Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 08:21:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 3 част  (Прочетена 163198 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #420 -: октомври 06, 2008, 15:30:08 »

Бубка, мисля, че преди време някъде много назад в темата момичетата бяха писали за "Слънчоглед" - магазина с арт-материали, в който имало всичко, но рядко се повтаряло. Това ми идва наум на първо четене, ако се разровиш назад по темата, доста има писано. Май там се споменаваха точно различни видове картон, с най-различни приложения и възможности за писане върху него.
  Хайде, нямам търпение вече да показваш модели Bravo


http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,6990.0.html#lastPost

http://www.slanchogled.com/ - ето това е сайта на магазина, има и снимки на предлаганите материали.
« Последна редакция: октомври 06, 2008, 15:34:49 от Denitsa » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: октомври 06, 2008, 15:39:43 »

Дени, мерси, мила!
Ти си експресна  good
Сещам се, че са писали мацките за Слънчоглед, не се сещам картон дали има.
И за РАМ се сетих - там видях в сайта, че има панделки - а на мен ще ми трябват.
Мисля да се разходя събота до тях (дано работят, че през седмицата нямам възможност да отида).

Модела, иначе е съвсем семпъл - картона се сгъва, така че се срещат отпред двата края - или по равно, или в отношение 2:1. И вързан с панделка - от онези, които изглеждат като много ситен тюл. Те са твърди и лесно заемат форма - затова ги харесах.
Мисля да е лилава панделата, защото поне за сега - това се очертава нашия цвят.
Довечера ще гледам да покажа примерче.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: октомври 06, 2008, 15:53:02 »

Момичета, от къде да си взема картон за поканите? Искам сами да си ги направим - измислила съм модела (не че е нещо супер различно, но поне ще са наше дело) - и ми трябва хубав картон. Най-добре от този, които е леко перлен от едната страна и съвсем обикновен от другата за да се печата хубаво там. Попитах в Офис1 и там ми показаха един (имаха само 15 или 20 листа обаче) - цената му беше 80ст на лист. Това добра цена ли е - не мога да преценя, защото не съм търсила до сега такива консумативи? Планирам по 2 покани от 1 лист А4.


80 стотинки е добре. В книжарница Слънчоглед има много интересни картони, но свършват бързо и са по малко бройки. Адреса го има в Гугъл.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: октомври 06, 2008, 16:04:17 »

Това с бройката в наличност наистина май е проблем.
То всъщност аз като се замисля - на мен ми трябват 25-30 листа А4 за поканите. Но ми се искаше да взема повечко - да има и за другите дреболийки от същия картон pardon
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: октомври 06, 2008, 17:44:33 »

Ами - има картон. Можеш да пробваш и по фирми, които продават. Там  е много по- евтино. Има една в Полиграфическия и още няколко знам. Ще питам милото довечера и ще ти кажа точно кои фирми са и къде бяха. Картон 70х100 см струва лев, лев и нещо. От това ти излизат 9 страници А4. Мисля, че не е зле. Само, че трябва да отидеш на място, за да разгледаш каталозите  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: октомври 06, 2008, 18:25:12 »

skylife, ще съм много благодарна ако ми дадеш координати на такива фирми  give_rose
Много ми е важно и да работят уикенда, няма как да отида през седмицата - особено ако са до 18h.

Мерси предварително!
Активен
katrin_sl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 102



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: октомври 07, 2008, 01:17:02 »

В копицентъра до ВИНС-а има картони, формат А4 в най-различни цветове. Мисля, че са по 50 бр. в пакет.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: октомври 07, 2008, 08:39:21 »

в магазините за художници има каквито искаш цветове и дебелини картони, много изгодно, но трябва да си ги режеш после с гилотина до необходимия размер. Друга възможност са всички центрове, в които правят визитки и рекламни материали - там също има избор, а могат и да ти ги напечатат преди да ти се наложи да ги режеш картоните. Аз лично си купех картон и фигурален паус от книжарница за художници в Бургас - имаше над 50 вида. Една покана излиза с пауса и панделката под 40ст.
Активен
kpacmaBu4ka
Любопитен
*
Публикации: 44


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: октомври 07, 2008, 08:57:09 »

Бубка, РАМ работят в събота, но мисля че само единия им магазин - този до цветната борса. Има разни материали там, повечето обаче са опаковъчни... възможно е да имат и картон.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: октомври 07, 2008, 09:34:52 »

Момичета, благодаря на всички ви за упътванията smile
И на skylife, за адресите на центровете.
Ще видя дали ще мога да се добера до някой от тях в работно време (че той моя е офис е на .....)
Ако не - мисля да подготвя бойна план-програма за събота и да хващам милото да обиколим насам-натам.
Ние, ако ни питаш още кумове не сме избрали, аз бързам покани да правя, ама ....  Offtopic
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: октомври 07, 2008, 09:35:21 »

Бубка, РАМ работят в събота, но мисля че само единия им магазин - този до цветната борса. Има разни материали там, повечето обаче са опаковъчни... възможно е да имат и картон.

Няма картони в Рам топ. Там са цветарски материали. Текстилните им панделки са много на сметка.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: октомври 07, 2008, 09:43:21 »

Аз в РАМ ще търся точно панделки, но не от плат, а едни - твърди, като ситен тюл (да, добро обяснение вкарах) - те по-лесно заемат форма.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: октомври 07, 2008, 09:51:31 »

Аз в РАМ ще търся точно панделки, но не от плат, а едни - твърди, като ситен тюл (да, добро обяснение вкарах) - те по-лесно заемат форма.

Имат такива. Те пак се водят текстилни. Другия вид са онези стандартните цветарски лъскави панделки. Те са хипер евтини там.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: октомври 07, 2008, 09:54:43 »

Супер, мерси много Снежи! give_rose
Активен
Daninka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #434 -: октомври 08, 2008, 15:01:41 »

Bubka,
ако не е късно и аз да се включа  smile ако искаш да стои твърдо панделката има едни, които са с много тънка тел в двата края и държи форма - добри са. Аз съм ги ползвала при изработката на тейбълките. Моите са от органза, но може да има такива и от тюл.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines