Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 13:55:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременна на море ЗА или ПРОТИВ?  (Прочетена 53730 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: май 30, 2008, 15:40:45 »

Идва лятото времето за почивка и отпуски....А и на нашите по-големи и малки коремчета. Bravo
Естествено ходи ни се на море,но трябва ли?
Полезно ли е?
Колко време да стоим на слънце?И всичките онези въпроси,които ни мъчат...... crazy
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 30, 2008, 15:47:46 »

Аз съм "ЗА"!!! good

Миналата година даже със самолет пътувах бременна в 7-и месец и нямах проблеми, и в басейн поплувах малко crazy

Ако няма проблеми с бременността и майката се чувства добре, и доки каже, че може бих препоръчала даже да се ходи на море good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 30, 2008, 16:24:17 »

жалко че не съм в по-ранна бременност, че се чувствам прекрасно пък някак не върви в 9-тия да ходя на море, но бих отишла ако бях по-малко бременна... Е естествено нямаше да вися там по големите жеги и щях да си взема чадърче
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 30, 2008, 17:12:56 »

Виждала съм мноооого бременни мами на плажа по цял бански,половин бански,по монокини  O_Oсякак
Е аз не съм против морето но повечето лекари казват 'може но без да се влиза в морето над колената и без да се печеш на слънце"Еми какво е това море  crazy *crazy*Ти нито се купеш нито на плаж можеш да идеш!!!Аз лично страшно много искам да отидем на море с милото примерно юли месец!!Ще съм 7ми месе идеално ще е но не мога да го навия просто  blush
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 30, 2008, 19:27:21 »

Мен доки ме отряза-без къпане и печене  sad
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #5 -: май 30, 2008, 20:12:39 »

Стана ми много интересно. А как се аргументират лекарите като забраняват да се къпеш в морето и да се печеш?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 30, 2008, 20:30:50 »

Аз бях под чадър и си пекох само крачетата, но не пропуснах да се топна и поплувам малко в басейна, в океана само крачетата си намокрих до глезените yahoo
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 30, 2008, 20:47:27 »

обикновено казват че в морето има опасност от инфекции-което не е вярно!!!!Морето естествено се пречиства!!А и имаме запушалки все пак и бебчетата са добре защитени!А за слънцето е нормално да не ни дават good
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 31, 2008, 00:01:46 »

Бях бременна на море в края на третия/началото на четвъртия месец-точно започваше да ми личи коремчето...ми то си беше една лежееерна почивка danceg -край басейна и морето под чадърчето,разходчици,добра храна...пазех си се,честно казано-не виждам смисъл от задължително хващане на тен по време на бременност,против агресивното излагане на слънце съм,лежиш си кротко на сянка и хапваш плодове-идеално Wink И да-не се къпах в морето и басейна,то е ясно защо-опасност от инфекцийки pardon Пак имах страхотна почивка,то морето си е море-атмосферата си е друга,нали?!ЗА съм good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 31, 2008, 08:29:54 »

Говорихме с мъжа ми за почивка на морето ....
По първоначален план идеята беше за Египет,но и бебо не беше предвиден в сметките и малко ме е страх да пътувам(е това ще стане на годишнината),сега веднага след сватбата началото на август ще се разходим до българското черноморие с наши приятели,а аз ще съм в началото на 6-ти месец,ще го караме по-леко и по-спокойно.
Но какво да ви кажа различни лекари,различни идеали даже някои препоръчват да се отиде само заради въздуха,ест. без прекомерно печене,но за плуването е много противоречиво,аз и без това имам безброй алергии,че май ще се мокря на душчето на плажа,е аз съм ЗА морето ! good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 31, 2008, 08:48:36 »

Аз не мога да разбера защо лекарите препоръчват да не се ходи на море по време на бременност. За излагането на слънце съм съгласна, че е вредно -и и без това по време на бременност кожата доста се пигментира та само слънчевите лъчи липсват да засилят ефекта. За плуването в басейн също съм съгласна, че има опасност от инфекции, но морската вода е солена и ако няма наблизо сладководна река мисля, че няма никакъв риск от инфекции. Сума ти бременни по света практикуват водна гимнастика. Вярно, че нашето море е доста замърсено, но пък за щастие не е единственото Wink
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 02, 2008, 17:44:27 »


Ако няма проблеми с бременността и майката се чувства добре, и доки каже, че може бих препоръчала даже да се ходи на море good

  good напълно подкрепям казаното от Танчето!  good
Ще питам моята докторка разбира се, но задължително ще отида на море поне за малко. Естествено няма да стоя на слънце и ще се пазя.
Активен
Jungle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205


What goes around, comes around...


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 03, 2008, 11:10:04 »

Аз бях в 5 месец когато отидох на море  good Отрази ми се много добре, лежах си на шезлонга под чадърчето, от време на време се показвах и на слънце.Видях и доста бременни тогава. Доста често си ходих и на басейнче, щом като и малко тен си направих... girl_wink Така че, препоръчвам с две ръце моренцето. Имах приятелка, която в 8 месец си джиткаше по плажа... tease
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 10, 2008, 14:12:34 »

А какво мислите за ходене на море след раждане, не веднага разбира се huhhuh.gif
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 10, 2008, 18:30:36 »

А какво мислите за ходене на море след раждане, не веднага разбира се huhhuh.gif
тъкмо щях и аз това да попитам, аз мисля да се изявя по плажовете, макар и само за няколко дена през септември... според мен месец-два след раждането няма пречки да се ходи освен ако няма условия да вземете бебето със вас... А да го оставите на някого толкова малко сигурно не е от най-блестящите идеи... Лично ние с мъжа ми още го умуваме как да стане номера
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines