Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 18:04:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките-3 част  (Прочетена 170102 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юни 03, 2008, 20:23:34 »

KlaraFina,

приятелят ми кята видя вашите халки и мн. ги хареса, сега пък поиска и нашите да са такива  huhhuh.gif

а уж си харесахме модел  sad

ни поне имаш още едно мнение, че х :(лките са супер  Bravo

Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 07, 2008, 14:20:08 »

KlaraFina, халките са много красиви!  Bravo Bravo Bravo

Момичета след много терзания, размисли и малко сълзи от моя страна с Даниел се спряхме на модела на халките. Вече се бях отчаяла че няма да харесаме нищо заедно и тогава случайно видях този модел, показах го на Даниел и той също го хареса. Много съм щастлива, защото вече тотално се бях изнервила. Това е само дамския модел, мъжкият ще е без камъка  pardon


* halka.jpg (22.89 KB, 150x150 - видяно 3192 пъти.)
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #62 -: юни 07, 2008, 14:40:37 »

Момичета, благодаря ви за положителните коментари.

misskapriss, халките дето сте избрали и на мен ми харесват. Имам пръстен, много подобен натях. Доста е дебел и широк, но се свиква.
Предполагам, че си знаете, но пак ще кажа, че матираната повърхност ще се изтърка и тогава ще изглеждат по съвсем друг начин. А когато става въпрос за халки, няма да е практично да се носят на златар всеки месец. Вие си преценявате, разбира се, но бих те посъветвала да говорите първо със майстор златар, защото тия хора винаги имат нещо интересно да кажат. Абсолютно не с доверявай само на продавачите в магазините, защото дори и да знаят някои работи, работата им на първо място е да продават. А aко ще имаш и камък в пръстена, там важат други правила за дебелината на халката.
Да не говорим и за бялото злато, чийто качества варират доста според състава на сплавта. То се оказа цяла наука, поне за мен де.
« Последна редакция: юни 07, 2008, 14:44:24 от KlaraFina » Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юни 08, 2008, 00:04:41 »

Ето и

Уф тъкмо написах и се изтри.Та ето това са хълките ни.Моите са две хълки по 2мм всяка и ще стоят о двете страни на годежния ми пръстен и по тат и трите пръстена изглеждат като един пръстен и диамнтите дори и малки изпъкват по добре от колкото само една хълка от едната страна.За това и оставих моите хълки да са и не полирани до блясък. А хълката на Матиас е 5мм и най простия вид но той пък много си я харесва и се надявам да си ги носим със здраве и любов. Bravo


* picresized_th_1212918725_DSC_0052.jpg (73.33 KB, 191x128 - видяно 3230 пъти.)
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юни 08, 2008, 00:05:43 »

и последната  Bravo


* picresized_th_1212919036_DSC_0054.jpg (51.06 KB, 191x286 - видяно 3237 пъти.)
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юни 08, 2008, 09:27:10 »

Ние сме си решили отдавна, че халките ще са класически като модел, но сега аз не мога да преценя с каква широчина да е моята nea  Мерих 3мм, 4мм, 5мм и или ми се виждат много тънки или много широки.

KlaraFina вие на каква широчина се спряхте? Имам още малко време да помисля, но скоро вече трябва да реша beating

Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #66 -: юни 08, 2008, 10:23:40 »

Gery, честити халки!

Mila_, моята халка е 5 мм, а на приятелят ми е 5,5 мм.
Избрахме ги след много проби, тези ширини ни стояха най-естествено на ръцете.
Аз съм свикнала с доста широки пръстени и по-тънките халки ми изглеждаха много малки. От друга старна не исках и прекалено широка халка, защото малко или много вкусовете се менят и след време не искам да чувствам халката си супер голяма.
Аз се чудех между 4,5 мм и 5 мм, но златарят ме посъветва да взема по-голямата, защото по-лесно се корегира.
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юни 08, 2008, 10:49:49 »

Преди малко мерих халката на мама LOVING и много ми хареса как ми стои Bravo
4мм е широка, може и да премеря 4,5мм. За милото предполагам, че ще е по - широка  smile

Сега трябва да и я открадна за няколко дена blush  защото цветът на златото също много ми хареса  crazy а не знаем какво е  huhhuh.gif
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юни 08, 2008, 10:57:26 »

най добре да се пробва good
аз се сещам като говорихме с златаря за ширината на нашите халки той каза че по малко от 11мм за модела на може и аз много се притеснях че ще са прекалено широки и на следващият ден измолих милото да ходим до някое златарско магазинче да мерим халки и като пробвахме 5 и  6мм и ми се сториха много непотходящи за нашите ръце,някак си се губеха и се успокоих за нашите си халки Yes
така че всичко трябва да се пробва Wink
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юни 08, 2008, 11:04:45 »


така че всичко трябва да се пробва Wink

и аз така мисля, че трябва да се пробват

аз например, предпочитам по-тънки халки

снощи видях на една позната халката и тя беше класически модел от жълто злато, тънка, може би не повече от 4 мм. и много нежно й стоеше на ръката


Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юни 08, 2008, 12:58:51 »

KlaraFina, ти си станала цял професор по въпроса за халките  Bravo Да ти кажа аз не съм се замисляла чак толкова. Ширината на халките е 6мм и тежат по около 6гр и нещо, за това си мисля че ще са удобни  pardon Колкото до материала и матирането ще го обсъдя със златаря, който ще ги прави.

Гери, аз вече ти казах но и тук да кажа, халките са много хубави и ще седят много нежно и красиво с годежния ти пръстен  good
« Последна редакция: юни 08, 2008, 13:54:15 от misskapriss » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #71 -: юни 08, 2008, 13:50:24 »

Gery79 браво, много хубав избор  good
А идеята да "обградиш" годежния си пръстен с халката е чудна просто и е много нестандартно решение.
Съжалявам, че не снимката не се виждат добре детайлите.
Да са ви само на късмет и дълги години брачен живот !!
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 08, 2008, 14:13:15 »

Gery79 браво, много хубав избор  good
А идеята да "обградиш" годежния си пръстен с халката е чудна просто и е много нестандартно решение.
Съжалявам, че не снимката не се виждат добре детайлите.
Да са ви само на късмет и дълги години брачен живот !!

Мерси много сладуранка,снимките не са много добри -то нали да с енамлят и накря станаха едни никакви ама истинските на сватбата.smile
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #73 -: юни 08, 2008, 15:52:42 »

Поръчахме си халките  yahoo
KlaraFina, супер са, точно като нашите  smile! Ще гравирате ли имената и датата?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #74 -: юни 08, 2008, 20:41:04 »

Благодаря ти Regina, бях забравила, че и вашите са такива.
Златарят ни каза, че това е най-поръчвания модел напоследък.

Искаме да ги гравираме, но още не сме решили къде, защото златаря дето ще ги прави едва ли пише на кирилица.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines