Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 01:27:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 3 част  (Прочетена 181029 пъти)
 
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #225 -: юли 17, 2008, 19:29:28 »

Освен споменатите неща от inaxastra, може още бродирани ризи, кукли с народна носии, чанове, хлопки, икони.
 DVD-та,CD-та с музика: народна или естрадна,спектаклите на Нешка Робева и др от тази категория. Освен това има и DVD-та,които учат как се играят народни танци.
Мисля, че и картини с пейзажи от България са подходящи.
Но преди всичко подаръка трябва да се съобрази и с интересите на хората, за които е предназначен, та в тази връзка някои от предложенията може би са неподходящи, но ти ще си прецениш кое ти върши работа.
Сега се сещам, че вече има доста продукти от българската маслодайна роза,сувенирни и козметични.
« Последна редакция: юли 17, 2008, 20:04:04 от tsvetenden » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: юли 17, 2008, 19:30:08 »

подкрепям inhastra  - това са супер подаръци и само искам да добавя няколко не толкова практични подаръка - а именно картина или икона. икона за подарък не е за всеки, защото има различия в религиите. но красива картина - защо не (рилски манастир, родно място, черноморие...)
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #227 -: юли 17, 2008, 19:31:23 »

Gery, подаръците лични ли ще бъдат или по семейно му? Матиас какво казва?

Подкрепям идеята за картина.
Колкото до "битовите" подаръци, мисля, че биха се оценили, ако хората познават българската култура и стория, иначе  nea. Такива неща можете да им подарите, когато ви посетят в Бг и поразгледат малко. Сега като се замисля, доста си зависи от човека, за това питай Матиас!
« Последна редакция: юли 17, 2008, 19:34:27 от KlaraFina » Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: юли 17, 2008, 23:41:42 »

Мерси момичета,
затрупахте ме с много оригинални идеи.
За иконата и аз си мислех но се замислих и установих че едва ли ще си сложат икона на стената. Веси подкрепям мнението ти че може би битовите подаръци не са най подходящите като се има предвид че те не се интересуват от такива неща поне Матиас не е проявил до сега интерес макар и да ги е виждал. А за картината какво да ви кажа...миналата година подарихме една картина на сестра му и тази година търсичме нещо в мазето им и я намерихме там да си стои.Стана ни гадно защото бяхме убедени че си пасва със вкуса и цветовете на обстановката затова и не искам да рискувам да се случи същото. Ще помисля и ще видя какво все пак има в Сливен защото и това е малко ограничаващ фактор.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #229 -: юли 17, 2008, 23:47:54 »

Ей, колко гадно това с картината... Как може такова нещо ?!

Моята приятелка Лор си използва троянското гърненце, което съм й подарила като захарничка, също и покривката й е постоянно на бара. На Фаби майка му също нейната винаги я слага за Коледа (нали е червено и зелено явно коледна й се вижда). Но явно наистина много зависи от човека. Но чак пък такова неуважение да я сложат в мазето ... crazy
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юли 17, 2008, 23:52:15 »

Сега като се замисля, доста си зависи от човека, за това питай Матиас!
май Веси е права, че си е до човек. Гери, лично мнение - хич не ти е лесна задачата. Дано Матиас да говори с близките си и да разбере тайната формула. иначе ще бъде отново подарък, грижливо прибран....
върнахме се от бг преди 4 дни и подарих на шефа ми бутилка ракийка - той я погледна и ме попита дали не е ури**...на една приятелка подарих ароматна свещичка във формата на бг роза с аромат на роза...мъжът и каза, че е алергичен към миризмата...аве угодия няма....
« Последна редакция: юли 18, 2008, 00:10:10 от Anichka » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юли 18, 2008, 12:52:11 »

Всичко това е много неприятно наистина, но е факт. Аз имах един колега на когото не му се купуваше подарък-изненада (дори от приятелката и родителите му). Винаги трябваше да се съгласуват нещата с него. И ни е казвал, че като някой му подари нещо, което не харесва си имал място под леглото или нещо такова, където си държал тези нещица. Все пак - това което се харесва на един не се харесва на друг. И ако можеш да питаш всички гости ще е супер (защото ще се съобразиш с всички и всички ще си харесват евентуално подаръците), ама все пак на мен това ми се струва мираж...И аз не знам какво ще се случи с моите мечета-подаръци, ама pardon - риск печели, риск губи.

Все пак чужденците (а и голяма част от българите) много се впечатляват от разните му там традиционни български чудесии - стомнички, чашки, бъклици, разни пана и т.н. А и като гледам леля (която живее от 18-19 години в Италия), всеки път като си дойде тук и купува такива работи за подарък на приятелите си. Тя даже често купува от онези декоративни дървени лули (явно са много вървежни).

Примерно можеш да провериш тук - http://souvenirs.vratza.com/catalog/index.php?cPath=30&osCsid=s48472fk1vu0pkphhm9q9tfda1 - Има адски много неща. good
« Последна редакция: юли 18, 2008, 14:43:25 от skylife » Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юли 18, 2008, 13:04:17 »

Ами подаръка е от моите родители за неговите родители и братя и сестра.

И му казвам на баща ми ,че трябва да се върна в бг и тогава да видим ама като знам какви са инати и двамата големи проблеми се задават.Иди му обяснявай че дори и Сливен да е известен с кристала,кристални чаши че даже и по хубави си имат пък и толкова багаж ще имаме остава и кристални чаши да нося. Мисля да купим на жените готварски книги на английски (те говорят английски) ама ще разгледам и този сайт който ми препоръчахте.Наистина има мнооого и разнообразни неща.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #233 -: юли 20, 2008, 10:47:15 »

 yahoo  yahoo  yahoo
Ние ще подаряваме ветрила на дамите и пури на господата!

Подаръчетата са чисто изплагиатствани от друга сватба, но на нас ни се сториха супер идея. А току виж и ветрилата влезли в употреба още веднага.
Активен
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #234 -: юли 20, 2008, 15:18:25 »

А какви ще са ветрилата-ако не е тайна-като визия ще имат ли нещо сватбено, надпис и тн и откъде ще ги взимате? СТрува ми се много оригинално като идея!!  good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #235 -: юли 20, 2008, 15:25:43 »

Ветрилцето, което видях на една сватба беше в цвета на пурата. Самото ветрило не беше сватбено по някакъв начин, но имаше завързано в долната част картонче с написани имената на младоженците и датата. Приятелката ми, която е била на въпросната сватба, каза, че всички жени са си използвали ветрилцата, тъй като е било много горещо.

Мисля да проверя за ветрилца из китайските складове, не че знам къде има (освен на Илиянци), но обикновенно който търси, намира.

А знаете ли откъде мога да купя пури?
Активен
Patita
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



« Отговор #236 -: юли 20, 2008, 22:50:36 »

За пурите- моя приятелка която ще се жени през септември ще подарява пури на мъжете, та ще питам и ако ги взима от България ще ти пиша откъде - аз затова питах защото подаракът за жените ми се стори много оригинален и някакси се връзва перфектно с пурите- моята приятелка на жените ще подарява друго, но на мен ми се вижда идейно. Иначе аз като питам откъде и как е свързано със сватбата питам просто ориентировъчно, аз така или иначе не съм започвала още сватбена подготовка- на мен засега ми е в бъдеще... не съвсем определено  pardon та затова си събирам идейки, а тази е супер  Wink
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #237 -: юли 21, 2008, 09:09:58 »

Ветрилото е много оригинален подарък, особено подходящ за лятото - имайки предвид жегите - аз също съм фен на тази идея и отдавна си го имам на ум....Аз също имам няколко ветрила, подарени от мама - които са много красиви - според мен де - пускам няколко снимчици --

Имам и още няколко - но не успявам да кача снимките -  NO


* 1.JPG (28.28 KB, 512x384 - видяно 254 пъти.)
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юли 21, 2008, 09:35:45 »

В почти всички магазини за левче съм виждала да продават и ветрила. Нищо чудно и на "Илиянци" да има.
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #239 -: юли 21, 2008, 09:45:30 »

Да наистина и аз съм виждала и много се изумих  angry , защото моите са ми донасяни от Испания. Но в крайна сметка всичко е made in chinа......за жалост -----
« Последна редакция: юли 21, 2008, 09:52:41 от bibsi » Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines