Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:12:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен сайт за гостите на сватбата?  (Прочетена 96514 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 22, 2010, 15:38:08 »

Ох, conflate, относно потвържденията и ние сме така. Мисля, че проблемът идва от това, че хората не изчитат целия сайт или го отварят, поглеждат го и го оставят за после. Но аз никога не съм разчитала само на сайта, за да получим потвърждения, прозвъняхме си гостите, когато вече беше наложително. Но за другата информация мисля, че сайтът е много хубава идея, поне аз не съжалявам въобще, че го направихме, макар да ми отне много време писането на текста и как точно да изглежда. smile
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #61 -: юли 22, 2010, 16:36:16 »

О, и аз хич не съжалявам, даже много си го харесвам така че и да не е от практична стойност (тепърва ще се доказва) определено си е чар. Сложили сме и подробно описание как се стига до мястото с GPS координати, много ми е интересно дали поне това ще си отбележат пътуващите (т.е всички) или ще звънят на поразия. А и телефон на който да звънят за насоки в самия ден съм сложила, ама Ха да видим ще звънне ли някой там или всички на нас  pardon Общо взето ще преценим кой какво внимание е обърнал на сайта по бройката на пристигналите гости и % заблудени из полето, хаха.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 22, 2010, 18:20:45 »

Тук - http://www.sarikovi.com/ (НОВО! Изработване на ЛИЧЕН СВАТБЕН САЙТ на младоженците ), също има инфо и предлагат създаване на "Сватбен сайт за гостите"
Без да искам да Ви обидя, но разгледах сайтове, правени от тях и намерих доста правописни грешки, което не говори добре за програмистите им.  NO
Нашият ще го прави половинката, учи информатика и само хостинга яе си платим. good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #63 -: юли 22, 2010, 19:41:37 »

 posum , какво да се прави-програмистите са доста далече от филолозите  Wink Твоят човек ще ти обясни, че не "фасадата" е истинския сайт. Тя е това само на пръв поглед. Лошо написания сайт и най-добрият външен вид и текстове не го спасяват  pardon Може пък техните да се "държат" добре, въпреки лошия правопис. Или ти имаш предвид същинският "правопис" на сайта ?  Wink
 Иначе браво за идеята!  give_rose
« Последна редакция: юли 22, 2010, 19:50:20 от michelle » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 23, 2010, 09:04:57 »

Аз също не съм филолог, но съм БЪЛГАРКА и като такава смятам, че е редно да пиша грамотно. Не, нямам предвид писането на сайта, а елементарните правописни, пунктоационни и граматически грешки. Пък и аз винаги проверявам проектите на половинката. nea
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #65 -: юли 23, 2010, 09:17:52 »

 Вече сме  Offtopic , но съм напълно съгласна с теб. А иначе голямо проверяване те чака, тепърва ще си имаш занимания с това  give_rose (това е пожелание да имате работа).
 Между другото, явно и аз попадам в групата на неграмотните  sad , тъй като при разглеждането на демото на сайтовете им не забелязах груби правописни и граматични грешки. А ако става дума за примерния сайт, който е даден, за там не можем да бъдем сигурни дали  клиенти им не са си попълвали сами текстовете.
 Забравих да допълня още нещо. Хората, които правят един сайт, много рядко набират текстовете в него. По-често това се извършва от собствениците на сайта, т.е. клиентите. Макар и рядко това може да се направи от човека или фирмата, създали сайта. Но това обикновено не е евтино удоволствие.
« Последна редакция: юли 23, 2010, 14:54:56 от michelle » Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #66 -: юли 23, 2010, 13:55:13 »

Аз ползвам хостинг на чужд wedding сайт и техни готови темплейти, просто защото ми харесаха като визия и бутоните могат да се "кирилизират". А демо сайта на Сарикови не ми направи впечатление за неграмотност, сега пак го погледнах, хм.
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 23, 2010, 19:42:24 »

така и така сме в  Offtopic
предлагам да се отвори тема за сваДбена граматика и речник smile

дали да е сватба или свадба, булченска или булчинска, кумова или кумска, или каквото и да било друго за мен е много дразнещо да чета грешно написани и използвани слова. не говоря за писането във форум темите, а по-скоро за текстовете за покани, сайтове и пр.

един сайт колкото и ефектен да изглежда, ако има правописни и др. грешки, ми прави лошо впечатление. в някои чужди приложения (като wordpress примерно) има проверка за правопис, но не и на български.

с това споделям още, че сватбения блог го правя на wordpress smile
знаете ли някой да е правил сватбен сайт с Joomla? иска ми се да видя пример с друга функционалност...

 
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 28, 2013, 16:18:52 »

Това е интересна идея, да си призная сега чувам за такова нещо.А човек, който не разбира дали може да си го направи сам ?  Wink
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #69 -: април 03, 2013, 12:56:03 »

Здравейте момичета, включвам се тук, за да ви покажа нашия template за сватбената ни страница  heart

http://templates.whatistheurl.com/tag/mark-linda-wordpress-template
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #70 -: април 03, 2013, 13:35:27 »

Здравейте, ние използвахме този сайт http://www.gettingmarried.co.uk/ има страхотен темплейт, много гъвкаво може да се промени всичко по страниците и може да се пише на кирилица. Препоръчвам го на всички ентусиасти, които искат да си спестят часове и все пак да си направят хубава сватбена страница! smile
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #71 -: април 03, 2013, 14:47:38 »

weddingwire имат много приятни безплатни темплейти. Има възможност за снимки, разкази + мобилно приложение
Ето изключителен бърз вариант само с имена и избран тапет  Wink
http://www.weddingwire.com/JosephineNick
Мряв, вашия е супер!
« Последна редакция: април 03, 2013, 14:50:00 от Josephine® » Активен
manuelank
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #72 -: юни 06, 2013, 15:31:27 »

Здравейте Съвсем нова съм с този сайт и форуми, но ме е хванала предсватбена треска покрай подготовката и тук намирам много полезна информация. Ето и новият ми сайт за нашата сватба. Мисля, че е много полезно. За момента само се чудя как да напиша по-хумористично и закачливо частта с плащането на гостите на нощувките си.
www.weddingwire.com/ivanandmanuela
Активен
bulka2014
Ентусиаст
**
Публикации: 93


« Отговор #73 -: август 24, 2013, 01:19:34 »

Имам толкова много още да чета във форума и излиза все нещо ново и интересно, имам чувството, че само това правя и пак не мога да наваксам с инфото. Сигурна съм, че сте го обсъждали, но може ли някой да ми каже средна цена за направата на такъв сайт? Мисля, че е много добра тенденция за улеснение на младоженците, но не съм сигурна, че е разпространено в БГ.                                     
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #74 -: август 24, 2013, 09:37:20 »

bulka2014 аз не мисля че има нужда да даваш пари за сватбен уебсайт, Josephine e дала линк към един безплатен който е много лесен за ползване, може и на български да се направи, имаш достатъчно време до догодина да си играеш в него и да го направиш подходящ за вашето събитие smile

http://www.weddingwire.com
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines