Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 19:26:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен сайт за гостите на сватбата?  (Прочетена 96905 пъти)
 
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« -: май 15, 2008, 22:47:42 »

Какво мислите за тази идея? Ние си направихме малък сватбен сайт с наши снимки, план на сватбата, списък подаръци, план за медения месец и друга полезна информация за гостите. Разбрах, че тук е обичайно да се правят такива неща, така че и ние се възползвахме от идеята. Така няма нужда да се звъни по 100 пъти на всеки да се обяснява всичко поотделно, а просто се дава линка със сайта. Знам, че не всички могат да ползват Интернет, но ако имате повече млади гости, може да бъде доста интересно smile
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 15, 2008, 22:55:16 »

ооо да, абсолютно задължително беше да си го направим, за къде без него!
Сложихме доста информация за събитието, инфо за града, къде могат да се настаняват гостите, малко снимки (ще има повече след сватбата), потвърждаване на присъствието, секция за подаръци (gift registry)....
мисля, че е доста полезно да го има  good
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #2 -: май 15, 2008, 23:01:21 »

Радвам се, че не ме "Застреля" с нещо като "Мисля, че е излишно"  ROFL Точно защото и аз мисля, че е по-скоро полезен. Нашето потвърждаване на присъствието ще е по телефон. Назначили сме и координатор за подаръците - човек, на който гостите да звънят кой подарък са избрали да купят или какво мислят да купят, за да няма дублиращи се подаръци. А и така роднините също стават част от организацията.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 21, 2008, 16:24:50 »

много ми харесва тази идея,само това с подаръците малко ме притеснява..незнам как ще го възприемат гостите
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #4 -: май 21, 2008, 16:55:03 »

Кое точно те притеснява? Да сложите списък с нещата, от които имате нужда или това с "отговорник подаръците"?
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #5 -: май 22, 2008, 15:17:58 »

Момичета вие готов сайт ли използвате, който предлага такава възможност или сте си направили собствен сайт. Аз гледах няколко в които има къде да напишеш всичко, но излеждаха ужасно. Дайте някакъв линк.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 23, 2008, 02:58:19 »

hellen, ние използваме www.weddingtracker.com. Много сме доволни, защото има доста функции, много от които са безсмислени за сватба в България и ненужни, тъй като уеб сайтът е нагласен за нуждите на американски потребители.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 23, 2008, 07:26:03 »

Ами готино е като идея, а за БГ мисля, че Албумите към форума имат абсолютната същата функция, макар че ние повечето ги използваме само и единствено за снимки.Има опция Тържество,където идеята е точно всеки да напише организацията на тържеството си, и всичко останало.Имаше едно момиче, което там някъде си беше написало и сватбената листа с подаръците,които желае да получи. Има си и място за коментари на посетителите на сайта, така че възползвайте се от услугите,които от сайта са ни предоставили при това безплатно.И си има всичката необходима информация по организацията на събитието.
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #8 -: май 23, 2008, 14:00:57 »

Благодаря ви, от тези май ще си харесам. Аз бях почнала да правя нещо в http://www.weddingpalace.com/announce/ обаче изобщо нямаше никакъв вид и го зарязах.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #9 -: май 23, 2008, 15:31:06 »

На мен идеята за сватбен сайт много ми харесва и би било много полезно за гостите. Ние нямахме, но просто се сетихме сравнително късно, и не ни се занимаваше с още една организация.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 04, 2008, 09:07:38 »

Лошото е че не поддържат кирилица и трябва всичко да се пише на латиница, а така се губи от вида на сайта.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 04, 2008, 09:21:55 »

Момичета, наистина съм съгласна с Ина, че сватбата.бг има много от необходимите функции, така че използвайте ги. Причината, поради която ние си направихме сайта, е главно заради гостите ни, които не са от България, за това, че може да потвърдят присъствието си на уеб сайта и също ако желаят има директни линкове към листа ни с подаръци и линк, на който могат да оставят и пари в сметката. За България наистина този вариант, който аз използвам, не бих казала, че е удачен.  give_rose
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #12 -: юни 19, 2008, 10:44:49 »

Нашия сватбен сайт се оказа една от най-добрите идеи покрай цялата организатися.
И аз не знам защо не съм ви разказала по рано…

Нашите гости идваха от много различни държави, почти никoй не беше идвал все още в града и нямахме сватбен agent.
Не ми се занимаваше с печатане на покани, още по малко с разпращането им по света и с координацията на присъстващите.
Сайта решаваше всички проблеми.

Публикувахме програма за деня.
Направихме карта с обозначения кое къде се намира, включително и хотелите като на всеки отбелязахме уеб адреса и цените, така че хората да се ориентират по-добре.
После публикувахме списък на всички гости плюс снимките им – така всеки знаеше кой друг е поканен. Също така за всеки гост написахме какъв ни е – колега, член на семейството и т.н. на самата сватба всички се познаваха задочно по снимките в сайта, беше много сближаващо.

На самия сайт всеки гост можеше да отбележи само за себе си дали ще присъства и дали предпочита вегетарианско или нормално меню.
Цялата тази информация , естествено, не исках да се развява ей така из интернет, така че достъп до сайта имаха само поканените – логваха се с имеил адресите си.
На допълнителна страница всеки госи можеше да пусне коментари – адски смешни неща се изписаха там smile

В рамките на 1 седмица поканите бяха изпратени и потвърдени, имахме списък кой какво ще вечеря.
Всеки беше наясно кое колко ще струва, всеки знаеше къде ще отседне.

Напечатахме 5 хартиени покани за хората които не ползват интернет.

Първо ми беше малко кофти, защото поканата за сватбата все пак май трябва да е на хартия. Но колко нерви си спестих! Колко бяха улеснени гостите...И да, в крайна сметка създадохме интерактивнио решение което струва маса пари и научихме много нови неща.
« Последна редакция: юни 19, 2008, 13:17:48 от Regina94 » Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 17, 2008, 22:56:59 »

Ние направихме нашия сватбен сайт като използвахме www.weddingwindow.com Беше сравнително лесно и стана супер!!

Модератор: Пишете само на кирилица!
« Последна редакция: декември 17, 2008, 23:17:08 от maria_lakova » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 18, 2008, 15:22:35 »

crystal благодаря ти за идейката, ще влезна да видя какво е и може и ние да си направим сайтче  Bravo give_rose
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines