Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 15:40:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките-3 част  (Прочетена 170190 пъти)
 
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 30, 2008, 09:42:14 »

Mис Каприз, от показаните по-горе предпоследните са ми фаворит. Тези, които са целите от бяло злато. Изглеждат страхотно  good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 30, 2008, 09:54:56 »

Понеже нещо не ми стана много ясно за пожълтяването на бялото злато и съвсем се обърках вече, да питам - шефът ми вика да не съм си поръчвала от бяло и жълто злато халки, защото двата метала не били съвместими и след време се окислявали или нещо подобно и изглеждало ужасно.

Е, нали все е злато, каква съвместимост  crazy, аз че не разбирам, не разбирам, ама съвсем се обърках вече, а много искам да са от бяло и жълто злато, за да мога да си я нося моята с различни бижута.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #32 -: май 30, 2008, 11:13:36 »

Да се окислят ? Несъвместими ? Нищо подобно !!
Да не е виждал някои с родиево покритие, което е паднало и е лъснал припоя отдолу ?? Той дава петна, ако не е направено качествено. Ма какви са тия градски легенди...  Oh my ...

Но имай предвид, че ако не са родирани няма ясно изразен и подчертан контраст между бялото и жълтото.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 30, 2008, 11:58:20 »

Явно са градски легенди, ама аз се шашнах, честно казано.

Т.е. трябва да търся такива, които не са с родиево покритие, така ли (нищо, че контрастът няма да е изразен)? Дано да съм разбрала правилно...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #34 -: май 30, 2008, 12:20:02 »

Те се правят по-скоро по поръчка. Тези каталожните всички са родирани, щото изглежда по-красиво и впечатляващо. Намери си някой стар майстор-златар и няма ядове. Че съм продавала халки на разни италиански (турски) марки и съм се чудила как да обяснявам на хората после, защо бялото е станало жълто, защо не могат да се стеснят и защо им падат камъните. Аз си препоръчвам ръчната изработка като най-стабилна. Все пак това е нещо дето трябва да държи до края на живота ти  Wink
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 30, 2008, 14:00:21 »

Златарят, който изработи нашите халки, от които сме безкрайно доволни, ни обясни, че за да има изразен контраст между бялото и жълтото злато е хубаво жълтото злато да е 18 карата, а бялото 14 например и в бялото да има по-малко примес на "родий" ако не се лъжа blush защото наистина не си спомниам името на примеса.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #36 -: май 30, 2008, 14:08:05 »

Да виж, това е истина. Добро разрешение на проблема за цветовете. В бялото вътре не се слага родий. Никел, мед, сребро, най-често специална сплав за "избелване", която се купува готова и не е много ясно какво има вътре, че нали се сещате анализ на съдържанието на сплав как се прави...
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 30, 2008, 14:20:57 »

Честно казано не съм се интересувала какви примеси и в какви съотношения има в бялото ни злато, но златарят ни предложи 2 вида бяло злато, единият бил "по-лъскав" и "ярък " ( не знам точно как да го определя) и по-скъп и ни показа разликата с другият вид и действително този, "по-блестящия" ефект изглеждаше много по-добре и ние си избрахме него. А иначе ние умишлено не искахме да има голям контраст между бялото и жълтото злато и затова си избрахме 14 К жълто и така ми изглеждат по-елегантни халките, поне по нашия вкус smile
Много е важно за хора, които не разбират от бижутерство да им се обясни подробно какво как би стояло и кой модел как е по-практично и естетически издържано да се изработи. Това е една от причините да съм изключително доволна от този златар, другата че ни направи халките по снимка, точно както ние искахме да са Bravo yahoo
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 30, 2008, 19:06:24 »

Момичета, аз като си пръчвам халките и като ги взема как мога да разбера дали наистина са ми сложили 18к жълто и 14к бяло злато или просто са сложили "специална" сплав за избелване?

знам, че за някои сигурно въпросът ми е глупав, но просто не разбирам от тези неща.
Активен
soksi77
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #39 -: май 30, 2008, 20:00:50 »

здравейте,
вече и аз мога да се похваля с нашите халки
качвам ги да си кажете и вашето мнение


* m_DSC00917.jpg (37.45 KB, 600x450 - видяно 341 пъти.)
Активен
snowdrop
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #40 -: май 30, 2008, 20:26:09 »

a_iordanova така като гледам това са и нашите халки  yahoo мисля че snowdrop ги беше поръчала същите, но не знам дали показа снимка..нашите са по-тънки 6мм, носим ги от 24 дни вече  blush и мата и лъскавината им не е мръднала на милиметър. Вярно, че е малко времето, но мисля, че поне щяха си загубят блясъка до сега мъничко поне.

Дам, отнесох се малко и не пуснах снимка. Оказа се, че само ме наплаши тоя златар. Моята халкичка стана 8.3 грама  yahoo, а не 12 както беше казал  crazy. Дебела е 6мм. На мъжа е малко над 13 грама и е 8мм. Я да видим.. сложих ги в галерията...

http://forum.svatbata.bg/index.php/v/snowdrop/HPIM1409.JPG.html?action=gallery

не се виждат особено добре, но горе-долу... pardon. Ако направя някоя по-сполучлива снимка, ще пусна пак  Wink.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 30, 2008, 20:38:30 »

snowdrop, страхотни са ви халките и много добре ви стоят и на двамата,

аз като пробвах тук - там халки, направо се стреснах, като сложих 5 мм халка, не ми стоеше изобщо, а и по-изпъкналите също не ми стоят

но тези, които ги харесахме на живо са много по-хубави, отколкото на снимката, по-лъскави са, жълтото не е мат, а е грапавко, бялото е съвсем малки диагонални шарки, но наистина на снимката не изглеждат нищо особено

като сме разглеждали каталога сме ги подминали тъкмо 5-6 пъти - толкова пъти го разгледахме

тук - там по магазините намерихме някои модели, които бяхме харесали, но ... на живо изобщо не ни харесаха
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 30, 2008, 20:41:07 »

soksi,

и вашите са много хубави,

изглеждат доста нежни

от сара трейд ли са?

питам, защото моделът, който харесахме ние е на сара-трейд

поне в Пловдив май основно на тази фирма бижутата продават

момичета,

кажете добри и изпитани златари - в Пловдив, може и в София
Активен
soksi77
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #43 -: май 30, 2008, 20:45:33 »

gostenka_82 ,
нашите са от pera на отец пасий 21
те също работят със сара трейд


Активен
snowdrop
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #44 -: май 30, 2008, 20:49:28 »

gostenka_82 абсолютно си права, че много от халките не изглеждат толкова добре в каталог, колкото в действителност. Аз малко рискувах с моите, защото не ги бях виждала на живо, но исках мъжката да не е много натруфена и в същото време да не е и съвсем семпла, а пък дамската да има камъчета. И много ме беше шубе как ли ще изглеждат. Но след като видях халките на Wienerin (които са същия модел) и се поуспокоих. И в крайна сметка съм много доволна от резултата Girl_hide. Още повече, че както казах, ме бяха наплашили, че ще станат грамадни. Е, то неговата си стана доста голяма и сега само ми мрънка, колко му било неудобно, ама като му предложих да са 5мм ми каза, че му било малко и искал 8.. На ти сега!!!  girl_haha
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines