Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:39:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Загуба на близък преди сватбата!  (Прочетена 55978 пъти)
 
milinkoto
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #60 -: юли 14, 2009, 07:46:45 »

благодаря ви момичета за подкрепата, явно хубавото и лошото вървят ръка за ръка.
Активен
tedib
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #61 -: октомври 24, 2009, 11:43:53 »

Здравейте момичета,

Много ми е тъжно и просто ми се искаше да споделя с някого.Днес трябваше да съм булка,а вместо това седя тук на работа и в сърцето ми е само мъка и болка,защото моят татко си отиде преди 26 дни,толкова внезапно и неочаквано.Така ми е мъчно,че никога няма да ме види като булка и дори и някога пак да направим сватба нищо няма да е същото
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: октомври 24, 2009, 14:22:25 »

Теди,съболезнования за загубата ти.

Едва ли има думи,които да облекчат мъката и болката,които си преживяла през последните дни.
Знам,че след месеци или след години,ще избереш друга дата за сватбата си и въпреки отминалото време,баща ти ще ти липсва точно толкова,колкото и днес!

Кураж мила!
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #63 -: октомври 24, 2009, 16:19:46 »

съжалявам за загубите ви момичета наистина е тежко в такива моменти..при мен се случи точно че1ерта преди бала ми в 21:30 дядо ми издъхна преди да ме види в костюма ми отреден за случая..знам че е точно по темата но е подобно и просто на другия ден беше някакъв ужас аз ходех напред назад а хора се стичаха да одадат последно уважение на дядо но какво трябваше да направя след като всичко беше купено и платено....просто вечерта изиграх само един танц от уважение към най добрата ми приятелка и изобщо не ми беше нито до танци нито до каквито и да е веселби а ми е плачеше..и на другия ден след бала ми го погребахме....но след около 1 месец след смъртта му лека полека почнах да се съвземам...така че дами...просто трябва да сме силни в такива моменти
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: октомври 25, 2009, 23:32:55 »

Теди, моите съболезнования.
Искам само да ти кажа, че болката няма да изчезне, ще заглъхне, но винаги ще я има. Просто свикваме с нея. Аз също загубих баща си, макар и преди години. Човек се научава да живее със загубата и пустотата.
И аз си мисля напоследък, че ако татко можеше да ме изведе от вкъщи, щеше да е най-хубаво...но не може...И ще усещам липсата му в сатбения си ден, макар и да мина много време от тогава.
При теб няма да е по-различно. Но това не пречи да изживееш, доколкото е възможно, любовта, която изпитвате с половинката си един към друг, и след време да сключите брак. А татко ти ще ви се радва някъде от горе, аз поне вярвам в това. Бъди силна!
Активен
desssisa
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #65 -: март 31, 2010, 09:34:52 »

Здравейте, ето че и аз се включвам в тази тема, колкото и да е неприятна. Моят дядо почина днес, а сватбата ни е на 22.05. Направо съм се побъркала. Незнам какво да правя. Майка ми ми казва, че сватба не се отлага и че тя нямало да играе. Аз искам майка ми да се весели заедно с мен. Утре сме на погребението. Незнам дори трябва ли да се закичваме аз и мъжа ми.  sad Имам още две баби и един дядо. Толкова много исках всички да ме видят булка, но искам и майка ми да се весели с нас. Посъветвайте ме дали да отложим сватбата. Незнам какво се прави изобщо. На 10.05 се падат четиридесет дена, а на 22.05 сватба  sad
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 31, 2010, 11:15:40 »

Миличка, прегръщам те - знам какво е да загубиш близкък  give_rose Моята баба си отиде на 20.01... Нещо у мен си отиде с нея  cray... Ние се сгодихме малко след 40-тоя ден. Аз лично съм убедена, че тя от небето пожела тази сватба, тя я уреди. Надявам се, че ще ме гледа отгоре и ще е щастлива.
По същество - официално траурът е 40 дни, след този момент няма пречка да направите сватба, макар, знаеш, болката няма да отшуми. Мой приятел миналата година се наложи да отложи сватбата с около месец, защото загуби дядо си малко преди насрочената дата, така че от там ми е информацията.
Не те съветвам да отлагаш сватбата - някак, след толкова болка, едно толкова щастливо събитие ще донесе малко светлина в помръкналото ви семейство.  Пък и помисли - дали дядо ти не е очаквал с нетърпение сватбата, дали той би искал да я отложиш?
Малкък офф - исках да се оженим в църквата Св. София, баба ми се казваше София, иска ми се да вярвам, че ще е там, ще ме гледа и ще ме благослови. Вчера отидох да ни запиша, очаквах, че няма да има проблем, все пак до нашата дата има почти 5 месеца. Обаче, часовете бяха заети sad. Отецът го нямаше, а часът който на нас ни трябва - 18, беше с въпросителна. Жената ме посъветва да мина по-късно и да говоря с отеца, може двойката да не била сигурна. Не се надявах особено - кой ще се запише за сватба и няма да е сигурен? Обаче, когато отидох, отчето им се обади и те наистина отказаха часа - единственият подходящ за нас час! Вярвам, че баба от небето ни подкрепи...
Сигурно звуча нелепо, но ми се искаше да споделя - аз наистина вярвам, че тя очаква с нетърпение сватбата ми, много дълго се надяваше да ме види булка, а ние дори не се замисляхме за сватба sad Споделям с всички вас, които носят загубата на скъп човек в сърцата си, надявам се да намерите малко утеха... Близките ни са с нас, радват се за нас. Макар и да не ги виждаме.  give_rose
Активен
viviaz
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #67 -: юли 01, 2010, 10:02:04 »

Здр
знам че темата е мрачна , но се случи нещо много лошо
Ден преди годежа ни почина баба ми , естественно отложихме го.
Въпроса ми е след колко дни от смъртта на близък можем да го направим годежа ?


п.п. Желко, че няма да може да ни види  GROAN
« Последна редакция: юли 01, 2010, 10:22:21 от viviaz » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 01, 2010, 13:07:07 »

по принцип 40 дни е минималния срок.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 24, 2011, 15:40:19 »

Здравейте,
за съжаление и аз трябва да пиша в тази тема.  Но тези неща не питат кога..
Сгодихме се 25.12.2009, с идеята да направим сватба през лятото на 2010г. Но решението се промени - в полза на апартамента и неговото обзавеждане и сватбата остана за началото на есента.
Да но..скъпата ми баба на която съм кръстена почина. Това беше като шок за нас,а много си я обичах и все още ми липсва адски много..
Решихме тази година да е сватбата през лятото( Юли), минало е достатъчно време, а и датата която си харесахме -има 1 година от смъртта. Но внезапно и др ми баба се разболя и този понеделник почина  cray
А така ми се искаше поне една от тях да види това радостно събитие за нас. Сега наистина незнам на кои свят се намирам, обвинявам се че не съм я направила по рано - за да бъдат и те, а даже сега незнам дали изобщо да има сватба. Незнам найстина какво да правя.....................................
Активен
margo_pld
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #70 -: април 19, 2011, 19:56:40 »

Здравейте и от мен,за жалост и аз се включих в тази тема  sad
С приятеля ми се сгодихме на 14.02 и насрочихме дата за сватбата на 03.09 ,но за жалост дядо ми тежко се разболя,последните 4-5 дена не се храни въобще,а е много слаб  sad така като го гледаме не му даваме повече от месец,може и по малко,баща ми е категоричен,че ако стане нещо ще трябва да отложим сватбата с 1 година sad На мен много не ми се иска,но незнам какво да правя sad
Много тажно и гадно sad
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #71 -: май 27, 2011, 11:50:58 »

Здравейте момичета,съболезнования  sad
Ние същщо сме насрочили дата за август месец и преди окло 20 дни почина свекърва ми  sad :(Тя толкова искаше тая сватба cray,а и беше толкова добра и много ми помагаше в подготовката...Чудехме се какво да правим ,но много хора ни казаха ,че сватба не се отменяло...ама сега не смеем нищо да пипнем по подготовката,а и нищо  няма да е същото ... sad
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 28, 2011, 06:56:37 »

silvaki,трябва да си силна и по този начин да дадеш кураж на твоя приятел. Найстина сватбата няма да е същата, но тя толкова много се е радвала и е знаела за тази сватба, затова трябва да я направите. Нека минат няколко дена или седмици и лека полека нещата ще влязат в ритъм. Не се отказвайте да сътворите едно толкова хубаво нещо като семейството. Тя винаги ще присъства в сърцата ви и спомените. Зарадвайте я.
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #73 -: май 28, 2011, 10:33:49 »

Да така е ,жената я искаше и се радваше повече от нас.... sad и трябва да съм силна ,ама понякога...всеки изгубва контрол... cray
Активен
LoraToto
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #74 -: май 28, 2011, 23:54:47 »

Моите съболезнования. Напълно разбирам как се чувствате, защото и при нас докато мислим как да организираме сватбеното си тържество, се наложи да отидем на погребението на сестра му... Е след тази неочаквана смърт, на кой му се мисли за тържества. Вярно е, че има време, но... И уж времето лекувало. Не знам.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines