Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:50:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Къде ще ходите на море  (Прочетена 30489 пъти)
 
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #30 -: юни 17, 2008, 23:11:23 »

Момичета, вярно ли е, че хотелите в Турция, които са с 4 звезди отговарят на 3-звездните по нашите стандарти?  crazy

За Мармарис,Кушадасъ и Анталия не е вярно.Там 5 звезди е лукс,който тук е равен на 7 сигурно.Аз съм била в Мармарис и е така.Хотелът не беше хотел,а палат направо.И се отнасят с теб все едно си в палат,не е само обстановката  good Ще се разровя за снимки от хотела и ще пусна утре,ако искате  Wink
За други части на Турция не знам как е.
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 18, 2008, 08:57:39 »

http://pinehousehotel.com/eng/index.html
Това е нашия и е в Анталия. Води се с 4 звезди.
Diavolinkata, ще съм ти много благодарна, ако покажеш снимки от този хотел в Мармарис  good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 18, 2008, 09:07:07 »

В туристическите части на Турция звездите си отговарят точно на вида на хотела. Не ми е направило впечатление хотели 3 звезди да изглеждат като 2. Обслужването е много над нивото по нашето черноморие независимо в какъв хотел си отседнал. Просто комшиите са добре предразположени към нас и отделно са едни весели, ведри, няма да мрънкат, да се оплакват както често става тук.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 18, 2008, 09:14:30 »

Съгласна съм с това, че всичко е на ниво и обслужване и условия.Ходила съм в хотели в Кушадасъ и Мармарис и двата бяха 4звезди, но сигурно отговаряха на много повече спрямо нашите хотели тук.Мисълта ми в по-предни постове беше, че там просто звездите се купуват, което не означава че някакъв мизерен хотел ще си купи 4звезди примерно. Но Турция си е разработен туристически район така или иначе и за почиващите там се прави много.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 18, 2008, 09:31:22 »

Това за звездите в Турция не се отнася за всички хотели.
Ние преди 2 месеца си бяхме в 4* и наистина си беше супер хотела. Но част от групата ни бяха платили за друг 4*-ен и когато го видяхме -  cray. Те останах като попарени. Просто част от хотелите са строени 80-те и 90-те години на миналия век и за тогава са си били наистина на ниво.
Моя приятелка беше миналата седмица в Кушадасъ, пак в 4*, но не е доволна от самия хотел. Кранчетата в банята са били позеленяли, мазилката по тавана е била упадала, но са им казали, че хотела е строен 198* и някоя си година и било нормално.
Едно май е сигурно там - обслужването е на ниво ***** smile.
Аа, и още нещо. Ние в началото бяхме решили да сме в друг хотел - от сайта изглеждаше супер! На 100 метра от плажа, със собствена плажна ивица, вътре басейн....В крайна сметка отидохме да го видим и се оказа на един хълм, до който се стига по черен път с камъни, а плажа се пада наистина на 100 метра, но вертикално smile.
Успех!
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 18, 2008, 10:36:23 »

danieIa, много си права - за всеки хотел е различно ....някои си заслужават звездите, че и повече, други не съвсем  pardon

Аз затова миналана година педи да изберем изчетох различни форуми и така се спрахме на този

http://www.ersan.com.tr/Default.asp

и беше супер  good  Тази година пак така ще направя  Wink
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 18, 2008, 10:41:05 »

Има един руски форум в който има мнения за много страни и са включени почти всички хотели и курорти, но в момента не мога да го намеря.

А този е за Турция специално:
http://hotels.turkey.ru/
Напоследък чувам много хубави неща за Фетие.
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 18, 2008, 10:42:39 »

 good и аз четох руски форуми ....няколко  smile


И аз искам във Фетие ...той май е от по - скъпите им курорти и имал много хубава плажна ивица  smile


Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 18, 2008, 11:58:31 »

danieIa, много си права - за всеки хотел е различно ....някои си заслужават звездите, че и повече, други не съвсем  pardon

Аз затова миналана година педи да изберем изчетох различни форуми и така се спрахме на този

http://www.ersan.com.tr/Default.asp

и беше супер  good  Тази година пак така ще направя  Wink

Ние също бяхме там миналата година и тази година пак ще сме там smile
За сега 3 съфорумки сме почивали там smile Gerka, Baby и ние  smile
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #39 -: юни 18, 2008, 13:24:50 »

Момичета,ето ме с обещаните снимки  Girl_hide Хотелът се казва Мармарис палас и наистина е палас  girl_wink Дано не досадя на някого,защото ще се получат няколко дълги поста,но съм изровила всички снимки от хотела,които имам.На някои ме има и мен,ама ги слагам заради хотела.Започвам:

1.
Това е гледката от хотела.

2.
Това,на което стоя,е един кей,който е плажът,има го и по-нататък.Та това е гледката от кея,която виждаш докато се разхождаш или си лежиш.

3.
Това е централната част на хотела,където има басейн с бар и по едни стълби нагоре се качваш към ресторанта,където има 6 огромни шведски маси отрупани с какво ли не.Тази тераса е всъщност откритата част на ресторанта.Снимката е малко размазана,но се виждат стълбите и терасата.

4.
Ето я пак терасата зад мен.

5.
Това е басейнът нощно време.

6.
Това е animation team-а,зад тях започват шведските маси (какво плюскане пада там,мале мале  blum ).

7.
Още една с аниматорите,на нея се вижда по-ясно терасата и масите отзад.А тези хора,които са седнали,ти приготвят арабски питки и после,ако искаш,ги правят на дюнер,ако не искаш си ти дават само питката  pardon

8.
Това е рецепцията.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #40 -: юни 18, 2008, 13:43:41 »

9.
Ей така ти оправят леглото (това е моята спалня,беше дълга 2.30 на 2 метра  Bravo )

10.
Това е балконът на нашата стая.По пътечката се отива към централната част на хотела.

11.
Кеят с плажа.

12.
Пак кеят с плажа.

13.
Плажът от другата страна (тази част,която не е на кея).

14.
Плажът и хотела за фон.

15.
Басейнът.

16.
Пак плажът и хотелът за фон smile

17.
Басейнът отново.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #41 -: юни 18, 2008, 14:00:23 »

19.
По тази пътечка,която започва от хотела,може да се отиде пеша за 1 час до центъра на Мармарис в едната посока и за 45 мин до едно близко село Ичмелер в другата посока.Като казвам село,те го водят село,за мен това се нарича вилна зона  Girl_hide Нищо общо със село.

20.
Нощен изглед.

21.
Изглед на хотела от яхта,тръгваща от онзи кей с плажа.

22.
Този път хотелът и яхтата.

23.
Отново от яхтата.

Това е което имам,жалко,че нямам повече снимки от вътрешната част на хотела,обаче е приказен,и самият Мармарис е страхотно място!!!Искам пак там и ви блазе на тези,които ще ходите  girl_wink
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юни 18, 2008, 14:13:54 »

Дяволинка този хотел не е ли по близо до Ичмелер отколкото до Мармарис? То Ичмелер си се води квартал на Мармарис де, но между двата курорта има една гориста местност в която също има хотели и е много спокойно, далеч от шумния център на Мармарис. Имам спомен, че се минаваше през една бариера близо до хотел Тюрбан /който също е уникален 5 звезден хотел/ и оттам се стигаше до хотела, откъдето са твоите снимки или бъркам?
Да си призная на мен Ичмелер доста ми допадна, някак си по-спокойно е за двойки и по-възрастни хора, докато за купони и дискотеки си е Мармарис.
Единственото лошо в тази част на курорта е че почти няма плажове - всичко е на платформи и от платформата директно влизаш във водата като в басейн, а за добрите плувци като мен дето няма ли дъно не влизам, това не е много добре....
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #43 -: юни 18, 2008, 22:09:28 »

Дяволинка този хотел не е ли по близо до Ичмелер отколкото до Мармарис? То Ичмелер си се води квартал на Мармарис де, но между двата курорта има една гориста местност в която също има хотели и е много спокойно, далеч от шумния център на Мармарис. Имам спомен, че се минаваше през една бариера близо до хотел Тюрбан /който също е уникален 5 звезден хотел/ и оттам се стигаше до хотела, откъдето са твоите снимки или бъркам?
Да си призная на мен Ичмелер доста ми допадна, някак си по-спокойно е за двойки и по-възрастни хора, докато за купони и дискотеки си е Мармарис.
Единственото лошо в тази част на курорта е че почти няма плажове - всичко е на платформи и от платформата директно влизаш във водата като в басейн, а за добрите плувци като мен дето няма ли дъно не влизам, това не е много добре....

Да,точно така е,по-близо е до Ичмелер,на 45 мин пеша по алеята,а центърът на Мармарис е на около час и малко. Но хотелът се води в Мармарис,точно през бариерата се стига,в гористата местност е и е много хубаво,защото контрастът море-планина е много силен и е невероятна красота  good Wink Аз много харесах и двете места (и Ичмелер,и Мармарис),в Ичмелер наистина е по-спокойно,а в Мармарис са дискотеките и нощният живот  danceg Нали съм си диваче и си обичам дискотеките,та навсякъде ми хареса,но в Ичмелер има нещо,което в Мармарис нямаше-турският пазар.Този,който е само в определени дни и си е баш пазар,търговци викат,има много хубав локум и е пълно с хора  good Поне аз много се забавлявах там  good А относно плажът,ще потърся още едни снимки,където се вижда какъв е.Там се слиза по стълбички като басейн от платформите,но не е дълбоко навсякъде.То си пише къде колко е и се вижда къде е дълбоко и къде не.Принципът е този-от кея слизаш на дълбоко,от платформата на плитко,а на плиткото на мен ми беше до кръста.По-плитко от до кръста няма обаче.Ще потърся да ги пусна снимките утре  good
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #44 -: юни 18, 2008, 22:22:43 »

Страхотна тема,ще я следя с интерес,преди 1 лято бяхме с мъжа ми на Катерини,курорта не ми хареса,но пък плажа и водата бяха невероятни
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines