Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 22:06:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 3 част  (Прочетена 166100 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #330 -: август 20, 2008, 08:56:43 »

Nataliya,
80% от гостите ще действат на принципа...аууу, виж каква красива покана, ооо, тцтцтц!!!! (Защото наистина са много красиви и стилни) Oh my ... След това, без да четат текста, ще се обадят на някого да питат... "Ама от колко часа и къде ще се чакаме?". Следователно грешката няма да бъде забелязана.

Други 19% ще прочетат и текста. Но...името на черквата е популярно, не е непознато и обикновено човек четейки първите две букви, автоматично го довършва в съзнанието си, така че грешката със сигурност ще бъде пропусната. Освен това, ще са развълнувани и съвсем ще им убягват такива подробности.

Останалият един процент ще бъдат дразнещи маниаци на тема правопис (като мен понякога, затова се старая да я карам през просото, че иначе има, еее...стига бе) или пък хора, които на всичко намират кусур, дори на идеалното. И за двата типа не мисля, че трябва да се притесняваш. На едните трябва да простиш, защото всеки си има по някаква шайба, която го чопли, а на другите да съчувстваш, защото не е лесно никога нищо да не им харесва напълно. Сигурно не могат изобщо да се отпуснат и зарадват в живота си.

И накрая, това не е някакъв бъзик. Казвам ти го от личен опит и наблюдение. Направо си е представителна извадка.

Ето за всички една историйка по този повод:
Баща ми разказваше следното... Една тяхна съседка, възрастна жена я канят на сватба. Тя отива и като се връща, всички я питат как е минало. Тя започва да разказва... "Булката беше прекрасна, толкова красива! Ама и момчето едно хубаво! Ама и тържеството, и музиката, всичко много хубаво. Пък като отидохме в ресторанта, такива маси, така подредени, пък такава вкусна храна....Е, хлебецът им беше сухичък де, ама...."

Та така. Не се притеснявай, а се радвай на това, че идва "твоят ден"!

Практическата страна на въпроса можеш да решиш така. Ако грешката е тяхна, отиваш, хващаш ги за ушите и дърпаш, докато не ти оправят текста.  beating
« Последна редакция: август 20, 2008, 09:03:27 от Su_to » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: август 20, 2008, 09:00:16 »

Натлия върви им искай препечатване.Аз съм на принципа аз давам парите те трябва да работят.На нас ни бяха продали по-малко на брой покани, но се осетих много късно след седмица, но това не ми попречи като отидох за още да си и го кажа и да я накарам да ми ги преброи два пъти, така ме хвана яд, ма и аз съм патка заспала къде блеях първия път  nea
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: август 20, 2008, 09:57:01 »

Проблемът е там, че от фирмата ми пратиха проект за одобрение (20 лв.) и аз потвърдих, че е добре шрифт, разположение и т.н. Сигурно 100 пъти четох проекта, но не забелязах тогава грешката, колежката ми и бъдещия ми съпруг също гледаха, но и те са пропуснали. Аз не съм и допускала, че може да има проблем с правописа, внимавах по скоро за запетайки, кавички и т.н.
С две думи и аз имам вина...., но и те не си свършиха работата.
Благодаря ви за мненията, мисля да не се занимавам повече. Това да е проблема:)
« Последна редакция: август 20, 2008, 10:20:41 от Nataliya » Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: август 20, 2008, 11:43:28 »

Наталия, щом и ти не си забелязала грешката, какво остава за гостите girl_wink Не се притеснявай. Нищо не пречи да отидеш и да опиташ да го оправят. Ако не ти се разправя, ил пък ти откажат, здраве да е, според ме никой няма да забележи. Аз в такива моменти си казвам, че е против уроки  girl_wink
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: август 20, 2008, 12:16:45 »

На моите покани също има грешка. Аз го приех със смях. Казах си - "Ами ето, нищо не може да е напълно перфектно, на всяка сватба има поне една издънка и поне едно нещо не е наред. Нека при мен да е само това."
 След това като давах поканите на гостите направо си им казвах "Не обръщайте внимание, че е сгрешен текста smile ", а те от своя страна се пулеха, четяха и не можеха да намерят грешката преди да препрочетат поканата поне още два пъти дори и след като съм им казала, че я има   Wink
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: август 20, 2008, 21:56:20 »

Алилуя и аз най-накрая мога да се похваля с покани yahoo yahoo yahoo Сложила съм ги в галерията, за да не товаря темичката.  girl_wink
Простете за не толкова доброто качество, но сега набързо ги снимах, че сърце не трае да ги покажа pleasantry
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: август 21, 2008, 09:56:12 »

Bybet0, честито за поканите.. Много са нежни и елегантни  good
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: август 21, 2008, 11:58:39 »

Bybet0, феноменални покани!!! Ще ми пуснеш ли на лични от къде са?
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: август 21, 2008, 16:26:45 »

Момичета имам нужда от спешна помощ!
Моля ви помогнете ми да намеря нещо подобно на тези лилави сърчица!
Задължително трябва да са лилави!
Моля ви,помагайте,че скоро трябва да съм готова с поканите ,а тези сърчица ще ми вземат здравето!!! cray


* 712_thumb.jpg (4.31 KB, 97x130 - видяно 2620 пъти.)
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #339 -: август 21, 2008, 16:37:39 »

Такава хартията ли трябва да бъде - защото доколкото виждам сърцата са част от хартията -
Не съм виждала такава хартия , но можеш да ги нарисуваш.....
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: август 21, 2008, 17:06:35 »

Момичета имам нужда от спешна помощ!
Моля ви помогнете ми да намеря нещо подобно на тези лилави сърчица!
Задължително трябва да са лилави!
Моля ви,помагайте,че скоро трябва да съм готова с поканите ,а тези сърчица ще ми вземат здравето!!! cray

Тъй като имам опит с цветния паус - няма да намериш лесно такава. Купуваш обикновен паус - 10-15 стотинки лист А4, и отиваш на лазерен принтер и си изпринтваш отгоре сърчицата - цена около 1-1.50 на страница. Става перфектно. Накрая цената става сравнима с фигуралния паус - 1лв. е в Слънчоглед. Но там на лилави сърчица няма.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: август 21, 2008, 17:54:03 »

Момичета имам нужда от спешна помощ!
Моля ви помогнете ми да намеря нещо подобно на тези лилави сърчица!
Задължително трябва да са лилави!
Моля ви,помагайте,че скоро трябва да съм готова с поканите ,а тези сърчица ще ми вземат здравето!!! cray

А ако опиташ направо да си ги минеш на цветен ксерокс на паус дали ще стане?  crazy


П.П. Сетих се още нещо- купуваш си обикновен паус и го налагаш върху твоя (имаш такава хартия в тебе нали? дано съм разбрала правилно  pardon ) и после с лилав флумастер, маркер или от тия гелираните химикали прекопирваш сърцата...

« Последна редакция: август 21, 2008, 17:57:04 от krasunkata » Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: август 21, 2008, 18:08:35 »

Пробвай да се обадиш и да питаш в някои от тези фирми  http://polygraphy.info/cat/55

А това е май форма скоято пускаш запитване до 50 фирми  crazy
http://www.bgoferta.com/direct.php?firm=

Също така може да питаш по някои рекламни къщи или центрове където правят визитки smile
« Последна редакция: август 21, 2008, 18:24:34 от krasunkata » Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: август 21, 2008, 19:22:14 »

Здравейте момичета аз си взех поканите вече и съм много доволна   yahoo


* pict0184 (240 x 320)1.jpg (15.53 KB, 240x320 - видяно 2587 пъти.)
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: август 21, 2008, 19:23:51 »

Още една снимка


* PICT0193 (240 x 320)2.jpg (17.58 KB, 240x320 - видяно 2611 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines