Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 20:02:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките-3 част  (Прочетена 176248 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: октомври 15, 2008, 17:30:02 »

Здравейте момичета,от доста време ви чета но все немога да се реша да ви пиша  smile имам едно въпросче към вас и се надявам да ми помогнете
Какво мислите по-въпроса за подмяна на халките ? Защото с милото обсъждаме такъв вариянт но все пак искам да се допитам и до вас,да изкажете и вашето мнение.
Благодаря ви предварително

здравей и добре дошла  Flower надяваме се да се решиш да пишеш по често  Girl_hide
а по въпроса...в какъв смисъл подмяна на халките...обясни малко по подробно за какво става въпрос  smile
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: октомври 15, 2008, 21:35:07 »

 Flower благодаря BeRa  smile извинявам се че още от първото ми мнение и започвам с въпросите blush
та мисълта ми беше дали можем да си ги подменим с друг модел халки да си дадем нашите и да ни направят нови,защото тук от форума видях каталог на Sara Trade и си харесахме модел който и на двамата с милото ни харесаха много.Още в началото на темата прочетох че комбинацията с бяло злато не е препоръчвана-да,на нашите халки вече определено не се вижда а и кофтито е че са от тоя модел които се въртят и въобще не изглеждът така както бяха в началото .Незнам дали някой от вас са били в същото положение като нашето smileно ще ви бъда много благодарна ако ми дадете съвет smile
.
« Последна редакция: октомври 15, 2008, 22:32:29 от didka_22 » Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: октомври 16, 2008, 07:42:19 »

Според мен няма да има никакъв проблем да ги подновите!
В крайна сметка е важно на вас да ви харесват и да си ги носите с удоволствие! smile
Чувала съм и за други хора, които в последствие си сменят халките, поради различни причини. Все пак след време излизат и доста различни модели, а и халките не изглеждат така както в началото. И вместо да ги носиш на златна баня примерно, можеш да ги трансформираш в нови.
Вие преди колко време сте си ги купили?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: октомври 16, 2008, 07:52:11 »

Дидка,няма проблем да си ги смените,по-добър вариант е от този да не ви харесват и 'насила' да ги носите good
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: октомври 16, 2008, 09:14:36 »

добро утро момичета  smile Мерси за топлите думи и ние така си мислихме че няма никакъв проблем адски много ми помогнахте  Girl_hide, а нашите халки са от 28.09.2007г. и не изглеждат така както в началото.Желая Ви лек и успешен ден  smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: октомври 16, 2008, 09:21:29 »

Дидка и аз мисля, че няма проблем да си смените халките. Даже бих ти предложила да го направите на някоя годишнина или по-специална дата и по ваш си тържествен и романтичен начин да си ги сложите отново. Няма смисъл да ги носите насила наистина.
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: октомври 16, 2008, 10:18:52 »

 Flower Flower страшно много съм Ви благодарна за милите думи сега наистина се навих да си ги смениме
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: октомври 16, 2008, 10:43:24 »

Дидка, я кажи от къде сте ги взели, защото нашите започнаха да се драскат много. Ту на едната, ту на другата ръка ги слагам, уж да я пазя, ама си се драска. На Сара Трейд са нашите. Е, хайде де кажеш не е болка за умиране, все пак златото е мек метал, ама не очаквах толкова скоро да почнат да се амортизират.

Ако трябва да съм точна - на мен ми прави впечатление, че се драска. Мъжът ми си я носи и не му пука. Wink
« Последна редакция: октомври 16, 2008, 10:48:51 от snezhito » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #443 -: октомври 16, 2008, 11:19:04 »

Точно по тази причина, колкото по-семпъл е избраният модел, толкова по-малко грижи ще има по него за в бъдеще. Всичко бяло (освен ако не е отлято така) и матирано изчезва, и след известно време халките стават "въобще не както в началото".

Против драскането нищо не може да се направи. Просто трябва да се приеме тази мисъл. Дори и материалът се износва с времето, и ако след 10 години ги премерите ще откриете, че са "олекнали" в сравнение с преди. Откъдето и да се купят, какъвто и да е моделът това е неизбежно  pardon

ПП. Освен да се прешлайфат и преполират непрекъснато, но така скоро не само ще олекнат, но и постепенно ще изчезнат напълно  pleasantry
ППП. Добавям, че отлятото бяло, съвсем не е толкова бяло, колкото е покритието и съответно контрастът между него и жълтото е много по-малък. Вариант е да се направи бяло 14к в комбинация с жълто 18к, което дава малко по-добър контраст, но пак не е като родирано  pardon
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: октомври 16, 2008, 11:38:28 »

Ина, какво значи "родирано"?

Нашите са бяло и жълто, матирани са. Точно по матираното си личат драскотинките. Това за преполирането си го мислех, но не се бях замисляла, че има загуба на материал.

Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: октомври 16, 2008, 11:56:24 »

Дидка, я кажи от къде сте ги взели, защото нашите започнаха да се драскат много. Ту на едната, ту на другата ръка ги слагам, уж да я пазя, ама си се драска. На Сара Трейд са нашите. Е, хайде де кажеш не е болка за умиране, все пак златото е мек метал, ама не очаквах толкова скоро да почнат да се амортизират.

Ако трябва да съм точна - на мен ми прави впечатление, че се драска. Мъжът ми си я носи и не му пука. Wink

snezhito нашите си ги взехме от Сливен (тук си живеем) ми да ти кажа аз каква ли не съм правила и на различни пръсти съм ги слагала...... но нищо не помага дерът се,средното което се върти е огънато на 2 места има хлътнало,а да не ти говоря че вече са един цвят а бяха от бяло и жълто злато аз мойта си я нося постоянно до колкото милото повечето от времето му седи но синджира му ( че той-постоянно се рови по колите и бусовете) а и работата му е такава че сваля и качва кашони но и неговатата е същата като мойта
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #446 -: октомври 16, 2008, 12:02:00 »

Ами на повечето фабрични халки ("Сара Трейд" са класически пример) бялата част е родиево покритие (родият е вид метал). Представи си го като рисувано върху жълтото (най-просто обяснено) (чрез електролиза се наслага върху основния метал (по-професионално казано)). Съответно това покритие с дебелина от няколко микрона след време се изтрива.

Преполирането не губи чак толкова (макар, че все пак...), но по-дълбоките драскотини, които в ежедневието са неизбежни имат нужда и от шлайфане, за да се махнат. Имай предвид, че грамажът с времето намалява дори и от самото носене (без да се търка с абразивни пасти, което е полирането).

Не се вторачвайте чак толкова и бракът няма да остане лъскав и блестящ с времето, важното е да не го сваляме  Wink
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: октомври 16, 2008, 19:55:52 »

И нашите халки са на Сара Трейд и си се надраскаха още съвсем в началото!Моят съвет е да свиквате,че се драскат,не мисля че има друго спасение.Както каза Ина, при всякакви процедури се губи грамаж,даже и с времето при самото носене. Просто трябва да се приеме,че се драска и това е. Моята макар и стандартен модел,вече като я гледам е доста зле,но и аз изобщо не я свалям, нито жаля кой знае колко. Не се кахърете толкова,ами си я носете със здраве!
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: октомври 17, 2008, 07:18:40 »

Аз в такъв случай мога да похваля нашите, които до момента си изглеждат както в началото. И може би това, че са според мен семпли и изчистени, а разбира се и сравнително масивни допринася за това.
Активен
kpacmaBu4ka
Любопитен
*
Публикации: 44


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: октомври 17, 2008, 08:49:05 »

Дидка, няма да имаш проблем да си смените халките - това си е чиста замяна на злато - може би ще се наложи да доплатите нещо за новите, но това зависи и от грамажа им.

За халките на Сата Трейд много зависи от модела и къде сте ги поръчали - то си личи още на каталога - тези които са с истинско бяло злато са с по-скъп грамаж отколкото тези които са родирани. затова например има някои модели които изглеждат еднакво, а цената им е различна. А ако се поръчат директно на място от магазина им, можете да кажете че искате да е бяло злато а не родий независимо какъв е оригиналния модел и те ще ви го направят, но ще ви излезе малко по-скъпо Wink .
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines