Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 01:29:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 3 част  (Прочетена 181058 пъти)
 
Mariqnkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: октомври 27, 2008, 15:27:35 »

tatitt можеш ли да ми изпратиш направо сайта да разгледам.  give_rose
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: октомври 29, 2008, 17:01:17 »

Mariqnkata - ако имаш познати в Щатите, можеш да използваш моя вариант.

Аз ще си поръчвам подаръците от там smile. Снимките, които показах са от същия сайт, от който ще поръчвам и аз!

tatitt , понеже идеята ти е прекрасна и моя брат живее там. само, че лично аз не виждам начин как ще пренесе примерно 150 пепрудки в багажа си без да му направят проблем на границата.
Активен
tatitt
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: октомври 29, 2008, 17:28:28 »

Tea 75 - аз мисля да помоля да ми ги пратят по пощата! Не мисля, че са тоолкова обемни! По скоро сигурна са един малък кашон! Когато е лична пратка, не дължиш мита и прочие глупости!
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: октомври 30, 2008, 10:17:31 »

tatitt на мен ми пращаха спортни чорапи 12 бр преди 2 седмици Сан Диего - Лондон. пратката беше плик като тези жълтите, големите. 18,70$
аз съм пращала 50 малки кърпи в пакет от Атланта до БГ и беше ... не искам да си спомням.
все пак наистина ти пожелавам да пробваш и ако се получи, може да ти взаимствам идеята. наистина много ми хареса и на които съм споделила след това какво си измислила всички са възхитени. успех.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: октомври 30, 2008, 18:47:05 »

tatitt , понеже идеята ти е прекрасна и моя брат живее там. само, че лично аз не виждам начин как ще пренесе примерно 150 пепрудки в багажа си без да му направят проблем на границата.
tea_75, аз носих 150 камбанки за тейбъл картичките си и никой не ми е правил проблем на границата, не виждам защо да му правят проблем на твоя брат, пък и да стане нещо, винаги ще обясни, че е за сватбата. Няма за какво да се притесняваш.

Tea 75 - аз мисля да помоля да ми ги пратят по пощата! Не мисля, че са тоолкова обемни! По скоро сигурна са един малък кашон! Когато е лична пратка, не дължиш мита и прочие глупости!
tatitt, съвсем не си права, че за лична пратка не се дължат мита. Трябва да провериш, но мисля, че за над $60 на човек, се плаща мито. Аз когато пращам по пощата и е стойността на колета е над $60, винаги пращам до цялото семейство - например пиша три имена - на свекър ми, свекърва ми и девер ми, за да се раздели стойността на колета на 3 и никога не пиша повече от $180. Незнам дали много добре го обясних.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: октомври 31, 2008, 08:36:45 »

Освен ако не го пишеш Gift - тогава все едно няма стойност и няма мита blush
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: октомври 31, 2008, 09:29:11 »

Gift не gift - таксуват. Сигурно някои си спомнят как платих 130 лв мито за сватбения си подарък, който беше маркиран като GIFT!!!!!
Стойността НАД която стоката се води "високостойностна" е 45 ЕВРО. Не знам от какъв зор за САЩ е в евро, но е така. Пяна ми излиза на устата като си спомня!

Това за разделянето на 3-ма души не знаех, че става.

Особено избягвайте да пращате каквото и да е по куриерски служби ОСОБЕНО UPS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

За справка - моето ходене по мъките: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,13286.90.html

ПП Плюс това онлайн магазините не са склонни да пишат, че е gift.

« Последна редакция: октомври 31, 2008, 09:30:45 от snezhito » Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: октомври 31, 2008, 09:47:53 »

На мен ми хрумна идеята за подарък на гостите да има поставки за чаши, които по някакъв начин да напомнят за нашия ден. Как мислите, дали ще е удачен подарък? Приемам и предложения за доразвиване на идеята. Това с подаръците, ми е голяма мъка    heat
Mariqnkata - виждала съм направени подложки за чаши  правени тук във Варна в една рекламна агенция- стават много сполучливи - виждала съм 2ва варианта -хартиени и едни такива като леко гумирани незнам как точно се казват  blush- мога да ти дам координати на рекламната агенция за което говоря да се свържеш с тях и да провериш
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: октомври 31, 2008, 09:48:48 »

Добре де - аз не искам да споря - просто това е моят опит. И на мен ми се случи веднъж с GIFT да платя мито и ДДС, но пък - само веднъж. И до колкото знам - минималната сума е равностойостта на 50 евро. Т.е. те си смятат доларите някак си в лева и от там - в евро. Има и още някакви подробности за това, че примерно ако са 2 неща, на едното плащаш по- малко, ама да не навлизаме чак до там blush

Абе - много е тъпа тая работа, ама...
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: октомври 31, 2008, 10:07:21 »

Има и още някакви подробности за това, че примерно ако са 2 неща, на едното плащаш по- малко, ама да не навлизаме чак до там blush
Просто искам да спестя терзания на хората, защото аз щях да убия някого в деня, когато трябваше да си прибирам пратката.

При мен нещата бяха 5-6 в колета - на общо основание ме таксуваха. Всичко под ножа. Че и за единия шоколад без малко за ме глобят, защото било хранителна стока - това не знам по какъв параграф. За 45те евро мога да се закълна - обсъдих го неколкоратно с няколко броя митнически служители.

Не знам за две неща - две пратки или как?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: октомври 31, 2008, 10:40:17 »

Раздел I
Пратки, изпращани от физически лица на физически лица

Чл.690.(изм.,ДВ,бр.94 от 2003 г.) При спазване разпоредбите на чл.691, 692 и 696 се допуска безмитен внос на стоки, съдържащи се в пратки, изпратени безвъзмездно от физическо лице, намиращо се в друга държава, до друго физическо лице, намиращо се на митническата територия на Република България, при условие че се касае за внос на стоки, нямащи търговски характер.
Чл.691. (1) (изм.,ДВ,бр.94 от 2003 г.) Безмитният внос по чл.690 се допуска за стоки, различни от посочените в чл.696, чиято собствена стойност не надвишава общо 100 евро или тяхната равностойност в друга валута.
(2) Когато се внася само една единствена стока, чиято собствена стойност надвишава нормата по ал.1, се заплащат митните сборове върху цялата стойност на стоката.
(3) Когато общата стойност на 2 или повече стоки надвишава нормата по ал.1, безмитният внос се допуска само за част от стоките, сумата от собствените стойности на които не надвишава тази норма.
Чл.692. За стоките, посочени в приложение No 64, безмитният внос за една пратка се допуска само до количествата, посочени в колона 2 на същото приложение. Количества над посочените в колона 2 не могат да ползват нормата за безмитен внос по чл.691.

Извинявам се за  Offtopic http://info.mitnica.com/na/index1.php?p=ppzm_3
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: октомври 31, 2008, 11:03:19 »

Изобщо не мисля, че е офф топик, защото много момичета искат да поръчват подаръци от Щатите, а спънките са безброй. NO

Това за двете стоки не намалява тавана от 100 евро. Само не знам защо на мен постоянно ми разправяха за 45 евро, което както си вижда от закона е "стока с незначителна стойност". Моят колет беше с обявена стойност 200 долара, не са 100 евро дори по сегашния курс.

Както и да е, очевидно ако се поръчва от онлайн магазин, за да играете съвсем на сигурно, стойността трябва да е под 45 евро - освен ако не се навият да ви го маркират като gift. Но пак повтарям - моят беше пратен от физическо на физическо лице, маркиран като gift и пак го обмитиха!

ПП Skylife, благодаря за линка към закона, така ще сме по-запознати какви точно права имаме!
« Последна редакция: октомври 31, 2008, 11:10:46 от snezhito » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: октомври 31, 2008, 11:04:27 »

съгласна съм, това е споделен опит и е хубаво, че има кой изобщо да ни просветли относно тези възможни проблемчета
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: октомври 31, 2008, 12:02:06 »

 Offtopic Знам, че не му е тук мястото, ама имам подобно питане. Само че моят проблем не е с подаръчетата за гостите, а със сватбените подаръци за мен и сестра ми от братовчед ми.
За да не мъкне огромни спални комплекти по самолета (той се върна за сватбите ни), човекът ги изпратил от САЩ по пощата още юли месец.
Ама до ден днешен, не са пристигнали. И сега иди ги търси, не знам, дали американските пощи предлагат възможност за онлайн проследяване на пратката, както повечето куриерски служби. Скоро не съм го чувала братовчед ми, трябва да му кажа да да ги нареди както трябва тези пощенски служители в Сейнт Луис или може би аз трябва да тръгна по БГ пощите да си търся сватбения подарък.  crazy
А и ако, по някаква невероятна случайност го получа и изпадна в абсурдната ситуация да си платя мито за сватбения подарък, ще припадна просто  Oh my ... lol Все едно сама съм си го купила.  Girl_hide
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: октомври 31, 2008, 12:06:48 »

Offtopic Знам, че не му е тук мястото, ама имам подобно питане. Само че моят проблем не е с подаръчетата за гостите, а със сватбените подаръци за мен и сестра ми от братовчед ми.
За да не мъкне огромни спални комплекти по самолета (той се върна за сватбите ни), човекът ги изпратил от САЩ по пощата още юли месец.
Ама до ден днешен, не са пристигнали. И сега иди ги търси, не знам, дали американските пощи предлагат възможност за онлайн проследяване на пратката, както повечето куриерски служби. Скоро не съм го чувала братовчед ми, трябва да му кажа да да ги нареди както трябва тези пощенски служители в Сейнт Луис или може би аз трябва да тръгна по БГ пощите да си търся сватбения подарък.  crazy
А и ако, по някаква невероятна случайност го получа и изпадна в абсурдната ситуация да си платя мито за сватбения подарък, ще припадна просто  Oh my ... lol Все едно сама съм си го купила.  Girl_hide

Поискай да ти даде  tracking number и с него провери на www.usps.com  или на  www.track-trace.com  Offtopic
« Последна редакция: октомври 31, 2008, 12:12:05 от Selvet » Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines