Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:03:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ 3  (Прочетена 215727 пъти)
 
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: август 17, 2008, 21:04:45 »

куверта в света софия беше между 26-30 лв. включва салата предястие основно безалкохолно и 50 гр алкохол или бира. няма такса тирбушон, можеш да си вкараш алкохол.ние мислим да си вкараме ракия и вместо 50 гр.алкохол да има бира. управителката Катя ни посъветва да не се изхвърляме излишно с храната и пиенето, защото в последствие много от поръчаното остава, а се плаща..тя ни подсети и за нещо, което аз не прочетох във форума (може някой да е писал, но аз не съм видяла) - лимит на бара - т.е. да има някакво ограничение например до някаква сума каквато ние си  определяме, ако някой от гостите реши да си поръчва да се поеме от нас, а над сумата да си плащат. друг вариант беше да се направи лимит с кафето - само то да се поеме от нас, който иска, а всичко друго да си плащат. може и да се уговорите да няма нищо извън куверта (както може би ще направим ние), т.е. каквото си поръчат отделно да си го плащат. идеята беше, че ако има гости, които искат уиски или някакъв ликьор, които са скъпи, бързо ще изразходват лимита на бара и ако има някой който иска едно кафе, ще трябва да си го плати като бъде надвишен, което според мен не е честно спрямо другите гости..пак да кажа, че съм много възхитена, но все пак само два пъти съм ходила там..другата седмица най-вероятно ще уточним окончателно куверта и ще пиша пак подробности...ако искаш координати ще ти пратя телефон на управителката на ЛС. това е засега...успех в подготовката за Големия ден  Wink  goodgood
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: август 19, 2008, 08:00:26 »

здравейте на всички,
кошмарите се почнаха sad както вече бях писала капарирахме ресторат Триада. и вчера отиваме да уточним какво ще ни бъде менюто и броя на гостите. пишем там някакви документи и след това управителя изчезва да ги преснима и за нас и го няма повече от 20 мин....ние седим и чакаме. връща се въпросния господин и ни заявява че е станала грешка  angry  Oh my ... и на тази дата има 2 сватби записани и защото ние сме 60 човека, а те 110 и на нас ни връщат куверта. от тях ще спечелят повече. а изрично питахме когато си записвахме датата да проверят хубаво дали е свободно и лично пред нас ни записаха в главната книга, но парите и жаждата за лапане стоят над човешките ценности.
преди известно време един приятел ни каза че имали лоши отзиви за този хотел, но ние не повярвахме, а сега лично го изпитахме на гарба си. имат три наши телефона, но сигурно ще се охарчат ако ни бяха звъннали да ни кажат по-ранбо че са избрали повечето печалба пред нас. а бяхме тръгнали вчера да уточним менюто и след това да поръчаме поканите. добре че не ги бяхме поръчали. и се тръгна едно търсене на ресторант.... cray
е поне успяхме да намерим свободна зала в Чепишев. жената беше много учудена че сме готови да капарираме още на първата ни среща, но ние нямаме време да търсим и обикаляме. сега се надявам повече да нямаме такива произшествия че ще полудея.
в хотел ТРИАДА са мошенници и не се лъжете да си правите тържествата!!!
Активен
beisi
Регистриран

Публикации: 5


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: август 19, 2008, 08:14:35 »

Нашата сватба беше в ресторанта на Интерпред!Изкарахме си супер!Но малко по-късно със съпругът ми и нашите кумове попаднахме на един страхотен ресторант в с.Световрачене .Ресторанта носи името "Ларго" и е и пицария!Уют,спокойствие и страхотна атмосфера.Там кръщавахме племенника,а свекърва ми си направи там именният ден.И най-важното -СУПЕР НИСКИ КУВЕРТИ И СТРАХОТНА КУХНЯ.Ресторанта побира 170 човека.Очарована съм от това място!Собственици са една млада усмихната двойка,винаги готови за купон.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: август 19, 2008, 18:57:49 »

Благодаря ти hoty  smile
Наистина е много мило от страна на управителката  Bravo , че ви е обърнала внимание на тази подробност. А цената на куверта е чудесна, като се има в предвид как вървят повечето.... girl_impossible
Ние имаме още мнооого време до Големия Ден, така че за сега основно събирам инфо. Видях в някакъв сайт че има доста колони в ресторанта - дано могат да разположат така гостите, че да има добра видимост към най-важната маса smile
Успех и на вас и ще чакаме отзви!
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: август 21, 2008, 14:40:58 »

Здравейте дами,
Можете ли да предложите списък с нещата които трябва да се уточнят в последния момент като се отиде в ресторанта за последни уговорки,освен това което ще се внася и как трябва да изглежда всичко по отношение на подредбата,ако има някоя тънкост която може да изтървем да споделите  ..crazy
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: август 21, 2008, 14:46:15 »

важно е да се разберете за отворената сметка как ще процедирате.......,дали менчето и платното са си от ресторанта........,дали украсата на булченската маса ще я направят те......или вие си я поемате.......
а ние така отиваме последно да се разбираме за тези неща оговорихме и платихме кувертите.......и за малко щяхме да останем без хляб за гостите...........поръчахме малки питки smile
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: август 21, 2008, 14:51:13 »

уау и аз не съм поръчала хляб,тц тц излагация, Благодаря Ти много че ме подсети  give_rose
Активен
diditoo
Регистриран

Публикации: 2


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: август 21, 2008, 16:56:47 »

който е решил да празнува сватбата си във варна да внимава с хотел ресторант ОРХИДЕЯ Зл.Пясъци
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: август 22, 2008, 08:45:32 »

diditoo, не е моя работа да критикувам постингите, но моля те обоснови се защо - така изглежда като евтина антиреклама, целенасочено и необосновано плюене, когато е без аргументи  diablo

kikolina, преди малко тъкмо ти написах един дълъг списък и токът спря и  diablo, сега ще се опитам да се сетя за всичко за ресторанта, дано успея  crazy

Какво можете да внесете - мезета, алкохол и т.н., ще има ли такси - "тапа", за рязане на мезетата и т.н.

Допълнителният алкохол и безалкохолно - по масите ли ще се слага и кога, като свърши другият ли или предварително (идеята е да не се трупат много бутилки по масите)

Ориенировъчни часове за поднасянето на ястията + уточняване с ди джея (примерно да подбере приятна музика за вечерята)

Същото важи и за тортата - уточняване за часа с ди джея и ресторанта (да предупредят ди джей преди изнасянето) + имат ли голям хладилник да я съхраняват, на какво ще я изнасят - на масичка или количка, от най-горния етаж ли ще режете с младоженеца - ако е така, да ви я изнесат на нещо по-ниско
Ще има ли свещички на тортата - кой да ги запали преди изнасянето

Пилето - те ли ще ви го приготвят, на каква цена, в какъв поднос ще бъде сложено, от тях ли ще е осигурен - ние например си занесохме наш, за да остане в кумовете като подарък с пилето и да не се занимаваме да го връщаме на ресторанта после

Ако имате следястие - в отделна чиния на всеки ли ще е или по-големи плата за по няколко човека. Ние избрахме 2-рия вариант с цел да не трупаме излишни чинии по масите  good

Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: август 22, 2008, 08:59:57 »

Това беше за яденето smile

А сега за други организационни въпроси:

Кой ще ви настанява гостите и ще ви слага тейбълките - при нас го поеха управителките на ресторанта

Къде ще е разположен ди джея и ще му осигурят ли маса за техниката

Къде ще е масата за него, оператора, фотографа и т.н.

Да ви осигурят масичка за изнесен ритуал, ако иаме такъв

В колко часа най-рано ще може фирмата за украса да започне да украсява

Булченската маса - имат ли бяла покривка за нея и драпе или вие трябва да си ги осигурите

Ще ви осигурят ли платно, по което да минете
Ако да - от тях ли ще е украсено (с цветя примерно) или вие трябва да се погрижите за това

Мед, сол и купички за тях (за захранването с питка от свекървата) - от ресторанта ли ще ги осигурят

Питата ще я държи ли някой сервитьор

За кумската наздравица - някой сервитьор да ви подаде чашите и да ви налее шампанското и да ви осигурят чаши, 4 бр. ако смятате да чупите, за да не чупите сватбените си чаши Wink

За пиенето забравих - по масите ли ще е допълнителния алкохол или ще има нещо като "мокър бар" - с чаши и бутилки и всеки ще се самообслужва

Работно време - кога могат да започнат да влизат гостите ви, кога ще влезете вие като младоженци и до колко можете да продължите да празнувате, заплаща ли се оувъртайм за часове извън работното време на ресторанта

Колко сервитьора ще обслужват сватбата ви - за да предвидите евентуален бакшиш, ако сте доволни

Ще имате ли човек, който да следи какво се изнася и дали всичко с порциите е наред - например, ако имате гости-вегетарианци, да се следи да не им се поднесе месно ястие

За допълнителните поръчки - да се уточните гостите сами ли ще си плащат или да ви го пишат към сметката или да идват да ви питат (не вас де, родителите применро) при всяка допълнителна поръчка, дали вие ще я плащате или да казват на човека, който си е поръчал той да си я плаща

А, и в колко часа от сладкарската фирма могат да докарат тортата

И кога е удобно да занесете вие допълнителните си неща - алкохол и т.н., от предния ден ли, същия ден ли, ние ги занесохме 2 дни предварително, защото имаше проблем със склада, от който ги купувахме за петъка, но с ресторанта нямаше проблем да ги "стоварим" там още от четвъртък  good

Това се сещам за момента - такъв ми е опитът от моята сватба, дано да съм била полезна
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: август 22, 2008, 12:25:59 »

леле Kiksi, едно огромно Благодаря  give_rose
повечето неща ги бяхме изговорили на първата среща,сега ще се повторят и доуточнят останалите smile Много много Ти благодаря !!! Много полезна информация,сега ще ги шашна с въпроси  Bravo
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: август 22, 2008, 18:05:01 »

kikolina, няма защо, радвам се, че мога да бъда полезна с опита от моята сватба, ако се сетя за още нещо - ще пиша, дано нещо да не съм пропуснала

Успех!!!  Good luck
Активен
assia
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #72 -: август 26, 2008, 11:32:50 »

 Здравейте всички :-)
Чудя се дали някой може да ми помогне с информация. Търсим ресторант за около 100 човека. Спрели сме се на р-т Москва и Орлите...Орлите ни харесва повече, но ме притеснява  факта, че гостите няма да се виждат (или поне на мен така ми се струва)...и дали ще има достатъчно място за танци. Ще съм ви благодарна ако споделите впечатления с мен.
Активен
Femme
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #73 -: август 28, 2008, 14:40:10 »

Момичета, има ли някъде из темите списък на ресторантите в Пловдив ,които са подходящи за събитието?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: август 28, 2008, 19:58:44 »

момичета имам едно малко глупаво питане  crazy
тъй като се колебаем кое от предложените ни менюта да изберем , от ресторанта ни предложиха да си изберем 2 и да отидем с кумовете и да ги дегустираме. та въпроса ми е някой ходил ли е на подобно нещо и какво представлява, на четримата ни дават по цяла порция или слагат само една за всички.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines