочинем!!! good
дори и да кърмиш, Клео, има вариант  good цедиш, оставяш достатъчно количество в хладилника или фризера и тичаш на море,  Offtopic  всъщност добре е във фризера винаги да се намира замразена кърма тъкмо за тези случаи когато майката няма възможност да кърми няколко дена! И аз все повече се навивам на този вариант , но да видим дали ще мога да го оставя като се роди  blum но така или иначе ще се налага да го оставям за по 2-3 часа на есен, така че трябва да свиквам
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 17, 2008, 15:22:29 »

И ние сме така сега мислим че ще го оставим за три дни, бабите не трябва и да ги убеждаваме Wink , но да видим дали ще ни се иска да се разделим girl_wink
Тази тема ще я продължим след като опитаме няма как да знаем от сега
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юли 04, 2008, 17:34:51 »

Отиваме на море вдругиден ....Имате ли някакви препоръки маминки  blush
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юли 05, 2008, 08:23:51 »

Мажи се със слънцезащитно масло с по-висок фактор и стой повече под чадъра. Ако водата е много мръсна, по-добре не влизай. Поне това бяха препоръките на моя доктор  Wink
Забавлявай се и си изкарайте една страхотна почивка.  danceg
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 05, 2008, 09:06:52 »

Мажи се със слънцезащитно масло с по-висок фактор и стой повече под чадъра. Ако водата е много мръсна, по-добре не влизай. Поне това бяха препоръките на моя доктор  Wink
Забавлявай се и си изкарайте една страхотна почивка.  danceg
това + най-добре въобще не излизай в периода 12-16 ч. пий много течности, по възможност носи очила и шапка, носи памучни светли дрехи, почивай достатчъно и се забавлявай много  yahoo
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #36 -: юли 05, 2008, 14:31:25 »

момичета,аз смятам,че няма проблем бременната да иде на море. *THUMBS*аз бях във 2 месец когато отидохме с мъжа ми.бяхме на меден месец.
просто трябва да се внимава да е чисто морето-т.е.да има много водорасли,защото те чистят марето!!!и също така да не се позволява изгаряне на кожата.през бременността кожата се изнежва и става по-уязвима.за това-внимавайте! blum
Активен
cremcaramel
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #37 -: юли 18, 2008, 14:47:13 »

Да не забравяме, че слънчевите лъчи са основният начин за образуване на витамин Д, който е изключително важен за бебчо, а и за мама! smile

Така че аз съм за слънцето и морето, естествено без да се прекалява.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 18, 2008, 15:07:20 »

А и положителните емоции, които оказват върху бременната жена морето, слънцето, природата, приятната атмосфера са много полезни за бебето според мен.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 18, 2008, 21:01:20 »

Да споделя опита си като бременна в 5 месец мама ходила на море  smile
Е беше прекрасноооо,наистина си изкарахме много добре,плувах по-малко и се пекох мъничко,но с кремче на EUSERIN 50+ фактор,който прекрасно предпазваше кожата ми,мога да го препоръчам на всички мами,които искат да посетят някой плаж и най-ваното не се трие от водата!  good
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 23, 2008, 16:22:36 »

Бременна на плаж
Навлизаме в летния сезон, когато още с първите топли слънчеви дни погледите и мислите на всички ни се насочват към морето. И тогава възниква въпрос може ли бременната жена да си познали такъв отдих.


Отговорът е може, но с няколко уговорки.


Най-напред бременната жена трябва да помисли за пътуването.
Най-подходящият транспорт е въздушният, тъй като с него се избягват вибрации и тръскания, а и предлага по-бърз преход.
При липса на възможност да се пътува със самолет, е добре това да стане с лек автомобил. Бременната трябва да заеме в колата удобна, ненатоварваща поза. По пътя се правят чести почивки, през които тя се раздвижва. Скоростта се съобразява с пътните условия, така че да се избягват сътресения, друсане, резки спирания и ускорения.


Подходящото време за почивка на море на бременна жена е при откриването на курортния сезон (юни и началото на юли) и в края му (септември). Така се избягват високите летни температури, които са противопоказани за бременните.
Плаж се прави сутрин до 11 часа и следобед след 16 часа. В тези часове жената може спокойно да се излага на слънце, но трябва да избягва прегряването и да спазва принципа на постепенното увеличаване на времето.


Морският въздух и слънчевите лъчи са естествени закаляващи фактори, които могат да подобрят тонуса и общото състояние на бременните.
Много жени питат какво физическо натоварване могат да си позволят по време на почивката. Те могат да плуват, но не повече от 15 мин., за да не претоварват организма си.
Подходящ спорт за бременната жена, който ще я поддържа в добра форма, е каланетиката. Но и при нея, и при плуването трябва да се избягват упражнения, които се правят по гръб
Пулсът не бива да надхвърля 140 удара в минута. Всяко физическо претоварване се отразява на плода, който изпада в асфикция -недостиг на кислород, тъй като той отива с предимство към майчината мускулатура, за да покрие нейните енергийни нужди.


Бъдещите майки могат съвсем спокойно да прекарат почивката си на море при един умерен и разумен режим. Всичко това, разбира се, се отнася за бременни без патологични отклонения и без придружаващи заболявания.
Затова, преди да планира почивката си, бременната жена задължително трябва да отиде при своя акушер-гинеколог.
Той най-точно може да прецени дали общото й здравословно състояние позволява да отиде на море.

Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 24, 2008, 09:53:33 »

  Още не съм ходила на лекар, защото е много рано, но трябва да си направя плана за море и затова ви моля за съвет - ще ми навреди ли да пътувам в началото на втория месец към морето? Според вас кои транспорт е подходящ - автобус или влак?
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юли 24, 2008, 11:27:49 »

*Elle*, в началото на 2-ри месец ще рече към 5 г.с. Тогава плода все още няма да е стабилен... както ми го описа моя доктор "бори се да се захване" и не е препоръчително да пътуваш на големи разстояния, още повече с автобус или влак... най-добре ще е ако успеете да намерите автомобил.
Въпреки че аз в началото на 2-я месец още не подозирах, че съм бременна и съм пътувала доста често.. не на много големи разстояния (около 200-300км.)
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 24, 2008, 14:46:09 »

 То проблемът е, че отвам с приятелки, затова възможностите са тези, в такъв случай в името на бъ дещото ни бебе, ще трябва вземем и приятеля ми, малко неудобно,ама това което расте в мен е най-важно вече smile
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юли 24, 2008, 14:49:10 »

момичета,аз смятам,че няма проблем бременната да иде на море. *THUMBS*аз бях във 2 месец когато отидохме с мъжа ми.бяхме на меден месец.
  Катя, вие колко време пътувахте и с какъв транспорт?
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 24, 2008, 14:49:33 »

Най-добре се консултирай с лекар.. така или иначе трябва да идеш на преглед. Попитай го какво мисли по въпроса. Със сигурност ще ти даде по-компетентно мнение  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 24, 2008, 15:58:04 »

Бях 12 седмица когато имахме планове да ходим до Милано с съпружието и девер ми!!Доки не ми даде да летя със самолет но каза че може с автобус!Това разбира се е частен случай и всеки лекар ще ти каже нещо различно!!Моето мнение е да мине 14седмица/поне/и след това вече с повече почивки по пътя може да се пътува но не с влак или автобус ами с кола!! good
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юли 26, 2008, 10:57:31 »

Аз бях в края на втория месец, когато ходихме на море. Моят доки ми каза, че няма проблем ако пътуваме с кола, правим си чести почивки, да си се настаня удобно и без много друсане. Така и направихме и нямах никакви проблеми и оплаквания.
Активен
tsveteli
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #48 -: юли 29, 2008, 15:53:02 »

Миналата година ходих на море в Анталия със самолет, бях в 21 седмица. Разбира се след разрешението на наблюдаващия гинеколог.
Не съм стояла на слънце, необичам да се печа, в морето влезнах само веднъж и то до колене и два пъти в басейна.
Гинеколога ми ме посъветва да не се печа на слънце и да влизам в морето good
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 21, 2008, 22:04:17 »

 Бях на море за 3 дни, пътувах с влак, реших, че ще е по-комфортно от автобус. Чувствах се комфортно и прекарах чудесно! Мислим да ходим в Анталия на сватбено пътешествие blum
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 22, 2008, 11:52:29 »

Аз бях в седмия месец като отидохме на морето за няколко дена.  good Стоях си на сянка под чадърчето и ми се отрази много добре! Разбира се мазах се с лосион с висок фактор. А на плажа видяхме толкова бременни, беше много забавно!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 02, 2008, 14:02:20 »

Момичета, аз сега си правя списък с покупките, които трябва да направя преди на тръгнем на почивка. Записала съм си лосион с висок фактор и Но шпа, ако имам нужда.. Дали има някои други неща, които пропускам и ще ми трябват за пътуването?  crazy
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 02, 2008, 15:18:54 »

ако пиеш витамини да не си ги забравиш, аз пия и малтофер и него си носех  smile за друго не се сещам поне аз друго не си бях взела.. smile приятна почивка give_rose
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: септември 02, 2008, 18:05:54 »

И аз ще ходя на море на Халкидики от 13.09 smile Тогава ще съм в 14 г.с и се надавям да нямам проблеми. Ще седя повече под чадъра и ще внимавам с морето. Успех на всички и приятно изкарване kiss
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #54 -: септември 06, 2008, 10:42:55 »

Аз бях бременна в 7-мия месец миналата година по време на моренцето smile Супер ми беше,едно страхотно море,но всичко си зависи и от бременноста и как се чуства мама.
Ако 2-рата ми бременност беше като 1-вата не бих отишла на море
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: октомври 04, 2008, 13:29:30 »

 Местата за полета ва Анталия бяха свършили и бебо, току що навлизащ в 15 седмица, летя към Бодрум. Нямах никакви проблеми и разположения, така че ако няма проблем, по което и да е време на брамеността може да се пътува.
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines