Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 22:30:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките-3 част  (Прочетена 170111 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 30, 2008, 21:40:04 »

misskapriss и ние сме се спрели на подобни халки от каталога на сара трейд, но едно е сигурно ще бъдат само от бяло злато.Аз злато не нося, никакво само сребро и затова стигнахме до компромиса бяло злато.

И аз исках бяло злато, но Даниел беше категоричен, че трябва да са от жълто злато, може само бели орнаменти и линийки и аз се съгласих с него. Нали си го обичам, какво да го правя  pardon
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 30, 2008, 21:40:28 »

soksi, ние питахме в 2 магазина колко взимат на грам - и двата магазина работеха със сара трейд, в единия казаха 38лв/гр., а в другия - 36лв/гр.

ние ще си ги поръчаме по-другата седмица, но първо ще обиколим за грам на злато къде колко ще нивземат

иначе исках да попитам за гравирането допълнително ли се плаща, предполагам да, но да попитам и ако да на символ ли се плаща и колко струва на символ



Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 30, 2008, 21:47:03 »

snowdrop, ние пък сме точно обратното - все ни се струват големи.

Аз себе си се знам, не обичам и не харесвам големи пръстени, но да видиж на мъжа как му стои пръстен  .... ама хич не му стои, а той ми казва на мен, гледай на теб да ти харесва, аз и без това няма да я нося


пък аз се шегувам снего, ми и ти гледай цялата сватбена история на теб да ти харесва, че аз и без това няма да дойда

и му предложих вместо да даваме толкова много пари за халки, да си ги направим от клончета на дърво

поне да не даваме на вятъра 300 лв.

но тези си ги пробвахме на живо и ни харесаха, аз си харесах още 2 модела, много нежни и сладки също, но на него не му стояха изобщо


пък да не казвам като сложих матиран вариантна ръката си .... ама направи ми беше отвратна пръста,

има си значение с какъв тен си, дебелина и дължина на пръста

а като си купувам пръстени .... ама за секунди си избирам, а за халките ......

явно мсълта, че няма да я махам ме кара да се замислям повече от нормалното

Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 30, 2008, 21:50:46 »

И аз исках бяло злато, но Даниел беше категоричен, че трябва да са от жълто злато, може само бели орнаменти и линийки и аз се съгласих с него. Нали си го обичам, какво да го правя  pardon

мила, поне има мнение за цвета и ще си я носи, пък моя само ми повтаря, че нямало да я носи - не понасял пръстени

а и неговите родители изобщо не са ги носили никога, само в началото и той .... това му е довода

но нали и аз си го обичам .....

Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 30, 2008, 22:07:45 »

мила, поне има мнение за цвета и ще си я носи, пък моя само ми повтаря, че нямало да я носи - не понасял пръстени
а и неговите родители изобщо не са ги носили никога, само в началото и той .... това му е довода
но нали и аз си го обичам .....

Ееее, той пък...какви исказвания само. Но не се ядосвай, не е чак толкова важно дали ще я носи, важното е да те обича  girl_in_love и да сте щастливи заедно kiss2
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 30, 2008, 22:35:22 »

пък моя само ми повтаря, че нямало да я носи - не понасял пръстени

Може и да не е съвсем така - след сватбата ще разказваш пак. Моят мъж също говореше, че нямало да си носи халката, само да я бил драскал, щял само за определени поводи да я слага... а пък сега не си я сваля изобщо, а не само това, ами и ме мене тормози и не ми дава да си свалям пръстените дори и през нощта  crazy
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #51 -: май 31, 2008, 13:08:56 »

Момичета, аз като си пръчвам халките и като ги взема как мога да разбера дали наистина са ми сложили 18к жълто и 14к бяло злато или просто са сложили "специална" сплав за избелване?

знам, че за някои сигурно въпросът ми е глупав, но просто не разбирам от тези неща.

За проверка на карата, търкат на ониксова плочка пред тебе халките и държавен еталон. Слагат отгоре киселина за проба и трябва натривката на халката да държи колкото еталона. Киселината разяжда небагородните метали и те изчезват. Остава само следата на златото и тя трябва да е равна по сила на следата от еталона. Примерно като натъркат две следи и сложат киселина за 18К - това което е 18К остава, а това което е 14К изчезва.
А сплавта за избелване се слага при разкаратяването. Т.е на висок карат злато се добавя тази сплав, за да падне до 14 или 18. Поради тази причина, ако бялото е 18К, цветът му е по-жълтеникав, защото вътре има по-малко примес и повече злато, което по природа си е жълто. А ако е 14К, стои по-бяло от по-голямото количество на "избелваща сплав", чието техническо име е лигатура. Но присъствието на сплав вътре е нормално и не значи, че златото не е злато или не държи на карат. Просто медта и среброто, които се използват обикновено за получаване на 14К жълто, в случая са заместени с други бели метали.
Добре ли обясних ?

ПП. Не се впрягайте толкова в техническите подробности. Те нямат чак такова значение. Карати, покрития ... важното е моделът да ви харесва !
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 31, 2008, 18:27:49 »

И аз исках бяло злато, но Даниел беше категоричен, че трябва да са от жълто злато, може само бели орнаменти и линийки и аз се съгласих с него. Нали си го обичам, какво да го правя  pardon
Моичкия си ме познава достатъчно добре, и знае, че няма начин да е жълта халка.Пък и той не си пада много много по златото, ако кажа че му е безразлично какъв ще е цвета май ще съм най-точна, само от модела се заинтересува   Bravo
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 31, 2008, 18:29:49 »

Може и да не е съвсем така - след сватбата ще разказваш пак. Моят мъж също говореше, че нямало да си носи халката, само да я бил драскал, щял само за определени поводи да я слага... а пък сега не си я сваля изобщо, а не само това, ами и ме мене тормози и не ми дава да си свалям пръстените дори и през нощта  crazy

ами ще видим, той просто не носи нито пръстени, нито синджири, нищо, затова не иска, или поне казва, че няма да носи халката

Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 31, 2008, 18:31:41 »

За проверка на карата, търкат на ониксова плочка пред тебе халките и държавен еталон. Слагат отгоре киселина за проба и трябва натривката на халката да държи колкото еталона. Киселината разяжда небагородните метали и те изчезват. Остава само следата на златото и тя трябва да е равна по сила на следата от еталона. Примерно като натъркат две следи и сложат киселина за 18К - това което е 18К остава, а това което е 14К изчезва.
А сплавта за избелване се слага при разкаратяването. Т.е на висок карат злато се добавя тази сплав, за да падне до 14 или 18. Поради тази причина, ако бялото е 18К, цветът му е по-жълтеникав, защото вътре има по-малко примес и повече злато, което по природа си е жълто. А ако е 14К, стои по-бяло от по-голямото количество на "избелваща сплав", чието техническо име е лигатура. Но присъствието на сплав вътре е нормално и не значи, че златото не е злато или не държи на карат. Просто медта и среброто, които се използват обикновено за получаване на 14К жълто, в случая са заместени с други бели метали.
Добре ли обясних ?

ПП. Не се впрягайте толкова в техническите подробности. Те нямат чак такова значение. Карати, покрития ... важното е моделът да ви харесва !

ох, ами права си, то и без това бялото злато ще е малко, така че ....

мерси, мила, за подробното обяснение

Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 31, 2008, 18:34:01 »

Ееее, той пък...какви исказвания само. Но не се ядосвай, не е чак толкова важно дали ще я носи, важното е да те обича  girl_in_love и да сте щастливи заедно kiss2

ами да,така е, аз като му замрънкам, той веднага ме контрира, че ако любовта се изразявала в носенетона един пръстен .....

ама ще си я носи, в началото аз ще си му мрънкам, а после той ще свикне и така  няма да си я сваля, все пак е въпросна навик да носиш пръстен
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #56 -: юни 03, 2008, 19:22:59 »

Поръчахме си халките  yahoo
Днес обикалях цял ден из разни златарски ателиета. На път за ателието, в което щяхме да си поръчаме халките, бях напълно убедена, че ще бъдат от паладий и накрая познайте, поръчахме ги от бяло злато, точно както inaxastra е направила без родиране. Избрахме си малко по-висок % паладий в сплавта, така че цвета почти не се различава от този на паладия и между другото са много по-устойчиви на нараняване.
Снимката е само за да покажа модела, за цвета ще се изкажа като си ги вземем в края на месеца.


* halki.jpg (26.38 KB, 550x553 - видяно 297 пъти.)
« Последна редакция: юни 03, 2008, 19:25:13 от KlaraFina » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #57 -: юни 03, 2008, 19:29:36 »

Браво !! Чудесен избор !! Особено щом там, където сте ги поръчали бялото го правят с паладий, а не с лигатура. Много се радвам, че този труден избор е направен за вас и разбира се, чакам да ги видя "на живо"  girl_wink
Активен
daya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27


Бойна котка :)


« Отговор #58 -: юни 03, 2008, 19:40:20 »

Ние сме на едно мнение, че халките ще са от бяло злато, още повече, че и годежният пръстен е бяло злато, дано и за модела да сме на едно мнение smile
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 03, 2008, 19:41:32 »

KlaraFina, поздравления!!! Халките са жестоки! Сигурна съм, че ще станат така, както ги искате и ще си ги носите със здраве!  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines