Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 21:46:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - част 4  (Прочетена 249346 пъти)
 
kaktuska
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юни 05, 2008, 08:33:53 »

Здравейте! _elle_ аз съм гледала само в сватбения център в София и магазина на Грънчаров и син, там имаше подобен модел но горна част не ми хареса! А искам да си купя готова рокля а не да си шия Мисля към края на месеца да ходя до Асенов град, защото едно момиче от друг форум си беше взела от там от Сияна, точно такъв модел какъвто искам и не беше скъпа. Сори за дългия пост pardon  
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: юни 05, 2008, 08:45:43 »

Zahira и всички други момичета, които ще бъдат бременни на сватбата, искам да ви попитам колко време преди Големия ден мислите да купувате роклята? Аз имах намерение да почна средата на юли (сватбата е на 09 Август), но пък ми се вижда много малко времето.. pardon а в същото време нямам идея с какви темпове ще раста  blush
Активен
Jungle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205


What goes around, comes around...


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юни 05, 2008, 08:48:45 »

Zahira и всички други момичета, които ще бъдат бременни на сватбата, искам да ви попитам колко време преди Големия ден мислите да купувате роклята? Аз имах намерение да почна средата на юли (сватбата е на 09 Август), но пък ми се вижда много малко времето.. pardon а в същото време нямам идея с какви темпове ще раста  blush

Зависи на какъв модел си се спряла...Има рокли, които побират и малки и големи коремчета  Wink Ако роклята е широчка , какво те притеснява  good Например, като това:

« Последна редакция: юни 05, 2008, 08:51:02 от Jungle » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юни 05, 2008, 08:58:05 »

Аз съм се спряла на моделче с висока талия именно заради  коремчето. Мисля 1 месец преди сватбата да си я поръчвам. Горе долу ще имам представа колко ще ми е порастнал корема и ще оставим още малко широчина, но пък и плата от който ще бъде шита долната част на роклята е разтеглив. Всъщност ще ти пусна снимка, аз съм си сглобила роклята от няколко моделчета, но този е базовия, само деколтето ще е различно и ще е по прибрано в талията под гърдите с някаква панделка.
Активен
Оля
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 255


сем. Желеви


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юни 05, 2008, 08:59:20 »

 Нищо не ти пречи да пообиколиш по-раничко за да се ориентираш как ти стоят като цяло моделите, защото не забравяй, че все пак съществува вероятност да не ти харесат и да се спреш на някоя комбинация. Пък си мисля, че за шиене към средата на юли си е малко рисковано, защото има доста булки, а времето ти е малко. Сигурна съм, че като споделиш в кой месец си с консултантите ще предвидят приблизително коремчето и няма да има проблем. При всички случаи ще е по-добре да си подготвена, и да не рискуваш с галопиращи обиколки преди сватбата!
Активен
Jungle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205


What goes around, comes around...


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юни 05, 2008, 09:00:38 »


« Последна редакция: юни 05, 2008, 09:03:50 от Jungle » Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #171 -: юни 05, 2008, 09:48:10 »

Zahira, аз си я ших в ателие "Радост", между Пиротска и Женски пазар. Не мога да кажа че съм на 100% доволна, може би защото си я ших точно преди баловете и беше голяма лудница, всичко се правеше в последния момент и набързо и чакането като отида на проба беше доста, но предполагам че по това време навсякъде е така. Иначе си я сглобих от 3 различни модела и дизайнерката се съобразява с това какво искаш и как точно го искаш. Цените са по-скоро ниски, аз още в началото бях решила че не искам роклята да е голямо перо в бюджета, предпочитам да дам повече пари за храната и алкохола или да поканя повече хора отколото да дам 1000 лева за рокля която ще облека веднъж. Но всеки си преценява какво е съотношението цена/качество, което го удовлетворява  smile
« Последна редакция: юни 05, 2008, 20:36:02 от maria_lakova » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юни 05, 2008, 10:37:24 »

Май натиснах нещо, преди да съм свършила с писането  pardon
Та исках да кажа че още в началото бях решила че не искам роклята да е голямо перо в бюджета, предпочитам да дам повече пари за храната и алкохола или да поканя повече хора отколото да дам 1000 лева за рокля която ще облека веднъж. Но всеки си преценява какво е съотношението цена/качество, което го удовлетворява  smile

hellen, абсолютно мисля като теб. Аз затова като отидох да си шия рокля им казах, че "таванът" ми е 400 лв. Е, ако излезе 20-30 лв. отгоре, няма проблем, но наистина не исках суперскъпа рокля.

Моята ще е от бяла органза и сатен и беличка дантелка, поръбена със златисто на бюстието, но нямам идея каква ще излезе в крайна сметка, защото моделът беше само в главата ми и не знам, доколко успях да го обясня.
Но каквато стане, здраве да е!
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #173 -: юни 05, 2008, 10:57:11 »

Ох и аз имах големи притеснения накрая на какво ще прилича, тъй като бяха няколко модела в едно. Един месец не бях спала като хората, опитвайки се да си представя как ще изглежда. Мисля че накрая добре се получи и най-важното е много удобна, макар че има едно две неща които се чудя дали да не променя, но имам още време да се почудя. На всичкото отгоре не съм я обличала в напълно завършен вид cray последния път когато я облякох нямаше още презрамки и не беше подгъната отдолу. Отзад се нанизват едни връзки с които не мога да се справя сама, а освен милото няма кои друг да помоля, пък той нали не я е виждал и няма как... но ще гледам поне един път да я облека и да преценя дали ще променям нещо или ще я оставя така.
Активен
daya
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27


Бойна котка :)


« Отговор #174 -: юни 05, 2008, 10:57:28 »

Ето такъв модел ми е много симпатичен за бременни булки smile


* prod_451_13_brautkleid_tagtraum.jpg (62.47 KB, 500x350 - видяно 323 пъти.)
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #175 -: юни 05, 2008, 13:02:38 »

Захира, изборът в Асеновград е по-голям, отколкото в София. Така мисля. Наистина преобладават роклите с обръчи, но имаше и други варианти аз като обикалях. Е, моята си я ших по поръчка, защото такъв модел като моя (прав и изчистен) не видях никъде.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юни 05, 2008, 13:57:28 »

И аз искам прав и изчистен модел - на предната страница съм показала снимка на модела. Не искам нещо кой знае какво и се надявам като изпълнение да не се затруднят особено.
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юни 05, 2008, 15:57:50 »


Момичета, аз също в крайна сметка реших да си ушия рокля заради това, че първо нищо не ми харесва от това, което се предлага, второ 90% от роклите са усшити от изкуствени и евтини платове. Та аз си взех естествена коприна и органза, която ще се вижда много малко, съчиних си модел и се опитах да го обясния на шивачката... Тъй като и тя е насно, че не съм сигурна как точно искам  и ще ми стои този мои модел, който не е кой знае колко труден, ми го беше скроила първо от плат, който се използва за подплата и ще го хвърли, когато уточним модела. На пробата го уточнихме и за всеки случай отново ще скрои пак от същия плат крайния вариант и като се харесам, чак тогава ще реже моя плат и ще го направи по този модел. Този вариант на мен ми се струва много подходящ при шиене, особено когато се използват скъпи платове, защотото така и да стане грешка няма да е фатална, а ще може да се придобие и реална представа как ще изглежда роклята преди да е станала.
« Последна редакция: юни 05, 2008, 16:08:53 от gerjo_k » Активен
__MIMA__
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: юни 05, 2008, 16:24:56 »

Днес ходих пак до Лита, защото ми писаха, че роклята, която искам вече я има. Да ама не, днес я изпратили на снимки  Girl_hide Пробвах 3 рокли, НО взех, че много харесах друга рокля, която е огромна  girl_impossible С 2 обръча и доста тежка.
Но наистина много ми хареса изработката, а цветът е слонова кост. Направо вече не знам, в понеделник пак ще ходя да видя и другата, но тази ми влезе в акъла crazy
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юни 05, 2008, 17:39:16 »

Днес ходих пак до Лита, защото ми писаха, че роклята, която искам вече я има. Да ама не, днес я изпратили на снимки  Girl_hide Пробвах 3 рокли, НО взех, че много харесах друга рокля, която е огромна  girl_impossible С 2 обръча и доста тежка.
Но наистина много ми хареса изработката, а цветът е слонова кост. Направо вече не знам, в понеделник пак ще ходя да видя и другата, но тази ми влезе в акъла crazy

в Асеновград същите рокли са доста по-евтини

провери и там
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines