Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 09:27:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен сайт за гостите на сватбата?  (Прочетена 96920 пъти)
 
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« -: май 15, 2008, 22:47:42 »

Какво мислите за тази идея? Ние си направихме малък сватбен сайт с наши снимки, план на сватбата, списък подаръци, план за медения месец и друга полезна информация за гостите. Разбрах, че тук е обичайно да се правят такива неща, така че и ние се възползвахме от идеята. Така няма нужда да се звъни по 100 пъти на всеки да се обяснява всичко поотделно, а просто се дава линка със сайта. Знам, че не всички могат да ползват Интернет, но ако имате повече млади гости, може да бъде доста интересно smile
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 15, 2008, 22:55:16 »

ооо да, абсолютно задължително беше да си го направим, за къде без него!
Сложихме доста информация за събитието, инфо за града, къде могат да се настаняват гостите, малко снимки (ще има повече след сватбата), потвърждаване на присъствието, секция за подаръци (gift registry)....
мисля, че е доста полезно да го има  good
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #2 -: май 15, 2008, 23:01:21 »

Радвам се, че не ме "Застреля" с нещо като "Мисля, че е излишно"  ROFL Точно защото и аз мисля, че е по-скоро полезен. Нашето потвърждаване на присъствието ще е по телефон. Назначили сме и координатор за подаръците - човек, на който гостите да звънят кой подарък са избрали да купят или какво мислят да купят, за да няма дублиращи се подаръци. А и така роднините също стават част от организацията.
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 21, 2008, 16:24:50 »

много ми харесва тази идея,само това с подаръците малко ме притеснява..незнам как ще го възприемат гостите
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #4 -: май 21, 2008, 16:55:03 »

Кое точно те притеснява? Да сложите списък с нещата, от които имате нужда или това с "отговорник подаръците"?
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #5 -: май 22, 2008, 15:17:58 »

Момичета вие готов сайт ли използвате, който предлага такава възможност или сте си направили собствен сайт. Аз гледах няколко в които има къде да напишеш всичко, но излеждаха ужасно. Дайте някакъв линк.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 23, 2008, 02:58:19 »

hellen, ние използваме www.weddingtracker.com. Много сме доволни, защото има доста функции, много от които са безсмислени за сватба в България и ненужни, тъй като уеб сайтът е нагласен за нуждите на американски потребители.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 23, 2008, 07:26:03 »

Ами готино е като идея, а за БГ мисля, че Албумите към форума имат абсолютната същата функция, макар че ние повечето ги използваме само и единствено за снимки.Има опция Тържество,където идеята е точно всеки да напише организацията на тържеството си, и всичко останало.Имаше едно момиче, което там някъде си беше написало и сватбената листа с подаръците,които желае да получи. Има си и място за коментари на посетителите на сайта, така че възползвайте се от услугите,които от сайта са ни предоставили при това безплатно.И си има всичката необходима информация по организацията на събитието.
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #8 -: май 23, 2008, 14:00:57 »

Благодаря ви, от тези май ще си харесам. Аз бях почнала да правя нещо в http://www.weddingpalace.com/announce/ обаче изобщо нямаше никакъв вид и го зарязах.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #9 -: май 23, 2008, 15:31:06 »

На мен идеята за сватбен сайт много ми харесва и би било много полезно за гостите. Ние нямахме, но просто се сетихме сравнително късно, и не ни се занимаваше с още една организация.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 04, 2008, 09:07:38 »

Лошото е че не поддържат кирилица и трябва всичко да се пише на латиница, а така се губи от вида на сайта.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 04, 2008, 09:21:55 »

Момичета, наистина съм съгласна с Ина, че сватбата.бг има много от необходимите функции, така че използвайте ги. Причината, поради която ние си направихме сайта, е главно заради гостите ни, които не са от България, за това, че може да потвърдят присъствието си на уеб сайта и също ако желаят има директни линкове към листа ни с подаръци и линк, на който могат да оставят и пари в сметката. За България наистина този вариант, който аз използвам, не бих казала, че е удачен.  give_rose
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #12 -: юни 19, 2008, 10:44:49 »

Нашия сватбен сайт се оказа една от най-добрите идеи покрай цялата организатися.
И аз не знам защо не съм ви разказала по рано…

Нашите гости идваха от много различни държави, почти никoй не беше идвал все още в града и нямахме сватбен agent.
Не ми се занимаваше с печатане на покани, още по малко с разпращането им по света и с координацията на присъстващите.
Сайта решаваше всички проблеми.

Публикувахме програма за деня.
Направихме карта с обозначения кое къде се намира, включително и хотелите като на всеки отбелязахме уеб адреса и цените, така че хората да се ориентират по-добре.
После публикувахме списък на всички гости плюс снимките им – така всеки знаеше кой друг е поканен. Също така за всеки гост написахме какъв ни е – колега, член на семейството и т.н. на самата сватба всички се познаваха задочно по снимките в сайта, беше много сближаващо.

На самия сайт всеки гост можеше да отбележи само за себе си дали ще присъства и дали предпочита вегетарианско или нормално меню.
Цялата тази информация , естествено, не исках да се развява ей така из интернет, така че достъп до сайта имаха само поканените – логваха се с имеил адресите си.
На допълнителна страница всеки госи можеше да пусне коментари – адски смешни неща се изписаха там smile

В рамките на 1 седмица поканите бяха изпратени и потвърдени, имахме списък кой какво ще вечеря.
Всеки беше наясно кое колко ще струва, всеки знаеше къде ще отседне.

Напечатахме 5 хартиени покани за хората които не ползват интернет.

Първо ми беше малко кофти, защото поканата за сватбата все пак май трябва да е на хартия. Но колко нерви си спестих! Колко бяха улеснени гостите...И да, в крайна сметка създадохме интерактивнио решение което струва маса пари и научихме много нови неща.
« Последна редакция: юни 19, 2008, 13:17:48 от Regina94 » Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 17, 2008, 22:56:59 »

Ние направихме нашия сватбен сайт като използвахме www.weddingwindow.com Беше сравнително лесно и стана супер!!

Модератор: Пишете само на кирилица!
« Последна редакция: декември 17, 2008, 23:17:08 от maria_lakova » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 18, 2008, 15:22:35 »

crystal благодаря ти за идейката, ще влезна да видя какво е и може и ние да си направим сайтче  Bravo give_rose
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 22, 2008, 04:12:34 »

сиси_петрова, ето това е нашият сватбен сайт: www.ivanovadeleon.weddingwindow.com
мисля че абонамента за 1 година беше някъде към 70$. Има страшно много опции и е доста практичен  danceg
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 08, 2009, 17:15:26 »

При положение че хостинг и собствен домейн в България е към 50-60 лева на година, такава цена ми се струва височка. Иначе идеята си я бива, наистина.
Активен
morrisongirl
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9


Когато сгрешиш - признай, когато си прав - замълчи


« Отговор #17 -: февруари 16, 2009, 00:32:29 »

Това е ГЕНИАЛНА идея - особено както при нас се очаква повече от половината гости да са от други градове, просто супер.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 16, 2009, 09:37:51 »

А я вижте какво намерих..
При това е безплатно!
www.ewedding.com
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 25, 2009, 16:05:57 »

сиси_петрова, ето това е нашият сватбен сайт: www.ivanovadeleon.weddingwindow.com
мисля че абонамента за 1 година беше някъде към 70$. Има страшно много опции и е доста практичен  danceg
Това много ми хареса good Изобщо идеята за сайт много ми допада, но не знам дали при нас ще има смисъл от такова нещо. Нашите гости почти всички са от България и почти всички са от нашия град. А и за да го разберат добре ще е хубаво да е на български език.
Ще прегледам все пак на BASTET предложението, изглежда интересно.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #20 -: февруари 26, 2009, 08:56:12 »

има много сайтове с темплейти... те се купуват и само се заместват текста и снимките. Доста практично според мен idea
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #21 -: февруари 26, 2009, 08:57:06 »

а цената за хостинга е нищожна в сравнение сцената на сватбата.. ето един сайт http://www.123.bg/webpage/wedding/
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 26, 2009, 09:18:20 »

Да, а какви цени искат, за да ти сменят текста, тези доста са се поувлякли crazy
А и тези флаш сайтчета са красиви, но не изглеждат особено функционални.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 09, 2009, 11:31:07 »

А и за да го разберат добре ще е хубаво да е на български език.
Ще прегледам все пак на BASTET предложението, изглежда интересно.

Тези сайтчета, които аз дадох, се редактират целите и могат да станат на български. Единствено бутонът home не открих как да сменя. В някои секции има ограничение за броя на символите, заради дизайна, а нали с тоз пусти български всичко ни е толкова дълго.. та трябва човек яко да се напъва да измисли кратки думи. Другото хубаво е, че можеш да слагаш пароли на различните секции, така че да ги виждат само хората, на които дадеш парола. Снимки могат да се слагат, бляскави гифчета, видео, каквото душа ти поиска.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 09, 2009, 13:45:36 »

Аз пък много не можах да се оправя с него. Опитах се да сменя анкетата, но не открих откъде и го оставих накрая. Тя може ли да се смени?
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #25 -: март 09, 2009, 16:30:52 »

според мен са много практични... можеш да публикуваш дори и банковата си сметка там и няма да изглежда нахално. както и списъкът с пораръците smile
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #26 -: март 09, 2009, 21:37:23 »

не се бях сещала и за подобна опция, но след като прочетох дългия и изчерпателен пост на Regina94 мисля, че наистина е чудесно всяко младо семейство да си има дватбен сайт. Дори този сайт може да се продължи с времето и да показва други техни важни моменти като раждането на децата и т.н. хостингът наистина е минимален, домейнът също.... а днес интернетът е световна мрежа. като имам предвид, че много мои приятели са в чужбина и така и няма да успеят да дойдат на сватбата, това е друг начин и те да станат съпричасни на тържеството... а защо не и да преведат някою долар, евро в семейната сметчитца  blum
Активен
shemeta
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #27 -: март 17, 2009, 20:18:30 »

Здравейте. Намерих този сайт: http://www.rosi-stanly.com/guestbook.php - може да помогне на някой ако иска да се свърже с фирма занимаваща се с такива сайтове smile
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #28 -: март 18, 2009, 13:02:03 »

BASTET, това, което си открила е страхотно!!!  Bravo Така ми се искаше да си имаме сватбен сайт, но като си знам способностите относно сайтове, не мислех, че ще мога да се сдобия. Ето че вече започнах да си го правя. Браво на теб!!!!  Bravo

П.С. В правенето на сайта се сблъсках с непонятното за мен съкращение RSVP. Знае ли някой, какво означава? От пълнежа на графата ми прилича на нещо като "Да не забравя!" или "Напомни ми!", обаче не съм сигурна.  scratch one-s head
« Последна редакция: март 18, 2009, 15:03:44 от Su_to » Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #29 -: март 18, 2009, 14:35:10 »

BASTET  Bravo
сега само хостинга трябва да се плати...а щом можем сами да го направим, какво по-хубаво...  smile
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #30 -: март 18, 2009, 15:05:25 »

Такамм, ето до къде стигнах аз в опитите си. Засега само първата графа е съвсем попълнена и заглавната страница е приблизително готова, но се надявам да имам по - голям прогрес в следващите дни.

http://www.ewedding.com/sites/Susel4e
Активен
mariana_popova
Ентусиаст
**
Публикации: 77



« Отговор #31 -: март 18, 2009, 15:12:40 »

бреййй чак килизирана.... и страничката е супер.... браво  Bravo
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #32 -: март 18, 2009, 15:16:42 »

Браво на BASTET, че ме светна къде да отида, иначе щях без сайт да си остана.  blush
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: април 02, 2009, 10:19:43 »

Някой да е открил сайт където да можеш да се пише на кирилица? Понеже в момента се регистрирам наслуки навсякъде, но още не мога да намеря. С онзи сайт, който беше дала БАСТЕТ изобщо не мога да се оправя.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 04, 2009, 00:10:55 »

Идеята е страхотна  Bravo може и на поканите да се напише самия линк и гостите да си следят там...

само не можах да разбера Su_to плащаш ли си за да си го направиш или има и някакъв безплатен вариант  blush
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #35 -: април 06, 2009, 08:06:58 »

Ами, мисля, че е изцяло безплатно. Не са ми искали парички. Има само някакви екстри, които са платени, но и без тях може. Аз не съм плащала. Доста е удобно за правене и става красиво.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 06, 2009, 08:20:50 »

И аз накрая на този вариант се върнах, успях да открия откъде да си променя всички неща. Безплатно е по принцип, плаща се за допълнителни екстри като онлайн rsvp. Аз си платих защото го исках. Само много не ми харесват темплейтите им, на други сайтове ми харесаха повече, но нямаше как да ги направя на български.
Активен
Bibence
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #37 -: април 06, 2009, 13:41:40 »

Вижте това http://studioart.tv/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=40&Itemid=71 безплатно е, не трябва да правите нищо, само да направите заявка
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 06, 2009, 22:16:13 »

Здравейте!Идеята за сватбен сайт е супер и аз мисля да си направим такъв.Само да питам тези линкове които сте дали във тях сайтове само ли сте си правили албумите или някой специално ви е направил сайта?
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 07, 2009, 20:57:04 »

Здравейте!Идеята за сватбен сайт е супер и аз мисля да си направим такъв.Само да питам тези линкове които сте дали във тях сайтове само ли сте си правили албумите или някой специално ви е направил сайта?

trinity_vn link това са готови сайтове които можеш да ползваш...малко са ограничени,...с смисъл не ти дават възможност да направиш нещата така както ти си ги искаш но пък затова са безплатни и пак е нещо...ти вече си ги попълваш ако мога така да кажа според твоите нужди...
хубави са и е удобно...  good
« Последна редакция: юни 07, 2009, 21:01:34 от BeRa » Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 07, 2009, 22:19:52 »

Супер/ yahoo много ти благодаря Бера з информацията give_rose
само това дето пише линка ,ако трябва де линк към нещо не е активен smile
« Последна редакция: юни 07, 2009, 23:08:53 от trinity_vn » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 07, 2009, 22:20:51 »

Su_to в сайта който си беше направила твоята сватбена страница активно ли ти е все още всичко...и аз си бях направила там в http://ewedding.com и си спомням че горе долу заедно с теб си ги правихме ама на мен вече не всичко ми е активно...явно иска парички знам ли...може да се заплаща след време...излизат ми само някои опции а другите са ми неактивни
май ми пише че известно време е безплатно а после трябва да се плаща за да имаш пълен достъп  diablo

trinity_vn пак заповядай  give_rose само не разбрах кой линк не ти е активен
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юни 07, 2009, 23:10:41 »

trinity_vn link това са готови сайтове които можеш да ползваш...малко са ограничени,...с смисъл не ти дават възможност да направиш нещата така както ти си ги искаш но пък затова са безплатни и пак е нещо...ти вече си ги попълваш ако мога така да кажа според твоите нужди...
хубави са и е удобно...  good
ами това дето си ми писала (удебелено го направих) незнам дали трябва да е линк към сайт girl_impossible
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 07, 2009, 23:49:38 »

ами това дето си ми писала (удебелено го направих) незнам дали трябва да е линк към сайт girl_impossible

ооо извинявай грешката е моя...нещо съм маркирала там дето не е трябвало...дори не бях го забелязала...значи линкове има тук в темата
един от тях е този който пусна Bibence 
http://studioart.tv/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=40&Itemid=71

други
http://www.ewedding.com

http://www.123.bg/webpage/wedding/

http://www.weddingtracker.com/Main/Default.aspx

това са горе долу сайтовете които са пускали момичетата в темата...
аз мисля че ако си намериш и някой друг който да ти върши ранита можеш да го използваш макар че няма да е точно на сватбена тема...ако се доближава и ти харесва значи супер...

аз специално след като в ewedding.com ми ограничиха достъпа след известно време се замислям дали да не си приспособя ето този www.mylivepage.com

там може да си качваш и видео и снимки и всичко и да си сложиш различни теми...малко са тези които са подходящи за сватба може би са две или 3 но пък е много хубав за използване...можеш да си го направиш и защитен и да не ти се рови всеки...
разгледай го... 

успех  give_rose
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 08, 2009, 08:29:49 »

Ей супер  yahoo!Пак ти благодаря и се залавам да правя и нашето сайтче  danceg
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 10, 2009, 22:23:34 »

хайде да покажеш после какво си изобретила  yahoo
аз тъкмо направих до някъде един и накрая като ми ограничиха достапа и не съм си захванала да правя друг...ама скоро като ме удари хормона  pleasantry може и да измъдря нещо  tease
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: януари 04, 2010, 03:12:14 »

Момичета, силно ви препоръчвам ако ще правите сватбен сайт ето този американски хостинг: http://www.weddingwindow.com/ Ние си направихме и резултатът е страшен!  yahoo Много стилен и точно на място! Ние платихме 69 долара за 1 година. Позволява всякакви модерации и персонализации, можете да го направите колкото красив си искате! Успех!  good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #47 -: януари 11, 2010, 10:12:36 »

 Ariel , това е много хубава оферта  good Разгледах представеното от теб и наистина могат да се получат страшно красиви сватбени сайтове  smile Благодаря ти , че си го споделила  give_rose Така ще има и други хора, които ще могат да се порадват на свой сайт  smile
 На мен ми допаднаха много от вариантите, ала понеже  бъдещият младоженец прави точно такива неща( това му е професията), ще се измисля от него  blush
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: януари 12, 2010, 22:04:09 »

michelle, ако имаш кой да ти го направи въобще не се и замисляй!  Wink Ние понеже сме малко уебсайт-неграмотни, хехе, затова използвахме готови темплейти.  blush Но идеята за сватбен сайт е чудесна и определено си заслужава!
« Последна редакция: януари 12, 2010, 22:05:44 от Ariel » Активен
D.J. Алекси
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 131


Ако искаш сърце да дадеш, сърце ти трябва да имаш


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 12, 2010, 22:26:43 »

Тук - http://www.sarikovi.com/ (НОВО! Изработване на ЛИЧЕН СВАТБЕН САЙТ на младоженците ), също има инфо и предлагат създаване на "Сватбен сайт за гостите"
Скоро това, ще се превърне в масово желание и бързо ще се разпространи. Интернета се развива с бясна скорост - "Мишката изяде книжката"  pc_love
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #50 -: януари 13, 2010, 19:36:44 »

 Ariel, мила, не се наричайте неграмотни  sad Не на всеки това му е работата. Затова съм с две ръце за фирмите, които правят такива сайтове  Wink
 Извинявам се за  Offtopic
 Dj Aleksi , за пореден път изненадваш с добро предложение, явно са талантливи хората в България  blum






 
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #51 -: юли 21, 2010, 22:53:26 »

 Пиша в отговор на Trubadura от въпроса и в темата за сватбените покани.
 За сайта-има опция да е публичен, има опция и да е само за поканени. Ние не сме поставяли ограничения за посещаемост, но адресът е известен само и единствено на поканените. Сега, ако някой случайно попадне на него, това е съвсем отделен въпрос.
Ниска посещаемост в нашия случай може да има, ако гостите ни не четат поканите, които са им изпратени. Някои признаха, че не са внимавали-прегледали са горе-долу текста и това е  GROAN Между другото, дали сайтът е публичен или може да се влиза в него след подаване на парола, няма ама абсолютно никакво отношение към броя посетили го поканени гости. Виж, ако целиш да го посещават и хора, които не са сред гостите ти, това е друга тема.
 А за правенето на сайт? Искаш да използваш готовите безплатни форми в нета или сама да си направиш всичко от-до?
« Последна редакция: юли 21, 2010, 22:58:21 от michelle » Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 21, 2010, 23:12:56 »

Нашият сайт например е публичен, т.е. всеки, който знае адреса може да го посети без ограничения, но ние не сме публикували адреса и той не може да се намери в търсачки (има такава опция), демек ако някой който не е поканен го търси няма да го намери. Ние сме дали адреса на всичките ни гости и на хора, които искаме да го знаят. Мисля, че това е най-добрият вариант. А иначе има и опция (поне в сайта, който ние ползваме) да се зададе и парола на определени секции, т.е. ако дадена секция от сайта е само за роднини да кажем, достъпът може да се филтрира с парола, която само те да знаят.
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 21, 2010, 23:34:51 »

Мерси, michelle!

за информациятя за тази тема, идеята за сайта и всичко покрай нея smile

Достъпността на сайта според мен има значение за посещаемостта. Разбира се, само ако се цели повече от веднъж да се посети. Ако всеки път се налага да се лог-ва посетителя, някои нямат практиката и нагласата и се отказват ...

Иначе, нашият сайт най-вероятно ще е затворен или поне 90% от него. Не съм мислила конкретно как ще го направя, но то има невероятно предлагане на разни приложения, та може и някое от тях да ползвам за спестяване на време... ще мисля, мисля, и ще реша smile

Ще разгледам темата и ще се включа по-адекватно в дискусиите.... ех, че хубава идея за сайта smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #54 -: юли 21, 2010, 23:42:00 »

 Ariel  е обяснила всичко перфектно  Bravo За мен, обаче, да не им се влиза в сайта на хората, защото ще им иска потребителско име и парола, си е чиста глезотия  sad А и те няма всеки ден в продължение на години да влизат, а само няколко месеца и то 2-3 пъти. Къде е сложното и трудното не знам. В крайна сметка има толкова начини да не им се налага да помнят тази информация  smile
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 22, 2010, 08:05:10 »

напълно съм съгласна. още повече, че е въпрос на няколко клика, за да се запази всяка лог- информация в компютъра. въпрос на нагласа е. споделям вашата идея (на michelle и ariel) и най-вероятно и аз така ще направя.

в интерес на истината преди две, три седмици си мислех за блог, посветен на сватбата. разглеждайки посочените сайтове, обаче виждам доста примамливи приложения, които са готови. може би ще направя един - два теста и ще споделя за обратна връзка smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #56 -: юли 22, 2010, 08:20:24 »

 Успех  Good luck Ще ми бъде много интересно да споделиш резултата, понеже съм човек, доста запален по тези неща  blum Ти имаш въображение и със сигурност ще стане много хубаво.
 Между другото май наистина блоговете се асимилират по-лесно, понеже предполагат един по-непосредствен и лесен за разбиране начин на поднасяне на информацията. От тази гледна точка аз предпочитах блог, но моето човече категорично ме отряза  smile
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юли 22, 2010, 08:27:33 »

Завиждам ти за ресурса, с който разполагаш smile Ако има и желание, сайтът ви ще е единствен smile

Реших, че ще е блог и то предимно заради концепцията за споделяне - лично и между повече хора ...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #58 -: юли 22, 2010, 08:56:41 »

 А, само за бъдещия съпруг може да се завижда  blum Той написа самия сайт, а аз съм само по дизайна. Ще ти пиша на лични  smile
« Последна редакция: юли 22, 2010, 09:02:18 от michelle » Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #59 -: юли 22, 2010, 15:28:55 »

И нашият сайт е на готов темплейт, дали сме адреса на поканените и  ще го дадем на чужбинските познати да гледат снимки след събитието, но иначе няма регистрация, т.е не иска лог ин и парола, но също като на Ариел търсачките не го намират. Обаче и на мен ми е странно, че хората не потвърждават присъствие чрез опцията на сайта, защото би ми било 100 пъти по-лесно да отворя сайта и да видя кой Да - кой Не, отколкото да си водя екселски таблици кой съм поканила и кой какво казал. От 50+ само 7 човека са потвърдили на сайта за сега. Срок сме дали до 15 август т.е 3 седмици преди датата и после явно ще прозвъняваме.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 22, 2010, 15:38:08 »

Ох, conflate, относно потвържденията и ние сме така. Мисля, че проблемът идва от това, че хората не изчитат целия сайт или го отварят, поглеждат го и го оставят за после. Но аз никога не съм разчитала само на сайта, за да получим потвърждения, прозвъняхме си гостите, когато вече беше наложително. Но за другата информация мисля, че сайтът е много хубава идея, поне аз не съжалявам въобще, че го направихме, макар да ми отне много време писането на текста и как точно да изглежда. smile
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #61 -: юли 22, 2010, 16:36:16 »

О, и аз хич не съжалявам, даже много си го харесвам така че и да не е от практична стойност (тепърва ще се доказва) определено си е чар. Сложили сме и подробно описание как се стига до мястото с GPS координати, много ми е интересно дали поне това ще си отбележат пътуващите (т.е всички) или ще звънят на поразия. А и телефон на който да звънят за насоки в самия ден съм сложила, ама Ха да видим ще звънне ли някой там или всички на нас  pardon Общо взето ще преценим кой какво внимание е обърнал на сайта по бройката на пристигналите гости и % заблудени из полето, хаха.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 22, 2010, 18:20:45 »

Тук - http://www.sarikovi.com/ (НОВО! Изработване на ЛИЧЕН СВАТБЕН САЙТ на младоженците ), също има инфо и предлагат създаване на "Сватбен сайт за гостите"
Без да искам да Ви обидя, но разгледах сайтове, правени от тях и намерих доста правописни грешки, което не говори добре за програмистите им.  NO
Нашият ще го прави половинката, учи информатика и само хостинга яе си платим. good
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #63 -: юли 22, 2010, 19:41:37 »

 posum , какво да се прави-програмистите са доста далече от филолозите  Wink Твоят човек ще ти обясни, че не "фасадата" е истинския сайт. Тя е това само на пръв поглед. Лошо написания сайт и най-добрият външен вид и текстове не го спасяват  pardon Може пък техните да се "държат" добре, въпреки лошия правопис. Или ти имаш предвид същинският "правопис" на сайта ?  Wink
 Иначе браво за идеята!  give_rose
« Последна редакция: юли 22, 2010, 19:50:20 от michelle » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 23, 2010, 09:04:57 »

Аз също не съм филолог, но съм БЪЛГАРКА и като такава смятам, че е редно да пиша грамотно. Не, нямам предвид писането на сайта, а елементарните правописни, пунктоационни и граматически грешки. Пък и аз винаги проверявам проектите на половинката. nea
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #65 -: юли 23, 2010, 09:17:52 »

 Вече сме  Offtopic , но съм напълно съгласна с теб. А иначе голямо проверяване те чака, тепърва ще си имаш занимания с това  give_rose (това е пожелание да имате работа).
 Между другото, явно и аз попадам в групата на неграмотните  sad , тъй като при разглеждането на демото на сайтовете им не забелязах груби правописни и граматични грешки. А ако става дума за примерния сайт, който е даден, за там не можем да бъдем сигурни дали  клиенти им не са си попълвали сами текстовете.
 Забравих да допълня още нещо. Хората, които правят един сайт, много рядко набират текстовете в него. По-често това се извършва от собствениците на сайта, т.е. клиентите. Макар и рядко това може да се направи от човека или фирмата, създали сайта. Но това обикновено не е евтино удоволствие.
« Последна редакция: юли 23, 2010, 14:54:56 от michelle » Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #66 -: юли 23, 2010, 13:55:13 »

Аз ползвам хостинг на чужд wedding сайт и техни готови темплейти, просто защото ми харесаха като визия и бутоните могат да се "кирилизират". А демо сайта на Сарикови не ми направи впечатление за неграмотност, сега пак го погледнах, хм.
Активен
Trubadura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 23, 2010, 19:42:24 »

така и така сме в  Offtopic
предлагам да се отвори тема за сваДбена граматика и речник smile

дали да е сватба или свадба, булченска или булчинска, кумова или кумска, или каквото и да било друго за мен е много дразнещо да чета грешно написани и използвани слова. не говоря за писането във форум темите, а по-скоро за текстовете за покани, сайтове и пр.

един сайт колкото и ефектен да изглежда, ако има правописни и др. грешки, ми прави лошо впечатление. в някои чужди приложения (като wordpress примерно) има проверка за правопис, но не и на български.

с това споделям още, че сватбения блог го правя на wordpress smile
знаете ли някой да е правил сватбен сайт с Joomla? иска ми се да видя пример с друга функционалност...

 
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 28, 2013, 16:18:52 »

Това е интересна идея, да си призная сега чувам за такова нещо.А човек, който не разбира дали може да си го направи сам ?  Wink
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #69 -: април 03, 2013, 12:56:03 »

Здравейте момичета, включвам се тук, за да ви покажа нашия template за сватбената ни страница  heart

http://templates.whatistheurl.com/tag/mark-linda-wordpress-template
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #70 -: април 03, 2013, 13:35:27 »

Здравейте, ние използвахме този сайт http://www.gettingmarried.co.uk/ има страхотен темплейт, много гъвкаво може да се промени всичко по страниците и може да се пише на кирилица. Препоръчвам го на всички ентусиасти, които искат да си спестят часове и все пак да си направят хубава сватбена страница! smile
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #71 -: април 03, 2013, 14:47:38 »

weddingwire имат много приятни безплатни темплейти. Има възможност за снимки, разкази + мобилно приложение
Ето изключителен бърз вариант само с имена и избран тапет  Wink
http://www.weddingwire.com/JosephineNick
Мряв, вашия е супер!
« Последна редакция: април 03, 2013, 14:50:00 от Josephine® » Активен
manuelank
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #72 -: юни 06, 2013, 15:31:27 »

Здравейте Съвсем нова съм с този сайт и форуми, но ме е хванала предсватбена треска покрай подготовката и тук намирам много полезна информация. Ето и новият ми сайт за нашата сватба. Мисля, че е много полезно. За момента само се чудя как да напиша по-хумористично и закачливо частта с плащането на гостите на нощувките си.
www.weddingwire.com/ivanandmanuela
Активен
bulka2014
Ентусиаст
**
Публикации: 93


« Отговор #73 -: август 24, 2013, 01:19:34 »

Имам толкова много още да чета във форума и излиза все нещо ново и интересно, имам чувството, че само това правя и пак не мога да наваксам с инфото. Сигурна съм, че сте го обсъждали, но може ли някой да ми каже средна цена за направата на такъв сайт? Мисля, че е много добра тенденция за улеснение на младоженците, но не съм сигурна, че е разпространено в БГ.                                     
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #74 -: август 24, 2013, 09:37:20 »

bulka2014 аз не мисля че има нужда да даваш пари за сватбен уебсайт, Josephine e дала линк към един безплатен който е много лесен за ползване, може и на български да се направи, имаш достатъчно време до догодина да си играеш в него и да го направиш подходящ за вашето събитие smile

http://www.weddingwire.com
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #75 -: август 24, 2013, 19:16:45 »

bulka2014, нашия сайт е правен там където Мариолка и Жози по-рано са писали.
Аз съм много доволна, свърши си работата и всички останаха много доволни, в моя писах на английски и български, мога да ти пратя линк на лични, ако искаш да хвърлиш един поглед. Абсолютно безплатно и много лесно. Можеш да си купиш домейн ако искаш и да персонализираш самия адрес с вашите имена и др. Аз лично не го направих, защото не ми се занимаваше, но сега си мисля, че щеше да я хубаво  pardon
Активен
bulka2014
Ентусиаст
**
Публикации: 93


« Отговор #76 -: август 24, 2013, 23:20:57 »

Благодаря, ще поразгледам по-задълбочено и ще се постарая да измисля нещичко.
Активен
Mayvena
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #77 -: февруари 11, 2014, 14:50:34 »

Забавното е, че аз, въпреки че се занимавам професионално с уеб разработка, не бях се сетил за такова нещо. Тъкмо ще е добър учебен проект за годеницата ми, която сега навлиза в занаята smile
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #78 -: март 17, 2014, 11:16:02 »

Здравейте и от мен! Страхотни идеи, радвам се, че ви намерих  yahoo ще се радвам да споделите идеи и ценички, както и кои сайтове сте използвали  smile в момента започвам да експериментирам с този http://www.ewedding.com/themes.php?page=1
Активен
strafi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139



« Отговор #79 -: март 28, 2014, 07:17:51 »

Здравейте, да питам  тези които вече са минали по този път, сайтовете, кога ги активирахте- преди или след раздаването на поканите? И на гостите от чужбина пращахте ли покани или само с мейл и сайта?
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #80 -: април 15, 2014, 07:05:12 »

Здравейте мили дами!
Пиша ви да ви кажа колко се изкефих на тази тема : )) За половин ден след като изчетох темичката сайта бе готов : )) Уникални сте  Bravo Нашия саит е от http://ewedding.com/. Пишеш си на кирилица без проблем и въпреки по - малката възможност на безплатната версия, дори и тя  е супер : )
Самия сайт ще го напишем на поканите, за да влязат гостите и да разгледат и да му се накефят : )) yahoo
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #81 -: май 06, 2014, 10:04:05 »

Ние също предпочетохме да предоставим сайта в самата покана, та гостите да получат по-подробно инфо за събитията, дати и всички останали подробности, които биха ги вълнували.  Bravo
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #82 -: март 12, 2016, 13:34:15 »

Здравейте, ще повдигна малко темата по две причини:
1.Да си се изфукам с нашия сайт, понеже много си го харесвам.
2.Да помогна на тези, които искат да си направят сами и абсолютно безплатно нещо подобно

Сайтът ни е megi-ivo-svatba.tk
Всичко е безплатно - хостинг, домейн и самата направия. За домейн използвахме .tk - регистрацията е бърза и всички настройки не изискват сериозни познания по различните уеб дисциплини.
Хостинг - hostinger.de е безплатен за една година, но има и доста други
След това използвахме wordpress и една безплатна тема, която лесно се моделира и е използвана за повечето сватбени теми, които обаче след това им искат пари - темата е Customizr.
Логото, както и всички снимки и текстове също ги направихме сами. За логото използвахме много готин шрифт на кирилица - Maria Antuanetta (с U е наистина написано).
За разните готини функции съм ползвал следните неща:
Loco Translate - превежда всичко в страницата ви на български. Недостатък е, че се прави на ръка за всеки текст.
The Countdown - брояч на времето, което остава до сватбата
Gwolle - книга за гости
MapPress Eays Google Maps - добавя карта от гугъл, за да може да покажете къде са локациите.
Потвърждение - много готин плъгин, който позволява на гостите да потвърдят през сайта ви.
Знам, че повечето няма да тръгнат да се занимават и да си правят сами сайт с Wordpress, но се надявам поне на тези, които смятат да опитат, да им спестя малко време в търсене на подходящи плъгини. Ако имате въпроси, питайте и ще ви помогна.
Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines